Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı oldcockroach adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4000 km de bir değiştir yağını ayrıca benim cıbırın bile 8000 km yazıyor kılavuzunda :D Hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin sağlıkla mutlulukla kullan :D Ayrıca bajaj alınır mı ya bajaj alacağıma mobilete leğen giydirir onu kullanırım

mobilete leğen giydirip bir de 125cc silindir taktıgında da cbr oluyo zaten boşver
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mobilete leğen giydirip bir de 125cc silindir taktıgında da cbr oluyo zaten boşver
    Helal bak bunu beklemiyordum :D Neyse Güle güle kullan :D

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Hayırlısı ile motoru yarın alıyorum. Artık forum olarak bana küfretmenize gerek kalmadı.

Şimdi tecrübeli arkadaşlara sorularım var (cıbırcı sen gelme :D )

Motor 17 bin km'de. 15'binde bakıma girmiş.

Kitapcıga göre bu motor 5 bin km.'de bir bakıma girmesi ve 20binde agır bakıma girmesi gerekiyor.

5bin km bakım aralıgı cok değil mi?

5binde bir bakıma sokuyorum diyen de var, 2.5 da bir yağ değişimi 5binde bir genel bakım yaptırıyorum diyen de.

hangisi dogru?
    Kaç gaymeye anlaştin.

Sen yinede kimseye guvenme,

Miş le mış la iş olmaz,

Alir almaz yag ve yag filtresini değiştir.kafan rahat bin.

Lastikler stok ise,bir takimda mitas al izmirin islak yollarinda mezdeke dansi yapma..

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaç gaymeye anlaştin.

Miş le mış la iş olmaz,

Lastikler stok ise,bir takimda mitas al izmirin islak yollarinda mezdeke dansi yapma..
    Kuru yollarında bile dans ediyor ıslağı bırak :D Bornova tarafına gittim nasıl bir asfalt attılarsa fer virajında motor kaydı :D

Kaç gaymeye anlaştin.

Miş le mış la iş olmaz,

gaymesi bana kalsın

aslında adamın dediğine göre sormadım durumu, ns200 ün bakım aralıgını merak ediyorum. 2000 / 2500 / 5000 diyenler var.

arkadaşlarım 5000 de yapıyorum , yağ fln da değiştirmiyorum 5 bin km diyor, yutupta birkaç video baktım orada da 5bin kmdir bu yağ var diyorlar yağ değiştirirken.

arka lastiği değiştircem ön güzel de arka leş.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Hayırlısı ile motoru yarın alıyorum. Artık forum olarak bana küfretmenize gerek kalmadı.

Şimdi tecrübeli arkadaşlara sorularım var (cıbırcı sen gelme :D )

Motor 17 bin km'de. 15'binde bakıma girmiş.

Kitapcıga göre bu motor 5 bin km.'de bir bakıma girmesi ve 20binde agır bakıma girmesi gerekiyor.

5bin km bakım aralıgı cok değil mi?

5binde bir bakıma sokuyorum diyen de var, 2.5 da bir yağ değişimi 5binde bir genel bakım yaptırıyorum diyen de.

hangisi dogru?
    hayırlı olsun, ilk bakım 450-750km ve her 5000km de bir bakıma giriyorsun, 5000-10000-15000 diye gidiyor, sen ister kendin 2500km de bakım yap veya serviste yaptır veya ustana yaptır o sana kalmış ama garanti kapsamında ki bakımlar 5000km de bir yapılıyor. her bakımda yağ filtresini değiştir, 10000km de bir hava filtresi değişiyor, filtre dahil 1,3 litre yağ koy veya koydur.

burdan kullanma kılavuzunu indirin gerkli bakım aralıkları yazıyor.
    https://www.bajaj.com.tr/turkce/sati...m-kilavuzlari/
    maktama bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    gaymesi bana kalsın

aslında adamın dediğine göre sormadım durumu, ns200 ün bakım aralıgını merak ediyorum. 2000 / 2500 / 5000 diyenler var.

arkadaşlarım 5000 de yapıyorum , yağ fln da değiştirmiyorum 5 bin km diyor, yutupta birkaç video baktım orada da 5bin kmdir bu yağ var diyorlar yağ değiştirirken.

Buradan o kadar bas bas bağırdık ama gene sesimizi duyuramıyoruz. Lastik değiştirilirken ya set olarak değiştirilir yada aynı model lastikten yenisi takılır. Ön lastik pilot street ise arkaya mitas mc50 takılmaz gibi mesela. Kuru havalarda virajda ıvır zıvırda çok hissettirmese de yağışlı ve soğuk havalarda risk teşkil edecektir.

Motosikleti
    ......
    gaymesi bana kalsın

Gaymesi sana galsın emme,şu aralikta dersen,

En azindan alacak arkadaslara referans olur,malum siteye oranla gercek piyasa anlaminda.

Yohsam,malum siteye gore evin yolunu bulmamamiz icab eder..

Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun, ilk bakım 450-750km ve her 5000km de bir bakıma giriyorsun, 5000-10000-15000 diye gidiyor, sen ister kendin 2500km de bakım yap veya serviste yaptır veya ustana yaptır o sana kalmış ama garanti kapsamında ki bakımlar 5000km de bir yapılıyor. her bakımda yağ filtresini değiştir, 10000km de bir hava filtresi değişiyor, filtre dahil 1,3 litre yağ koy veya koydur.

burdan kullanma kılavuzunu indirin gerkli bakım aralıkları yazıyor.
    https://www.bajaj.com.tr/turkce/sati...m-kilavuzlari/

anladım hocam, 1500 de bir yapıyordum benim çinliyi, şimdi bunun klavuzunda 5bin diyince gerçekçi gelmedi. sanırım en iyi performans için 2500 de bir yapmak lazım ama 5binde bir yaparsak da motor patlamaz herhalde diye düşünüyorum

Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buradan o kadar bas bas bağırdık ama gene sesimizi duyuramıyoruz. Lastik değiştirilirken ya set olarak değiştirilir yada aynı model lastikten yenisi takılır. Ön lastik pilot street ise arkaya mitas mc50 takılmaz gibi mesela. Kuru havalarda virajda ıvır zıvırda çok hissettirmese de yağışlı ve soğuk havalarda risk teşkil edecektir.

ön yeni, önün aynısından arkasına alacağım, eyvallah düşündüğün için hocam

Gaymesi sana galsın emme,şu aralikta dersen,

En azindan alacak arkadaslara referans olur,malum siteye oranla gercek piyasa anlaminda.

Yohsam,malum siteye gore evin yolunu bulmamamiz icab eder..

Benim motoru 2016 model 2017 cıkışlı 10 un altında alıyorum ayıptır söylemesi. 17bin km'de ilk sahibinden. Aksesuar pek yok üzerinde, çanta özel sele falan var . ufak tefek sürtmeler var ama yakından bakmak gerekıyor görmek için, ciddi bişiyi yok.

zaten 2020 abs li sıfır fiyatı 16bin olan motoru da kusura bakmasınlar 10bin üstü satan da bi gariptir.

Benimki şans idi, 9 / 10 bin aralıgına aksesuarsız isterseniz 20-25 bin km de araclar bulunuyor, aksesuarlı derseniz 30 bin km üstü full aksesuarlı bulabiliyorsunuz.

Ancak ns200 ler cok pis kullanılmış, hatasız diyen adamın yanına gittiğinde illaki birşeyi oluyor. Sıkıntısız dediği motorda x göstergesi calısmıyorsa adam benim için sıkıntı değil ondan söylemedim diyor, lan yavuşak bana sıkıntı belki

2016 - 2015 model kozmetik olarak kusursuz 1 tane bile bulamadım, ilanlar full yalan, kac kişi ile görüştüm sayamadım.

2014 e bakmayın zaten leş.

Motosikleti
    ......
    anladım hocam, 1500 de bir yapıyordum benim çinliyi, şimdi bunun klavuzunda 5bin diyince gerçekçi gelmedi. sanırım en iyi performans için 2500 de bir yapmak lazım ama 5binde bir yaparsak da motor patlamaz herhalde diye düşünüyorum

ön yeni, önün aynısından arkasına alacağım, eyvallah düşündüğün için hocam

Benim motoru 2016 model 2017 cıkışlı 10 un altında alıyorum ayıptır söylemesi. 17bin km'de ilk sahibinden. Aksesuar pek yok üzerinde, çanta özel sele falan var . ufak tefek sürtmeler var ama yakından bakmak gerekıyor görmek için, ciddi bişiyi yok.

zaten 2020 abs li sıfır fiyatı 16bin olan motoru da kusura bakmasınlar 10bin üstü satan da bi gariptir.

Benimki şans idi, 9 / 10 bin aralıgına aksesuarsız isterseniz 20-25 bin km de araclar bulunuyor, aksesuarlı derseniz 30 bin km üstü full aksesuarlı bulabiliyorsunuz.

Ancak ns200 ler cok pis kullanılmış, hatasız diyen adamın yanına gittiğinde illaki birşeyi oluyor. Sıkıntısız dediği motorda x göstergesi calısmıyorsa adam benim için sıkıntı değil ondan söylemedim diyor, lan yavuşak bana sıkıntı belki

2016 - 2015 model kozmetik olarak kusursuz 1 tane bile bulamadım, ilanlar full yalan, kac kişi ile görüştüm sayamadım.

2014 e bakmayın zaten leş.
    Sana dar gelen bana bol gelir diyip gececen...

İyi fiyata almissin hemşo,hayrini gor kaza bela gelmeye,

Orta boy bir tavuk kesmen kâfi..

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:30 ----------

Sen pulsar alana kadar,

Bizim Salih MT-10 almiş

Şu an konusu cidden hararetli geçiyor.
    Angrypower ve kdiner bunu beğendiler.

Beyler selam, hayırlısı ile motoru aldım, canavar gibi

Öyle cıbırlara benzemiyor

Hangi alet edavatlara ihtiyacım olacak söyleyebilir misiniz (boyutlarıyla beraber yanlarına işleyebilirseniz süper olur)

-Tur camı aldım, öndeki kücügü söküp montajlamam lazım
    -Ön koltuğu cıkartmam lazım file kaplayacağım
    -Aynalardan montajlı elcik koruma alacağım, aynaları cıkartacağım
    -Yağ değişimi yapacağım

Yok mudur bi baba yiğit neler gerekli söyleyecek.

gidip servise para vereceğime ufak tefek seyleri kendim yapayım diyorum

Arkadaşlar bugün arkadaştan 2016 pulsar aldım 25 binde. Sorum şu, birinci viteste yarım debriyajla kısa mesafeli dönüşler veya sokaklara girerken düşük hızda vurma sesi gibi ses geliyor vites bölümünden böyle tak tak tak, devri düşüyor stop etmesin diye gaz açıyorum bu seferde fazla bağırıyor ama vurma olayı gerçekten rahatsız edici birinci ve ikinci viteste yaşadım bunu. Bundan önce cbf kullandım. onu 2 de bile kaldırıyordum devri yükselterek ve ayrıca yarım debriyaj ile milim milim giderek dönerdim hiçte böyle birşey yaşamadım, acaba motor kullanmayı mı unuttum yoksa debriyaj ile ilgili bi hassaslık mı var sizce?

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400

Hangi alet edavatlara ihtiyacım olacak söyleyebilir misiniz (boyutlarıyla beraber yanlarına işleyebilirseniz süper olur)

-Yağ değişimi yapacağım
    Tur cami ve sele için 10mm lokma olması lazım. Yanlış hatırlıyorsam 8mm de olabilir. Yani 8-10-13mm L lokma alırsan kenarda dursun, herşeye lazım oluyor. Elcik koruma için de alyan lazım onu da takım alıp kenara koymakta fayda var. Yağ değişimi yapmadım hic onu da başkası yazsın :d
    instagram.com/gerivites
    youtube.com/user/nimbus8222

Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Arkadaşlar selam, lastik bakıyorum. Mitas MC 25 mi MC 50 mi önerirsiniz?

Motosikleti
    Alıntı RazorBack adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bugün arkadaştan 2016 pulsar aldım 25 binde. Sorum şu, birinci viteste yarım debriyajla kısa mesafeli dönüşler veya sokaklara girerken düşük hızda vurma sesi gibi ses geliyor vites bölümünden böyle tak tak tak, devri düşüyor stop etmesin diye gaz açıyorum bu seferde fazla bağırıyor ama vurma olayı gerçekten rahatsız edici birinci ve ikinci viteste yaşadım bunu. Bundan önce cbf kullandım. onu 2 de bile kaldırıyordum devri yükselterek ve ayrıca yarım debriyaj ile milim milim giderek dönerdim hiçte böyle birşey yaşamadım, acaba motor kullanmayı mı unuttum yoksa debriyaj ile ilgili bi hassaslık mı var sizce?
    hayırlı olsun güle güle kullanın. Zincir ve ön dişliyi kontrol edin ettirin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:06 ----------

-Yağ değişimi yapacağım
    hayırlı olsun güle güle kullanın. alyen ve anahtar takımı alın birde yıldız düz tornavida.

Videolardan bütün parçaları buldum , bazıları vardı onları sipariş geçtim.

Konuyu baya inceledim ancak yag konusunda 2 tür fikri var. Motul 15w50 diyen de var 7100 10w40 diyen de.

Yaz kış değiştirmeden kullanabileceğim en uygun olanı hangisidir? Castrol diyen de mevcut.

Mondial'de elimde kalır diye kurcalamıyordum, bu motorun 20 bin agır bakımı hariç bakımlarını kendim yapmayı planlıyorum. (ögrenecem umarm :D )

Motosikleti
    Videolardan bütün parçaları buldum , bazıları vardı onları sipariş geçtim.

Konuyu baya inceledim ancak yag konusunda 2 tür fikri var. Motul 15w50 diyen de var 7100 10w40 diyen de.

Yaz kış değiştirmeden kullanabileceğim en uygun olanı hangisidir? Castrol diyen de mevcut.

Mondial'de elimde kalır diye kurcalamıyordum, bu motorun 20 bin agır bakımı hariç bakımlarını kendim yapmayı planlıyorum. (ögrenecem umarm :D )
    Motul yağın yarı sentetik olanı kullanın.

Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motul yağın yarı sentetik olanı kullanın.
    Motul 5100 10w40 mi yani?

Bir de su aletler motorun yanında verildi, ölçüleri yazmıyor üstünde bilen var mıdır

https://www.bajajyedekparcalari.com/...i-1000x750.jpg

Motosikleti
    MT-07
    Yazıyor ya, 10-22-13-12 olması lazım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)