Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Eski model ile yeni model arasında boy farkı var, eski model 28cm yeni model 29 ile 30cm arasında, 1 2cm lik fark var arasında.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    YAHYaONUR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS/ Yamaha tracer 700
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşlem aynı ama koyulan miktar farklı, dominar tek amortisör 420ml yağ alıyor, Pulsar amortisör başına 275ml veya 285ml yağ koyuluyor her iki oranda sıkıntı olmaz, en iyi oran amortisörden çıkan yağı üzerinde değer yazan bir kaba koysun aşağı yukarı oran belli olur, bu linkten amortisör sökme takma işlemi yapabilir.

https://youtu.be/5_HZw2v0u9M

Hocam ellerine sağlık çok güzel bir paylaşım olmuş, peki bu amortisör yağı neden değiştirilir? Ne zaman değiştirilir?
    Ne olursa olsun fırtınanın şiddeti, martı sevdiği denizden asla vazgeçmez

Motosikleti
    Alıntı YAHYaONUR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam ellerine sağlık çok güzel bir paylaşım olmuş, peki bu amortisör yağı neden değiştirilir? Ne zaman değiştirilir?
    14 model pulsarınkini 20000km de sanırsam ya 1,5 sene yada 2 sene olmuştu değiştirmiştim, kullanma kılavuzunda yazıyor mu bilmiyorum ama çok zor değil 2 yılda bir değiştirilmesinde fayda görüyorum bunlar fren hidrolikleri de dahil, nasıl ki ilk sıfır iken nasıl ise değişince de öyle temiz oluyor. Ön hidroliği değişmiştik arka balata değişeceği için arka hidroliği değişmedik yakında onu da halledeceğiz.

Dewilefe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns200
    Selamlar
    Bazı sağlık sebeblerinden dolayı büyük hacimli motorumu satıp 2016 model 16.000 Km de Ns 200 aldım

bir kaç sorum olucak

1-ilk öncelikle beni fazla incitmicek servis öneriniz neresi ( istanbul çamlıcadayım dükkanım topkapıda anadolu avrupa fark etmez )

2-bir kaç kez vites ufaltırken motor seyir halinde istop etti.ufak bir araştırma yaptım sanırım bu olay varmış ama nasıl düzeldiğini bulamadım

3-5.veya 4. vitesde rampa çıkarken devirliyim yaklaşık 90-100 km hızla motor bayılır gibi yavaşlıyor ( motor bayılmıyor sanki o esnada motor benzini bitmiş gibi 3-4 bin devir aşağı düşüyor..vites ufaltsamda fark etmiyor gaz yemiyor....meğil biter bitmez tekrar gaz açmış gibi hızlanıyor..)

4-Alırken fazla konuşmadım satıcı ile sanırım bunda yedek benzin musluğu yok baktım bulamadım,motor fanını açtığında ses geliyormu ben daha birşey duymadım..aynalar çok kısa varmı önereceğiniz bir ayna ?

5-debrajı bırakınca bizim büyük makinelerde olurdu debraj tası sorunlu ise motorun sesi vurunyulu oluyor normal midir )

Şİmdiden yarcımcı olucak arkadaşlarıma tşkr ederim hayırlı ramazanlar

Alıntı Dewilefe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar
    Bazı sağlık sebeblerinden dolayı büyük hacimli motorumu satıp 2016 model 16.000 Km de Ns 200 aldım

bir kaç sorum olucak

1-ilk öncelikle beni fazla incitmicek servis öneriniz neresi ( istanbul çamlıcadayım dükkanım topkapıda anadolu avrupa fark etmez )

2-bir kaç kez vites ufaltırken motor seyir halinde istop etti.ufak bir araştırma yaptım sanırım bu olay varmış ama nasıl düzeldiğini bulamadım

3-5.veya 4. vitesde rampa çıkarken devirliyim yaklaşık 90-100 km hızla motor bayılır gibi yavaşlıyor ( motor bayılmıyor sanki o esnada motor benzini bitmiş gibi 3-4 bin devir aşağı düşüyor..vites ufaltsamda fark etmiyor gaz yemiyor....meğil biter bitmez tekrar gaz açmış gibi hızlanıyor..)

4-Alırken fazla konuşmadım satıcı ile sanırım bunda yedek benzin musluğu yok baktım bulamadım,motor fanını açtığında ses geliyormu ben daha birşey duymadım..aynalar çok kısa varmı önereceğiniz bir ayna ?

5-debrajı bırakınca bizim büyük makinelerde olurdu debraj tası sorunlu ise motorun sesi vurunyulu oluyor normal midir )

1- Gayrettepe Motoser'den memnun kaldım.

2- 2017 model kullandım, stop problemi hiç yaşamadım. Bir şey söyleyemeyeceğim.

3 ve 5. maddelerden anladığım, debriyaj balatası bitmiş ya da debriyaj tasında sorun olabileceği.

4- Motor kolay kolay ısınıp fan açmıyor ama yine de baktırmakta fayda var.

Anladığım kadarıyla genel ve detaylı bir bakım gerekiyor motosikletinize. Hor kullanılmış olabilir.
    Dewilefe bunu beğendi.

Motosikleti
    Selamlar

bir kaç sorum olucak

Hayırlı olsun.

1) kadıköy baymoto, kağıthane kayalar motor da olabilir arkadaşın dediği yerde olabilir sana kalmış.
    2) debriyaj kolu altındaki müşürü kontrol edin veya serviste baktırın.
    3) çıktığınız rampaya bağlı olarak devir düşmesi olur onu da vites düşürmeniz gerek ha farklı bir durum varsa arkadaşın dediği gibi debriyaj balatası da olabilir yine servis.
    4) evet yedek benzin musluğu yok enjeksiyonlu bir motordur, göstergede benzin çizgisi solunda benzin azalında depo ışığı yanıp sönecektir ona göre ilk benzinlikten benzininizi alın ve mümkün mertebe içinde ki tüm benzini kullanmayın, benzin pompası benzin vasıtası ile soğutma işlemini yapıyor. durgun trafikte gitmediğin sürece fan açmaz ve açarsa az da olsa sesi duyarsın sağ kısma elini yaklaştır sıcak üflediğini hissedersin tabi fan açarsa. aynaları tvs apaçhi aynası mt25 aynası alıp takabilirsin sadece ters düz diş olmasına dikkat et bazen her iki ayna da düz diş olabiliyor.
    5) ses normal rolanti de farklı debriyaj kolunu çekince ses farklı gelir sıkıntı yok.
    levend84 ve Dewilefe bunu beğendiler.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Bende Tvs apache aynasi önerecektim,

Rampalarda bayilma olayinda,

Alttan motor blok tarafindaki debriyaj levyesindeki boşlugu alin.genelde kavramayi etkiler.

Ayrica motor yagini degiştirebilirsin(eski yag veya uygun olmayan viskozite debriyaj kacirtir)

Debriyaji sıkınca,ses farkli gelir,ayrişma var,normal bir durumdur.

Hee 4 silindir bir fazer gibi duşunme olayi.
    Dewilefe bunu beğendi.

Motosikleti
    ns200
    tşkr ederim kdiner tecrübelerini aktardığın için.müşür olayını kontrol ettiricem...vites küçültsemde gaz yemiyor rampa yukarı...yani gazı açıtığım halde benzin bitmiş gibi geri düşüyor...
    ayna tavsiyeni not aldım
    alakan için tekrar saol

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:06 ----------

Alıntı yokon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1- Gayrettepe Motoser'den memnun kaldım.

2- 2017 model kullandım, stop problemi hiç yaşamadım. Bir şey söyleyemeyeceğim.

3 ve 5. maddelerden anladığım, debriyaj balatası bitmiş ya da debriyaj tasında sorun olabileceği.

4- Motor kolay kolay ısınıp fan açmıyor ama yine de baktırmakta fayda var.

Anladığım kadarıyla genel ve detaylı bir bakım gerekiyor motosikletinize. Hor kullanılmış olabilir.
    tşkr ederim sende dedin bencede tas çıkıcak sonuçta bu

Motosikleti
    tşkr ederim kdiner tecrübelerini aktardığın için.müşür olayını kontrol ettiricem...vites küçültsemde gaz yemiyor rampa yukarı...yani gazı açıtığım halde benzin bitmiş gibi geri düşüyor...
    ayna tavsiyeni not aldım
    alakan için tekrar saol

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:06 ----------

tşkr ederim sende dedin bencede tas çıkıcak sonuçta bu
    Düz yolda 120km hızın biraz altı ve üstü hızda gaz kesme varmı belki benzin pompası da sıkıntılı olabilir.
    Dewilefe bunu beğendi.

Selamlar

bir kaç sorum olucak

Öncelikle hayırlı olsun yeni motorunuz. Kazasız belasız binersiniz inşallah. Sorularınıza gelince;
    1. İstanbulda yaşamadığım için cevap veremeyeceğim.
    2. Rölanti sensörünü çıkarıp bir temizlemenizi öneririm. Youtube da motosiklete fısıldayan adam ın videolarından birinde vardı. İzleyip yapabilirsiniz. Bende işe yaradı.
    3. Arka dişlinizi bir kontrol ettirin. Performansa yönelik dişli küçültme işlemi yapılmış olabilir. Orjinali 40T dir.
    4. Fan sorunu bendede vardı. Motoru bir miktar orta ayakta 3-5 bin devirde çalıştırıp ısıtın. Ya fan devreye girer yada hararet ışığıyla beraber motor ikaz lambasını yaktırır. Fan devreye girmezse öncelikle fana bakın rahat dönüyormu. Daha sonra sırasıyla fan sigortasına bakın. Atık olabiliyor. Sonrasındada müşür değiştirin. Benimki fana hortum sıkışmıştı. Sigortası atıktı. Bunları düzelttikten sonra müşürü değiştirdim. Düzeldi. Aynaya gelincede uzatma kullanmanızı pek tavsiye etmiyorum. Onun haricinde tvs apachi aynası kullanan arkadaşlarım memnun.
    5. Debriyajı bırakınca bir miktar ses değişmesi normal. Ama vuruntu deyince kendi tecrübem olarak söylüyorum motor yağı fazla koyulmuş oluyor. Camından kontrol edin. Göstergede 2 çizgi var. O çizgilerden üst tarafta olanı aşmasın yağ. Genelde göstergeden kontrol edince full yağ doku gözüküyor. O yanlış. Değişimi geldiyse değiştirin ama 1400 ml yazıyor kullanma kitapçığında, o kadar koymayın. Üst çizgiyi aşmasın. O da 1200-1250 ml'ye e tekamül ediyor yaklaşık.
    Dewilefe bunu beğendi.

hattoi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selamlar

bir kaç sorum olucak

Ayna alternatifini arttırmak için;
    Yanlış hatırlamıyorsam bir arkadaşta drift aynaları vardı ve bence çok yakışmıştı,
    Bahsettiğim ayna https://m.n11.com/mondial-miracle-ay...EaAkDbEALw_wcB

Ama gene de garanti olsun uyar mı uymaz mı? Bilen birisine sorun belki ben benzetmişimdir.
    Dewilefe bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı hattoi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayna alternatifini arttırmak için;
    Yanlış hatırlamıyorsam bir arkadaşta drift aynaları vardı ve bence çok yakışmıştı,
    Bahsettiğim ayna https://m.n11.com/mondial-miracle-ay...EaAkDbEALw_wcB

Ama gene de garanti olsun uyar mı uymaz mı? Bilen birisine sorun belki ben benzetmişimdir.
    drift aynası uyuyor fakat debriyaj kolu ve fren kolu aşağıya doğru indirmeniz gerek bileklere biraz baskı yapma durumu oluyor yine de kullanıcı bilir.
    Dewilefe bunu beğendi.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

Motosikleti
    ns200
    yok.sadece rampaya vurunca bugun gene denedim 135 ile giderken 90 a düştü rampada ..servise gideceğim umarım parçalar çok pahalı değildir

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:59 ----------

Alıntı cc007 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle hayırlı olsun yeni motorunuz. Kazasız belasız binersiniz inşallah. Sorularınıza gelince;
    1. İstanbulda yaşamadığım için cevap veremeyeceğim.
    2. Rölanti sensörünü çıkarıp bir temizlemenizi öneririm. Youtube da motosiklete fısıldayan adam ın videolarından birinde vardı. İzleyip yapabilirsiniz. Bende işe yaradı.
    3. Arka dişlinizi bir kontrol ettirin. Performansa yönelik dişli küçültme işlemi yapılmış olabilir. Orjinali 40T dir.
    4. Fan sorunu bendede vardı. Motoru bir miktar orta ayakta 3-5 bin devirde çalıştırıp ısıtın. Ya fan devreye girer yada hararet ışığıyla beraber motor ikaz lambasını yaktırır. Fan devreye girmezse öncelikle fana bakın rahat dönüyormu. Daha sonra sırasıyla fan sigortasına bakın. Atık olabiliyor. Sonrasındada müşür değiştirin. Benimki fana hortum sıkışmıştı. Sigortası atıktı. Bunları düzelttikten sonra müşürü değiştirdim. Düzeldi. Aynaya gelincede uzatma kullanmanızı pek tavsiye etmiyorum. Onun haricinde tvs apachi aynası kullanan arkadaşlarım memnun.
    5. Debriyajı bırakınca bir miktar ses değişmesi normal. Ama vuruntu deyince kendi tecrübem olarak söylüyorum motor yağı fazla koyulmuş oluyor. Camından kontrol edin. Göstergede 2 çizgi var. O çizgilerden üst tarafta olanı aşmasın yağ. Genelde göstergeden kontrol edince full yağ doku gözüküyor. O yanlış. Değişimi geldiyse değiştirin ama 1400 ml yazıyor kullanma kitapçığında, o kadar koymayın. Üst çizgiyi aşmasın. O da 1200-1250 ml'ye e tekamül ediyor yaklaşık.
    aynen dediğin gibi yağ kople camı kaplıyor nerdeyse motor sıcakken bile ağzına kadar yağ dolu..dediğin gibi fan 7-8 dk sonra açtı ince bir ses geldi ama ışık yanmadı..servis yolu gözüktü..ben gerçekten alayım işimi göreyim diye aldım..buda diğer motorlarımız gibi şatafatlı imiş :(

Motosikleti
    yok.sadece rampaya vurunca bugun gene denedim 135 ile giderken 90 a düştü rampada ..servise gideceğim umarım parçalar çok pahalı değildir

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:59 ----------

aynen dediğin gibi yağ kople camı kaplıyor nerdeyse motor sıcakken bile ağzına kadar yağ dolu..dediğin gibi fan 7-8 dk sonra açtı ince bir ses geldi ama ışık yanmadı..servis yolu gözüktü..ben gerçekten alayım işimi göreyim diye aldım..buda diğer motorlarımız gibi şatafatlı imiş :(
    yanlış anlamayın ama 135 le rampaya girip 135 le çıkamazsınız elbet düşüş yaşayacaksınız 200cc motor vites düşürüp devam etmeniz lazım, farklı bir sıkıntısı varsa da servise bir gösterin veya ustanız tanıdık varsa bir baktırın.
    maktama ve levend84 bunu beğendiler.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

Arka dişliye bakabildinmi? 40T mi?
    Dewilefe bunu beğendi.

Motosikleti
    ......
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yanlış anlamayın ama 135 le rampaya girip 135 le çıkamazsınız elbet düşüş yaşayacaksınız 200cc motor vites düşürüp devam etmeniz lazım, farklı bir sıkıntısı varsa da servise bir gösterin veya ustanız tanıdık varsa bir baktırın.
    135 le rampa çikarken,eğim durumuna göre,100e kadar düşüyor,

Bursa tarafini bilenler için,inegol çikişindaki uzun rampada ns200 ile 100u zor gormuştum...vites duşuruncede motor bayiliyor.

Normal yani,23 beygir motor icin

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    135 le rampa çikarken,eğim durumuna göre,100e kadar düşüyor,

Bursa tarafini bilenler için,inegol çikişindaki uzun rampada ns200 ile 100u zor gormuştum...vites duşuruncede motor bayiliyor.

Normal yani,23 beygir motor icin
    Sabit viteste düşmesi normal, vites düşürünce bile bayılması çok oluyorsa normal değil. Yokuş yukarı 5. viteste yüksek devirde 100-110 gidebiliyorsunuz normalde(yanlış hatırlamıyorsam) . Ancak siz yokuş yukarı sabit 125 gitmek isterseniz o çok mümkün değil.
    Dewilefe bunu beğendi.

Motosikleti
    ......
    Alıntı maktama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sabit viteste düşmesi normal, vites düşürünce bile bayılması çok oluyorsa normal değil. Yokuş yukarı 5. viteste yüksek devirde 100-110 gidebiliyorsunuz normalde(yanlış hatırlamıyorsam) . Ancak siz yokuş yukarı sabit 125 gitmek isterseniz o çok mümkün değil.
    Zaten yokuş yukari 6.vites 125 sabit gitmeye,min 40-50hp makina lazim
    maktama bunu beğendi.

Motosikleti
    ---
    Yağ ve yağ filtre değişimini kendim yapmayı düşünüyorum artık motor 22500'e geldi haziranda garanti bitiyor. manuelde 1400ml diyor fakat serviste 1400 koyuyor cam tepesine kadar taşıyor. 2 çizgi arasında kalması gerekmiyor mu? Herşeyde olduğu gibi bunda da fazlası zarar değil mi?

Motosikleti
    Alıntı skucukyazici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağ ve yağ filtre değişimini kendim yapmayı düşünüyorum artık motor 22500'e geldi haziranda garanti bitiyor. manuelde 1400ml diyor fakat serviste 1400 koyuyor cam tepesine kadar taşıyor. 2 çizgi arasında kalması gerekmiyor mu? Herşeyde olduğu gibi bunda da fazlası zarar değil mi?
    Filtre dahil 1300ml yağı geçmeyin yoksa dediğiniz gibi iki çizgi arasını geçer ve orta sehpada veya yan ayakta yağ kontrolü yapmayın, zemin ve motor düz iken yağ seviye kontrolü yapın motoru düz tutabilmek için orta sehpadan hafif denge sağlama desteği alın.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)