Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    MehmetTAPAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS200
    Alıntı maktama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arıza lambası söndürmeye arıza bulunup düzeltilmedikçe 100tl para verilmez. Ustalar bir şeyleri söküp motoru çalıştırmışlarsa arıza lambası yanabilir, söktükleri şeyi taktılarsa ve motorda başka bir arıza yoksa motoru 35km kadar sürdüğünüzde arıza lambası kendiliğinden sönceketir, boşuna para vermeyin. Arıza lambasının kısa+uzun yanıp sönme sayısına göre arızanın nerede olduğu anlaşılabilir. Flaşör için servis kitapçığına bakmak gerek. ya da face grubunda aratırsanız bulabilirsiniz sanırım.
    Arıza lambası direk sürekli yanıyor dediğiniz gibi çalışırken role çıkarıp taktılar muhtemelen ondan yandı sönecek ozaman ama bu sinyal flaşörünü nereye gizledilerse bizi perişan ettiler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı MehmetTAPAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 1 haftadır kafayı yicem 2014 model ns200 var bende sinyaller çalışmıyor 3 usta baktı flaşörünü bulamadı sol granajın altındaki far ünitesi kafaya baktılar bulamadılar bilgisi olan varmı birde arıza lambası yandı ustalar bakarken oda sönmüyor iyice soğudum bu motordan servis desen sadece arıza söndürmek için 100 tl diyolar
    Sinyal flaşörü far kontrol ünitesine bağlı onu kontrol edin, sabit yanıyorsa Air idle hatası veriyordur arkadaşın dediği gibi o km yi yapın söner. Flaşör sağ yan grenaj altında olması lazım diye hatırlıyorum, yanlışta hatırlıyor olabilirim, far ünitesi diye Google de arayın şekline göre nerde olduğunu daha kolay bulursunuz.

Motosikleti
    Pulsar NS200
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sinyal flaşörü far kontrol ünitesine bağlı onu kontrol edin, sabit yanıyorsa Air idle hatası veriyordur arkadaşın dediği gibi o km yi yapın söner. Flaşör sağ yan grenaj altında olması lazım diye hatırlıyorum, yanlışta hatırlıyor olabilirim, far ünitesi diye Google de arayın şekline göre nerde olduğunu daha kolay bulursunuz.
    Tahmin etmiştim far ünitesini komple almak zorunda bırakacak ozaman sol granajın altında

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:06 ----------

Kafamı karıştıran şu googlede aratrığımda bubulamadım nerde olduğunu far konrol ünitesi sağlam farlar yanıyor ama sinyaller yanmıyor tek ünitede bunu toplamaları çok saçma benim bildiğim sinyal flaşörü ayrı olur ve ufacıcık flaşör 110 tl diyolar :/

Motosikleti
    Alıntı MehmetTAPAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tahmin etmiştim far ünitesini komple almak zorunda bırakacak ozaman sol granajın altında

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:06 ----------

Kafamı karıştıran şu googlede aratrığımda bubulamadım nerde olduğunu far konrol ünitesi sağlam farlar yanıyor ama sinyaller yanmıyor tek ünitede bunu toplamaları çok saçma benim bildiğim sinyal flaşörü ayrı olur ve ufacıcık flaşör 110 tl diyolar :/
    Sinyaller hiç mi yanmıyor ön arka veya ön yanıyor arka sağ veya sol mu yanmıyor, komple yanmıyorsa gitmiştir, ön veya arka sağ sol sinyalin ön yanıyor arka yanmıyorsa sinyal verdiğinde hızlı yanıp söner ekranda buda sinyalde kopukluk veya hata var anlamını taşıyor, mesela ön far kısalar gitti ekranda uzunlar yanık kalır arıza bildirimi yapar.

Motosikleti
    Pulsar NS200
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sinyaller hiç mi yanmıyor ön arka veya ön yanıyor arka sağ veya sol mu yanmıyor, komple yanmıyorsa gitmiştir, ön veya arka sağ sol sinyalin ön yanıyor arka yanmıyorsa sinyal verdiğinde hızlı yanıp söner ekranda buda sinyalde kopukluk veya hata var anlamını taşıyor, mesela ön far kısalar gitti ekranda uzunlar yanık kalır arıza bildirimi yapar.
    Hiç biri yanmıyor malesef :/

Crazy Motors - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS ABS (2017)
    Merhabalar,

Bu videom da Pulsar 200NS 'lerde kronik sorun olan soğuk havalarda gösterge ve saat resetleme sorununu pratik ve uyguna nasıl çözebileceğimizi tüm detaylarıyla anlatmaktayım.

Uygulamaya Ait Video: https://youtu.be/4UsOqrYgrRs

* Aynı uygulamayı daha önce hazır soketlerle tesisata zarar vermeden yapmıştım ve videonun linki ise: https://youtu.be/FC8kcyimGpM
    ve forum linki ise: http://www.motosiklet.net/forum/mt-k...ideo%27lu.html

Motosiklettin tesisatına uyguldığım ürün şeması video'nun 07:19 bölümünde görülmektedir.

Kullandığım ürünlere ait link:
    1N5404 için: http://s.click.aliexpress.com/e/bs1wOYbr
    4700uF 25V için: http://s.click.aliexpress.com/e/c0yBUQrX

* Kondansatör ve diyotları elektronik komponent satan dükkanlardan uyguna rahatlıkla tedarik edebilirsiniz.

Bilgilendirme: Bu uygulamanın motosiklet üzerindeki elektronik ünitelere hiçbir zararı yoktur. Testi yapılmıştır.

Saygılarımla, iyi seyirler.

Diğer “Motosiklet Uygulamaları” videolarım için: https://www.youtube.com/playlist?lis...Feer8wv3WJRxOg

hayırlı aksamlar motor almayı düşünüyorum ilk motorum olucak ve gözüme 200 ns ler çarptı fakat ilanlarda 2017 modellerın 10 km gelmeden satılmaya çalışıldığını görüyorum kronik sıkıntıları olan bi makıne ama 2017 lerde faklı bir sıkıntımı var bilgisi olan birisi yardımcı olursa sevinirim

Motosikleti
    MT-07
    10000km'ye gelmeden millet kendini Valentino Rossi sanmaya başladığı için hemen daha büyük motosikletlere geçmeye çalışıyorlar. Sonra ilk virajda patlıyorlar.

Herkese selamlar dün bir 200ns alarak aranıza katıldım. Motorumda 2. Ve 5. Vites dişlilerinde uğuldama var usta herhangi bir tekleme vitesten atma gibi sorun olmadığını sorun oluştuğunda değiştirmemin yeterli olacağını söyledi ancak pimpirikli bir sürücüyüm. Bu şekilde sadece uğuldama varken motoru sürmeye devam etmem herhangi bir sorun yaşatır mı sizlere danışmak istedim şimdiden çok teşekkürler herkese.

vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    motorun hayırlı olsun.

kaç model, garantisi varmı. garantisi varsa garanti bitmeden önce yaptır. gittiğin usta yetkili servistemi, özel servismi. motor hakkında tecrübesi ne seviyede. piyasada yetkili serviste bile düzgün usta yokken özel serviste bisikletçiden bozma adamlar iş yapabiliyor. ilerleyen durumda sorun yaşatırmı kimse garanti veremezken neye dayanarak şimdilik kullan diyebiliyor. hangi şehirdesin, alternatifin varsa başka yerede göster. iki teker üstündesin sonuçta, uğultu ile başlayıp içerde bişeylerin kırılıp, dişlilerin sıkışıp tekeri kitlemeyeceği, kazaya sebebiyet veremeyeceğinin garantisi yok. işini şansa bırakma bence.

Alıntı vlad1462 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorun hayırlı olsun.

kaç model, garantisi varmı. garantisi varsa garanti bitmeden önce yaptır. gittiğin usta yetkili servistemi, özel servismi. motor hakkında tecrübesi ne seviyede. piyasada yetkili serviste bile düzgün usta yokken özel serviste bisikletçiden bozma adamlar iş yapabiliyor. ilerleyen durumda sorun yaşatırmı kimse garanti veremezken neye dayanarak şimdilik kullan diyebiliyor. hangi şehirdesin, alternatifin varsa başka yerede göster. iki teker üstündesin sonuçta, uğultu ile başlayıp içerde bişeylerin kırılıp, dişlilerin sıkışıp tekeri kitlemeyeceği, kazaya sebebiyet veremeyeceğinin garantisi yok. işini şansa bırakma bence.
    Çok teşekkürler. Motorum 38bindr 2016 model İstanbul’da yetkili servis olan kayalar motorda ekspertiz yaptırdım. servis hakkında çok öneride bulunuldu ondan gittim. Usta bu işlemin 1.5bin tl olduğunu söyledi ve şuanki durumda bu işlemin çok gerekli olmadığını söyledi daha önce 2. Vites dişlisi değiştiği için biri yeni diğeri eski bu uğuldama ondan da olabilir dedi. Herhangi bir ilerleme olursa gelmemi o zaman yapılmasını söyledi. Motorun 2 bin km içinde bakımı yapılacak o zaman tekrar kontrol ederiz dedi. Sizlerinde fikrini almak istedim.

Motosikleti
    var bişeyler
    Motorun ekspertizinde bu ses vardı ve kabul ederek aldıysan bence hata etmişsin. ben olsam almazdım.
    zaten bir kere dişli değişimi için motor sökülmüş, bidaha bidaha sök-tak hoş olmayacaktır. zaten dişli değişip bu sefer başka viteste ses oluşmuşsa yapılan işlem eksik ve başarısızdır.
    işlem garantiden yapılmışşa ve önceki sahibi teslim aldığındada senin şu anki şikayetlerin mevcut olduğu halde teslim almışsa önceki sahibin yanlış yapmıştır. eski sahibine tamir işleminden sonrada sesin gelip gelmediğini sor, eğer geliyorsa bajaj ile iletişime geçip konuyu bildir, muhtemelen olumsuz yanıt alacak olsanda belki müşteri memnuniyeti adına destek olabilirler.

Alıntı vlad1462 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun ekspertizinde bu ses vardı ve kabul ederek aldıysan bence hata etmişsin. ben olsam almazdım.
    zaten bir kere dişli değişimi için motor sökülmüş, bidaha bidaha sök-tak hoş olmayacaktır. zaten dişli değişip bu sefer başka viteste ses oluşmuşsa yapılan işlem eksik ve başarısızdır.
    işlem garantiden yapılmışşa ve önceki sahibi teslim aldığındada senin şu anki şikayetlerin mevcut olduğu halde teslim almışsa önceki sahibin yanlış yapmıştır. eski sahibine tamir işleminden sonrada sesin gelip gelmediğini sor, eğer geliyorsa bajaj ile iletişime geçip konuyu bildir, muhtemelen olumsuz yanıt alacak olsanda belki müşteri memnuniyeti adına destek olabilirler.
    Değerli fikir ve önerileriniz için çok teşekkür ederim. Konu hakkında kurallara konuyu bildireceğim. Bilginiz varsa komple şanzuman dişli set değişimi ve işçilik sizce kaça patlar bana?

Motosikleti
    var bişeyler
    kuralkanın e-yedek parça satış sitesinden istediğiniz bütün parçaların fiyatlarını bulabilirsiniz.

https://ekuralkan.com/YedekParca

işçilik tutarı hakkında bilgim yok. yetkili servis saat başı ücretine 120 tl falan yazıyolar diye biliyorum. ayrıca motor açılıp kesin parça listesi oluşmadan net fiyat veremezler. size 1500 tl dedilerse ve sonuçta yetkili servis dediyse bunu demekki ortalaması odur. siz bir iki yetkili servise daha danışıp işin aciliyetini tam öğrenin derim. gerçekten aciliyeti yokmu yada ses artarsa maliyetin artması hakkında bilgi isteyin. sonuçta içerde birşeyler aşınıyor ve metal parçacıkları sistemde dolaşyor. motosiklet otomobil gibi değil, şanzıman, silindir, krank, debriyaj aynı yağla yağlanıyor. bugün viteste uğultu varken yarın hiç beklemediğiniz şekilde motorun başka yeri zarar görüp başınıza iş açabilir.

o değilde baya felaket tellalı oldum

Crazy Motors - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS ABS (2017)
    Merhabalar,

Bu videomda motosikletimin güvenliği için aldığım iki yönlü alarm sisteminin montajını nasıl yapabileceğimizi tüm detaylarıyla göstermekteyim.

Uygulamaya Ait Video: https://youtu.be/_QftrjC8Zf4

Kullandığım ürüne ait link: http://s.click.aliexpress.com/e/bpdSunb7

Alarm sisteminin genel özellikleri:

* Durum göstergeli LCD ekrana sahip kumandalar
    * Şu geçirmez tasarım
    * Uzaktan çalıştırma fonksiyonu
    * Motor blokaj özelliği
    * Düşük güç tüketimi
    * Dâhili uzaktan ayarlanabilir alarm şiddet seviyesi
    * 125dB siren çıkışı
    * 1km kumanda, 2km ana modül haberleşme mesafesi
    * Yön bulma özelliği

Ayrıca iki yönlü kumandanın fonksiyonları ise:

* Sinyal seviyesi
    * Pil seviyesi
    * Görsel, sesli ve titreşimli bildirimler
    * Saat (+ alarm kurma)

Alarm sisteminin güç tüketimleri ise (ölçümünü yaptım):
    - Beklemede ~4mA
    - Alarm çalıyorken ~390mA

* Ürün bağlantı şeması videonun 12:35 'de görülmektedir.

Not: Kutu içeriğinden kumandalar için pil çıkmıyor. Ayrıca AAA ince kalem pil almanız gerekiyor.

Saygılarımla, iyi seyirler.

Diğer “Motosiklet Uygulamaları” videolarım için: https://www.youtube.com/playlist?lis...Feer8wv3WJRxOg
    bajajpulsar2 ve Taz45 bunu beğendiler.

Motosikleti
    ---
    Arkadaşlar selam, internetten bulduğum bir ustaya konfor sele uygulaması sordum 500 TL fiyat verdi, açıkçası fiyat bu pulsar 200ns için çok geldi bana. Daha uyguna bu işlemi yapan bildiğiniz yer var mı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:39 ----------

önce ki yazıda şehir söylememişim istanbulda

Motosikleti
    var bişeyler
    500 tl çokmuş yav. medikal ürün satanlarda şişirileblen minderler varmış. benim selede file takılı. bitane havalı minder alıp filenin altına koyup deniycem bi ara. yapıp memnun kalanlar olduğunu okumuşturm.

Motosikleti
    ---
    Bende de var file kışın donduğu için alt taraf çıkardım şimdi biraz daha ısınınca geri takıcam olmadı öyle bi çözüm denerim bende

Motosikleti
    Alıntı skucukyazici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende de var file kışın donduğu için alt taraf çıkardım şimdi biraz daha ısınınca geri takıcam olmadı öyle bi çözüm denerim bende
    birde burayla bir görüş sele için.
    https://www.facebook.com/groups/1420717091354534/

Motosikleti
    ---
    sağolasın bir danışayım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)