Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    coskun913 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 ns (siyah)
    Alıntı yokon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler,
    Piyasadan çok umutlu değilim açıkçası. Pulsar'ı sattığım durumda, Dominar almak bütçemi çok zorlamayacak. Satılmaması durumunda keyifle binmeye devam edeceğim.
    aman ha elinizdekinin kıymetini bilin. fiyatlar uçtu gitti
    yokon bunu beğendi.
    Coşkun31

bajajpulsar2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CygnusL(2015)-NS200(2015)-MT25(2020)
    Alıntı vlad1462 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bunu gördüm ben de.açıkçası yapılan en güzel pulsar modifiyesi olmuş bence.

Selamun Aleyküm. 2017 model 200 Ns 2600 km motora sahibim. 2500 km yağ değişiminden sonra motorda aşırı bir titreşim başladı. 10 dk sürdükten sonra indiğimden ayıklarım uyuşmuş oluyor. Usta bisey yok normal dedi lakin öncesinde böyle birsey yoktu. Yardımcı olursanız cok sevinirim.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Alıntı ubeydullahsa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamun Aleyküm. 2017 model 200 Ns 2600 km motora sahibim. 2500 km yağ değişiminden sonra motorda aşırı bir titreşim başladı. 10 dk sürdükten sonra indiğimden ayıklarım uyuşmuş oluyor. Usta bisey yok normal dedi lakin öncesinde böyle birsey yoktu. Yardımcı olursanız cok sevinirim.
    Mühtemel 10-50 yada 15-50 yağ koymuşlardır aynı durumu bizzat yaşamıştım kaç numara yağ konuldu gördünüzmü yada bilgisi verildimi
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı ubeydullahsa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor ve zemin düz iken motor yağ camından yağın seviyesini kontrol edin fazla yağ koymuş olabilirler.

127 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beyler NS160 almayı planlıyorum ama nasıldır? NS200 den çok farkı oluyor mu? Kronik sıkıntıları mevcut mu?

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı 127 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler NS160 almayı planlıyorum ama nasıldır? NS200 den çok farkı oluyor mu? Kronik sıkıntıları mevcut mu?
    Ns160 çok önerilmiyor, okuduğum kadarıyla ns160'larda krank sorunları çokça çıkıyor. Ns200 gibi değiller. ns 200'lerde de çeşitli kronik veya kroniğe yakın sıklıkta çıkabilen sorunlar var ancak krank sorununu ns200'lerde çok nadir gördüm. 160 almayın, ns200'lere yönelin derim ben.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı maktama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ns160 çok önerilmiyor, okuduğum kadarıyla ns160'larda krank sorunları çokça çıkıyor. Ns200 gibi değiller. ns 200'lerde de çeşitli kronik veya kroniğe yakın sıklıkta çıkabilen sorunlar var ancak krank sorununu ns200'lerde çok nadir gördüm. 160 almayın, ns200'lere yönelin derim ben.
    ns150 ile ns160 ı karıştırdın gibi sanki, ns160 yeni çıktı.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

Crazy Motors - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS ABS (2017)
    Merhaba arkadaşlar,

Bu videom da Pulsar 200NS 'lerde kronik sorun olan soğuk havalarda gösterge ve saat resetleme sorununu pratik ve uyguna nasıl çözebileceğimizi tüm detaylarıyla anlatmaktayım.

Uygulamaya Ait Video: https://youtu.be/FC8kcyimGpM

Motosiklettin tesisat yapısına zarar vermeyecek şekilde orjinal soketlere uygun yapıda bir ara kablo hazırladım ve şeması video'nun 01:29 bölümünde görülmektedir.
    * Bu uygulamayı soketleri kullanmadan da yapabilirsiniz. Şemaya göre kondansatör ve diyot yapısını ilgili kablolara bağlantılarını yapmanız yeterlidir.

Kullandığım sokete ait link: http://s.click.aliexpress.com/e/bElkIKeH (12P)

* Kondansatör ve diyotları elimdeki mevcut ürünlerden kullanmıştım. Elektronik komponent satan dükkanlardan uyguna rahatlıkla tedarik edebilirsiniz.
    Aliexpress'den örnek için,1N5404 ve 4700uF 25V

Bilgilendirme: Bu uygulamanın tesisat veya elektronik üniteye hiçbir zararı yoktur.

Pulsar 200NS'e yaptığım diğer uygulama videoları
    Şimşek Etkili LED Aydınlatma Uygulaması
    All-In-One Motosiklet Alarm Uygulaması
    GPS Takip Sistemi Uygulaması
    Sis Farı Uygulaması
    Ayna Uzatma Aparatı Uygulaması
    Immobiliser Uygulaması
    Ön Arka Yol Kayıt Kamera Uygulaması

Saygılarımla, iyi seyirler.

Diğer tüm “Motosiklet Uygulamaları” videolarım için: https://www.youtube.com/playlist?lis...Feer8wv3WJRxOg

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ns150 ile ns160 ı karıştırdın gibi sanki, ns160 yeni çıktı.
    ooo, Evet , bahsettiğim şeyler ns 150için, karıştırmışım, Özür diliyorum. ns 160'ı bilemiyorum.
    Düzeltme için teşekkürler.

Alıntı Crazy Motors adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,

Bu videom da Pulsar 200NS 'lerde kronik sorun olan soğuk havalarda gösterge ve saat resetleme sorununu pratik ve uyguna nasıl çözebileceğimizi tüm detaylarıyla anlatmaktayım.

Uygulamaya Ait Video: https://youtu.be/FC8kcyimGpM

Motosiklettin tesisat yapısına zarar vermeyecek şekilde orjinal soketlere uygun yapıda bir ara kablo hazırladım ve şeması video'nun 01:29 bölümünde görülmektedir.
    * Bu uygulamayı soketleri kullanmadan da yapabilirsiniz. Şemaya göre kondansatör ve diyot yapısını ilgili kablolara bağlantılarını yapmanız yeterlidir.

Kullandığım sokete ait link: http://s.click.aliexpress.com/e/bElkIKeH (12P)

* Kondansatör ve diyotları elimdeki mevcut ürünlerden kullanmıştım. Elektronik komponent satan dükkanlardan uyguna rahatlıkla tedarik edebilirsiniz.
    Aliexpress'den örnek için,1N5404 ve 4700uF 25V

Bilgilendirme: Bu uygulamanın tesisat veya elektronik üniteye hiçbir zararı yoktur.

Pulsar 200NS'e yaptığım diğer uygulama videoları
    Şimşek Etkili LED Aydınlatma Uygulaması
    All-In-One Motosiklet Alarm Uygulaması
    GPS Takip Sistemi Uygulaması
    Sis Farı Uygulaması
    Ayna Uzatma Aparatı Uygulaması
    Immobiliser Uygulaması
    Ön Arka Yol Kayıt Kamera Uygulaması

Saygılarımla, iyi seyirler.

Diğer tüm “Motosiklet Uygulamaları” videolarım için: https://www.youtube.com/playlist?lis...Feer8wv3WJRxOg
    Çok güzel bir paylaşım olmuş. Emeğinize sağlık. Ne kadar zamandır kullanıyorsunuz bu şekilde? Hiç yaptımı tekrar merak ettim.
    idinc bunu beğendi.

Crazy Motors - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS ABS (2017)
    Alıntı cc007 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok güzel bir paylaşım olmuş. Emeğinize sağlık. Ne kadar zamandır kullanıyorsunuz bu şekilde? Hiç yaptımı tekrar merak ettim.
    Teşekkürler,

Bu şekilde kullanali 2 haftayı biraz geçti.
    Yaptığım her uygulamayı hemen yüklemiyorum, biraz teste sokuyorum sıkıntı yoksa çektiğim videoyu derleyip yüklüyorum. (Sonradan kimsenin hakkına girmek istemem çünkü).

Diğer sorunuza gelirsek, resetleme olayini bir daha hiç tekrarlamadı çok şükür.

Teşekkürler,

Yaptığım her uygulamayı hemen yüklemiyorum, biraz teste sokuyorum sıkıntı yoksa çektiğim videoyu derleyip yüklüyorum. (Sonradan kimsenin hakkına girmek istemem çünkü).

Videolarınızı keyifle izledim emeğinize sağlık. 4lü flaşörde yapmışınız sanırım. Cep telefonunu taktığınız aparatıda çok beğendim. Sanırım şarj içinde bir uygulamanız var ama göremedim. Navigasyon falanda hoş olmuş. Onlarıda tanıtan bir video güzel olur. Siz bu hızla giderseniz titreşimede bir çare bulursunuz gibi😊.

Merhaba, ben Bursa Görükle'de yaşıyorum. motoru test için sordum bayide yokmuş. acaba varsa Görükle'de biri hem memnun mu motordan biraz sohbet etmek isterim, hem de bir test etmek istiyorum

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selam arkadaşlar Bir sorum olacak ?

Pulsarım uzun zamandır garajda yatıyor aküsü bitmesin diye ara ara calıstırıyorum. Bugün fark ettim eksoz tahliye kısmından aşırı derece de su damlıyor motor rolantide calışırken. Parmağımla suya dokundum yağ ya da antifiriz kokusu yok bildiğin sadece su yalnız yoğun damlıyor, radyatör su seviyesine de baktım orta sehpada max çok üzerinde antifiriz var.

Tahminim motor rolantide çalıştığı için egsoz agzından çıkması gereken miktar basınç düşüklüğünden egzos manifoldunda birikiyor ve bu yüzden tahliye deliğinden hızlı akıyor.

Biliyorum bir problem yok ama yinede pulsardan tecrübeli arkadaşların fikrini almak istiyorum

vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    Alıntı TIGERSHARK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar Bir sorum olacak ?

Pulsarım uzun zamandır garajda yatıyor aküsü bitmesin diye ara ara calıstırıyorum. Bugün fark ettim eksoz tahliye kısmından aşırı derece de su damlıyor motor rolantide calışırken. Parmağımla suya dokundum yağ ya da antifiriz kokusu yok bildiğin sadece su yalnız yoğun damlıyor, radyatör su seviyesine de baktım orta sehpada max çok üzerinde antifiriz var.

Tahminim motor rolantide çalıştığı için egsoz agzından çıkması gereken miktar basınç düşüklüğünden egzos manifoldunda birikiyor ve bu yüzden tahliye deliğinden hızlı akıyor.

Biliyorum bir problem yok ama yinede pulsardan tecrübeli arkadaşların fikrini almak istiyorum

katalitik konvertör işini düzgün yerine getiriyor, sorun yok. egzoz gazlarını ayrıştirinca çıkan gazlardan biride su buharıdır, motor ısınana kadar buhar yoğuşup damlacık haline gelir.
    TIGERSHARK bunu beğendi.

YAHYaONUR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS/ Yamaha tracer 700
    Teşekkürler,

Merhabalar hocam. Led uygulama yaptığın video çok güzel, şemasıyla falan tam aradığım video. Ellerine sağlık. Forumda olduğunu öğrendiğimde iyi oldu, kafama birşey takılırsa sorarım ��

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:15 ----------

Alıntı herod13 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba, ben Bursa Görükle'de yaşıyorum. motoru test için sordum bayide yokmuş. acaba varsa Görükle'de biri hem memnun mu motordan biraz sohbet etmek isterim, hem de bir test etmek istiyorum
    Selamlar hocam. Bende 5 sene kaldım görüklede şuan ankaradayım 22 martta çanakkale sürüşüne katılacağım bir gün önceden yola çıkacağım müsait olursan bir çayıni içerim.
    Ne olursa olsun fırtınanın şiddeti, martı sevdiği denizden asla vazgeçmez

MehmetTAPAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS200
    Arkadaşlar 1 haftadır kafayı yicem 2014 model ns200 var bende sinyaller çalışmıyor 3 usta baktı flaşörünü bulamadı sol granajın altındaki far ünitesi kafaya baktılar bulamadılar bilgisi olan varmı birde arıza lambası yandı ustalar bakarken oda sönmüyor iyice soğudum bu motordan servis desen sadece arıza söndürmek için 100 tl diyolar

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı MehmetTAPAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 1 haftadır kafayı yicem 2014 model ns200 var bende sinyaller çalışmıyor 3 usta baktı flaşörünü bulamadı sol granajın altındaki far ünitesi kafaya baktılar bulamadılar bilgisi olan varmı birde arıza lambası yandı ustalar bakarken oda sönmüyor iyice soğudum bu motordan servis desen sadece arıza söndürmek için 100 tl diyolar
    arıza lambası söndürmeye arıza bulunup düzeltilmedikçe 100tl para verilmez. Ustalar bir şeyleri söküp motoru çalıştırmışlarsa arıza lambası yanabilir, söktükleri şeyi taktılarsa ve motorda başka bir arıza yoksa motoru 35km kadar sürdüğünüzde arıza lambası kendiliğinden sönceketir, boşuna para vermeyin. Arıza lambasının kısa+uzun yanıp sönme sayısına göre arızanın nerede olduğu anlaşılabilir. Flaşör için servis kitapçığına bakmak gerek. ya da face grubunda aratırsanız bulabilirsiniz sanırım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)