Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar bayram üstü motorum sorun çıkardı lütfen yardımcı olursanız sevinirim. Video biraz kalitesiz ve sesi az ama sorun net anlaşılıyor

https://youtu.be/FhGEE6NuXJs

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Herkese selamlar,
    1 senedir 2017 pulsar abs sahibiyim
    https://www.instagram.com/routeinfinite/?hl=tr
    bu arkadaşlarının başlarına gelen olayın sebebi bence yağ dan kaynaklanıyor.
    https://www.youtube.com/watch?v=QesDRy_gbNM
    bu videolada putoline 10w-40 yağını koyuyorlar ama pulsar kitapçığında SAE 20w -50 standartında yağ koymayı öneriyor ,
    malum 2 kişiler ve çokça yükleri var birde havalar baya sıcak bütün bu koşullar bir araya gelince 10w-40 yağının yetersiz kaldığını tahmin ediyorum.
    nerdeyse artık bütün markalar üst sekmendi 50 olan yağa geçiş yapıyorlar ben sivasta yaşadığım için motul 15w-50 kullanıyorum biraz daha sıcak bölgelerde 20-50 kullanmak daha mantıklı olacaktır.
    ayrıca ekrem abinin çabası takdira şayan kendisine sonsuz teşekkür ediyoruz.

cengo42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Arkadaşlar lastikleri değiştireceğim babam hız yaparsın diye izin vermiyor. Ben söyledim motoru alan çoğu kişi değiştiriyor diye inanmıyor.

Motosikleti
    Ns200
    Merhaba,
    Öncelikle iyi bayramlar diliyorum.
    Ekrem beyin burnundan kıl aldırmayan yorumlarına cevaben ben de bir tecrübemi paylaşmak istiyorum.
    Bir yıldır ns200 kullanıcısıyım. 500 km. bakımına gittiğimde yetkili servis motorun aküsünün arızalı olduğunu tespit ederek garanti kapsamında değişim talep etti. Tespite ve talebe ilişkin tarafıma hiçbir belge vermedi, veremedi çünkü Kuralkan firmasının çalışma prensibi imiş (Türkçesi köylü kurnazlığı).
    Kuralkan dan talebe ret cevabı geldi. Telefonla yaptığım görüşmelerde de kale alınmayınca yeni akü alıp durumu tüketici hakem heyetine bildirdim. 5 ay kadar beklemiş olsamda haklı davamı kazandım ve akünün bedeli tarafıma ödendi. Iban bilgimi almak için arayan Kuralkan müşteri temsilcisinin ilgi ve alakası gözlerimi doldurdu. Ekrem bey burada her nekadar mangalda kül bırakmıyor olsa bile yaşanan acı tecrübeler pulsar distribütörünün gerçek yüzünü ortaya koymaktadır.
    Hürmetler.
    alp010 ve newmoto76 bunu beğendiler.

Herkese Hayirli Bayramlar..Forumdan birqzuzak kalmistim dondugumde pek birsey degismedigini ve guzel ulkemde herseyin ambalaj ve imaj oldugunu yeniden gormus oldum..

Bajaj 200 ns te yer alan bu stop etme, dandik aku kullanma vs bu foruma konu olan bircok sorunu fabrika urwtimde cozmuyor biri buraya foruma canim yandi diyene kadarda mudehale etmiyor.

Kardesim boyle is olurmu ? Hala bir motorun stop etme aku sorunu nasil giderilemez buna musteri nasil razi olabilir.Bu motor geleli kac yil olmys hala dalga gecer gibi musteriyi boyle bezdirmek nedir?

Arkadaslar eger Bajaj bu sorunlari guncellemelerle cozemiyorsa ya bu urunu ortadan kaldirmali yada musterisine omur boyu uzatilmis garanti vermelidir..

Dominar 400 de boyle sorunlar yokken 200 de opmasi bu motosikletin hatali uretildiginin ve halen hatali unite/yazilim ve materyallerle birlestirildiginin ispatidir..

Emsal markanin 400 dominar versiyonunu baz alarak hala200 ns te sorun yasayan davasinda hakli arkadaslari Kuralkan a karsi yasalhaklarini sonuna kadar savunmalarini ve talep etmelerini tavsiye ederim..Sadece bu forumda olan sikaywtler bile yeterli ispattir..

Ekrem Ata ise halen bu urundeki sorunlu uretimi ve/veya teknik hatayi kabul etmeyen klasik Turk tipi durumu idare et yoneticiligi yapmaktadir..

Simdi diyecekki 200ns te kronik sorun yok..Bu foruma gore en az 10 da 4 var..400dominarda neden yok ? daha kaliteli yada dahauyumlu parcalardan olustugu icin olabilirmi??

Merhaba herkese. Ankara'daki malum bayi 19700 lira fiyat çekti. İstanbul'u aradım 2017 modeline 14000, 2018 ine 15600 diyor. Bu ne saçma iştir anlamadım.

YAHYaONUR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS/ Yamaha tracer 700
    Alıntı pinkzeppelin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba herkese. Ankara'daki malum bayi 19700 lira fiyat çekti. İstanbul'u aradım 2017 modeline 14000, 2018 ine 15600 diyor. Bu ne saçma iştir anlamadım.
    Şok fiyat gerçekten, şokk.

Evet bu durum benimde gözüme çarptı, diğer bütün illerdeki bayilerde 2017 modeller 13,5-14 bin tl; 2018 modeller 15,5-16 bin tl arasında iken Ankara bayimiz 19,700 diyor. Pazarlıkla 13,400 teklif edin, eğer kabul etmezse Konya veya Çorumdan alın motorunuzu dönüş yolundada rodaj yapa yapa gelirsiniz.

Alıntı YAHYaONUR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şok fiyat gerçekten, şokk.

Evet bu durum benimde gözüme çarptı, diğer bütün illerdeki bayilerde 2017 modeller 13,5-14 bin tl; 2018 modeller 15,5-16 bin tl arasında iken Ankara bayimiz 19,700 diyor. Pazarlıkla 13,400 teklif edin, eğer kabul etmezse Konya veya Çorumdan alın motorunuzu dönüş yolundada rodaj yapa yapa gelirsiniz.
    Bayramdan önce zam gelecek demişler ama fiyatlar çok uçuk görünüyor. O fiyatlara satabileceklerini düşünmüyorum. Ankara bayisi ise ayrı bir konu, çevre illere bakmayı düşünüyorum açıkçası.

Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Arkadaşlar scoter geçiş yapacağım için sıfır aldığım motorumu satıyorum. 2018 kırmızı renk 200 km de.

YAHYaONUR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS/ Yamaha tracer 700
    Alıntı cengo42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar scoter geçiş yapacağım için sıfır aldığım motorumu satıyorum. 2018 kırmızı renk 200 km de.
    Vay be ali kardesim, uzun yillar binecegim diyordun, lastik degistirecegim diyordun, zincir bakimi yaparim diyordun, 200km de cabuk pes ettin
    Ne olursa olsun fırtınanın şiddeti, martı sevdiği denizden asla vazgeçmez

Alıntı pinkzeppelin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bayi kafasına göre zam yapmış anlaşılan.
    http://satis.kuralkan.com.tr/bajaj.aspx
    online satıştan alın abi zam gelmeden.

Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Alıntı YAHYaONUR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vay be ali kardesim, uzun yillar binecegim diyordun, lastik degistirecegim diyordun, zincir bakimi yaparim diyordun, 200km de cabuk pes ettin
    Düşüncelerim o şekildeydi. Satamazsam motoruma binerim aslında seviyorum ama vitesliye alışmadım.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns 200
    Merhabalar. Yakın zamanda tur camlı bir Pulsar 200 ns sahibi oldum. Uzun camla rüzgar konusunda daha rahat olacağımı düşünüyordum ama hiçte umduğum gibi olmadı. Uzun camdan gelen rüzgar direk kaska çarpıyor ve kask içinde türbülans olmasına sebep oluyor. Kaç gündür uzun süre 90 km ve üstü hızlarda kullandığımda türbülans baş ağrısı yapmaya başladı. Kask rüzgarı tam vizorun altından alıyor ve elimi oraya koyduğum rüzgar basınçlı bir şekilde oraya vuruyor. Bunun için herhangi bir çözümü yok mudur ?

peyloride - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF1100 L1
    Alıntı InMyHearth adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar. Yakın zamanda tur camlı bir Pulsar 200 ns sahibi oldum. Uzun camla rüzgar konusunda daha rahat olacağımı düşünüyordum ama hiçte umduğum gibi olmadı. Uzun camdan gelen rüzgar direk kaska çarpıyor ve kask içinde türbülans olmasına sebep oluyor. Kaç gündür uzun süre 90 km ve üstü hızlarda kullandığımda türbülans baş ağrısı yapmaya başladı. Kask rüzgarı tam vizorun altından alıyor ve elimi oraya koyduğum rüzgar basınçlı bir şekilde oraya vuruyor. Bunun için herhangi bir çözümü yok mudur ?
    Sanıyorum GP kompozitte uzun tur camı vardı belki işinize yarayabilir.

Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Arkadaşlar ilk bakım için motor yağını kendim götüreceğim. Servis yağ filitresi kendinden takmak suretiyle 120 TL istedi fiyat normal mi.

Merhaba 15.xxx km ye ulaşmış olmakla beraber zincirim kopmak üzere dişli setim aşınmış durumda orijinal değişimine 500tl istediler sizin önerdiğiniz bir zincir dişli seti var mı daha uygun fiyata

Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Arkadaşlar motorumu scooter geçiş yapacağımdan dolayı satıyorum.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...9035075/detay/

Performans egsozu takinca muayenede sikinti olur mu

JoeyDunlop - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    selam herkese, istanbul içi grup var mı? takılak.
    Life starts after 9000 RPM's

Alıntı cengo42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motorumu scooter geçiş yapacağımdan dolayı satıyorum.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...9035075/detay/
    hocam istanbul'da 3 tane bayii elinde kalan 2017 leri 15000 e veriyor. Dolayısı ile kullandığın motora 15500 yazarsan zor satarsın.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)