Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ugurbahceli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj pulsar 200 ns
    Selam aekadaşlar geçtiğimiz hafta aldığım 200 ns de başıma gelen garip bir olayı paylaşmak istedim.

iş çıkışı motoruma bindim kontağı açtım oda ne marş yok dügmeye basıyorum motor tık bile demiyor. İlk başa aküden şüphelendim ama akü zayıf olsa bile en azından bi gıyy diye cevirmesi lazım ama oda yok. neyse vurdurarak çalıştırdım eve gittim. Motoru kapatım yeniden marşa bastığımda gene çalışmadı yine teyip ettim akü olmuş olsa en azindan sarj ederdi. Geriye iki ihtimal kaldi ya marş motoru yada marş düğmesiydi. Ben kolay olanı dügmeyi kontrol etmek icin kütüğü söktüm düğmeyi çıkarmak baya uğraştırdı ama düğme çıkınca karşılaştığım manzara herhalde ilk kez benim başıma geliyordur dedirtti bana .

Marş düğmesinin içine giren ve temasi enggelleyen bir böcek.

sağ kütüğun altında muhtemelen su gideri icin acik birakilan kucuk bir delik mh sanirim oradan girmis dugmenin icine.
    kdiner bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı ugurbahceli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam aekadaşlar geçtiğimiz hafta aldığım 200 ns de başıma gelen garip bir olayı paylaşmak istedim.

iş çıkışı motoruma bindim kontağı açtım oda ne marş yok dügmeye basıyorum motor tık bile demiyor. İlk başa aküden şüphelendim ama akü zayıf olsa bile en azından bi gıyy diye cevirmesi lazım ama oda yok. neyse vurdurarak çalıştırdım eve gittim. Motoru kapatım yeniden marşa bastığımda gene çalışmadı yine teyip ettim akü olmuş olsa en azindan sarj ederdi. Geriye iki ihtimal kaldi ya marş motoru yada marş düğmesiydi. Ben kolay olanı dügmeyi kontrol etmek icin kütüğü söktüm düğmeyi çıkarmak baya uğraştırdı ama düğme çıkınca karşılaştığım manzara herhalde ilk kez benim başıma geliyordur dedirtti bana .

Marş düğmesinin içine giren ve temasi enggelleyen bir böcek.

https://i.hizliresim.com/g6rXNO.jpg
    https://i.hizliresim.com/moM4l4.jpg

sağ kütüğun altında muhtemelen su gideri icin acik birakilan kucuk bir delik mh sanirim oradan girmis dugmenin icine.
    Dostum böcek demişsin ama bu bildiğin karides
    levend84 ve ugurbahceli bunu beğendiler.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum böcek demişsin ama bu bildiğin karides
    En az kılçıksız 50gram et var orda
    tommygun ve ugurbahceli bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En az kılçıksız 50gram et var orda
    Dünya patlasa yıkılsa o böcek yine hayatta kalır bir şekilde
    ugurbahceli bunu beğendi.

ugurbahceli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj pulsar 200 ns
    Dünya patlasa yıkılsa o böcek yine hayatta kalır bir şekilde
    Ben düğmeyi sökmeden önce içine vd40 sıkmıştım o yüzden hayatta kalamamış.
    tommygun bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı ugurbahceli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben düğmeyi sökmeden önce içine vd40 sıkmıştım o yüzden hayatta kalamamış.
    Wd40 da her derde deva be birader, bak sayende yeni bir özelliğini daha keşfettik, böcek ilacı olarak da iş görüyormuş. Parfüm niyetine kullanacağım utanmasam
    ugurbahceli bunu beğendi.

YAHYaONUR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS/ Yamaha tracer 700
    Wd40 da her derde deva be birader, bak sayende yeni bir özelliğini daha keşfettik, böcek ilacı olarak da iş görüyormuş. Parfüm niyetine kullanacağım utanmasam
    Yeri gelmişken sözlükten alıntı bir deyim paylaşmak istiyorum;

'' if something moves and it shouldn't, use duct tape. if something doesn't move and it should, use wd40. ''

Yani diyor ki:

Hareket etmemesi gereken bir şey hareket ediyorsa koli bandı; hareket etmesi gereken bir şey hareket etmiyorsa wd40 kullan.
    tommygun ve retox70 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı YAHYaONUR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeri gelmişken sözlükten alıntı bir deyim paylaşmak istiyorum;

'' if something moves and it shouldn't, use duct tape. if something doesn't move and it should, use wd40. ''

Yani diyor ki:

Hareket etmemesi gereken bir şey hareket ediyorsa koli bandı; hareket etmesi gereken bir şey hareket etmiyorsa wd40 kullan.
    Laf güzel, tam kola dövme olarak yazdırmalık

cengo42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Arkadaşlar nasip olursa hafta içinde motoru alacağım. Bayi gittim 3 rengi de gördüm karasız kaldım. Sizce hangi renk. Satıcı yalan söylemiyorsa sarı siyah olanı konya'da ilk bana satacakmış.

Motosikleti
    Bence pulsarın rengi siyah, ''gara olan'' diğer alacalılar falan hoşuma gitmiyor. Zevk işi..

Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Arkadaşlar facebook grubuna iki kere istek gönderdim. Kabul edilmedi. Burada grupta olup da yardımcı olabilecek var mı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:27 ----------

Motorlara zam gelmiş. Bu gün zar zor 14.900 kırmızı rengini alıp aileye girmiş bulunmaktayız.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:37 ----------

2018 ns 200 ile aranıza katılmış bulunmaktayım.

tommygun, pilatini10 ve AttilaXtreme bunu beğendiler.

Motosikleti
    Hayırlı uğurlu olsun kardeşim, hepsine geliyor zam malesef motosikletlerimizin kıymetini bilelim.
    cengo42 bunu beğendi.

Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    Pulsar rs 200 modifiye

pilatini10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar200ns
    Alıntı cengo42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar facebook grubuna iki kere istek gönderdim. Kabul edilmedi. Burada grupta olup da yardımcı olabilecek var mı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:27 ----------

Motorlara zam gelmiş. Bu gün zar zor 14.900 kırmızı rengini alıp aileye girmiş bulunmaktayız.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:37 ----------

2018 ns 200 ile aranıza katılmış bulunmaktayım.

https://i.hizliresim.com/yqp177.jpg
    hayırlı olsun topragım
    güle güle kullan
    cengo42 bunu beğendi.

Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Arkadaşlar normal asfalt kullanımında zinciri kaç km de temizleyip yağlıyorsunuz. Kullandığınız zincir yağı markaları nelerdir.

Motosikleti
    Alıntı cengo42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar normal asfalt kullanımında zinciri kaç km de temizleyip yağlıyorsunuz. Kullandığınız zincir yağı markaları nelerdir.
    300-400 km'de bir sadece yağlama, 600-700 km de bir temizlik + yağlama yapıyorum. Würt'ün sprey yağını kullanıyorum.
    cengo42 bunu beğendi.

Motosikleti
    ns 200
    Pulsar için zincir dişli seti değişimi yapmam gerekiyor. Zincirim çok kötü durumda, ne alacağımı bilmiyorum. Hazır dişli değiştirmişken arkaya biraz daha büyük bir dişli takayım diyorum. İlk kalkış anı ve son vitesteki torku çok yetersiz geliyor. Son hızın düşmesi benim için çok önemli değil çünkü zaten 6. viteste redline bölgesine sadece rampa aşağı inerken ulaşabiliyorum.

Zincir ve dişli olarak ne önerirsiniz? Fazla para vermek istemiyorum, neredeyse 10 bin kilometrede öldürüyorum zaten zinciri. Zinciri temizlemek ve gergi ayarlamak konusunda ihmalkarım biraz. Her yıkamadan sonra -ortalama 500 km- yağlayıp geçiyorum, çok bollaşınca gerdiriyorum o kadar.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Alıntı janset1604 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pulsar için zincir dişli seti değişimi yapmam gerekiyor. Zincirim çok kötü durumda, ne alacağımı
    bilmiyorum. Hazır dişli değiştirmişken arkaya biraz daha büyük bir dişli takayım diyorum. İlk kalkış anı ve son vitesteki torku çok yetersiz geliyor. Son hızın düşmesi benim için çok önemli değil çünkü zaten 6. viteste redline bölgesine sadece rampa aşağı inerken ulaşabiliyorum.

Zincir ve dişli olarak ne önerirsiniz? Fazla para vermek istemiyorum, neredeyse 10 bin kilometrede öldürüyorum zaten zinciri. Zinciri temizlemek ve gergi ayarlamak konusunda ihmalkarım biraz. Her yıkamadan sonra -ortalama 500 km- yağlayıp geçiyorum, çok bollaşınca gerdiriyorum o kadar.
    Zincir olarak D.i.d öneririm. Dişliye karışmam zevk meselesi
    janset1604 bunu beğendi.

AttilaXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Alıntı ekrem ata adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Macaristan’da arıza yapan arkadaşımız ile ilgili konu hakkında sosyal medyada çok farklı yroum ve değerlendirmeler yapıldığı için hiç istemesem de mahrem olan bazı konuları açıklığa kavuşturmak istedim.

90 gün 13 ülke parolası ile yola çıkan sonsuzrota grubunu öncelikle tebrik ediyoruz ve yaşamış oldukları şanssız durum için öncelikle geçmiş olsun diyoruz.

Ama garanti kapsamı ile ilgili durum şu şekilde.

Motor 26.500 km de ve 2017 model PULSAR NS 200.

Yetkili servisimizde sadece 500 km, 5000 km ve 10.000 km bakımları yapılmış. Ancak 15.000-20.000-25.000 km bakımları servisimizde yapılmadığı için motor garanti dışı.

Buna karşılık konuyu bajaj yetkililerinden rica ettik ve bu kapsama aldırdık.

Dün kendilerinden parça eksik listesini bildirmelerini talep ettik. 19 kalem ve oldukça maliyetli bir listeyi herhangi bir bedel istemeden kendilerine bugün sevk ediyoruz. Parçaları Türkiye’deki bir arkadaşlarına teslim edeceğiz. Kendisi kargo ile gönderecek. Aksi bizim sevk etmemiz durumunda MACARİSTAN’a ihracat yapmak zorundayız. Prosedür oldukça uzayacak.

Kısaca yurt dışındaki bir motorumuza garanti kapsamında olmadığı halde özel gayretimizle parçayı bir gün içinde sevk edecek şekilde aksiyon aldık. Hangi marka olursa olsun başka nasıl aksiyon alınabilirdi ki?

Arkadaşlar da takdir edeceklerdir hiçbir marka da yetkili servislerine gelmediği bir motor için sadece parça desteği sunabilir. O süre de kanuni süreç ne ise ona uygun olarak devam eder.

Biz yurt içinde de olduğu gibi yurt dışındaki herhangi bir bajaj motoruna da en kısa sürede parça gönderecek şekilde aksiyon almaya her zaman hazır olduğumuzu bu vesile ifade ederiz.

Bütün arkadaşlarımız gönül rahatlığı ile seyahate çıkabilirler.

Tek isteğimiz motorların peryodik bakımları en azından garanti süresi boyunca yetkili servislerimizde yapılmasıdır.

Ayrıca kullanmış olduğunuz motorun dilinden iyi anlayarak bize ne verebileceklerini iyi bilerek cc ve gücüne uygun şekilde kullanılması da çok önemli bir konu. Bu arkadaşlar için ifade etmiyorum. Ama onlarca örnek biliyorum. Motorun saatlerce üst limitlerde redline pozisyonunda kullanılması beklenmedik arızalara yol açabilir.

Tekrar yaz mevsisimin bu güzel günlerinde tüm arkadaşlara güzel, keyifli ve emniyetli seyahatler diliyorum.
    Abi ne güzel adamsın. Ne güzel marka ve şirket. BAJAJ yine düşman çatlatmış. Helal olsun size. Kullanıcı hatası nedeni ile garanti dışı kalmış 200'lük motoru sıkıştırıp başına iş açanın bile yurtdışında yardımına koşmak büyük alicenaplık. Varolun.
    -61- Önce ADAMLIK Sonra HAYAT -61-

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    motor servise gitmemesine rağmen 21 kalem parça göndermişler daha ne yapsın ekrem ata ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)