Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Crazy Motors - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS ABS (2017)
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynayı taktığın motor üzerinde gidona sabit parça yokmu o parçanın vidasını gevşetiyorsun basit bir şekilde ayna kolunu çevirip çıkartıyorsun yenisini takıyorsun. Resim atarım birazdan.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:28 ----------

sağ tarafta 8 iki adet vida sol tarafta 10 vida var gevşetip öne doğru çekin aynayı çıkarın yenisini takın tekrar ayarlayıp eski haline getirin.
    http://www.hizliresimyukle.com/image...63032089_o.jpg
    Bir büyüğüm bana zamanında " nasıl yapabileceğini görmektir önemli olan" demisti. Yani bir işi yapmanın birçok yolu vardır ama en kısa yolla yapmayı ilk etapta bulabiliyorsan tamamdır

Benim durumda buna benzedi
    Ben ilk etapta sökecekken ayna tur camına takılınca, tek noktaya odaklanıp çözümü tur camında aramışım.
    Halbuki buralarida görmüştüm ve bakan kör olarak neden böyle aklıma gelmemiş diye kendime şaşırıyorum şuan.

Bilgiler için teşekkürler.
    Kazasız belasız sürüsler.
    kdiner bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı Crazy Motors adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir büyüğüm bana zamanında " nasıl yapabileceğini görmektir önemli olan" demisti. Yani bir işi yapmanın birçok yolu vardır ama en kısa yolla yapmayı ilk etapta bulabiliyorsan tamamdır

Benim durumda buna benzedi
    Ben ilk etapta sökecekken ayna tur camına takılınca, tek noktaya odaklanıp çözümü tur camında aramışım.
    Halbuki buralarida görmüştüm ve bakan kör olarak neden böyle aklıma gelmemiş diye kendime şaşırıyorum şuan.

Bilgiler için teşekkürler.
    Kazasız belasız sürüsler.
    zamanında bende depoyu sökmem gerekirken depo grenajını sökerek işe başlamıştım ve bunu bir çok arkadaş yaşamıştı, halbuki depo grenajı yerine depoyu tutan vidaları sökünce basitçe iş çözülüyordu, zamanla bir çok bilgi ve pratiğe ulaşıyoruz geç olsun temiz olsun.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selam arkadaşlar motordan düşersem bacağım motor altında kalmasından korktuğum için koruma demiri almak istiyorum motorun uzerınde olan demir sadece motoru koruyacak kadar dışa doğru uzun

bana ne tavsiye edersiniz ?

bu tarz takozlar işe yarar mı ? https://urun.gittigidiyor.com/otomob...-145818-2357-0

yada klasik pulsar demiri mi lazım http://www.bajajyedekparcalari.com/b...kozlu-tip.html

tavsiyelere ve uyarılara açığım arkadaşlar şimdiden sağolun

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı TIGERSHARK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar motordan düşersem bacağım motor altında kalmasından korktuğum için koruma demiri almak istiyorum motorun uzerınde olan demir sadece motoru koruyacak kadar dışa doğru uzun

bana ne tavsiye edersiniz ?

bu tarz takozlar işe yarar mı ? https://urun.gittigidiyor.com/otomob...-145818-2357-0

yada klasik pulsar demiri mi lazım http://www.bajajyedekparcalari.com/b...kozlu-tip.html

tavsiyelere ve uyarılara açığım arkadaşlar şimdiden sağolun
    ikinci linktekini alman daha iyi olur en azından geniş açılı koruma özelliğine sahip.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

YAHYaONUR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS/ Yamaha tracer 700
    Selam arkadaşlar geçenlerde hafif rüzgarlı bir günde açık bir yol bulunca biraz gaz açayım dedim 120, 130 derken bir baktım rüzgar sağlı sollu motoru tokatlıyor, sanki arkamda arkamda oturan biri var sallıyor motoru, tırstım gaz kestim hemen 80-90 larda bir problem yok hafif motor ondan mı acaba? Hava öyle çok da rüzgarlı da değildi, hani önden yesem rüzgarı tamam naked motor o kadar olur o hızlarda derim ama böle sanki sağdan soldan gelince anlayamadım bilgisi olan var mı acaba?[COLOR="Silver"]

Motosikleti
    MT-07
    Daha ağır olan Dominar'da sallanıyor. Gayet normal bir durum. Rüzgar'a tamamıyla açık ve daha geniş alan olarak yiyorsun. Önden gelse etki edeceği yer daha az ve motor ileri giden vektörel ivmesi sayesinde daha mukavemetli davranıyorsun rüzgara...

Çok Asi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba RX9 almaya niyetli. Beyaz yada sarı düşünüyor
    Beyler sizlere ufak ve önemli bir bilgi vereyim. Hafta başında KURALKAN Bajaj yedek parça fiyatlarına %10 zam yapacakmış. Tabi kuralkan yeri geliyor bazı parçalar %10'dan çok daha fazla zam yapabiliyor. O yüzden fiyatlar artmadan bence eksiklerini çıkarın tedarik edin bayilereden yada http://www.bajajyedekparcalari.com yedek parça satış sitesinden.

Yani bir fren balatasının 40 Tl olduğunu düşünürsek %10'dan 5 tl falan artacaktır. 5 lira 5 liradır.
    y.selimbatu bunu beğendi.

Shine34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar bende ns200 alarak aranıza katıldım. Ancak ilk sürüşümde dk 1 gol 1 bir problem yaşadım( umarım nazarlıktır ); ilk sürüşe çıktığımda herşey gayet normaldi. Biyerde durdum motoru kapattım, 5 dk sonra tekrar motoru çalıştırdığımda arka fren sanki boşalmış gibi çok altta tutmaya başladı ve çok hafifleşti. Hatta zor tutuyo da diyebilirim. Bu sorun neyden kaynaklanıyor olabilir?

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Alıntı Shine34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bende ns200 alarak aranıza katıldım. Ancak ilk sürüşümde dk 1 gol 1 bir problem yaşadım( umarım nazarlıktır ); ilk sürüşe çıktığımda herşey gayet normaldi. Biyerde durdum motoru kapattım, 5 dk sonra tekrar motoru çalıştırdığımda arka fren sanki boşalmış gibi çok altta tutmaya başladı ve çok hafifleşti. Hatta zor tutuyo da diyebilirim. Bu sorun neyden kaynaklanıyor olabilir?
    Hidrolik sıvısını kontrol edin, bir kaçak varsa sıvı azaldığında bu sorunu yapar, sıvı tamsa ve kaçak yoksa kaliperin sökülüp bakılması lazım.

tubejh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ankara- Tekirdağ( Çerkezköy)-Çanakkale- artık nere olursa :)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 700
    Merhaba,25000km sonrası benzin pompası yakmam dolasıyla, benzin pompası orijinal ile değiştirdim. Stop etme sorunu başladı önceki sayfalarda buna ne neden oluyor diye sormuştum cevaplayan olmadı ilerde birinin başına gelir diye buraya yazıyorum.

25000 km geçen motorlarda kurum nedeni ile gaz kelebeği rolanti motoru sapıtıyor bunun çözümü kurum temizleme.

Ergün Er. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Araştırıyor..
    Arkadaşlar merhaba , euro4 'lerin yakıtı nasıl? Litre/100km bazında bilgi verebilirseniz çok makbule geçer , cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

YAHYaONUR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS/ Yamaha tracer 700
    Kullanıma göre 3-4 Lt arasında şehir içi agresif kullanımda 4,5 lt lere kadar çıkar, şehirler arası 5-6 bin devirlerde sakin kullanımlarda ise 3 lt ye kadar iner dahada inmez mi? Ben indiremedim o kadar sakin bi adam değilim
    Ergün Er. bunu beğendi.

Arkadaşlar Merhaba.

Uzun bir kuluçka döneminin ardından bugün bayiye motoru almak için gittim. Ancak hala ns160 ve ns200 arasında karar veremedim.
    Yakındaki bayilerde 2017 model NS160 sadece bir yerde var ve 10k fiyat veriliyor. Aynı bayi ns200 için 13k fiyat verdi, ısrar etsem belki 12,5 için tamam diyecek ama emin değilim.

Bu fiyat farkı az değil ama çok da değil, ns160 benim işimi rahatlıkla görür ama içimden bir ses "paranın karşılığını ns200 verir" diyor.

Sizler ne dersiniz, hangisini almalıyım? Kullanıcılarına sorayım dedim son kez. Yarın Veya pztesi alışveriş tamamlanacak inşallah.
    Teşekkür ederim.

Motosikleti
    MT-07
    NS 200 al. Rahatına bak. Aradaki fark frenden tut motora her şeyiyle NS200 daha iyi. Git sarısını bul al hatta.

Arkadaş iyi diyorsun da sarı renk 2018 model yani daha pahalı. Ayrıca kullanırken de ekonomik olsun istiyorum. O yüzden ufak motora yöneliyorum biraz da.
    Size göre yakıt tüketiminde yarım litreden fazla fark olur mu?

Motosikleti
    MT-07
    I-ıh olmaz. Olmadığı gibi de diğer NS160 yağ soğutmalı. Daha fazla yağ alıyor. Uzun vadede problem. Arka fren kampana. 5 vites. Sıkıştırmaya daha az gelir. Hp düşük. Lastikleri ufak bu da daha az yol tutuş demek. vs vs vs.

Kararımı NS 160 olarak verdim, Bugün ödemeyi yaptım pztesi motoru alacağız. Angrypower arkadaşım ilginiz için teşekkür ederim. Açıkçası fikirlerine katılıyorum ancak para ağır bastı.

Tek anlamadığım yağ soğutma uzun vadede nasıl bir problem oluşturuyor?

serblood - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PULSAR NS 200
    Merhaba,

Hava filtresini degistirmek icin depoyu sökmüştüm sonra motor isigi yanmaya basladi farkettimki depo altindaki soketlerden biri cikmis tekrar taktim ancak stop etme sorunu basladi. Nette ecu resetleme gibi bir islem varmis kontagi belli bir sayida kapatip acilarak yapiliyormus bilgisi olan varmi? Stop sorunu icin daha once guncelleme yaptirmistim. Ama suan cok sık yapıyor her debriyaji cektigimde stop ediyor nerdeyse.

Motosikleti
    Honda CB 250R
    Selamlar,

Araba ehliyeti olmasina rağmen kalbim hep motordaydi o yüzden önümüzdeki ay a sınıfı ehliyet alarak 2 teker sevdasina katılıyorum kısmetse. Ilk motorum olarak 200ns düşünüyorum. Istanbul da ev iş arası gitgel toplam 45-50 km süreceğim çoğunlukla e5 olmak şartıyla.

Bu motorun 2018 ile 2017 model arasinda fiyat farkına değecek özellikler var mı? Bazı kronik sorunlar okudum stop etme gibi. Bunlar cok büyük sıkıntılar yaratır mı 90 km hizla giderken? Başlangıç motoru olarak önerir misiniz? Dijital ekranı beni cezbediyordu bircok bilgiye yer verdigi icin fakat soguk havalarda ekranin bozulduğunu ve çalışmadığını okudum. Baska kronik sorunlari varsa yazabilirseniz sevinirim. %80 bu motoru alıcam o yüzden iyisini kötüsünü bilerek alıp ona göre davranıcam motora işi baştan sıkı tutalım. Teşekkürler şimdiden

Motosikleti
    MT-07
    2017-2018 arası fark yok ama 2018 de sarı renk var. Stop etme sorunu 1.viteste yapıyor ve hızın düşükken. Debriyaj müşüründen kaynaklanıyor deniyor ama sorun çözülemiyor. Michelin Pilot Streetleri alır almaz takarsan kendin için çok büyük iyilik yapmış olursun. Benim gösterge 2sene sonunda garantiden değişmişti ama bilmiyorum yeni modellerde nasıl? Bendeki de çok küçük ihtimal denk gelmişti. Ben hergün e5 üstünden Beylikdüzü'nden Levent'e gittim yaz-kış sorun çıkarmadı. Dönerken otoban'ı kullandım sıkıntı yaratmadı. Genede içim rahat etsin diyorsan CBR250R'lere yönebilirsin ama ABS'li olması avantajı bu motorun. Güncel model die yedek parça sıkıntısı da yaşatmaz sana.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:06 ----------

Alıntı reo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kararımı NS 160 olarak verdim, Bugün ödemeyi yaptım pztesi motoru alacağız. Angrypower arkadaşım ilginiz için teşekkür ederim. Açıkçası fikirlerine katılıyorum ancak para ağır bastı.

Tek anlamadığım yağ soğutma uzun vadede nasıl bir problem oluşturuyor?
    Yardımcı olabildiysem ne mutlu. Fazla bir sıkıntı yapmaz akan trafikte fakat radyatör olmadığı için trafik içinde çok sık dur kalklarda motorun hafiften şişebilir kanımca.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:08 ----------

Alıntı serblood adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Hava filtresini degistirmek icin depoyu sökmüştüm sonra motor isigi yanmaya basladi farkettimki depo altindaki soketlerden biri cikmis tekrar taktim ancak stop etme sorunu basladi. Nette ecu resetleme gibi bir islem varmis kontagi belli bir sayida kapatip acilarak yapiliyormus bilgisi olan varmi? Stop sorunu icin daha once guncelleme yaptirmistim. Ama suan cok sık yapıyor her debriyaji cektigimde stop ediyor nerdeyse.
    Senin sorununa da cvp verdiğime inanıyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)