Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Pulsar200NS-MT25-Honda NC750X
    Alıntı gokertutas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Paylaşımlar için çok teşekkürler,

Grafiği yapan arkadaş baya uğraşmış hakikaten helal olsun.

Anlamadığım ve sanırım anlatamadığım nokta şurada:

Motor: aynı motor
    Sürücü: aynı sürücü (ben)
    Kullanım tarzı: aynı (ilk aldığımda nasıl sürüyorsam hala öyle sürüyorum)

Geçen sene 280 km yi çok çok rahat görebiliyorken bu sene 250 yi zor görmem sorun. Bu demek oluyor ki motorda bir şeyler ters gidiyor bende değil.

Yoksa zaten yüksek viteste/orta devirlerde sürüş keyfi de artıyor rahat yolculuk yapıyorsunuz ki ben de öyle yapıyorum.

Artçılı olarak uzun yolda 340 km gittiğimi biliyorum bir depoyla (İstanbul-Kütahya arası tek depoyla gitmiştim)

Şimdi otobüsle gitmek daha avantajlı geliyor ne yalan söyleyeyim

Not: ön cam ve çanta taktırmış olmam 50 km'lik bir fark yaratmaz sanırım??
    fazladan yük, lastik basıncı gibi etkenler de var tabi ama hava/benzin oranı gibi şeyler vardı bi kontrol ettir istersen iyi bi servise

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    asuvara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 2005/Bajaj Pulsar 200 NS
    Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok titriyor 4,6 bin devirde 7 falan takılıyorum ben benimki az yakıyor allahtan eksoz bile varken normal kullanımda 300 350 arası gidiyordu orjınale döndüm fulledim bakalım ksç gidecek
    Bende şöyle bir bilgiyi hatırlatmak isterim 2014 2015 ilk yarisi grup pulsarlarin hava filtresi daha kucuk dolayisiyla eski versiyona atilan yeni versiyon yazilim 2015 ikinci yarisi nda verim arttirirken evvelki versiyonlarda ayni yazilim verimsizlik yaratti gibi geliyor bana.Bundan dolayi varsa Ankarada 2015 ilk yarisi ve oncesi yazilimi geri yukletmek istiyorum.
    ayzek bunu beğendi.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    [/COLOR]
    Alıntı asuvara adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende şöyle bir bilgiyi hatırlatmak isterim 2014 2015 ilk yarisi grup pulsarlarin hava filtresi daha kucuk dolayisiyla eski versiyona atilan yeni versiyon yazilim 2015 ikinci yarisi nda verim arttirirken evvelki versiyonlarda ayni yazilim verimsizlik yaratti gibi geliyor bana.Bundan dolayi varsa Ankarada 2015 ilk yarisi ve oncesi yazilimi geri yukletmek istiyorum.
    14-15-16 gelen tüm pulsarların üzerinde aynı yazılım var, gelen yazılımı model seçerek atılıyor. orjinal yazılım cihazda var ise tekrar orjinale dönüş yapabilirsiniz.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

Motosikleti
    Bu bilgi onemli acaba Ankarada doğru yazilim atildimi .Şu andaki yetli servis yağcilar ve yeni servisi bilmiyorum fakat mototeknik olduğu halde yardimci olmuyor.Bu konuda bence sikinti var cunku son yazilimla(bir sene once) altdevir gaz tepkisi azaldi.Yzilim atmanin bir zorluğu da yok.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Bu bilgi onemli acaba Ankarada doğru yazilim atildimi .Şu andaki yetli servis yağcilar ve yeni servisi bilmiyorum fakat mototeknik olduğu halde yardimci olmuyor.Bu konuda bence sikinti var cunku son yazilimla(bir sene once) altdevir gaz tepkisi azaldi.Yzilim atmanin bir zorluğu da yok.
    yeni gelen yazılımın doğrusu eksisi yok sadece kullandığınız motor modeli seçilip yükleme yapılıyor, cihazda eski yani sıfır motor üzerinde gelen yazılım yüklü ise model seçilip yazılımı yükleyecek ama nasıl yükleniyor benim de bilgim yok.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Dipgaz deneyin sömürüyo haklı 75 le gidiyorum şehir içi bu hızda az yakıyo

Phoenixs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S1000RR
    Merhaba arkadaşlar ben keyfine daha düşkün bir bajaj sahibi olarak as150 aldım diğer konu bitik durumda ondan buraya yazıyorum kusura bakmayın

Kısa bi sorum olacak yan taraf da benzin deposu için çevirdiğimiz birşey var
    Bu yedek depo işaretini gösterirken yedek depo açık mı yedek depo kapalı mı demek ? Ç
    Birde benzin seviyesi o soldaki çevirdiğimiz vanaya göre mi benzin gösteriyor

Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    Alıntı Phoenixs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar ben keyfine daha düşkün bir bajaj sahibi olarak as150 aldım diğer konu bitik durumda ondan buraya yazıyorum kusura bakmayın

Kısa bi sorum olacak yan taraf da benzin deposu için çevirdiğimiz birşey var
    Bu yedek depo işaretini gösterirken yedek depo açık mı yedek depo kapalı mı demek ? Ç
    Birde benzin seviyesi o soldaki çevirdiğimiz vanaya göre mi benzin gösteriyor
    Gösterge değişmiyor o vanayı açınca yada kapatınca. Sadece benzin tankı işareti baş aşağı durursa yedek depo açıldı demek, normal duruyorsa kapalı demek. Bitmek üzere iken açılan bir şey, başka da bir fonksiyonu yok. Bu arada bizim 200 ns'lerde yok o.

BAJAJ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar200Ns
    dün 10.000 bakımında yağ yağ filtresi hava filtresi değiştirdim.

motul 5100 15/50w yağ koyduk. Motordaki titreşim direk farkedilecek seviyede azaldı ve ivmelenmesi çok arttı. Gaz keser kesmez hemen devir düşürüyordu önceden, şimdi gazı kapattığımda bile akıcı şekilde devam ediyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:58 ----------

Ayrıca ön far ampulünü değiştirip led'li takan varmı? Varsa nasıl değiştirildiğini paylaşabilir mi? herhangi bir döküman bulamadım.

Ayrıca ön kendi orjinal sperlik camının etrafından yoğun cızırtı alıyorum, bunu hangi yöntemlerle giderebiliriz? çift taraflı bant v.s yöntemleri biliyorum ama en sağlıklısı acaba hangisi deneyen ve yapanlardan bilgi beklerim,

şimdiden teşekkürler, kazasız sürüşler.

Motosikleti
    Pulsar200NS-MT25-Honda NC750X
    Alıntı Norton772 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gösterge değişmiyor o vanayı açınca yada kapatınca. Sadece benzin tankı işareti baş aşağı durursa yedek depo açıldı demek, normal duruyorsa kapalı demek. Bitmek üzere iken açılan bir şey, başka da bir fonksiyonu yok. Bu arada bizim 200 ns'lerde yok o.
    abi as150 ler enjeksiyonlu olmadığı için o vanalar var. 200ns ler enjeksiyonlu

Motosikleti
    Dominar D400
    Bildiğim kadarıyla birbirleriyle filtre boyutu olarak farkları yok. Sadece bahsettiğiniz ilk modellerde havafiltresi plastiğinde sabitleme vida delikleri yok, diğer yeni modellerde var.

Motosikleti
    Arkadaşlar merhaba dün Pulsar 200ns için sipariş verdim. Deneyimlerimi buradan bende sizlerle paylaşacağım.
    Lastikler fabrika ebatları 100/80-17 ve 130/70-17 Anlas tournee radyal olmayan serisidir.dün 400 tl dort taksitle aldım.
    ayzek ve mgora bunu beğendiler.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Arkadaşlar merhaba dün Pulsar 200ns için sipariş verdim. Deneyimlerimi buradan bende sizlerle paylaşacağım.
    Lastikler fabrika ebatları 100/80-17 ve 130/70-17 Anlas tournee radyal olmayan serisidir.dün 400 tl dort taksitle aldım.
    hayırlı olsun erdem abi tecrübelerini bekliyorum bugün s20 evo için net bilgi alacağım sonrasında mitasın fabrikayla görüşücem mc50 soft için oradan çok daha uyguna aldıklarını söyleyen var ebatları 1 tık büyültüceğim gibi görünüyor bir süre daha bekleyeceğim senin yorumlarınıda görmek isterim abi
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

Motosikleti
    Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun erdem abi tecrübelerini bekliyorum bugün s20 evo için net bilgi alacağım sonrasında mitasın fabrikayla görüşücem mc50 soft için oradan çok daha uyguna aldıklarını söyleyen var ebatları 1 tık büyültüceğim gibi görünüyor bir süre daha bekleyeceğim senin yorumlarınıda görmek isterim abi
    Sağol Tamer yazıcam.

Motosikleti
    Pulsar NS 200
    Gidona fazla yüklenmeme ve dirsekler kırık kullanmama rağmen ellerim bazen uyuşuyor bu gidonu yükseltsek sizce çözüm olur bu

Motosikleti
    Honda Dio
    Alıntı Belfast adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gidona fazla yüklenmeme ve dirsekler kırık kullanmama rağmen ellerim bazen uyuşuyor bu gidonu yükseltsek sizce çözüm olur bu
    Aynı olay bende de var. 60-70 km yol yapınca ellerde uyuşma oluyor hafif. Acaba gidon yükseltmek işe yarar mı?

KumanBayram - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Fizy 125 --> Pulsar 200 NS
    Aynı olay bende de var. 60-70 km yol yapınca ellerde uyuşma oluyor hafif. Acaba gidon yükseltmek işe yarar mı?
    Alıntı Belfast adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende gidona fazla yüklendiğim için taktırdım Çanakkale-İstanbul gidiyorum uyuşma hissi olmuyor

Motosikleti
    Yamaha MT-07 ABS
    Herkese iyi akşamlar arkadaşlar yaklaşıkbin kilometre kadar önce aliexpresden egzoz getirttim egzoz taktırdım bin kilometre kadar kullandıktan sonra motor kilitledi servis e gittiğimde egzoz subapinin ısınıp koptugunu daha sonra silindir i deldiğini yani egzozdan dolayı olduğunu söyledi ama anladığım şey çevremde aynı motora sahip aynı egzozu kullanan bir çok insan var.kullanma şeklim de herkes gibi gereksiz kesici falan yapmam motor ısınmadan motora bile binmem ama neden başka kullananların başına gelmedi de benim başıma geldi anlamış değilim nerede yanlış yaptım sizce?

Motosikleti
    Honda Dio
    Alıntı KumanBayram adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende gidona fazla yüklendiğim için taktırdım Çanakkale-İstanbul gidiyorum uyuşma hissi olmuyor
    Peki hocam şu gidon yükseltmeyi yapınca kablolar biraz kasıyor felan diyorlar. Bir sorun yaşadın mı hiç? Bir de tur camı kullanıyormusun? Kullanıyorsan rüzgarı çok almaya başladın mı?

KumanBayram - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Fizy 125 --> Pulsar 200 NS
    Peki hocam şu gidon yükseltmeyi yapınca kablolar biraz kasıyor felan diyorlar. Bir sorun yaşadın mı hiç? Bir de tur camı kullanıyormusun? Kullanıyorsan rüzgarı çok almaya başladın mı?
    Gaz teli bazı modellerde yapabiliyor parçayı üretip montajı da kendisi yapan Muhammet teli başka bir yerden geçirip düzeltiyor.

Tur camı kullanıyorum uzun yol yaptığım için gayet memnunum dik açıyla takıldığı için rüzgarı yukarı doğru veriyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)