Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    gokertutas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS
    Selamlar,

Motorun zinciri gevşediği için bakıma götürdüm (en ufak arızada bile serviste düzelttirme taraftarıyım en azından yapılanları servis de biliyor ve gözden kaçırdığımız bir arıza varsa bu ufak ziyaretlerde ortaya çıkıp büyümeden çözülebiliyor). Yağ değişim vakti gelmiş dediler değiştirdik, motorda hissedilir şekilde titreşim azaldı. kaç yağ kullandı hatırlayamadım ama bir daha gittiğimde sorarım castrol kullanıyorlar numarasını bilmiyorum ama dediğim gibi motor adeta rahatladı, titreşim azaldı. Motul castrole göre daha iyi diyor ama herkes bunu araştırmanı öneririm

Demem o ki ne yapayım diye soran arkadaşım, bence varsa imkanın servise tekrar uğra ve yağı yukarıdaki önerilenlerle değiştirt tekrar (satışa çıkarmadan sorunu çöz bence ) belki problemin çözülmüş olabilir. Yağ motorun titreşimini hissedilir şekilde etkiliyor bunda hemfikiriz.

Şu aralar zincirle ilgili problem yaşıyorum sanırım değiştirecem
    YsNLzTrK bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    lifeishope - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Custom :)
    Merhaba arkadaşlar şu konuya bir bakarmısınız. Motordan garip bir ses geliyor açıklamayı konuya yazdım yardımcı olan arkadaşlara teşekkürler.

http://www.motosiklet.net/forum/moto...s-videolu.html

Sol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Valla dostum sesten bir anlam çıkaramadım ve hiç başıma da gelmedi.
    Ama gerçekten kötü bir ses bunu böyle kullanma bence.
    Ayrıca servisin bir anlam verememesi çok saçma gerekirse söküp motoru baksınlar

Motosikleti
    Ybr esd 125-x max 250
    Bugün teravihte bı ns de gördüm minder yaptırmış üstü jel altı sünger tam da olmuş çok estetik Gebze'de biri yapiyormus bende ybr ye düşündüm hiç yaptıran oldu mu

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    ---------------------------

YsNLzTrK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Sportster
    @gokertutas Merhaba, önceki mesajlarında okuduğum kadarıyla belirli devirlerde sirkeleme,boğulma hissi,fazla yakıt tüketimi yaşamış ve düzelttirmişsin aynı sorun bende de var fakat serviste çözümünü yaklaşık 2 haftadır bulamıyoruz. Tam olarak hangi sensörü düzelttirdiğini öğrenebilir miyiz?

Motosikleti
    pulsar ns200
    merhaba arkadaslar motorumun tek anahtarı var anahtarcılar cogaltamıyor kalıbı yok diyorlar ne yapabilirim yardımcı olurmusunuz.

Selamlar,

İlk motor olarak aklımdaki alternatiflerden biri bajaj.

Ancak 2017 alan kullanan varsa bir kaç sorum olacak, bahsedilen kronik sorunlar 2017 için de geçerli mi?

Boyum 1,86. Bu boya yakın olup kullanan var mı ?( daha önce bahsedildi ise affola, 700 sayfa gezinemedim konuda). Var ise rahatsızlığı oldu mu?

Teşekkürler.

Riptalon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMax 300
    Arkadaşlar selamlar,

2016 Ekim'de aldığım motorumu Haziran sonunda satmaya karar verdim ama foruma şimdiden yazıyorum ve almak isteyen olursa erken verebilirim. İlk sahibiyim. 2016 model siyah renk 5100 km'de ve kronik sorunların hiçbiri motorumda yok. Herşeyiyle orijinal ve kazasız. Lastikler Pirelli Diablo Rosso II. Arka lastik sıfır km'de. (Garantiden yeni değişti.) İlgilenen olursa bilgileri özel mesajdan verebilirim. Saygılar.

C.Q.Legend - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PULSAR NS 200
    Öncelikle SelamunAleyküm. Engin 31Yaş İstanbul. 2nci el tanıdığım birinden Pulsar aldım. Kendisi memnundu ve sorunsuzdu. Pulsarın yakıtı,uzun yol performansı,fren ve güvenlik konularında yardımcı olabilirseniz sevinirim.

asuvara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 2005/Bajaj Pulsar 200 NS
    Değerli arkadaşlarım 2014 den beri kullandığım orjinal lasttikleri değiştireyim diyorum.Mc25 Mc32(Atilla abi yazmıştı evvelce) ve yeni anlas turnee arasinda kaldim deneyimi olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim.Şimdiden sağolun.Saygılar selamlar.

Motosikleti
    dominar 400
    Alıntı asuvara adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değerli arkadaşlarım 2014 den beri kullandığım orjinal lasttikleri değiştireyim diyorum.Mc25 Mc32(Atilla abi yazmıştı evvelce) ve yeni anlas turnee arasinda kaldim deneyimi olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim.Şimdiden sağolun.Saygılar selamlar.
    Mitas MC 50 almıştım. Sorunsuz kullanıyorum.Bir sene oldu sabah ve akşam lastik ısınmadan sert frenlerde kayma yapıyor. Ben genelde agresif kullanmadığım için orjinal lastiklerinden çok daha iyi olduğunu gördüm. Ancak Diğer arkadaşların da vereceği markaları değerlendirmende yarar var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:41 ----------

Alıntı C.Q.Legend adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle SelamunAleyküm. Engin 31Yaş İstanbul. 2nci el tanıdığım birinden Pulsar aldım. Kendisi memnundu ve sorunsuzdu. Pulsarın yakıtı,uzun yol performansı,fren ve güvenlik konularında yardımcı olabilirseniz sevinirim.
    Öncelikle kazasız sürüşler dilerim. Çok doğru tercih yapmışsınız. Uzun yolda da şehir içinde de çok keyifli bir kullanım sunuyor. Şehir dışında 110-120 arası sabitleyin üzmeden götürür her yere. Parçası bol ve ucuz. Ben 1 litre ile 30-33 km arası gidiyorum. bugünkü benzin fiyatlarıyla 16-17 kuruş yakıyor.Bugün 52 tl benzin aldım toplam 325 km yapmışım hesap km de 16 kuruş. hemen hemen şehir içi ve dışı aynı oranlarda yakıyor.
    asuvara bunu beğendi.

C.Q.Legend - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PULSAR NS 200
    Alıntı hitit63 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mitas MC 50 almıştım. Sorunsuz kullanıyorum.Bir sene oldu sabah ve akşam lastik ısınmadan sert frenlerde kayma yapıyor. Ben genelde agresif kullanmadığım için orjinal lastiklerinden çok daha iyi olduğunu gördüm. Ancak Diğer arkadaşların da vereceği markaları değerlendirmende yarar var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:41 ----------

Öncelikle kazasız sürüşler dilerim. Çok doğru tercih yapmışsınız. Uzun yolda da şehir içinde de çok keyifli bir kullanım sunuyor. Şehir dışında 110-120 arası sabitleyin üzmeden götürür her yere. Parçası bol ve ucuz. Ben 1 litre ile 30-33 km arası gidiyorum. bugünkü benzin fiyatlarıyla 16-17 kuruş yakıyor.Bugün 52 tl benzin aldım toplam 325 km yapmışım hesap km de 16 kuruş. hemen hemen şehir içi ve dışı aynı oranlarda yakıyor.
    İlgi ve alakanız için teşekkür ederim. Sizede kazasız sürüşler dilerim. Şuana kadar gayet memnunum. Kullandığım bölge sürekli trafiğin yoğun olduğu yerler olduğu için biraz tedirgindim vitesli motor alırken. Hem trafik hemde yakıt açısından. Bundan önce PCX'im vardı açıkçası sıfır sıkıntı yaratıyordu. Vitesli motor öğrenme uğruna Pulsar'ı seçtim. Umarım mekanik olaylarında da sorun çıkarmaz.

Motosikleti
    BAJAJ PULSAR 200 NS/ 2013 TVS APACHE RTR 150
    s.a cümleten iyi forumlar arkadaşlar bu parçayı tr de satan varmıdır

https://i.hizliresim.com/ZZrqLo.jpg

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Lastik konusuna gelince benimde lastikler 2 yıllık kullanımı tamamlamak üzere Bridgestone batlax bt45 kullanıyordum huyunu suyunu iyice çözmüş alışmıştım ne zaman ısınıcağına vs hiç bir sorun yaşamadım güzelde viraj yapıyordum ilk başlarda pek güvenemiyordum ama zamanla o durumuda aşmış iyice tadını çıkartır olmuştum fakat son zamanlarda sanki lastik benden bu kadar uzatmaları oynuyorum der gibiydi her hangi bir sıkıntı yaşamadım gerçi ama malum bebekte yolda geliyor bütçeyi çok zorlamak istemiyorum kafamda deli sorular modundayım bir sonraki lastiğim metzeler olacak yönündeydi fikrim ama daha tam karar veremedim

Lastik konusuna gelince ufak bir araştırma yaptım nispeten takım fiyat çıkarttım

1 - Metzeler lasertec - 760 tl kısada olsa sürdüm test ettim beğendim alabilirim

2 - Michelin pilot street - 750 tl arkadaşta vardı ilk başlarda gayet sorunsuz kullandı ama senesi dolmaya yakın kayma vs yapmaya başlamış ???

3 - Bridgestone batlax bt 45 - 730 tl zaten hali hazırda kullandığım huyunu suyunu bildiğim bugüne kadar beni üzmeyen bir lastik +(macera arama)

4 - Diablo rosso II - 860 tl pulsar orjinal ebatlarda brezilya üretimi olduğu ve çok sık karşılaştığım balon yapma,yarılma vs ve ömrü kısa olması?

5 - Mitas mc50 soft - 745 tl ilk başlarda çok uyguna satılan ve sonrasında aşırı fiyatının yükselmesi ve ıslak performansı düşündürüyor

6 - Mitas mc50 - 450 tl softa göre daha sert hamurlu olması ve adam akıllı yorum bulamam düşündürüyor virajda falan üzermi fiyat olarak uygun

7 - Mitas mc25 - 400 tl ıslakta kaydığı ve çok çabuk bittiği yönünde bir kurye arkadaştan edindiğim bilgi pek birşey yok lastik hakkında

8 - Anlaş tournee - 400 tl kimisi iyi kimisi kötü diyor ıslak performansı çok kötü diyen var güzel hava güzel asfalt istiyor sanırım bu lastik ?

9 - Bridgestone batlax s20 evo - 875 tl orjinal ebatlarda yok indirimde şuan ebatlar 110-70-17 140-70-17 orjinalden yanayım ama şuanda tüm
    lastiklerin içinde en iyisi kafama en çok yatan bu ama ebatlardan dolayı tereddütteyim bir diğer hususta bütçe tabi ucuz etin yahnisi hesabı olmasından korkuyorum aşırı masrafa girmekte istemiyorum daha bunun montajı balansıda var ucuz alıp sonra zoraki iyi bir lastik alırsam bütce dahada sıkıntıya girer taksit vs seçenekleriyle düşünebilirim hala net bir karar vermiş değilim sizin düşünceleriniz nelerdir acaba
    kdiner, asuvara ve 06Serhat bunu beğendiler.

Motosikleti
    Tamer Allah nasibiyle getirsin Ankara'da devam ediyorum.Yengeme de saygılar selamlar.
    Lastiğe gelince iki yil orjinalleri kullandim.Bu durumda turnee denemekte benim görevim olsun alayım taktırayım xmax te kulllanan bir arkadaş virajının city grip ten iyi olduğunubsavunmuş .İlgin alakan için teşekkürler.
    ayzek bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı asuvara adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamer Allah nasibiyle getirsin Ankara'da devam ediyorum.Yengeme de saygılar selamlar.
    Lastiğe gelince iki yil orjinalleri kullandim.Bu durumda turnee denemekte benim görevim olsun alayım taktırayım xmax te kulllanan bir arkadaş virajının city grip ten iyi olduğunubsavunmuş .İlgin alakan için teşekkürler.
    İnşallah abicim Allah razı olsun.anlaş turneler iki modeldi sanırım turne ve yeni turne diye bunların arasında fark olduğunu okumuştum biri radial diğeri değil.Yanlış hatırlamıyorsam yeni turne radial olanı alırken buna muhakkak dikkat etmeni öneririm

-Radyal lastiklerin diğer lastiklerden farkı nedir?

İki yapı arasındaki temel fark, Çapraz lastikte konfor ön planda olmasına rağmen yüksek hız performansı ve dönme direnci Radyal lastiğe göre daha düşüktür. Radyal lastik özellikle yüksek performans lastiklerinde tercih edilen bir yapı olup, yüksek hız yanında lastikle yol arasındaki oluşan direncinde azaltılmasını sağlar.

Radyal lastik ebat yazılımda “R” harfi ile gösterilirken, çapraz lastik ise “ – “ sembolü ile ifade edilir.

110/80 R 19 ; “R” harfi Radyal Yapılı Lastik olduğunu ifade eder.

110/80 – 19 ; “-“ sembolü Çapraz Yapılı Lastik olduğunu ifade eder.

Hayırlı olsun şimdiden yorumlarını bekliyorum lastik hakkında bir süre daha düşünüp karar vericem duruma göre
    asuvara bunu beğendi.
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

Motosikleti
    Bizim boyutta spor modeller radial değil scoterlar radyal olanlar dediler.110/70/17 ve 140/70/17 radyal
    YBR SÜVARİSİ

Motosikleti
    Sanırım kaymayı radial olmayanlar yapıyor anlaşın sitesinden ıslak zemin çok iyi diyorlar açıklamada bulduğum yorumlardaki bi iyi bi kötü yorumlarıda sanırım bundan kaynaklı çapraz olanların viraj performansı ve frenlemesi düşük sanırım siteden baktım orjinal ebatlarda radial yok kullanım amacına bağlı sakin sürüşlere gelebilecek lastik gibi görünüyor ama yakıtıda arttırır ve son hızda düşme yapar çapraz olduğundan dolayı ben listeden anlaşı eleyeyim ozaman
    asuvara bunu beğendi.

Motosikleti
    O zaman ne bakalım mc 25 için ıslak zemin haricinde ne diyorlar.ankarada pek deneyim yok bu konuda swallow diye bir lastikten bahsediyorlar.
    ayzek bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)