Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı gokertutas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    363 km bir depoyla harika bence. ben geçen sene 350 km gitmiştim uzun yolda ama bu aralar anlamadığım nedenden dolayı 240 km civarında gidebiliyorum. hadi son dişi hesaba katayım 260 km lerde. Bir sorun var ama çözemedim çözersem rahat edeceğim

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:07 ----------

aynen büyük hata yaptığımı farkettim çok geç olmadı allahtan servise götürdüğümde oradan castrol markanın zincir yağını aldım. belki şöyle olabilir wd40 la önce temizliğini yaparım sonra yağlama yaparım daha da güzel olur gibime geliyor. Uyarılarınız için sağolun yoksa devam ederdim böyle

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:12 ----------

Bir de bu ön cam taktıranlar tavsiye eder mi? rahat ettiriyor mu yoksa takmasan da olur diyor musunuz? Yorum yaparsanız çok sevinirim

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:15 ----------

Bu arada eski kaskımın üzerinde biraz oynamak istedim. "sticker bombing" denilen olaya atılayım dedim ilk deneme acemilik falan derken ortaya böyle bir şey çıktı. önce arkasını sarıya boyadım stickerlardan açık kalan yerler siyah gözükmesin düşüncesiyle. sonrasında stickerları yapıştırdım. Tavsiye ederim ben beğendim çıkan sonucu

http://i.hizliresim.com/vbpz7p.jpg
    Elinize sağlık güzel olmuş.
    gokertutas bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    bu arada dun eve giderken benzin aldim isik yanip sonmeye basladigi icin. 273 km kullandim ve 45 tl benzin aldi, agzina kadar doldurdum bu arada. km'de 16 kurus yakmis ki iyi bir tuketim bence. genelde sakin kullandim ve bir kac kez gazladim da. ev is arasi 12 km gidip geliyorum gunluk olarak. yani hergun ortalama 25 km yapiyorum ve genelde pek trafik olmuyor. bir kac tane isikta duruyorum en fazla.

gokertutas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS
    abi dün benzin aldım 186 km de. benim motora nazar değdi iyi iyi diye diye 10.000 bakımını yaptırdım tüm filtreler değişti ama gaz kesme mevzusu çözülmedi. Sabit devirde 5-6 binde giderken, gaz kesip duruyor motor öksürüyor yani özellikle virajlarda tehlikeli olmaya başladı birden atılıyor ileri denge kaybediyorum. daha önce yaşamış olan veya fikri olan varsa önerinizi bekliyorum.

Bugün tekrar götüreceğim iyice baksınlar ne sıkıntısı varsa çözerler inşallah. benzin tüketimimin fazla olmasını da bu olaya bağlıyorum. umarım buji falan sıkıntılıdır da değişitirir kurtuluruz. onun dışında her şey harika çok şükür

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    abi dün benzin aldım 186 km de. benim motora nazar değdi iyi iyi diye diye 10.000 bakımını yaptırdım tüm filtreler değişti ama gaz kesme mevzusu çözülmedi. Sabit devirde 5-6 binde giderken, gaz kesip duruyor motor öksürüyor yani özellikle virajlarda tehlikeli olmaya başladı birden atılıyor ileri denge kaybediyorum. daha önce yaşamış olan veya fikri olan varsa önerinizi bekliyorum.

Bugün tekrar götüreceğim iyice baksınlar ne sıkıntısı varsa çözerler inşallah. benzin tüketimimin fazla olmasını da bu olaya bağlıyorum. umarım buji falan sıkıntılıdır da değişitirir kurtuluruz. onun dışında her şey harika çok şükür
    benzin pompası gibi geldi bana ani gaz açmalarda falan genelde yapıyor yakıt yetiştiremiyor muhtemel benzin pombası gene servise baktır ama
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS
    Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benzin pompası gibi geldi bana ani gaz açmalarda falan genelde yapıyor yakıt yetiştiremiyor muhtemel benzin pombası gene servise baktır ama
    aynen bugün servise götürdüm önce 3 bujiyi de değiştirdik fakat devam etti gaz kesmeleri, benzin pompası siparişi verdik umarım sorun buradan kaynaklıdır da değiştirince biter. bu arada bunları yaparken full depodan 110 km de 2 diş benzinim kaldı pompa kendisi mi içiyor napıyor anlamadım

Bir depoyla 300-350 km gittiğim günleri özledim hey bee

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    aynen bugün servise götürdüm önce 3 bujiyi de değiştirdik fakat devam etti gaz kesmeleri, benzin pompası siparişi verdik umarım sorun buradan kaynaklıdır da değiştirince biter. bu arada bunları yaparken full depodan 110 km de 2 diş benzinim kaldı pompa kendisi mi içiyor napıyor anlamadım

Bir depoyla 300-350 km gittiğim günleri özledim hey bee
    doğrudur bende geçen gazladım 210 km de gösterge yanmaya başladı egsoz var bende agresifde sürsem 290 350 arası götürüyordu havalardan oluyor bır kısmı bir kısmıda pompadan olsa gerek
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

Motosikleti
    Honda CBR 500
    Arkadaşlar bu 2016 modeller sizce 2 aya filan tükenir mi? Ehliyeti aldıktan sonra motoru almayı düşünüyoruzda o yüzden hem para biriksin diye bakıyoruz o yüzden daha 2 ay filan var sizce 2016 lar tükenir mı sıfırları

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2016 0 motorlar kaldı mı ki? istanbul

murat 60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda crf 250l rally
    Alıntı Emron adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu 2016 modeller sizce 2 aya filan tükenir mi? Ehliyeti aldıktan sonra motoru almayı düşünüyoruzda o yüzden hem para biriksin diye bakıyoruz o yüzden daha 2 ay filan var sizce 2016 lar tükenir mı sıfırları
    gidersin bayıye beğendiğin motorun kaporasını verirsin yada yarısını neyse artık onlarda ayırır motoru işi garantiye almış olursun

Kapora yeniler 2017 icin gecerli olur 2 ay bekler mi bilinmez musteri bulursa satar

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı Emron adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bulursan alırsın ama hiç sanmıyorum, tüm illerdeki bayiler ile görüşmen gerekebilir.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

Motosikleti
    pulsar 200 ns
    Motoru alalı 15 gün oldu. 2016 siyah için Eskişehir çevresindeki bayilerle ile iletişime geçtim ama yoktu. İstanbul'da dahi birçok bayide kalmamıştı. Bir an önce almanı tavsiye ederim. 2017 nin fiyatı yüksek geldiği için herkes 2016 model düşünüyor.
    kdiner bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS
    Arkadaşlar motoru dün servisten aldım. Bujileri değiştirdik olmadı, benzin filtresini değiştirdik olmadı, komple benzin deposunu değiştirdik denedik yine olmadı. Sağ olsun usta bir gece uğraştı ufak bir sensör varmış (ne sensörü anlayamadım ama benzinle alakalı bir şey) sensörde temassızlık varmış parçayı değiştirdi. Gaz kesme olayı bitti ama depoyu fulleyip deneyemedim daha. İlk başta buji diye kestirip atsaydık yine devam edecekti sorun siz siz olun bu konularda inatçı olun biraz. 2 gün motora binmezsiniz ama sonra sorunsuz binersiniz en azından

Sonuç olarak gaz kesme olayını çözdük, motor krallar gibi çalışıyor şu an. Depoyu fulleyip tekrar deneyeceğim bakalım kaç km gideceğiz (en az 280 km yi görmek tek temennim)

Herkese bol gazlamalı haftasonları şimdiden
    ayzek bunu beğendi.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var

Motosikleti
    Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ikisi de aynı gibi duruyor istersen servisten de takım olarak alabilirsin.
    Orkidor61

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Motorun 5.000 bakımına daha çok var
    Yağı kendim değiştirem diyorum fakat yağ tıpasından ve vites piminden yağ akıtıyor

Motor yağı göstergesi siyah gözüküyor ve motordan yanık kokusu geliyor

Motor daha 1900 km de ve ilk bakım yapılalı 8 ay oluyor
    1200 km den beri yağı değişmedi
    İlk bakımdaki yağ var motorda

Servis 10 50 motel yağ öneriyor
    Forumdakiler 10 40
    10 40 mı 10 50 mi?

Ne yapmamı önerirsiniz?

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:22 ----------

Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ikisi de aynı gibi duruyor istersen servisten de takım olarak alabilirsin.
    Servisten alsın parçaları netten daha ucuz

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:29 ----------

Motorun üstündeki işaretleyerek hala duruyor çıkarmadım
    Nasıl çıkarabilirim?

Motorumdaki beyaz çizgileri nasıl çıkarabilirim?

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:16 ----------

Radyoratör kapağını açamadım
    Daha önce serviste ve arkadaş radyatör kapağını açıp su eklediği için ben hiç daha açmadım radyatör kapağını
    Bügün açmaya çalıştım açamadım
    Kapak biraz oynuyor ve sonra hareket ettiremedim
    Çok acil yardımcı olun bana bu konuda?

Alıntı Pistonlar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağı kendim değiştirem diyorum fakat yağ tıpasından ve vites piminden yağ akıtıyor

Forumdakiler 10 40
    10 40 mı 10 50 mi?

Ne yapmamı önerirsiniz?

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:22 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:29 ----------

Nasıl çıkarabilirim?

http://i.hizliresim.com/GB9pGV.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:16 ----------

Daha önce serviste ve arkadaş radyatör kapağını açıp su eklediği için ben hiç daha açmadım radyatör kapağını
    1.Motorda yağ kaçağı olduğu için yağ eksilmiştir göstergeden kontrol edin.Motoru 2 dk çalıştırıp stop ettikten sonra 2dk bekleyip yağ göstergesine bakın en uygunu 2 çizgi arasında olandır,alt çizgi altında kesinlikle olmasın.
    [IMG][/IMG]
    (Uzun süre beklediğinde üst çizgide)
    2.Yağ eksikse (Servise mutlaka gidin yağ kaçağı var)yağı değişin.Yağ 10/50 tavsiye ederim, marka reklamı olmasın kaliteli bir yağ
    3.İşaretleri alkol veya benzimle silin çıkmazsa kırtasiyelerde plaka kalemi diye satılan kalemden alın(siyah)kapatın.
    4.Kapak biraz zor açılıyor tekrar deneyin açılır,fakat niçin açmak istiyorsunuz?radyatör suyu eksikmi? ideal ölçüsünü resimde verdim fazlası zarar verir bilginize.Umarım yardımcı olabilmişimdir...
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    Mutlaka servise götürün...

Motosikleti

Forumdakiler 10 40
    10 40 mı 10 50 mi?

Ne yapmamı önerirsiniz?

Nasıl çıkarabilirim?

http://i.hizliresim.com/GB9pGV.jpg

yazılıları nasıl silersin bilmiyorum, radyatör kapağı ile senin bir işin yok, eğer ekleme yapacakcan colant yapaza siyah plastik kapağı çıkartıp ekleme yapacaksın, orta sehpada yağ kontrolü yapmayın sadece zemin düz motoru düz tutabilmek için orta sehpadan hafif destek alın ve yağı ö şekil kontrol edin. soğuk iken yağ tıpasını biraz sıkmayı deneyin biraz düzelir, vites piminden gelen yağ zincirden gelen yağ olabilir mi temizleyin kontrol edin, 2500km de ara bakım yaptırabilirsiniz 5000km yi beklemenize gerek yok, bende 1937km deyim castrol koyuldu ilk bakımda şuan vites geçişleri sertleşti castrol yağın verdiği tepki normal.
    Orkidor61

Motosikleti
    <<yeni sahibine hayırlı olsun>>TVS Apache RTR 150
    Geçmiş olsun kardeş

BAJAJ MAĞDURLARI olarak aramıza hoşgeldin

Tasarım performans haricinde pek bir artısı yok motorun
    Bir ton eksiği var motorun
    Baştan aşağıya kronik sorunlu motor

Daha da olmadı motorun garantisi bitmeden satarsın
    f/p ciler gelir şimdi...

Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bajaj ın silahşörleri az sonra burayı basar, nayır-nolamaz,pılsar yapamaz,uyduruyorsun falan filan,bizde hiç olmadı,sende niye oldu v.b.
    kronik sorun yok acemi motorcu var... acemi acemi kullanıyolar sonra bacaca pislik atıyolar... paralelci bunlar....

Merhaba,

Öncelikle motor hayırlı olsun ve aynı zamanda geçmiş de olsun :( ben yaklaşık 1 yıldır pulsar kullanıyorum. Senin de dediğin gibi almadan bir ton araştırma yaptım. benim tek sıkıntım maddiyattı ve bu fiyata alınabilecek başka motor bulamadım. bulan varsa lütfen yazsın ki biz de bilelim?

Şimdi senin yazdıklarının altına diğer arkadaşlara da ufak cevaplar vermek istedim kimse yanlış anlamasın öyle bajaj şakşakçısı falan değilim:

Öncelikle aldığınız motor japon değil haklısınız bunu bi cepte tutalım. şöyle piyasaya baktığınızda ben motoru alırken fiyatı 8.500 tl iken japon binmek istesem fiyatlar 14.500 den başlıyordu bunda hemfikiriz. bunu da cebe atalım sonuçta sınırsız ekonomimiz olsa gider daha büyük veya kaliteli motor alırdık. kimse keyfine binmiyor sonuçta bu tarz "alt kalite" motorlara.

İkinci olarak 1 yıldır kullanıyorum ve aktif olarak da forumu takip ediyorum derdimi sıkıntımı yazıyorum 700 sayfayı okuduysanız mutlaka denk gelmişsinizdir benim yazılarıma ki ben her sayfayı okudum. bundan dolayı sorunları tek tek yazmayayım bir daha buraya. ama 1 yıldır sürdüğüm süre zarfında (400 km lik uzun yol git gel dahil ediyorum) yağmurda, çamurda, karda, kışta dahil olmak üzere hiçbir zaman yolda kalmadım. hatta yolda kalmayı bırak marşı ilk basmamda her defasında aldı almaya da devam ediyor (maşallahınızı alırım)

Tabii ki tedirgin motor tabii ki sapasağlam değil (bana göre sağlam). Bundan önceki motorum Hyosun GT250r dı. şu herkesin sövdüğü saydığı piyasada artık apaçi motoru olan motor hani. o motorla 30.000 km yol yaptım bir kere yolda kalmadım.

son kez söylemek istediğim şu ki üst segmentte bir japon motoru modeli seçin rastgele girin forumdan başlığa. acaba herkes memnun mu? acaba kimsenin motoruyla sorun yaşamadığı ütopya orası mı? orası cennet de biz cehennemi mi yaşıyoruz? her mekanik şeyin kronik sorunu veya fabrikasyon olan her ürünün hatalı üretim payı olduğu gibi bu motorun da var malesef.. ha diğerlerinde %00,1 iken bu motorda %10 bilemem. ama verdiğiniz fiyatı bir kere daha düşünün derim. sorumu tekrar soruyorum hatta bu güçte ve performansta 2017 fiyatını göz önüne alırsak 12.000 tl ye alınabilecek "sıfır" motor var mı? varsa bilelim satıp onu alalım.. Verdiğimiz fiyatı ve beklediğimiz performansı ters orantıyla hesaplarsak malesef aaa bajaj b.k gibi motor almayın demeye başlıyoruz...

Ben de istiyorum motorun saati sıfırlanmasın, lastikleri kaymasın. ama para bu arkadaşlar malesef en önemli konu bu işte...
    objektif ve mantıklı bir insan olduğunuz belli... o yüzden şunu söylememe müsade edin zaten yolda kalmak çok zor birşeydir... eğer herhangi birisi yeni aldığı motosiklet ile yolda kalıyorsa ya yakıtı bitmiştir ya da dünyanın en şanssız insanı olarak fabrikasyon bir hata mevcuttur... dolayısıyla bajaj ya da herhangi bir marka için yolda kalmamış olması bir meziyet değildir... saatin sıfırlaması, cızırtı, vızırtı, konforun azlığı v.b konuların tamamı f/p oranına dahil edilerek incelenebilir... ancak stop etme konusu çözülene kadar kimse bu motoru almamalı, alanlar da mahkemeye başvurarak parasını geri istemelidir... siz benden daha tecrübelisiniz ve daha iyi bilirsiniz ki motorcunun tedirginliği altındakinden gelmemelidir... motorcu kişi zaten çevresinden (magandalar, kalitesiz yollar, refüj sulamaları, saygısız yayalar, beton mikserlerinin döktüğü beton kalıntıları, yol çizgileri, rögar kapakları v.b. sayılabilecek en az 100 madde) yeteri kadar tedirgindir... bir de altındaki motordan ha stop etti ha edecek tedirginliği yaşarsa bu işin içinden çıkılmaz... bunun markası bajaj da olsa honda da olsa tepki bu motoru almamak ve eleştirmek olmalıdır ki daha iyisi yapılmaya çalışılsın... kendinize iyi bakın...
    gokertutas bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    ufak bir sensör varmış (ne sensörü anlayamadım ama benzinle alakalı bir şey) sensörde temassızlık varmış parçayı değiştirdi. Gaz kesme olayı bitti
    Dediğiniz sensör büyük olasılıkla "hava akış sensörü/hava filtresi sensörü".
    Aynı sorun TNT25'te başıma geldi, oradan biliyorum
    gokertutas bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)