Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    gokertutas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS
    Olaya ortadan atlıyorum ama Motoruma Shad SH40 model çanta taktım. Korktuğum olmadı yani bana göre görüntüsünü çok fazla bozmadı. içerisine tek kask ve diğer ekipmanlarınızı koyabiliyorsunuz bence boyutu ideal. çok kaba ve büyük de durmadı şahsen. Fikir edinmek isteyen olur belki diye fotoğrafını paylaşıyorum umarım paylaşabilmişimdir

Bir sonraki adımım uzun yola gideceğim zamanlar için cam almak ama hala emin değilim görüntüsünü çok fazla bozacak gibi. Bana kalsa çanta da takmam da büyük kolaylık sağlıyor bana.

Ve defalarca soruldu ama hala yanıtı tam olarak alamadım Allah aşkına kullanan birisi şu diablo rosso 2 nasıl bi lastik yağmurda ıslak zeminde özellikle performansı nasıl yazabilir mi? ona göre alınacaklar listemin üst sıralarına yazacağım.

[IMG][/IMG]

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:11 ----------

Alıntı Riptalon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 2016 200NS kullanıyorum. Arka fren yorumlarını okuyunca yazmak istedim. İlk aldığımdan beri arka frenden çok memnunum. Çok fazla abanmayınca kaymıyor ve motoru gayet iyi yavaşlatıyor. Kaydırdığımda bastığım kadar hangi motorda bassam kayar eminim. Yalnız lastiklerim Diablo Rosso 2. MRF lastikler ile hiç kullanmadım o yüzden karşılaştıramam.
    hocam kazasız sürüşler. rosso 2 ler için ayrıntılı yorum yapabilir misin (biliyorum çok soran olmuştur ama) yani normal havalarda asfaltta çok iyi lastik bunu herkes söylüyor. ama merak ettiğim yağmurda ve soğukta nasıl performansı var. benim üzerinde orijinal lastiklerim var 10.000 km olmak üzere şu an. bugün sağanak yağmur yağarken kullandım ama normal sürüşte bi farkı yok haliyle. önemli olan panik anında neler yapabileceği ve rahatlığı gerçekten çok fazla etkiliyor mu? yani normal lastikleri değiştiren herkes resmen taş üstünde gidiyormuşuz lastikler değişince konfor arttı diyor ama ne kadar etkileyebilir merak ediyorum.

Şimdiden teşekkür ederim
    Riptalon bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    200ns için castrol un hangi numaralı yağı kullanılıyor?

karaca3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 ns
    Alıntı Pistonlar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    200ns için castrol un hangi numaralı yağı kullanılıyor?
    10w-40 yaginı kullanabilirsin

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS
    Alıntı Hsnco adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar Pulsar için su geçirmez depo üstü çanta öneriniz var mı yoksa herhangi bir marka alsam da olur mu?
    Güncel....
    MeDMeKs bir tutku, bir felsefedir.

Motosikleti
    pulsar 200 ns
    Herkese merhaba, sevgili pulsar ailesi. Yıllardır forumlar, bloglar, vloglar vs. ile özlemimi dindirmeye çalıştım, hatta bu süre içerisinde tarz değişikliği bile yaptım ve sonunda kız arkadaşımla gezi hayalleri kurarak para biriktirdik ve motorumuza kavuştuk. Çocuk gibi mutlu oldum açıkçası. Umarım kalbinde motor yatan herkesin motoru olur. Sizlere de bir selam vereyim dedim.
    Sevgiler, saygılar.
    badircik, Riptalon ve AttilaXtreme bunu beğendiler.

s.a. arkadaşlar yeni pulsar ın eski pulsardan abs ve renk dışında farkı var mı ?
    özellikle ebat olarak farklılık var mı ?

Motosikleti
    Pulsar 200 ns
    Aralık ayında aldığım 200 ns motorum 1500 km den sonra stop etmeye bașladı.Stop etme șekli 5. Ya da 6. Viteste hiç gaz kesmeden düz yolda giderken 9 bin devir civarında 2 3 dk sonra stop ediyor bașına gelen veya sorunu bilen arkadașlar aydınlatırsa sevinirim

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Alıntı ozerozer0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aralık ayında aldığım 200 ns motorum 1500 km den sonra stop etmeye bașladı.Stop etme șekli 5. Ya da 6. Viteste hiç gaz kesmeden düz yolda giderken 9 bin devir civarında 2 3 dk sonra stop ediyor bașına gelen veya sorunu bilen arkadașlar aydınlatırsa sevinirim
    benim ilk motorda aynen senin dediğin gibi debriyajla vitesle işi yokken bi anda elektirik kesiyordu gösterge resetliyordu akü den dendi 4 defa akü değişti ama sorun çözülmemişti sonucuda pek iyi olmamıştı tam olarak nedenini tam bilmiyorum ama ben akü olduğuna inanmıyorum konjektör olabilir yada elektirik tesisatında sorun olabilir 2 ve 3 cü viteslerde arka teker kaydırıyor haberin ola
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı karaca3 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10w-40 yaginı kullanabilirsin
    Yağ ekleme yapıcam
    Servis castrol demişti numarasını unuttum yağın
    Eğer servisin dediği numara olmasa bile sizin dediğiniz numaralı yağı eklemenin bir zararı olur mu?

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:41 ----------

Alıntı mehmet_2026 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    s.a. arkadaşlar yeni pulsar ın eski pulsardan abs ve renk dışında farkı var mı ?
    özellikle ebat olarak farklılık var mı ?

Benimkide 1500 km den sonra stop etmeler çoğaldı
    Motoru 5 dk ısıtsam yine stop etti yokuş aşağıya

Birde size sorum olucak stop etmeden önce alttan takır tukur sesler geliyor mu?
    Benim başımda geldi 5.ci 6.cı viteste stop etmesi
    Stop etmeden önce alttan çok şiddetli sesler geliyordu

Motosikleti
    bajaj pulsar 200 NS
    Alıntı Pistonlar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağ ekleme yapıcam
    Servis castrol demişti numarasını unuttum yağın
    Eğer servisin dediği numara olmasa bile sizin dediğiniz numaralı yağı eklemenin bir zararı olur mu?

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:41 ----------

Benimkide 1500 km den sonra stop etmeler çoğaldı
    Motoru 5 dk ısıtsam yine stop etti yokuş aşağıya

Birde size sorum olucak stop etmeden önce alttan takır tukur sesler geliyor mu?
    Benim başımda geldi 5.ci 6.cı viteste stop etmesi
    Stop etmeden önce alttan çok şiddetli sesler geliyordu
    Gerçekten sizde iyi cesaret var. 2014 model var bende şimdilik sıkıntısı yok. Eğer ki sizin yaşadığınız sorunların birini yaşasam hayatta binmem o motora.
    5.-6. Viteste hızınız tahmini 80-100 km en az.
    O hızda motorun stop etmesi canınıza mal olur.

Bir marka piyasaya bir ürün çıkarır. Bunların içinde %10-15 hatalı ürün olabilir. Bajajda tam tersi. Çıkardıkları sorunsuz motor sayısı %10-15. Gerisinde illa ki 1 tane sorun var. 3 yıldır stop etme sorununu çözemeyen marka mı olur?

Dediğim gibi 6 aydır sorun yaşadım puslarla ama bundan sonra kesinlikle bajaj almam, alacak olana da tavsiye etmem.

Riptalon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMax 300
    Alıntı gokertutas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam kazasız sürüşler. rosso 2 ler için ayrıntılı yorum yapabilir misin (biliyorum çok soran olmuştur ama) yani normal havalarda asfaltta çok iyi lastik bunu herkes söylüyor. ama merak ettiğim yağmurda ve soğukta nasıl performansı var. benim üzerinde orijinal lastiklerim var 10.000 km olmak üzere şu an. bugün sağanak yağmur yağarken kullandım ama normal sürüşte bi farkı yok haliyle. önemli olan panik anında neler yapabileceği ve rahatlığı gerçekten çok fazla etkiliyor mu? yani normal lastikleri değiştiren herkes resmen taş üstünde gidiyormuşuz lastikler değişince konfor arttı diyor ama ne kadar etkileyebilir merak ediyorum.

Şimdiden teşekkür ederim
    Dostum öncelikle teşekkür ederim. Sen ilk soran kişisin. Konfor açısından karşılaştıramam. Dediğim gibi orijinal lastikleri kullanmadım. Ama motor pek konforlu değil yol bozukluklarını hissettiriyor bana göre. Bu diğer lastiğe göre konforlu ise Allah yardımcınız olsun.

Onun dışında ne ıslakta ne kuruda henüz hiç kaymış değilim (2000 km'deyim.) En son bu sabah ıslakta 42 km. işe geldim. Ani frenler de yaptığım oluyor emniyette insanlar önüme atlıyor ama motor hiç kaymadı. Hatta bir keresinde gişe sırasında yavaşken aniden freni köklemiştim ve neredeyse deponun üstüne fırlıyordum. Motor resmen olduğu yere çakıldı. Lastik çok da güzel ısınıyor. Bir süre kullandıktan sonra kışın dahi lastiğe dokunduğumda sıcacık oluyor. Elinizin ayarı var ise, düzgün teknikle frenlerseniz bu lastikler güvenli. Sürekli hidrolik frenli bisiklet kullandığımdan limon sıkma diye tabir edilen frenlemeye çok alışığım. Bunu motosiklette de uyguluyorum ve çok şükür henüz frenlemeden dolayı hiç tehlike atlatmadım. Tabiki yüksek hızda bir anda ön freni kilitlerseniz motor mutlaka kayacaktır. Motor ve lastikleri alırken yanımda hep tecrübeli arkadaşlarım vardı ve bu motora uygun boyutlarda daha iyi bir lastik olmadığına beni ikna ettiler ve şimdiye kadar çok memnunum.
    osman ender bunu beğendi.

Motosikleti
    pulsar 200 ns
    Dostum öncelikle teşekkür ederim. Sen ilk soran kişisin. Konfor açısından karşılaştıramam. Dediğim gibi orijinal lastikleri kullanmadım. Ama motor pek konforlu değil yol bozukluklarını hissettiriyor bana göre. Bu diğer lastiğe göre konforlu ise Allah yardımcınız olsun.

Onun dışında ne ıslakta ne kuruda henüz hiç kaymış değilim (2000 km'deyim.) En son bu sabah ıslakta 42 km. işe geldim. Ani frenler de yaptığım oluyor emniyette insanlar önüme atlıyor ama motor hiç kaymadı. Hatta bir keresinde gişe sırasında yavaşken aniden freni köklemiştim ve neredeyse deponun üstüne fırlıyordum. Motor resmen olduğu yere çakıldı. Lastik çok da güzel ısınıyor. Bir süre kullandıktan sonra kışın dahi lastiğe dokunduğumda sıcacık oluyor. Elinizin ayarı var ise, düzgün teknikle frenlerseniz bu lastikler güvenli. Sürekli hidrolik frenli bisiklet kullandığımdan limon sıkma diye tabir edilen frenlemeye çok alışığım. Bunu motosiklette de uyguluyorum ve çok şükür henüz frenlemeden dolayı hiç tehlike atlatmadım. Tabiki yüksek hızda bir anda ön freni kilitlerseniz motor mutlaka kayacaktır. Motor ve lastikleri alırken yanımda hep tecrübeli arkadaşlarım vardı ve bu motora uygun boyutlarda daha iyi bir lastik olmadığına beni ikna ettiler ve şimdiye kadar çok memnunum.
    Bilgilendirme için teşekkürler. Bazıları rosso2'ler için, toprak (köy yolu diyebileceğimiz) yollar için iyi değil diyorlar. Bu konuda bilgin veya tecrüben varsa paylaşır mısın?

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı osman ender adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilgilendirme için teşekkürler. Bazıları rosso2'ler için, toprak (köy yolu diyebileceğimiz) yollar için iyi değil diyorlar. Bu konuda bilgin veya tecrüben varsa paylaşır mısın?
    dişli lastik bile çamur olduğu zaman sıkıntı çıkarıyor sen asfalt lastiği ile o çamurlu yolda nasıl başaçıkabilmeyi düşünüyorsun, kuru toprak yolda sıkıntı olmaz ama rosso yumuşak hamurlu olduğu için ömrü daha kısa olur. metzeller al rahatına bak.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

Riptalon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMax 300
    Alıntı osman ender adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Henüz öyle bir yola girmedim. Tecrübe edersem mutlaka paylaşırım.

Motosikleti
    Pulsar 200 ns
    peki sorunu çözebildinmi hala 200 ns mi kullanıyorsun bende servise götürdüm bir kaç ayar yaptık dediler stop etmesi azaldı ama hala yapıyor.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Henüz öyle bir yola girmedim. Tecrübe edersem mutlaka paylaşırım.
    Merakla bekliyoruz

gokertutas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS

artık yolu direk hissetmeye o kadar alışmışım ki bazen arabayla bi çukurdan geçtiğimde araba modeli ne olursa olsun "nasıl geçti bu kadar sarsıntısız konfor harika" diyorum kendi kendime. ama olay onların rahat olması değil malesef bizim motor konfor konusunda sıkıntılı. Tabi ki yumuşak hamur ömrü az olur diyoruz ama sonuçta diğerlerine göre çok üst bir lastik bu kadar yorumdan anladığım bu

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:46 ----------

Bir de aklıma geldi keşke AS 150 nin AS 200 versiyonu çıksa çok güzel olmaz mıydı? bence 200 lük ns motoru olsa uzun yolda da çok güzel gidecek bi motor olurdu arkalara üçlü çanta taktırırsın hoş olurmuş.

Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    Alıntı gokertutas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    artık yolu direk hissetmeye o kadar alışmışım ki bazen arabayla bi çukurdan geçtiğimde araba modeli ne olursa olsun "nasıl geçti bu kadar sarsıntısız konfor harika" diyorum kendi kendime. ama olay onların rahat olması değil malesef bizim motor konfor konusunda sıkıntılı. Tabi ki yumuşak hamur ömrü az olur diyoruz ama sonuçta diğerlerine göre çok üst bir lastik bu kadar yorumdan anladığım bu

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:46 ----------

Bir de aklıma geldi keşke AS 150 nin AS 200 versiyonu çıksa çok güzel olmaz mıydı? bence 200 lük ns motoru olsa uzun yolda da çok güzel gidecek bi motor olurdu arkalara üçlü çanta taktırırsın hoş olurmuş.
    valla as 200 bende isterdim sahsen.

Motosikleti
    pulsar 200 ns
    Merhaba. Motoru 15 - 20 gün kullanamayacağım. Kışın akünün sökülmesi konusunda tavsiyeler var ama böyle bir süre için bu işlemi yapmak gerekir mi?
    Teşekkürler.

karaca3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 ns
    15-20 gün için Gerek yok .

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)