Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı asuvara adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi akşamlar.Bu resetleme sorunu benim motorumda da var.Bu ne demek.Motor çalışıyor H 8 25 diye bir hata kodu veriyor yada gösterdgeleri kastediyorum açılıyor,çalıştırıyorum biraz fazla çalıştırma düğmesine bastığımda kontak açık olduğu halde bu reseti yapıyor saati sıfırlıyor.Yada çalışıyor Tamer beyin başına gelen gibi çalışırken reset atıyor yani gösterge yeniden kendini açıp kapıyor,saat sıfırlanıyor,anlık bir elektrik kesintisi oluyor bu durum giderken olduğunda tamer beyin durumuna bende düşebilirim.5 yaşından beri motor kullanıyorum yaşım 42 egitimim motorsiklet tecrübem motoru söküp takacak kadar var.Fakat burada elektriksel bir sorun var buna bulunulmuş bir çare burada dillendirilmiş değil.Ben Ankara'dayım Sanırım Bora beydi kendisiyle(Moto 444)görüştüm en kısa zamanda götürüp motorumu incelemelerini istiycem sonucu olaya hakimiyetlerini de buradan size aktacacağım.
    Bu arada Tamer beyin motorsiklet tecrübesine kadar bu konunun indirgenmiş olması bu olayın hatasının bulunamamış olması gerçeğini değiştirmiyor.Bu arkadaşımız 4 kez aynı sorundan gelmiş,servis sorunu çözememiş.Yeninden tekrar ediyorum.Kuralkanın yapması gereken bu arkadaşımızın tecrübesine saygısızlık yapmak yerine derhal yeni bir motorsiklet vermesidir.Bu sorunun nedenini teşhis edip servisleri vasıtası ile bu kara lekeyi silmesi,insanların bu kuşkusunu giderici geri çağırma işlemlerini başlatmasıdır.
    bu resetleme sorunu bendede var nisan ayında aldım motoru ara ara resetleme yapıyordu ama bu kış günlerinde daha sık yapmaya başladı. servise gittiğimde akünün şarja bağlanması lazım diyor başka bi servise sordum akünün yenisini getirtip değiştiriyoruz dediler.
    bu resetleme sorununu aküden m yapıyor bilen var mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mtgemlik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj pulsar-Rks 150s- Tvs apache rtr 200
    Video paylaşılan konuyada yazmıştım burayada yazayım. Ben 150 ns kullanıcısıyım. O videoda dediğiniz gibi motorun şakülü kaymış bırakta kırılsın. Ben ana yolda 50 km hızla nerden geldiği belirsiz kayanın üzerine çıktım. Önümde beton kamyonu vardı lastik hizasından gidiyordum ama o namussuzda taşa sıfır geçmiş kurtaramadım çıktım üstüne. Zor toparladım düşmemek için artçımda vardı. Aynı zamanda dağ tepe kullanırım girmediğim çukur, çıkmadığım taş kalmadı. Bilerek değil tabiki hızlıda girdiğim oldu yavaşta gitdiğim oldu. Jant kırılıyo pulsar almayın diyorlar. Nerdeyse 2 seneden fazla türkiye yollarında kullanılıyor. Bu zamana kadar hiç jant kırılıpta kaza yapan olmuşmu ki bu kadar kötülüyosunuz motoru. Bizde canımızı yolda bulduk zaten öyle diken üstünde geziyoruz ne zaman kırılcakta takla atıcaz diye.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı aksoyy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilgi için teşekkür ederim peki koruma demiri tavsiyeniz var mı orjinal haricinde yada granajlı motorlar için olan topuzlar uyar mı?
    şu şekil olan var,

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

birde bu şekil benim kullanmış olduğum var.

[IMG][/IMG]

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:29 ----------

Alıntı patron1017 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu resetleme sorunu bendede var nisan ayında aldım motoru ara ara resetleme yapıyordu ama bu kış günlerinde daha sık yapmaya başladı. servise gittiğimde akünün şarja bağlanması lazım diyor başka bi servise sordum akünün yenisini getirtip değiştiriyoruz dediler.
    bu resetleme sorununu aküden m yapıyor bilen var mı?
    önce aküyü şarja bağlasınlar hala düzelme olmazsa sıfır kuru akü takıp işlemi hallederler yine de düzme olmazsa diğer kısımlarını kontrol ederler ama büyük oranda düzelir.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

aksoyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr125 ,pulsar ns 200 , kawasaki er6n
    ilk gönderdiğiniz resmin linki var mı nedir fiyatı ?
    Herkesten hızlı sürmek,yalnız süreceğinin garantisidir Zonguldak-MT

Motosikleti
    Alıntı aksoyy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilk gönderdiğiniz resmin linki var mı nedir fiyatı ?
    yeşilyurt motor diye aratırsanız google de o şekil iletişim numarasından iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz.
    Orkidor61

Selamlar arkadaşlar,bende ümraniye kayalar motordan siyah istedim fabrikada bile kalmadı dediler mavisini aldım.
    kdiner, mavellen ve AttilaXtreme bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı gezginmotor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar arkadaşlar,bende ümraniye kayalar motordan siyah istedim fabrikada bile kalmadı dediler mavisini aldım.
    https://s12.postimg.org/nulzbzgtp/15...96705080_n.jpg
    hayırlı olsun allah kaza bela vermeden kullanmayı nasip etsin.
    gezginmotor bunu beğendi.
    Orkidor61

AttilaXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Alıntı mavellen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motoru karalamak için ara sıra bağzı arkadaşlar bu başlığa yazıp çiziyorlar sonrada ortadan kayboluyorlar.Bu başlığı iyi takip edenler bunun farkıdalar zaten.Bir arakaş vardı yasal hakkımı kullanacağım dava açacağım diyordu ve her gelişmeyi burdan bizlere aktaractı ne oldu ses seda varmı?Belki onun başına bu motor ile ilgili ciddi sorunlar geldi haklıdır ama neden kimse sonunakadar konusunu takip etmez.Arada sırada birileri çıkar bir iki satır yazıp kaybolur.Ağzınız ile kuş tutsanız bu motoru kötüleyemessiniz bana.Ben sıfır aldım depe depe biniyorum köpek gibide gidiyor.Daha tık demedi MAŞALLAH.Kim kime neye hizmet ediyor acep.
    +1 Sıfır aldım, 40bin kilometre oldu. Maaşallah....
    -61- Önce ADAMLIK Sonra HAYAT -61-

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Devir daim pompasının keçelerinden yağa su radyatör suyuna yağ karıştı motoru bıraktık piston krank falan bir sürü parça değişti şanzumandan ses geliyordu dişliler değişti gel gelelim sıfır motor yapıldı garantiden ama ne sesi eskisi gibi nede gidişi rampada falan bi aptallaşıyor motor rodaj yapıyoruz yeniden bakalım daha ne çıkartıcak şanzuman dişlisi 5 binde 6 vites değişti 8200 de 5 vites değişti sıfır motor yapıldı hakkımızda hayırlısı haftada 1 kullanıyorum canınıda almıyorum bu km nasıl bu hale geldi anlayamadım garanti varken garantiden yapılıyorda garanti bitince güzel masraf açar bütün bakımları ve ara bakımları günü gününe yapılıyor sorunun temeli 10 tl bile olmayan conta..

SAZMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial cub 100. Modelsiz
    Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Devir daim pompasının keçelerinden yağa su radyatör suyuna yağ karıştı motoru bıraktık piston krank falan bir sürü parça değişti şanzumandan ses geliyordu dişliler değişti gel gelelim sıfır motor yapıldı garantiden ama ne sesi eskisi gibi nede gidişi rampada falan bi aptallaşıyor motor rodaj yapıyoruz yeniden bakalım daha ne çıkartıcak şanzuman dişlisi 5 binde 6 vites değişti 8200 de 5 vites değişti sıfır motor yapıldı hakkımızda hayırlısı haftada 1 kullanıyorum canınıda almıyorum bu km nasıl bu hale geldi anlayamadım garanti varken garantiden yapılıyorda garanti bitince güzel masraf açar bütün bakımları ve ara bakımları günü gününe yapılıyor sorunun temeli 10 tl bile olmayan conta..
    Geçmiş olsun.
    ayzek bunu beğendi.

Pulsardaki saati düzeltip hafızaya alıyorum fakat kapatıp açtıktan sonra 1.00 dan başlıyor bilgisi olan varmı acaba ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:08 ----------

Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun allah kaza bela vermeden kullanmayı nasip etsin.
    Amin,cümlemize kazasız belasız yolculuklar.

karaca3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 ns
    saati demek hafızaya alamamışsınız ondan saat 1:00 de başlıyor.

Alıntı karaca3 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    saati demek hafızaya alamamışsınız ondan saat 1:00 de başlıyor.
    Teşekkürler,tekrar deniyeceğim.

Motosikleti
    Alıntı gezginmotor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler,tekrar deniyeceğim.
    saat ayarı için kontağı çevirin motoru çalıştırmayın, sol tuş ile trip 1 yapın ve aynı anda iki düğmeye birlikte basılı tutun saat yanıp sönecektir, sol tuş ile saati sağ tuş ile dakikayı ayarlayın ve aynı anda iki düğmeye birlikte basılı tutun saat sabit kalacaktır, bu şekil yapıyor da olmuyorsa akü ve diğer kısımlarına yönlenin yani servise bir uğrayın.
    Orkidor61

Motosikleti
    Pulsar 200NS-Yamaha R25-Xmax 250-Fz6 Fazer
    Ben saat ayarini yapıyorum fakat her marsta gosterge kendini sifirliyor 2 3 sn sonra geliyor . 05 vsvs bir hata veriyor

Alıntı Emre Fırat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben saat ayarini yapıyorum fakat her marsta gosterge kendini sifirliyor 2 3 sn sonra geliyor . 05 vsvs bir hata veriyor
    Benimde öyle akü den yapıyormuş kışın binmeyeceğim için şimdilik yaptırmadım yaza doğru yaptırcam akünün 2 yıl garantisi varmış

Motosikleti
    Pulsar 200NS-Yamaha R25-Xmax 250-Fz6 Fazer
    Alıntı patron1017 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benimde öyle akü den yapıyormuş kışın binmeyeceğim için şimdilik yaptırmadım yaza doğru yaptırcam akünün 2 yıl garantisi varmış
    Mars yaparken amperimi yetmiyor acaba degisince düzeliyor mu

Motosikleti

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle geçmiş olsun...
    Bence;zararın neresinden dönerseniz kardır. Satıp bence kaliteli bir markaya geçiş yapmanız en hayırlısı olacaktır (Yamaha,Honda gibi).
    ayzek bunu beğendi.
    The Power of The Dreams.

Arkadaşlar bir şey sormak istiyorum. Yaklaşık 2 aydır falan motoru gaz vermeden çalıştıramıyorum, servis bu duruma bir sıkıntı çıkarmıyor ve normal olarak görüyor. Fakat özellikle bu soğuklarda motor bir gece beklemiş bile olsa çalıştırırken ciddi ciddi gaz vermem gerekiyor. 2 ay öncesine kadar sadece marşa basarak çiçiçuv edip çalışırdı fakat artık en iyi havada bile ufacık gaz vermem şart oluyor. Sizde de durum böyle mi acaba? Bir de ne önerirsiniz bu durum karşısında?
    Güvenli sürüşler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)