Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    KumanBayram - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Fizy 125 --> Pulsar 200 NS
    Bu son hız düşmeleri şikayetleri son yazılım attıktan sonra oluyordu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

biri çıkıpta egzozu sele altına aldırtsada tebrik etsek

Motosikleti
    Honda Cbf 150
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sadece köpürme ise sıkıntı yok, karışım olup olmadığına bakın, yağın renginde değişme var mı koyu süt rengi gibi.
    Renginde bi degisim yok hocam.Motor calisirken köpükler görünüyo sadece stop edince köpükler kayboluyo.önceden böyle bisey yoktu

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı hb1934 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Renginde bi degisim yok hocam.Motor calisirken köpükler görünüyo sadece stop edince köpükler kayboluyo.önceden böyle bisey yoktu
    sorun yok kullanmaya devam.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

Riptalon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMax 300
    Selamlar arkadaşlar, 250 km'deki motorumun çalışmasında bir sorun yok fakat bazen gösterge resetleniyor. Saati ayarlamama değmiyor çünkü sıfırlanıyor. Sorun aküden midir?

murat 60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda crf 250l rally
    Alıntı Riptalon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar arkadaşlar, 250 km'deki motorumun çalışmasında bir sorun yok fakat bazen gösterge resetleniyor. Saati ayarlamama değmiyor çünkü sıfırlanıyor. Sorun aküden midir?
    kontajı actıkdan sonra ışıklar sönmeden marşa basma acele etme marşa hemen basınca sıfırlama yapıyor dıkkat et. bu şekilde kullan düzelmezse servise gidersin

Riptalon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMax 300
    Alıntı murat 60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kontajı actıkdan sonra ışıklar sönmeden marşa basma acele etme marşa hemen basınca sıfırlama yapıyor dıkkat et. bu şekilde kullan düzelmezse servise gidersin
    Böyle yapmıyorum dostum mutlaka bekliyorum. Bu durum da genellikle stop ettikten sonra (acemilikten ettirdiğim oluyor) hemen çalıştırınca oluyor. Yolun ortasında da switch'i kapatıp açıp bekleyemiyorum tabi.

karaca3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 ns
    Alıntı Riptalon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Böyle yapmıyorum dostum mutlaka bekliyorum. Bu durum da genellikle stop ettikten sonra (acemilikten ettirdiğim oluyor) hemen çalıştırınca oluyor. Yolun ortasında da switch'i kapatıp açıp bekleyemiyorum tabi.
    yolun ortasında swiçi niçin acıp kapatıyorsunuzki.stop ederse direk marşa basıp çalıştırın.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı ViraneDervis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Philips H7 X Treme Önerileri çokça var ama ne kullandım ne de kullanan gördüm. Forumlarda kullananlar memnunmuş.
    Direk sokete oluyor mu? Orjinal tesisatı kurcalamak istemiyorum

Alıntı KumanBayram adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Demir sigortada uygun fiyat veriyor

Genelde sis farı takıyorlar ekstra olarak koruma demirlerine
    Sis farı siparişi verdim, ama normal far da iyi aydınlatsın
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

serblood - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PULSAR NS 200
    Arkadaslar motoru kis uykusuna yatiricam yanliz takildigim bir kac nokta var.
    Oncelikle depoyu fulledim ve benzin katkisi ekledim ama benzin vanasi gibi bisey olmadigindan (yada ben bulamadim )yakit pompasina giden benzini kesemedim boylece biraksam sorun yaratirmi?
    - 3-4 ay kullanmicam motoru,4 ay sonra depodaki benzin kullanilabilir mi? Yoksa bosaltip yeni benzinmi koymak gerekir?
    -aküyu söktüm ve evde tutmayi dusunuyorum arada sarj etmem gerekirmi?
    - motorun icindeki yag 1000 km oldu duruyor. Kis uykusundan sonra ilk is yagini degistirecegim icin icindeki yagi bosaltsam sorun olurmu yoksa bahara kadar icindeki yag ile kalabilirmi?

Cevaplariniz icin simdiden tesekkurler

Motosikleti
    bajaj pulsar 200 NS
    Alıntı serblood adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oncelikle depoyu fulledim ve benzin katkisi ekledim ama benzin vanasi gibi bisey olmadigindan (yada ben bulamadim )yakit pompasina giden benzini kesemedim boylece biraksam sorun yaratirmi?
    - 3-4 ay kullanmicam motoru,4 ay sonra depodaki benzin kullanilabilir mi? Yoksa bosaltip yeni benzinmi koymak gerekir?
    - motorun icindeki yag 1000 km oldu duruyor. Kis uykusundan sonra ilk is yagini degistirecegim icin icindeki yagi bosaltsam sorun olurmu yoksa bahara kadar icindeki yag ile kalabilirmi?

Eğer mümkünse zinciri ve hareketli parçaları yağlayarak olduğu gibi parka çekin. Her ihtimale karşı benzin ve yağı içinde kalsın. Motor için sorun teşkil etmez ve acil kullanmanız gerektiğinde marşa basar çıkarsınız. Park süresince motoru mümkünse günlük 5 dkda olsa çalıştırın. Baharda dediğiniz gibi çıkardığınızda bakımını yapar güle güle binersiniz. Benim bildiklerim bunlar ustalar tam olması gerekeni yazarlar.

karaca3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 ns
    motor lastikleri betona yada asfalta basmasın.mümkünse lastıgın temas ettgi yerlere kalıntahta yada sunta koyun.
    soguk havada hareketsiz devamlı yere basarsa havası iner ve çatlamalar olusur.

serblood - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PULSAR NS 200
    Motoru orta sehpaya aldim ve teker altlarina yalitim malzemesi köpük koydum. Bu arada icindeki yag zamanla motorda erozyona sebep oluyor diye okumustum gerce yagi degistireli 1000 km oldu motora zarar vermesinde baharda degistiricem zaten

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Aksesuarları tamamlamak üzereyim. Bu gün alt sakalım geldi, taktım. Sonra şöyle bir km yapayım dedim ve çıktım yola. Yer yer durup fotoğraf çektim.

[IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    kdiner ve bektanist bunu beğendiler.

06Serhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4

Hayırlı olsun abi yakışmış. diyaliz merkezinin arka sokakta gerçerken gördüm, Karagöle mi gidiyordun
    efendy06 bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı 06Serhat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun abi yakışmış. diyaliz merkezinin arka sokakta gerçerken gördüm, Karagöle mi gidiyordun
    Karagöl, evci yaylası tarafına gittim. Karagöl tadilat nedeniyle kapalı zaten. Gezdim oralarda. Havası da temiz, mis gibi
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

06Serhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4
    Alıntı efendy06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Karagöl, evci yaylası tarafına gittim. Karagöl tadilat nedeniyle kapalı zaten. Gezdim oralarda. Havası da temiz, mis gibi
    Evci yaylasını bilmiyorum ama Karagöl kapanmadan birkaç gün önce gittiğimde güzel fotoğraflar çektim. Gerçekten oraların havası çok güzel, ayrıca yol yapmak için güzel virajlar var

Merhaba 10 bin bakmını biraz geçirmişim 10500 km olmuş problem yaratır mı :( garantiden çıkar mı

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı serblood adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Depodaki benzine 3-4 ayda birşey olurmu emin değilim ama birazda olsa özelliğini yitirir.En güzeli işin ehli olanlara sor internette arat.Motordaki yağ motora zararvermez.Kışdan çıkıncada değiştirirsin.Akünede birşey olmaz.Tekerlekleride arada bir elin ile çevir iz yapmasın.Motoru tamen askıya alabilirsen daha iyi olur.Birde motoru koyduğun yer rutubetli ise demir aksamlara wd40 sık (diskler hariç)paslanmasın.Bineceğin zaman güzelce yıkar binersin.

soruma cevap verecek olan yok mu? " Merhaba 10 bin bakmını biraz geçirmişim 10500 km olmuş problem yaratır mı :( garantiden çıkar mı"

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 11 kullanıcı var. (0 üye ve 11 misafir)