Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    PULSAR 200NS
    servis normal diyor ama 2 pulsarı yan yana çalıştırdığımızda şıkırlı geliyor benimkinden birde vitesde gazdan bıraktığımda motor kompresörü bırakıp boşa alıp atlatıyor gibi bi durum söz konusu

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:47 ----------

ayrıca birde motorumla 140 -150 lileri görmüştüm artık 125 i zor görüyorum buda çok canımı sıkıyor...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS 2016
    Alıntı faruk32 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım.konuyu nereye nasıl açarım bilmiyorum buraya yazdım ama genede yardımcı olursanız sevinirim.

Aşağıdaki linkteki videoyu izleyip 2016 model 200 ns 2000 km de olan motorumdan gelen ses hakkında yardımcı olursanız sevinirim.

Ekrem Ata Bey sizde yardımcı olursanız sevinirim , bu ses aldığım ilk günden beri var maalesef ve artık beni çok rahatsız ediyor.

https://www.youtube.com/watch?v=VlQ8jEDAhp0&list=LL6o0SPhc6kI2f0346WqXDUQ

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:56 ----------

https://www.youtube.com/watch?v=VlQ8...kI2f0346WqXDUQ
    Benim motosikletimde 4500 de felan sesi aynen böyle sıcak soğuk tuhaf geliyor sesi supap dendi ama her servis ilgilenmiyor sessiz bir ortamda çalıtırılıp dinlenmesi gerekiyor genelde servisler yoğun iceride müzik çalıyor adam ilgilenemiyor bile anlıcan ufak bir ayar istiyor diyor ama devam et sıkıntı çıkmaz işte 10000 bakımında bakarız dendi banada.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Bugün yaptığım yaklaşık 200km'lik gezide motora ortalama 2.3 litre benzin yaktırdım ancak baya sabır istiyor Düzde 80-85 yokuşta 70-75 sürdüm. Köy yollarında 50-60km hızlarda gezdiğimde oldu. Genel olarak 80km hızı geçmeyince az yakıyo. Keşke 100-110 giderken de böyle yaksa Dönüş yolunda benzin artırınca kısa bi süre de gazladım düz yolda 151km hızı gördüm. Ancak üzerimde ince kıyafetler vardı. Full koruma giyinince paraşüt etkisi yapıyor. Özellikle korumalı pantolon.
    ayzek ve SAZMAN bunu beğendiler.

Motosikleti
    cbf 150
    Alıntı YGMRLRKRL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi şöyle bi açıklama yapayım belki faydası olur.Şimdi öcnelikle sizin belirttiğiniz fiyatlar Türkiye genelinde yapılan satış fiyatları değil.Bayiler kış geldiği motor satışlarının düştüğü için elindeki malları nakite çeviriyorlar kendi kârlarından vazgeçerek bu demek değildirki bu fiyatı baz alabiliriz.Buyrun gelin ankaraya veya bu fiyata satmayan başka bi bayiye falanca yer 7800 e satıyor sende o fiyattan ver diyebilirmisin?Ben telefon teknik servisiyim müşteriler özellikle ekran değişimi için geldiğinde falanca yer şu fiyata yapıyor diyor git yaptır yapıyosa yani gibi bişey bu.
    İkincisi Ben ankarada ikamet ediyorum ve burda bu motorun nakit alabileceğin fiyat 8100TL. Ben nakit 8100 tlye motorumu tam 2 ay önce aldım şu an 3100km de .Şimdi ruhsat masrafı, plaka,500 km bakımı vs derken küsüratlar hariç (o küsüratları veya yazmadığım kısmı notere say) minimum 8400 e bana geldi bu motor.Parasının yanısıra bu işlemler için extra zaman ve yakıt harcayarak uğraştım.Şimdi ben bindiğim 2 aylık süre zarfında bu motoru kiralamış gibi düşünsem veya 2 aylık binme karşılığına 700 tl saysam motorumuda ilana 7700 tl ye koysam bu çokmu saçma? ki çoğu insanın zamanı yok ve uğraşmak istemiyor ve aradaki 700 tl az bi rakam değil sadece bu işlerle uğraşmamak için bile alınabilir.Şimdi işe arabayla gitmeye karar vermek üzereyim muhtemelen bende satacam motoru işine gelmeyen almasın.40-50 milyarlık arabamıki bu 3-5 milyar altına satayım 2 aylık binmeyle maliyetinden %10 düşük fiyata satacağım daha nasıl bi fiyat yazmak lazım daha aşşağısınada satmam koyarım garaja seneye binerim 2 ayda bu kadar zarar etmek mantıklımı sence ? Ama şunu yapanlara bende karşıyım taktırdığı aksesuar siperlik vs mesela 300 tl adam 500 tl koyuyor üstüne.ya yaptırdığını yaz zarar etmek istemiyorsan yada kullandığını ve kendi keyfin için yaptırdığını düşünerek yansıtma mesela benim motorda fiyatları sitelere göre değişiyor U7 Ledli çakar-sis var onun parasını eklemeyecem ya söküp alacam yada alacak kişinin kişiliğine göre hediye edecem tutup üstüne fiyat eklemeyeceğim yani.Neyse sanıyorum derdimi anlatabildim sen eleştirini yaptın bende savunma gibi oldu biraz kişisel bişey yok kesinlikle sataşma gibi algılama.Herkeze iyi forumlar.
    evet 8100 8300 arası fiyatı 2. el satanda sıfırı bu para e plaka ruhsat da var 1000 tl falan diyor arkadaşlar plaka ruhsat 250 tl gibi bişey esas sigorta cılgın rakamlara yapıldıgından sfır cazip gelmiyor fakat 2. el alsanda sigorta olacak yani 7700 fiyat cekenler plaka ruhsat hazır diyerek bunu yazıyor 8100 se sıfırı arada arada yakalasık 500 tl olacaktır bu para icin 2. el cekılmez dersek sıfırı alacagız hepsi bu . Bu arada 10000 deki motorunada 7700 diyen var 2000 deki motorunada

Motosikleti
    PULSAR 200NS
    Alıntı BDmuxer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim motosikletimde 4500 de felan sesi aynen böyle sıcak soğuk tuhaf geliyor sesi supap dendi ama her servis ilgilenmiyor sessiz bir ortamda çalıtırılıp dinlenmesi gerekiyor genelde servisler yoğun iceride müzik çalıyor adam ilgilenemiyor bile anlıcan ufak bir ayar istiyor diyor ama devam et sıkıntı çıkmaz işte 10000 bakımında bakarız dendi banada.

çok rahatsız ediyor muhtemelen dayanamıcam açtıracam motoru hızıda çok düştü çünkü ve motoru viteste gazı kestiğimde motor komprosörü bırakıp tekrar tutuyor gibi değişik şeyler yapıyor ve ısındıkçada motor aptallaşıyor... sibop ayarıyla kurtarırsam ne mutlu ,kurtaramazsak silindir .piston , kranga kadar inicem ve sıfır takıcam hepsini , garantiye girmez muhtemelen...

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    çok rahatsız ediyor muhtemelen dayanamıcam açtıracam motoru hızıda çok düştü çünkü ve motoru viteste gazı kestiğimde motor komprosörü bırakıp tekrar tutuyor gibi değişik şeyler yapıyor ve ısındıkçada motor aptallaşıyor... sibop ayarıyla kurtarırsam ne mutlu ,kurtaramazsak silindir .piston , kranga kadar inicem ve sıfır takıcam hepsini , garantiye girmez muhtemelen...
    Durduk yere basina is acma hafif bi subaplardan sikirti geliyor gibi hele bi 5000 km yi gor daha 2000 de motorun subaplar sıkıdır ondan yapiyordur zamanla salar cok fazla zorlama motoru 5000 e kadar sur kendine gelir gelmezse ayar yaptirirsin piston krank felan alakasi yok yoktan yere is alma basina eskisi gibi olmaz pisman olursun
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

Motosikleti
    Honda Cbf 150
    merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım.konuyu nereye nasıl açarım bilmiyorum buraya yazdım ama genede yardımcı olursanız sevinirim.

Aşağıdaki linkteki videoyu izleyip 2016 model 200 ns 2000 km de olan motorumdan gelen ses hakkında yardımcı olursanız sevinirim.

Ekrem Ata Bey sizde yardımcı olursanız sevinirim , bu ses aldığım ilk günden beri var maalesef ve artık beni çok rahatsız ediyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:56 ----------

Benim motorun seside boyle 1200kmde suan.sanirim tum pulsarlarda ayni subap sesi geliyo

Draconian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Sıfır nakit alsak kaça kadar inerler istanbul içi? 1 aya kadar alma durumum olabilir de 8300 vermem.

7200 e elden verdim 8bin kmde idi, hemen 2 haftada gitti, hiç beklemediğim şekilde )

asuvara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 2005/Bajaj Pulsar 200 NS
    Arkadaşlar iyi akşamlar.Faruk bey motor sıcakken yukarıdaki yağ çubuğunu bir bezle dikkatlice aç şayet bir buharlaşma görüyorsan,radyatör sıvını soldaki çizelgeden kontrol et şayet azalmışsa contalardan sıvı alıyor olabilir.böyle bir durum varsa derhal servise gidin.Selamlar.
    YBR SÜVARİSİ

Alıntı Draconian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sıfır nakit alsak kaça kadar inerler istanbul içi? 1 aya kadar alma durumum olabilir de 8300 vermem.
    Hocam sezonun başında nakit olarak iyi bi pazarlıkla 8000e iniyorlardı. Bence artık biraz daha zorlayabilirsiniz nakit alımlarda. Fakat çok da ineceklerini düşünmüyorm bence en fazla 7900 e falan inerler.
    Draconian bunu beğendi.

Motosikleti
    Pulsar200ns

arkadaşlar motorumu satıyorum.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...8012622/detay/

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:00 ----------

Murat Ceylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BAJAJ PULSAR 200 NS
    Alıntı mertovski11 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

arkadaşlar motorumu satıyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:00 ----------

Mert kardeş özel olmazsa neden satıyorsun acaba?Tarz değişikliği filan mı.

Motosikleti
    Pulsar200ns
    Alıntı Murat Ceylan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mert kardeş özel olmazsa neden satıyorsun acaba?Tarz değişikliği filan mı.
    Bana göre değilmiş, kullanma fırsatı bulamadım bir türlü. işe gidip gelirken rahat ederim diye düşünmüştüm ama ona bile fırsat olmadı =) e haftasonu da çoluk çocuk olunca yine vakit ayıramadım. satmayı çok istemesemde boşu boşuna duruyor.

Motosikleti
    Honda CBF 150, Mondial RX3 i Evo, Pulsar NS 200
    merhaba arkadaşlar, yakın zamanda istanbulda sıfır olarak motoru alan arkadaş varsa sigorta ne kadar çıkıyor yazabilir mi? teşekkürler

Motosikleti
    PULSAR 200NS
    [/COLOR]
    Alıntı asuvara adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar iyi akşamlar.Faruk bey motor sıcakken yukarıdaki yağ çubuğunu bir bezle dikkatlice aç şayet bir buharlaşma görüyorsan,radyatör sıvını soldaki çizelgeden kontrol et şayet azalmışsa contalardan sıvı alıyor olabilir.böyle bir durum varsa derhal servise gidin.Selamlar.
    eyvallah . son durum motoru indirdik bugün , sibop keçelerinden motor yağ almış ve ayrıca sekmanların aralıklarını hepsini aynı hizada montajladıkları içinde oradanda yağ almış motor sanki 50,000 km gibi kurum bağlamıştı siboplar ve pistonun üst kısmı , birde pistonun eteklerinde sadece bir taraf aşınmış diğer tarafta nokta kadar bile sürtünme olmamış , muhtemelen piston tam oturmadığı için belli belirtisiz şakırtıyı bunun yaptığını düşünüyoruz. kader kısmet şans işi bu işler benimde şansım iyi değildir bu konularda piston, silindir, sekman takımı , sibop keçeleri, contalar hepsini sipariş ettik 3 güne kadar gelicek nasipse takıcaz inşallah düzelicek ... son durum hakkında bilgilendiririm inşallah .

SAZMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial cub 100. Modelsiz
    [/COLOR]
    eyvallah . son durum motoru indirdik bugün , sibop keçelerinden motor yağ almış ve ayrıca sekmanların aralıklarını hepsini aynı hizada montajladıkları içinde oradanda yağ almış motor sanki 50,000 km gibi kurum bağlamıştı siboplar ve pistonun üst kısmı , birde pistonun eteklerinde sadece bir taraf aşınmış diğer tarafta nokta kadar bile sürtünme olmamış , muhtemelen piston tam oturmadığı için belli belirtisiz şakırtıyı bunun yaptığını düşünüyoruz. kader kısmet şans işi bu işler benimde şansım iyi değildir bu konularda piston, silindir, sekman takımı , sibop keçeleri, contalar hepsini sipariş ettik 3 güne kadar gelicek nasipse takıcaz inşallah düzelicek ... son durum hakkında bilgilendiririm inşallah .
    Garanti devam ediyor ise yenisini talep ederdim, sonuçta mühendis hatası değil mi?
    Gerçekten şanssızmışsınız.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    2015 model kırmızı siyah bir Pulsar ile aranıza katıldım. Aslında daha büyük bir motor planlıyordum ancak yıllık kullanımımın %70 i şehir içinde olacağından kendime eziyet etmek istemedim.

İlk izlenimlerim;
    1- Söylendiği gibi bir titreşim rahatsızlığı hissetmedim.
    2- Söylendiği gibi alt devirlerde iyi, hızlanması iyi, ancak top speed olarak söylenen hızlara ulaşması düzde çok mümkün değil. Yeterince gidiyor.
    3- Ben oturuş pozisyonunu rahat buldum.
    4- 10 bin km'de ve henüz zırıldamıyor (Kafada far grenajının orda hafif bir zırıltı var belli bir devirde, muhtemelen vidalar gevşemiş)
    5- Yakıtını bilemiyorum ancak görüntü muhteşem güzel.
    6- Milletin 6 bin tl'ye cebefe satmaya çalıştığı bir zaman diliminde kesinlikle verilen paranın karşılığı. Lastikler hakkında bir yorumumu yok çünkü bridgestone battlax lastikler mevcut.
    7- Özellikle üst vücut iyi rüzgar yiyormuş, ön cam şart.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Alıntı efendy06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2015 model kırmızı siyah bir Pulsar ile aranıza katıldım. Aslında daha büyük bir motor planlıyordum ancak yıllık kullanımımın %70 i şehir içinde olacağından kendime eziyet etmek istemedim.

İlk izlenimlerim;
    1- Söylendiği gibi bir titreşim rahatsızlığı hissetmedim.
    2- Söylendiği gibi alt devirlerde iyi, hızlanması iyi, ancak top speed olarak söylenen hızlara ulaşması düzde çok mümkün değil. Yeterince gidiyor.
    3- Ben oturuş pozisyonunu rahat buldum.
    4- 10 bin km'de ve henüz zırıldamıyor (Kafada far grenajının orda hafif bir zırıltı var belli bir devirde, muhtemelen vidalar gevşemiş)
    5- Yakıtını bilemiyorum ancak görüntü muhteşem güzel.
    6- Milletin 6 bin tl'ye cebefe satmaya çalıştığı bir zaman diliminde kesinlikle verilen paranın karşılığı. Lastikler hakkında bir yorumumu yok çünkü bridgestone battlax lastikler mevcut.
    7- Özellikle üst vücut iyi rüzgar yiyormuş, ön cam şart.
    Hayirli olsun dostum kazasiz belasiz surusler dilerim batlax kullanicisi olarak sana uyari yada tavsiye lastiklerin isinmasina firsat tani isinincaya kadar olan surede temkinli ol nalum ankaradasin ve ayazi soguk havasi bi baska ankaranin batlax gec isinan bi lastik hele soguk havalarda ama isininca gercekten bir baska oluyor hamurdan kaynakli ama suda bir gercek gec isinan lastik gec sogur
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayirli olsun dostum kazasiz belasiz surusler dilerim batlax kullanicisi olarak sana uyari yada tavsiye lastiklerin isinmasina firsat tani isinincaya kadar olan surede temkinli ol nalum ankaradasin ve ayazi soguk havasi bi baska ankaranin batlax gec isinan bi lastik hele soguk havalarda ama isininca gercekten bir baska oluyor hamurdan kaynakli ama suda bir gercek gec isinan lastik gec sogur
    Zaten bir sonraki lastik değişimde diablo rosso düşünüyorum. Tamam lastik ömrü biraz kısa bunlara göre ama daha güvenli. Evden çıkınca ilk 5-6 km güven vermiyor, biraz ısındıktan sonra işlevsel olmaya başlıyor.

Bu motora tur camı eklemem gerek, yanlız öyle sadece görsellik için değil, hava soğuk olduğunda da motor kullandığım için rüzgardan bir miktar koruyacak kadar uzun, sallanıp durmayacak ve çirkin olmayacak kadar da kısa olması lazım Önerileriniz nelerdir?
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)