Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Alıntı YGMRLRKRL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin adına sevindim hangi şehirdesiniz siz servisin adınıda verin istereseniz bu kadar ilgili bi servis bulmak zor arkadaşlara rehber olur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:11 ----------

Bu arada benim motorun son durumu şöyledir ki ; dün işten eve giderken 35 km boyunca ne gazında ne vites geçişlerinde ne titreşim vs hiç bişi yoktu dükkanın önünde dururken sanki beni motoru almışlar yerine yeni motor koymuşlar o derece zevk alarak gittim eve ve sanırım nazarım değdi sabah motora bindim daha evin önündeyken stop etti ekranda değişik yazılar çıktı saat sıfırladı sonra saat 1:00 olarak motor çalıştı gelene kadar gene eziyet sanırım motoru satıp üstüne biraz para koyup sağlam bi motor almak lazım Yapacak bişey olmadığı için en iyisi artık kafaya takmadan eşşeğe biner gibi binecem yada çok canımı sıkarsa mecburen otoparkta duran arabayı çıkartıp arabayla git gel yapacam işe trafik çilesine katlanacaz hayırlı bakalım
    dostum sorun aküden kaynaklı motorunda aküyü etkileyecek aksesuar alarm vs varmı yoksa günlük kaç km yol yapıyorsun saatin sıfırlaması resetleme yapıyor ondan dolayı birde kontağı açar açmaz marş basıncada yapıyormuş ekranların kendisine gelmesini bekliyormusun yeni bir akü ile bütün sorunun ortadan kalkar merak etme
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    pulsar 200ns
    Alıntı YGMRLRKRL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin adına sevindim hangi şehirdesiniz siz servisin adınıda verin istereseniz bu kadar ilgili bi servis bulmak zor arkadaşlara rehber olur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:11 ----------

Bu arada benim motorun son durumu şöyledir ki ; dün işten eve giderken 35 km boyunca ne gazında ne vites geçişlerinde ne titreşim vs hiç bişi yoktu dükkanın önünde dururken sanki beni motoru almışlar yerine yeni motor koymuşlar o derece zevk alarak gittim eve ve sanırım nazarım değdi sabah motora bindim daha evin önündeyken stop etti ekranda değişik yazılar çıktı saat sıfırladı sonra saat 1:00 olarak motor çalıştı gelene kadar gene eziyet sanırım motoru satıp üstüne biraz para koyup sağlam bi motor almak lazım Yapacak bişey olmadığı için en iyisi artık kafaya takmadan eşşeğe biner gibi binecem yada çok canımı sıkarsa mecburen otoparkta duran arabayı çıkartıp arabayla git gel yapacam işe trafik çilesine katlanacaz hayırlı bakalım
    tekirdağdayım servis ve bayi polat motor bende bakımdan sonra baska motora bınıyorum sandım

Motosikleti
    Bisan roadstar cup
    Alıntı BDmuxer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şaka maka 2016 modellerde park ışığı falan nasıl yanıyor ön farlarla birlikte mi yanıyor

Motosikleti
    mz-125 /kinetic honda/kt 125/cbf150/pulsar 200ns
    Hayırlı günler arkadaşlar.Nakit ihtiyacımdan dolayı motorumu satıyorum.
    malum site ilan no: 326705388

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı HayQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı günler arkadaşlar.Nakit ihtiyacımdan dolayı motorumu satıyorum.
    malum site ilan no: 326705388
    Niye malum site ? sahibinden.com yazmakta bi yasak yok veya sahibinden kelimesi malum site'den daha fazla karakter içermiyo ki yazmaya üşenesiniz.

Motosikleti
    mz-125 /kinetic honda/kt 125/cbf150/pulsar 200ns
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Niye malum site ? sahibinden.com yazmakta bi yasak yok veya sahibinden kelimesi malum site'den daha fazla karakter içermiyo ki yazmaya üşenesiniz.
    üşenmek degil olur ya reklama girmesin. senin için düzeltirim

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı HayQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    üşenmek degil olur ya reklama girmesin. senin için düzeltirim
    Forumda çok sıklıkla malum site yazısını görüyorum da yanlış anlaşılmaya dikkat çekmek istedim. Bi ürün tavsiyesi isterken herkes sahibinden linkini yazar ama motor satarken malum site

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı BDmuxer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu bizde neden yok
    ...
    Avrupa normlarından dolayı.

Alıntı Sniper64007 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şaka maka 2016 modellerde park ışığı falan nasıl yanıyor ön farlarla birlikte mi yanıyor
    Bizde kontak açıldığında parklar, motor çalıştırıldığında kısalar otomatik yanıyor.

Tamam teşekkür ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:23 ----------

Alıntı roccoerikli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam zinciri güzelce gaz yağıyla yedire yedire bi fırcalayarak temizle sonra kurusun ve daha sonra würth ün sprey yağıyla bir güzel yağla böyle yaparsan hiç bi sorun olcağını sanmıyorum lakin hala olursa zincirde anormal bi sorun olabilir
    Tamam teşekkür ederim. Telefon ile yazınca alıntı ve cevaplamada sorun olabiliyor bunun için kusura bakmayın.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS 2016
    Arkadaslar gosterge panelindeki yag simgesinin altindaki nedir motoru aldim alali yeni dikkatimi yanip sonuyor

öncelikle herkese iyi günler ,
    ben ankarada 23 yaşında öğrenciyim ve uzun zaman düşüncelerim sonucunda 200ns almaya karar verdim. malum bütçe kısıtlı yeni başlıyorum bu uygun gibi geldi. bir kaç konuda yardım ederseniz bu acemi kardeşinize çok duacı olurum
    -sigorta yaklaşık olarak ne olur en uygun yere yaptırırsam?
    -ankarada kullanırken soğuk faktörü ne olur ?
    -2.el alırsam tavsiyeleriniz nedir yoksa bütçemi kasıp 0 mı almalıyım sizce ?
    -stop etme problemi var sanırım ; motorların yüzde kaçında bu var yaklaşık olarak ve büyük bir problem teşkil ediyor mu?
    teşekkürler şimdiden abilerim , kardeşlerim..

Alıntı antu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle herkese iyi günler ,
    ben ankarada 23 yaşında öğrenciyim ve uzun zaman düşüncelerim sonucunda 200ns almaya karar verdim. malum bütçe kısıtlı yeni başlıyorum bu uygun gibi geldi. bir kaç konuda yardım ederseniz bu acemi kardeşinize çok duacı olurum
    -sigorta yaklaşık olarak ne olur en uygun yere yaptırırsam?
    -ankarada kullanırken soğuk faktörü ne olur ?
    -2.el alırsam tavsiyeleriniz nedir yoksa bütçemi kasıp 0 mı almalıyım sizce ?
    -stop etme problemi var sanırım ; motorların yüzde kaçında bu var yaklaşık olarak ve büyük bir problem teşkil ediyor mu?
    teşekkürler şimdiden abilerim , kardeşlerim..
    Hocam ben de ogrenciyim yaklasik 3.5 ay once aldim. Yas 21 sigorta 1200 vermistim fakat istanbul yani ankaradaki sigortayi bilmiyorum.
    Daha soğuklarda cok kullanmadim ama bazen tek marşta calismiyor diyenleri okumuştum.
    Acikcasi 2.el ile 0 arasinda cok fiyat farki yok bence 0 alin.
    Stop ediyor kafasina gore. Bazen hic etmiyor uzun uzun zaman bazen gunde 2 3 defa ediyor. Cok buyuk tehlikelerde birakabilir tabiki hani yazmaya calissak olum senaryolari çıkar ama benim defalarca stop etmesine ragmen karsilastigim riskli bir durum olusmamisti. Basinca zaten 2 saniye icinde kaldigin yerden devam ediyorsun. Bence fiyatina göre iyi motor. Fakat suanda napardin desen ben bütçemi zorlayip honda yamaha alirdim. Isterse hindistanin ilahı olsun bajaj, kesinlikle bence bir honda yamaha degil, yakin zamanda da olamaz. Fakat bu bütçeye bu tasarim ve bu performans, sıkıntılara ragmen alinabilir yani. Tabi servis konusunu iyi arastirin derim. Guvenli surusler.

Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Normal değil , korozif bir madde kullanmış olmayasınız ? hidrolik yağı vb gibi?

Deniz kenarında gezindi iseniz ve deniz suyu/tuzuna uzun müddet maruz kaldı ise (bana öyle geliyor) paslanması/deforme olması normal motorun kullanılmaması durumuna bağlanması ise komik olmuş.

Tabii yine üstünde tuzlu deniz suyu , korozif madde var iken kullanmayıp/yıkamayıp/arındırmayıp tuttu iseniz ayrı.

Madem motor yeni kabahat sizde değil , zincir usulüne göre bakıldı ise, garantiye müracaat edin derim.

(Bu bilgileri yazmak için motorun kullanıcısı olmaya gerek yok, extrem bir durum söz konusu. bana kalır ise sizden kaynaklı yanlış bakım/yağ tercihi.)

Cep telefonundan yazmak o kadar zor ki. Pc bulmak zorunda kaldım. Gecikme için kusura bakmayın. Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. Zincirde herhangi bir korozif madde kullanmadım yada deniz kenarında gezerek deniz tuzu vs. değdirmedim. Hatta yağmurlu havalarda bile kullanmadım. Muhafaza ederken de branda ile korudum. Zinciri 300 km de bir servisinde yağlattım. Diğer arkadaşların verdiği bilgiye dayanarak bakımını yapacağım ve olmazsa garantiye başvuracağım. Verdiğiniz bilgiler için tekrar teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:52 ----------

Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla dostum zincir hiç yağlı görğnmüyor ayriyettende kirli paslanması çok normal bence önce wd40 ile bi güzel ysğla normalde yağlayıco olarak tavsiye edilmez ama paslardan büyük ölçüde arındırır sonra gaz yağı bulamaz isen mazot ile bi güzel demizle ve bez ile bi güzel kurula sonra zincir yağı ile sıvı gress özelliği bulunan yağ ilr yağla bana çok bakımsız geldi zincirlerin

çok çok teşekkürler. yazdıklarınızı aynen yapacağım. . aslında bakımlı sayılır ama, gözüm gibi baktım da diyemem tabi umarım düzelir

100-120 km/h hızla çeşmeye gidip geldim.
    3.3 lt/100km yaktı.

şehiriçi kullanımda da 3.7 yakıyor.

Arkadaslar merhabalar. Iki sorum var. Ilk olarak ozellikle bu sicak havalarda motorla uzun sureli trafikte kullanimda motorun isinmasindan kaynaklimidir nedir garip bir koku geliyor motordan. Mesela motorla yolculugu yaptiktan sonra durdugumda inerken yanma kokusu gibi degil fakat sicaktan olusan bir koku gibi bir koku. Acaba nedir bu koku? Bir de bugun yikama, yaglama falan derken zincire baktigimda sanki biraz gevsek geldi bana. Acaba bunu nasil anlarim en saglikli olarak? Motoru alali 3 ay civari olsu 4000 kusur kilometrede. Simdiden tesekkurler, guvenli surusler

volkanmet86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 200 MCX / CG Cafe Racer / Pulsar 200 NS
    Merhaba arkadaşlar sorun var

motorun depoda benzin azıcık azalınca misal yarıya yaklaşınca motorun performansı düşüyor. 140a zor çıkıyor ama depo doluyken sorun yok 160a dayıyor.

nitekim servise gittim. benzin pompasını bilgisayar üzerinden kontrol etti. orun yok gibi dedi. bi gün bırak kontrol edelim dedi ama daha fırsatım olmadı. bi fikri olan var mı?

bu arada bizim motorlar sürekli az benzinle gezince benzin pompasını yiyormuş bilginiz olsun...

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Genelde yakıt azken daha hafıf oldugundan hızlı gitmesi lazım bi çok videoda da benzin dipteyken deneme yapıyorlar bi baktır istersen

Motosikleti
    Pulsar 200NS 2016
    Alıntı volkanmet86 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar sorun var

motorun depoda benzin azıcık azalınca misal yarıya yaklaşınca motorun performansı düşüyor. 140a zor çıkıyor ama depo doluyken sorun yok 160a dayıyor.

nitekim servise gittim. benzin pompasını bilgisayar üzerinden kontrol etti. orun yok gibi dedi. bi gün bırak kontrol edelim dedi ama daha fırsatım olmadı. bi fikri olan var mı?

bu arada bizim motorlar sürekli az benzinle gezince benzin pompasını yiyormuş bilginiz olsun...
    Yakıt pompası deponun içindeymiş ve soğutmayı depodaki benzinle yapıyormuş. Yani kırmızı ışık yandığında sonuna kadar zorlamadan benzin almak iyi olur diye bir bilen arkadaşımdan duymuştum.

Motosikleti
    pulsar 200ns
    merhaba ben cevre yolunda gıderken hazır rodajda bıtmıs bıraz bassam kac gororum dıye deniyim dedım 130 135te kesıcıye gırıyor siz kac gordunuz tp speed

snrdngurme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar selamlar, Pulsar almak niyetindeyim yalnız alır almaz lastikleri değiştirmeyi düşünüyorum. 100/80/17 ön 130/70/17 ebat metzeler lazertec Motolastik'te 520 civarında sizce alayım mı bu lastiği oksa illa michelin veya pirelli mi alayım. Diğer merak ettiğim konu da lastik ebatlarınu 110-140 yapmak kontrolü ve yol tutuşunu etkiler mi? artıları eksileri ne olur?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 12 kullanıcı var. (0 üye ve 12 misafir)