Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha Mt - 25
    Arkadaşlar motoru çalıştırdığım zaman ekranda anahtar simgesi çıkması normalmi?

Ayrıca arka fren biraz sert geliyor şu aralar aşağıdaki gibimi olması gerekiyor yoksa farklı şekildemi ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    1985 Mobylette - 1994 Minsk - 1995 MZ 251 - ?
    Alkan1905 ikinci adres olarak belirttigin yerden plaka alamazsin diye biliyorum. Mernis (nüfusa beyan ettigin adres) iadresindeki 1. Sıradaki beyanin geçerli

Motosikleti
    bajaj pulsar 200ns
    Selamin aleykum
    oncelikle ramazan bayraminizi kutlalarim aileniz ve sevdiklerinizle nice bayramlar gecirmeniz dilegiyle.

2015 12 ayda aldigim 200 ns motorumun sorunlarini daha once burdada yazdim.Mubarek ramazan ayinin son gunu kuzenimle iftar yapmak icin camlica tesislerinin yolunu tuttuk camlicanin son rampasinda motorum bi anda devirden dustu ve sesi degisti. Degismekten kastim inceldi.sık sık diye subap vuruntusu olarak tahmin ettigim bir ses cikmaya basladi.servisler bayram dolayisi ile kapali oldugu icin mudale edilemedi ve memleket hayalim suya dustu....
    Simdi merak ettigim bin km de herkeze subap ayari yapildimi yapildiysa ki bunun subap ayari ile alakasi varmidir motorun zinciri dahil 300 km de bir yaglanir kazasi belasi yok ilk motorumda degil ancak ilk kez boyle bir durumla karsilastim baska boyle sorunla karsilasan arkadasimiz abimiz varmidir Allaha emanet olun tekeriniz duz bassin...

OrhanGokce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt07
    Motoruna egzoz taktıran var mı? Tiger tri 800 düşünüyorum

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS 2016
    Selamlar göstergede full depo dolu olmasına rağmen benzin uyarısı simgesi var ve gitmiyor ne lanet motormuş arkadaş tüm sorunlar beni buluyor akü subap sorunundan sonra bu sorun cıldırtcak bu kadar sorun yaratan bir motoru bilseydim 0 almazdım

Alıntı BDmuxer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar göstergede full depo dolu olmasına rağmen benzin uyarısı simgesi var ve gitmiyor ne lanet motormuş arkadaş tüm sorunlar beni buluyor akü subap sorunundan sonra bu sorun cıldırtcak bu kadar sorun yaratan bir motoru bilseydim 0 almazdım
    Benzin uyarı simgesi nedir? Benzin azaldığında her zaman ekranda olan depo işareti yanıp sönüyor diye biliyorum..birkaç mesaj yukarıda bir resim var normal görüntü odur ordan karşılaştırabilir misiniz nasıl bir fark var?

coldboy35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı deep_breathe adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ayrıca arka fren biraz sert geliyor şu aralar aşağıdaki gibimi olması gerekiyor yoksa farklı şekildemi ?
    O civata yı aşağı doğru gevşetirsen fren de gevşer.

Önceki sayfalarda yazıyordu servis anahtar simgesini silme işlemi, bak istersen

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı deep_breathe adlı üyeden alıntı Mesajı göster

http://i.hizliresim.com/nrozp0.jpg

http://i.hizliresim.com/7vZ9p5.jpg
    15000km bakımı yapılırken o bakım işaretini silmemişler, kontağı çevirin motoru çalıştırmayı sol tuş ile trip 2 yapın aynı anda iki düğmeye birden basılı tutun bakım işareti sönecektir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:53 ----------

Alıntı BDmuxer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzin göstergesinde ki simge sönmez sabittir sadece benzin azaldığı zaman yanıp söner sıkıntı yapmayın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:55 ----------

Alıntı mrkocaali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamin aleykum
    oncelikle ramazan bayraminizi kutlalarim aileniz ve sevdiklerinizle nice bayramlar gecirmeniz dilegiyle.

2015 12 ayda aldigim 200 ns motorumun sorunlarini daha once burdada yazdim.Mubarek ramazan ayinin son gunu kuzenimle iftar yapmak icin camlica tesislerinin yolunu tuttuk camlicanin son rampasinda motorum bi anda devirden dustu ve sesi degisti. Degismekten kastim inceldi.sık sık diye subap vuruntusu olarak tahmin ettigim bir ses cikmaya basladi.servisler bayram dolayisi ile kapali oldugu icin mudale edilemedi ve memleket hayalim suya dustu....
    Simdi merak ettigim bin km de herkeze subap ayari yapildimi yapildiysa ki bunun subap ayari ile alakasi varmidir motorun zinciri dahil 300 km de bir yaglanir kazasi belasi yok ilk motorumda degil ancak ilk kez boyle bir durumla karsilastim baska boyle sorunla karsilasan arkadasimiz abimiz varmidir Allaha emanet olun tekeriniz duz bassin...
    Her kes 1000km de sibop ayarı yaptırmaz size denk gelmiş geçmiş olsun inşallah başka bayramda hepinizi tamamlarsınız.

yarın pulsar bayileri açık olur mu ? pazartesiye kadar bayram tatili dolayısıyla kapalı mı ?

Motosikleti
    BAJAJ-Pulsar 200 ns
    Alıntı kuanos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yarın pulsar bayileri açık olur mu ? pazartesiye kadar bayram tatili dolayısıyla kapalı mı ?
    Valla bizim burda.servis açılcak bugün ama bayi hala kapalı

Motosikleti
    Alıntı kuanos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yarın bayi ve servisler açık olur diye tahmin ediyorum ama insafaına kalmış bir durum açabilir de açmayabilirde.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:42 ----------

Daha önce aldığım ve bir süre sonra düğmelerinden dolayı sıkıntı yaşayıp kullanmadığım ses bombası hoparlörün sistemini kaska uygulama gereği duydum ve gayet başarılı oldum, yolda henüz test yapamadım ama gayet iyi görünüyor, devre de bluetooth, radyo, aux bağlantısı ayriyeten micro sd kart girişi ve en önemlisi tek düğme ile telefon görüşmesi yapılabiliyor, şimdilik yolda konuşma ve müzik ses olayı nasıl o kaldı.

düğme devresini yapmak için kullandığım plaka

düğmenin montajlanmış hali, kaska montaj yaptıktan sonra sıcak silikon ile kenarını izole ettim ama basma kısmından yağmur alırmı orası muamma geliştirmem gerek.

kullandığım hoparlör ve devresi.

kullandığım batarya cep telefonu bataryası, kaskın içine ve tavan kısmına monte ettim, allah göstermesin kaza anında sonuç ne olur orası muamma.

devreyi kaskın içinde ağız kısmına monte ettim çarpma falan yok rahat bir şekilde kaskı takıp çıkarabiliyorum.

usb yardımı ile şarz ediliyor.

önce kullandığım malzemenin hoparlörünü kaskın dışına geçici olarak monte etmişti gayet güzel ses veriyordu 100km hıza kadar bir sıkıntı olmuyordu ama dışardaydı, şuan iç kısma aldım tabi kulaklığa girecek şekilde hoparlör kullanarak.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:01 ----------

Yapıldıktan sonra genel kontrol gayet başarılı.

ayzek ve azygos bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha MT-07 ABS
    arkadaşlar boyum 186 kilom 70 200 ns ufak kalırmı altımda benim boylarımda olan bir kişi boydan motorun üzerinde fotoğraf atabilir mi rica etsem

arizona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı the_fissure adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar boyum 186 kilom 70 200 ns ufak kalırmı altımda benim boylarımda olan bir kişi boydan motorun üzerinde fotoğraf atabilir mi rica etsem
    benım boy 1,85 kılo 68 ama buraya foto nasıl atılıyor bılmıyorum.arizona__@hotmail.com faceden eklersen fotolarım var...

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS 2016
    Pulsar için ufak rüzgarlık arıyorum piyasada olanlar çok yüksek çirkin duruyor biraz daha ufak olsun şeffaf olsun varmı buna benzer bişi ?

SweentLy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı arizona adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benım boy 1,85 kılo 68 ama buraya foto nasıl atılıyor bılmıyorum.arizona__@hotmail.com faceden eklersen fotolarım var...
    1.60 boyunda biri rahatlıkla kullanabilir mi?

SAZMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial cub 100. Modelsiz
    Alıntı SweentLy adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Parmak ucu anca yere deyer. Zorlanabilir. Kasıklarda sıkıntı olabilir.
    SweentLy bunu beğendi.

Alıntı SAZMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Parmak ucu anca yere deyer. Zorlanabilir. Kasıklarda sıkıntı olabilir.
    Sağ ayak arka frende sol ayak tam olarak yere basabilir mi acaba ?

SAZMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial cub 100. Modelsiz
    Sağ ayak arka frende sol ayak tam olarak yere basabilir mi acaba ?
    Evet ama işte tam da bu yüzden şehir içi dur kalk fazla ise akşam kasık bölgesinde zorlanma hissedilir. Amortisör ayarı yapılır. Gidon yükseltme aparatı takılması iyi olur , zira kısa boylu kişilerin öne doğru uzanma hareketi kollara da aşırı yük bindirir. Sürücü biraz kaslı değil ise ve yüksek devirlerde kullanmak gerekli ise uyuşma ve avuç içinde ağrı yapar. 175 ve üzeri pulsarda en rahat kullanıcılar .
    SweentLy ve kdiner bunu beğendiler.

Alıntı SAZMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet ama işte tam da bu yüzden şehir içi dur kalk fazla ise akşam kasık bölgesinde zorlanma hissedilir. Amortisör ayarı yapılır. Gidon yükseltme aparatı takılması iyi olur , zira kısa boylu kişilerin öne doğru uzanma hareketi kollara da aşırı yük bindirir. Sürücü biraz kaslı değil ise ve yüksek devirlerde kullanmak gerekli ise uyuşma ve avuç içinde ağrı yapar. 175 ve üzeri pulsarda en rahat kullanıcılar .
    Anladım sağolun.

Motosikleti
    ben 1,63cm boyla kullanıyorum ilk başlarda sıkıntı yaşarım diye düşündüm ama şuan bir sıkıntı yaşamadan 1,5 senedir kullanıyorum tek sıkıntım olduğun yerde motor üzerinde iken ileri geri harektte sıkıntı yaşıyorum onu da motordan inip yan ayak üzerinde çevirme yaparak işimi görüyorum varsa test motoru üzerine oturun birde test edin daha iyi olacağını düşünüyorum.
    SweentLy bunu beğendi.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)