Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ayıcık37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CB125E PULSAR 200NS
    Alıntı oluroyle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya sabır.....

Riski kabul etmek , riskki minimize etmemek demek değildir. Ben riski kabul etmek derken riski minimize etmesin demiyorum.. Riski kabul edersiniz. Minimize etmek riski kabul eden şahsa, sürücüye kalmış. Ben motor kazasi motosikletcinin kaderinde vardır demedim. Azıcık dusunun ! Öyle yorum yapın. Risk yönetimi diye bir halt var arkadaş !!!

Siz kaza yapma riskini ne kadar asgari düzeyde minimize etseniz de kaza riskini kabullenirsiniz. Kaza kesinlikle yapmayacaksınız anlamına da gelmez bu. Motosiklet Egitmenleri dahi kaza yapiyor! Risk muhakkak vardır ve bu riski kabul edersiniz.

Biraz anlayış lütfen.. yeterince lafların carpitilmasindan sıkıldım..
    Aynen dostum ben yanlış anlamışım olayı kusura bakmayasın

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:19 ----------

Alıntı coldboy35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aramıza hoşgeldin, aleyküm selam.

O şıkırtıyı genelde motor sıcakken yapıyor.

Denge sensörü zırıltısı diye söyleniyor genelde.

Kaskınızı takın, umursamayın.

Deviri çok zorlamadan vites değiştirirsen canını sıkmaya gerek kalmaz. (O zırıltıyı duymamak için)

Biz hala anlatamadık ya da siz anlamamakta direniyorsunuz.

Söylediği sorun 2014 modellerin bazılarında vardı, YAZILIM güncellemesiyle halloldu.

2015, 2016 modellerde bu sorun genelde YOK..

Araştırmanızı bu yönde yaparsanız biz pulsar kullanıcılarını da sevindirirsiniz.

Bence bu motor senin için biçilmiş kaftan değil.

Neden mi;

Bu motor kendi kendine stop ediyor ve kaza yapma riski var.

Yaptığım yorumlar ortada.

Ayzek resimleri ve hastane bilgilerini sundu.

Sen olayı biraz şehir efsanesine çevirdin ama olsun.

Dediğim gibi geçmiş olsun.

Jant kendi kendine kırıldı havası yarattığın için de tebrik ederim.

Çoğu konu açan arkadaşa, konu nasıl açılır konusunda yol gösterdiniz.
    Güzel kardeşim bak kendin bile diyosun ki 2015-1016 modellerde stop etme sorunu genelde yok diyosun (GENELDE) DİYORSUN!! Benim yazdığıma bakarsan 10 bin lira verip servis servis dolaşmak istemiyorum dedim. Nacizane ve işe yaramaz tavsiyen için teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sdt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK502
    Merhaba arkadaşlar;
    Ben de 2016 model sıfır Pulsar 200 NS ile aranıza katılmış bulunuyorum.
    Motor ile henüz 50 km yol yapabildim. Belki çok uzun değil ama burada genel olarak bahsedilen sorunlardan henüz başıma gelen olmadı.
    Motosikletimi teslim alırken 20 TL ile yakıt alındı. Tabii ben orada değildim. 50 km gittikten sonra yakıt çizgisi tamamen yok oldu. Çizgilerin tamamı gidince işimi riske atıp devam etmek istemedim. Depoyu fulledim. Fakat depoyu fullerken yaklaşık 10 lt yakıt aldı. Eğer teknik olarak 14,5 lt yakıt deposu mevcut iken 10 lt yakıt alıyorsa çizgiler bittiğinde 4 litre yakıt hala var anlamına geliyor. Fakat bunun doğru olduğunu sizlerden de duymak istiyorum. Aramızda çok tecrübeli kullanıcıların bu konuda yazacak bir kaç cümleleri olduğunu düşünüyorum. Eğer düşündüğüm gibiyse en yakın istasyona gitmek için hala yakıtımızın olması sevindiridir. Yok eğer değilse sıkıntılı bir durum olacaktır.
    Ayrıca forumda okuduğum kadarı ile rodajın bitene kadar yapılması gereken hız ve devir kullanımı çok can sıkıcı. Ama ayrıca tanıdığım bir Yamaha yetkili servisinden Mehmet Usta'nın değimi ile "rodaj dediğimiz olay 2 zamanlı motorlar için geçerlidir. Aldığın motor taş gibi motor sür gitsin" demesine mi yoksa rodajı anlatıldığı gibi mi yapsam bilemedim. Ha bu arada anlatıldığı gibi yapmaya çalışıyorum. Şu ana kadar 6 vites ile 64 km hızı gördüm. Şehir içi kullanımı için ideal, fakat bayram ziyareti için 100 km ve daha fazla mesafede yolum olacak. İşte o yol ortalama 65 km hız ile nasıl çekilir bilemiyorum. Değerli torumlarınızı bekliyor, hayırlı ramazanlar diliyorum.
    [IMG][/IMG]

Bu arada resim linki attım umarım olmuştur. :D
    AttilaXtreme bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    iyi aksamlar bugün yağmurdan ıslanan zemin ve arka lastigimin kaymasıyla yattık motorla korumanın onemini anladım. motorda da koruma demirinin onemii anlamış oldum. allah herkesin tekerini düz bastırsın kaymalardan uzak etsin .
    AttilaXtreme bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    motorunda 15/50 ıpone yağ kullanan varmı ?
    tavsiye edermisiniz ?

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Alıntı sdt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar;
    Motor ile henüz 50 km yol yapabildim. Belki çok uzun değil ama burada genel olarak bahsedilen sorunlardan henüz başıma gelen olmadı.
    Motosikletimi teslim alırken 20 TL ile yakıt alındı. Tabii ben orada değildim. 50 km gittikten sonra yakıt çizgisi tamamen yok oldu. Çizgilerin tamamı gidince işimi riske atıp devam etmek istemedim. Depoyu fulledim. Fakat depoyu fullerken yaklaşık 10 lt yakıt aldı. Eğer teknik olarak 14,5 lt yakıt deposu mevcut iken 10 lt yakıt alıyorsa çizgiler bittiğinde 4 litre yakıt hala var anlamına geliyor. Fakat bunun doğru olduğunu sizlerden de duymak istiyorum. Aramızda çok tecrübeli kullanıcıların bu konuda yazacak bir kaç cümleleri olduğunu düşünüyorum. Eğer düşündüğüm gibiyse en yakın istasyona gitmek için hala yakıtımızın olması sevindiridir. Yok eğer değilse sıkıntılı bir durum olacaktır.
    Ayrıca forumda okuduğum kadarı ile rodajın bitene kadar yapılması gereken hız ve devir kullanımı çok can sıkıcı. Ama ayrıca tanıdığım bir Yamaha yetkili servisinden Mehmet Usta'nın değimi ile "rodaj dediğimiz olay 2 zamanlı motorlar için geçerlidir. Aldığın motor taş gibi motor sür gitsin" demesine mi yoksa rodajı anlatıldığı gibi mi yapsam bilemedim. Ha bu arada anlatıldığı gibi yapmaya çalışıyorum. Şu ana kadar 6 vites ile 64 km hızı gördüm. Şehir içi kullanımı için ideal, fakat bayram ziyareti için 100 km ve daha fazla mesafede yolum olacak. İşte o yol ortalama 65 km hız ile nasıl çekilir bilemiyorum. Değerli torumlarınızı bekliyor, hayırlı ramazanlar diliyorum.
    http://<a href="http://hizliresim.co...GZ.jpg</a></a>

Dostum oncelikle hayirli olsun pulsarin yakit deposu 12 lt diye hatirliyorum zira en fazla tepeleme fullesemde 10.7 lt yakit yaktirabildim cokda zorlamadim fakat tum cizgiler kaybolunca ortalama 30 ila 50 km civari gidiyor rodaj olayina gelince yamaha ustan sayet gercekten birgun motor uretebilir ise onun dediklerini onun urettigi motorda yaparsin okadar muhendis ince ayrintisina kadar hesap yapiyor teknik veriler sunuyor ama olsun ustalar daha iyi bilir dimi

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:35 ----------

Alıntı johnsonWS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi aksamlar bugün yağmurdan ıslanan zemin ve arka lastigimin kaymasıyla yattık motorla korumanın onemini anladım. motorda da koruma demirinin onemii anlamış oldum. allah herkesin tekerini düz bastırsın kaymalardan uzak etsin .
    Gecmis olsun dostum lastikler orjinal ise derhal degismeni tavsiye ediyorum benim motor servisteyken arkadasin pulsarini aldim lastikleri orjinal alismisim tabi benimkinde bi daldim viraja arka kaydi hemen ters kontra ile toparladim birde viraj cikisi 3 u vitese atip cikisa dogru gaz actim patinaja dustu yanlayarak gittim resmen megersem neymis benim lastikler cok sicak asfaltta sanki tutunamiyor hissi uyandirdi bende cunku bu sorunu yasadigim 2 asfaltta gayet guzeldi belkide sinirlarini zorladim ama bu riski goze almaya gerek yok

arizona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    [QUOTE=burak burk;3951680]motorunda 15/50 ıpone yağ kullanan varmı ?
    tavsiye edermisiniz ?[/ben motul 5100 15/50 kullanıyordum birdaha kesınlıkle 15/50 yağ kullanmam şimdi 5100 10/40 koydum hem yakıt düştü performansta baya baya arttı.15/50 yağ kalın gelıyor biraz.
    burak burk bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı sdt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar;
    http://<a href="http://hizliresim.co...GZ.jpg</a></a>

Motorunuz çok güzel duruyor Allah güle güle kullanmanızı nasip etsin inşallah . Rodaj kısa dönemde etkisini göstermez uzun vadede çok etkili oluyor. Kitapçıkta ne yazıyorsa ona uymakta fayda var ani hızlanmalardan kaçmak ve süreklı vites değiştirerek gitmek motorunuzu sağlıklı kılar .Tekeriniz düz bassın.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    [/COLOR]

Gecmis olsun dostum lastikler orjinal ise derhal degismeni tavsiye ediyorum benim motor servisteyken arkadasin pulsarini aldim lastikleri orjinal alismisim tabi benimkinde bi daldim viraja arka kaydi hemen ters kontra ile toparladim birde viraj cikisi 3 u vitese atip cikisa dogru gaz actim patinaja dustu yanlayarak gittim resmen megersem neymis benim lastikler cok sicak asfaltta sanki tutunamiyor hissi uyandirdi bende cunku bu sorunu yasadigim 2 asfaltta gayet guzeldi belkide sinirlarini zorladim ama bu riski goze almaya gerek yok[/QUOTE]

tesekkür ederim. şimdiye kadar lastikten acıkcası memnundum hatta bugün şileyede gittim virajlara girdim cıktım memnundum takii ıslak zeminde kayana kadar korktum valla :( neyse merak ediyorum lastikleri takımmı degiştirmek lazım yoksa şimdilik arkayı degiştirsem herhangi bi sıkıntı olurmu?

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Ön arka takim olarak alman daha iyi simdi hakkini yememek lazim on tekerle ilgili sorun yasamadim zaten hareket halinde yuk arka tekerde oldugu icin on tekerde sorun yasamadik ama takim olarak degismende fayda var
    johnsonWS bunu beğendi.

sdt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK502
    Alıntı Ayıcık37 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorunuz çok güzel duruyor Allah güle güle kullanmanızı nasip etsin inşallah . Rodaj kısa dönemde etkisini göstermez uzun vadede çok etkili oluyor. Kitapçıkta ne yazıyorsa ona uymakta fayda var ani hızlanmalardan kaçmak ve süreklı vites değiştirerek gitmek motorunuzu sağlıklı kılar .Tekeriniz düz bassın.
    Temennileriniz için teşekkür ederim.

tlgknbs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Naked
    Arkadaşlar haftasonu dışarıda kafa dağıtmak için gezerken birçok kez durdurularak Bajaj 200NS merak eden arkadaşlar tarafından soru soranları kırmamak için uzun uzun anlatarak çok vakit kaybı yaşadım.Ve çözüm bunu buldum denedim gülümseyerek okudular tavsiye ederim çıktısını alın veya kendiniz hazırlayın verin soruyu soran arkadaşlara okusunlar vaktiniz varsa tabiki anlatın sohbet iyidir

Teknik Özellikleri

Silindir Hacmi : 199,5 cc
    Motor : Enjeksiyonlu Tek Silindir 4 valf 4 Zamanlı
    Maksimum Net Güç : 23,52 ps 9500 dev/dk
    Maksimum Net Tork : 18,3 Nm 8000 dev/dk
    Soğutma Sistemi : Su Soğutmalı
    Aktarma : Zincir
    Şanzıman : 6 Vites
    Ateşleme : 3 buji ile Digital CDI
    Çalıştırma : Elektrik / Pedal
    Aks Arası : 1363 mm
    Yüksüz Ağırlık : 145 kg
    Yakıt Tankı (yedek dahil) : 14,3 litre
    Ön Süspansiyon : Sürtünmeyi önleyici burç ilaveli
    teleskopik amortisörler
    Arka Süspansiyon : Nitrox gazlı tekli amortisör
    Ön Fren tip/boyut : Disk / 280 mm
    Arka Fren tip/boyut : Disk/ 230 mm
    Ön Lastik : 100/80 - 17 52P Tubeless
    Arka Lastik : 130/70 - 17 61P Tubeless

Memnunmusun : EVET
    Az yakıyormuş doğrumu : EVET
    Ne kadar Yakıyor : 100 km / 3 litre
    Servis konusunda iyimi : EVET %70 İyi
    Jant kırma stop etme gibi kronik sorunlar varmış doğrumu : Evet varmış Benim motorumda hiçbiri denk gelmedi.
    Kaç yapıyor : Düz yol 135km / Rampa aşşağı 156km kesiciye giriyor.
    Sıfır Fiyatı Ne Kadar : Sene 2016 / 8300 Bayiler tutturabildiğine satıyor minimum 8100 denk geldi.
    Lastiklerin Michelin Bendemi alsam : Tavsiye ederim. Kuru zemin için tavsiyem pirelli diablo rosso 2 Islak zemin ve uzun süreli kullanım içinde Michelin Pilot Street.
    Arka çanta cezası varmış doğrumu : Evet varmış trafik durdurdu ama hiç sormadı.
    Ön Touring camın faydası varmı : Var tavsiye ederim.
    Bu motorla uzun yol yapılırmı : Evet yapılır 2 motor ile 5300 km testi yapılmıştır netten araştırabilirsin.
    johnsonWS bunu beğendi.

Motosikleti
    KTM Duke 200 abs
    Arkadaşlar merhaba pulsarın manetleri duke e oluyormus diye duydum. Eğer uyuyorsa Şirinevler civarında bulabileceğim bi yer var mı? Acil biraz tşkler şimdiden

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı blackfish adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba pulsarın manetleri duke e oluyormus diye duydum. Eğer uyuyorsa Şirinevler civarında bulabileceğim bi yer var mı? Acil biraz tşkler şimdiden
    İnternetten de alabilirsiniz. Sipariş edince telefon edip onaylatın yoksa çok beklersiniz.
    http://www.kalyoncumotor.com/

Cuma gunu motorumu teslim aldim. Cok guzel, cok sevdim. 50 km yol yapabildim. Her vitesi bol bol kullaniyorum. 5000 deviri gecmiyorum. Zorlamadan tatli tatli dolasiyorum. Rolanti devri dalgali. Km yaptikca duzelecekmis, bakimdan sonra biter dedi ustam. Dogru mudur?

arizona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı uykr200ns adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cuma gunu motorumu teslim aldim. Cok guzel, cok sevdim. 50 km yol yapabildim. Her vitesi bol bol kullaniyorum. 5000 deviri gecmiyorum. Zorlamadan tatli tatli dolasiyorum. Rolanti devri dalgali. Km yaptikca duzelecekmis, bakimdan sonra biter dedi ustam. Dogru mudur?

devir dalgalanması ancak yazılım atılırsa düzelir.

Motosikleti
    Alıntı tlgknbs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar haftasonu dışarıda kafa dağıtmak için gezerken birçok kez durdurularak Bajaj 200NS merak eden arkadaşlar tarafından soru soranları kırmamak için uzun uzun anlatarak çok vakit kaybı yaşadım.Ve çözüm bunu buldum denedim gülümseyerek okudular tavsiye ederim çıktısını alın veya kendiniz hazırlayın verin soruyu soran arkadaşlara okusunlar vaktiniz varsa tabiki anlatın sohbet iyidir

Teknik Özellikleri

teleskopik amortisörler

Jant kırma stop etme gibi kronik sorunlar varmış doğrumu : Evet varmış Benim motorumda hiçbiri denk gelmedi.
    Sıfır Fiyatı Ne Kadar : Sene 2016 / 8300 Bayiler tutturabildiğine satıyor minimum 8100 denk geldi.
    Lastiklerin Michelin Bendemi alsam : Tavsiye ederim. Kuru zemin için tavsiyem pirelli diablo rosso 2 Islak zemin ve uzun süreli kullanım içinde Michelin Pilot Street.
    Bu motorla uzun yol yapılırmı : Evet yapılır 2 motor ile 5300 km testi yapılmıştır netten araştırabilirsin.
    Açıklayıcı ve bilgilendirici teşekkürler.

volkanmet86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 200 MCX / CG Cafe Racer / Pulsar 200 NS
    Alıntı tlgknbs adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Teknik Özellikleri

teleskopik amortisörler

benim motor düzde 150yi deviriyor. yakında kesici iptali yaptıracam. yokuş aşağı 160ı geçerim gibi...
    Eğleniyor muyuz?

Motosikleti
    Alıntı volkanmet86 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim motor düzde 150yi deviriyor. yakında kesici iptali yaptıracam. yokuş aşağı 160ı geçerim gibi...
    Usta kesiciyi iptal ettirmeni tavsiye etmem sonuçta motora zarar verilmemesi ıçın yapılan bir melet. Sizin kesiciyi iptal ettirmeniz motorunuzun aşırı zorlanması ve bundan kaynaklı pistonun yeterli yağlanamayıp motoru kitleme veya krank kırmanızını anbiyane tabirle kol çıkar gibi üzücü durumlarla karşılaşabilirsiniz.

Hamza Toruk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DORUKOĞLU
    Herkese merhaba arkadaşlar bende fiyat performansından dolayı pulsara yavas yavas yaklaşıyorum soruma gelecek olursak kredi kartına 9 taksit yazan yerler örnek http://www.oktaymotor.com/pulsar-200-ns-kredi-kartina-9-taksit-imkani-ilan-40.htm vade farkı oluyor mu ? oluyorsa ne kadar oluyor ?

tlgknbs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Naked
    Alıntı Ayıcık37 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Açıklayıcı ve bilgilendirici teşekkürler.
    rica ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:00 ----------

Alıntı volkanmet86 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doğrudur boy kilo rüzgar şartları durumu baya değiştirir.Lakin 4km fazla görücem diye motoru yemeye değmez diye düşünüyorum
    İMAM SOLLARSA CEMAAT YANLAR

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)