Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı YunusTTK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba herkeze iyi forumlar.
    1 hafta önce Denizli'den sıfır Pulsar 200 NS motorsikletimi aldım.sadece 250 km deyken yola çıkmıştım.ışıkta durdum ve kalkarken motor ekranı bir anda gitti ne olduğunu çözmeye çalışırken altımdan dumanlar gelmeye başladı.hemen sağa çektim motor duman dumana alev yoktu ama kablolar döküldü birde bişeyler akıordu eriyenlermi akümü anlamadım,kaçsammmı kurtarsammı bilemedim 5 dk ya kadar duman bitti.servisi aradım tabi 80-100 km uzaktaydım yükle getir bakalım dediler.tabi kendi imkanlarım çekici vs. götürdüm. akünün yanında bir kablo yanmış.şuanda servisde ciddiyeti nedir nedendir bilgi yok.(olunca sizide bilgilendiricem)
    Şimdi 9 bin tl harcayıp sıfır motor alıyorum,250 km de motor yolda bıraktı yani altımda yandı benden kaynaklanan bişey deil daha vida civata dokunmadım benzin koydum sadece maks.7-8 bin devirde kullanıyorum.çekici masrafı - servisde 4-5 gün yatıcakki 3 aydır araştırıp aldığım motordan biranda soğudum.yine böyle bişey başıma gelcekmiş gibi uzak biyere gidemicem.bajaj benim için 250 km de bitti.bundan nasıl bir yol izlicem bilemiorum.yüksek ihtimallede üç aşağı beş yukarı satıcam.
    okuduğunuz için tşkler ne yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim.
    Yunus bey; geçmiş olsun. Ürününüz hazır edilmiş. Herhalde sizi de aradılar. Selamlar...
    beykurt bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Murat Ceylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BAJAJ PULSAR 200 NS
    Haziran başından beri Pulsar kullanıyorum.Yaklaşık 1.000 km yaptım.Allah'a şükür bir sorunla karşılaşmadım.Manisa merkezde olsun,Turgutlu olsun servisdeki arkadaşlar çok ilgililer.Başta Ekrem bey olmak üzere bize bu imkanı sundukları için teşekkür ederim.Bende motoru almadan önce Pulsar konu başlığında insanların karşılaştığı sorunları okuyunca baya tedirgin olmuştum.Hatta almaktan vazgeçmiştim.Ama iyiki almışım diyorum.Ekrem bey'in buralarda bire bir sorunlarla ilgilenmesi ve arkadaşların beni cesaretlendirmesi en büyük etken oldu.Ybr ve Nmax'tan sonra Pulsar bana çok güzel ve güçlü bir motor geldi.Maşallah diyeyim motoruma.
    AttilaXtreme bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS
    Alıntı sheriff87 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler Lastik konusunda tüyo verin. Lastik değişim arifesindeyim mitasların fiyatı uygun, mc25 ve mc50yi yorumlar mısınız? Öyle çok yüksek beklentim yok 14bin kmdir orjinal has naylonla kullanıyorum.
    Benim lastiklerde çok kötüydü.Bayram tatili öncesi değişmek lazımdı.Lastik deposundan mitas mc50 aldım 385 tl ye düşmüş 2016 üretim.Orjinal ebatlarda.Bugün taktırıcam inş.Yumuşak hamur dediler 10 bin gider dediler bilemiyorum bende sorup soruşturdum sadece.Nylonlardan her türlü iyidir.Bu arada taktırma+balans 70 tl dediler aklında bulunsun =)

Motosikleti
    sym fiddle 2012-pulsar 200ns-dominar400
    bende mişlen pilot street taktırdım güzel lastik ama mitasın iki katı fiyatı para meselesi tabi kasarım diyorsan mişlen al
    Alıntı MT. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim lastiklerde çok kötüydü.Bayram tatili öncesi değişmek lazımdı.Lastik deposundan mitas mc50 aldım 385 tl ye düşmüş 2016 üretim.Orjinal ebatlarda.Bugün taktırıcam inş.Yumuşak hamur dediler 10 bin gider dediler bilemiyorum bende sorup soruşturdum sadece.Nylonlardan her türlü iyidir.Bu arada taktırma+balans 70 tl dediler aklında bulunsun =)

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS
    Bugün Motul 7100 15w50 yağ aldım.Yağın üzerinde yazan tarih üretim tarihimi oluyor bilgisi olan varmı ?

Motosikleti
    Mondial cup, Pulsar 200 NS, Dominar, Honda NC750 S
    Eyvallah bende ordan baktım kalmamış mc 50 başka sitede 450ye var. Bide mc25 var o nasıl acaba 350 civarı oda? On mc 25 arka mc 50 alsam nasıl olur acaba?
    Sonuçta hepimiz ölecez...!

arizona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Bugün Motul 7100 15w50 yağ aldım.Yağın üzerinde yazan tarih üretim tarihimi oluyor bilgisi olan varmı ?
    BENDE 15/50 kullanıyordum biraz kalın gelıyor 10/40 a gectim şimdi iyi 15/50 kullanırken yakıt bırazdaha fazlaydı.

SAZMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial cub 100. Modelsiz
    Eyvallah bende ordan baktım kalmamış mc 50 başka sitede 450ye var. Bide mc25 var o nasıl acaba 350 civarı oda? On mc 25 arka mc 50 alsam nasıl olur acaba?
    Sava mitas MC 50 pişmanlıktır. Kaç defa yazdım kardeşim sert lastik yaramaz almayın. Kros lar icin iyidir. Geç eskir

Motosikleti
    Mondial cup, Pulsar 200 NS, Dominar, Honda NC750 S
    Alıntı SAZMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sava mitas MC 50 pişmanlıktır. Kaç defa yazdım kardeşim sert lastik yaramaz almayın. Kros lar icin iyidir. Geç eskir
    Walla işte bilmediğimden soruyom. İlk defa olumsuz yorum gördüm. Soft diyor ama satıcılar nasıl sert oluyor ki?
    Sonuçta hepimiz ölecez...!

Merhaba arkadaslar. Hala motorumu beklemekteyim. Bugun bir hafta doldu.

Yukarida henuz 250 km deki motorundan dumanlar cikan arkadas en fazla 7000-8000 devir cevirdigini yazmis. Bu km icin bu devirler normal mi? En azindan ilk yag degisimine kadar 5000 deviri gecmemeyi planliyorum. Son vites 5000 devir kac km surate denk geliyor? Alir almaz 300 km mesafeye gitmeyi planliyorum da...

arizona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı uykr200ns adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Yukarida henuz 250 km deki motorundan dumanlar cikan arkadas en fazla 7000-8000 devir cevirdigini yazmis. Bu km icin bu devirler normal mi? En azindan ilk yag degisimine kadar 5000 deviri gecmemeyi planliyorum. Son vites 5000 devir kac km surate denk geliyor? Alir almaz 300 km mesafeye gitmeyi planliyorum da...
    sıfır bı motosıkletle 300 km yol bukadar sıcak havada pek sağlıklı olmaz

SAZMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial cub 100. Modelsiz
    Walla işte bilmediğimden soruyom. İlk defa olumsuz yorum gördüm. Soft diyor ama satıcılar nasıl sert oluyor ki?
    Ben kullanmadığım bir ürün için yorum yapmam. Geç ısınıyor, çabuk kayıyor, hata kabul etmez. Ben birkez yeri öptüm. Daha önce yazdım. Bu firmayı netten araştır, ve lojistik yükleme liftleri, forklift, iş makinası lastiğinde tercih ediliyor, dayanıklı lastik. Lastik bineceğin güzergaha göre seçilmeli birkaç uzman arkadaş Metzeller lastik hakkında olumlu yorumlar yazmıştı ona da bakmalısın. Ben şu an Michellin city grip ile biniyorum ve mükemmelliğini bilemem ama yumuşak hamurlu ve hiç kayma yaşamadım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:04 ----------

Ben kullanmadığım bir ürün için yorum yapmam. Geç ısınıyor, çabuk kayıyor, hata kabul etmez. Ben birkez yeri öptüm. Daha önce yazdım. Bu firmayı netten araştır, ve lojistik yükleme liftleri, forklift, iş makinası lastiğinde tercih ediliyor, dayanıklı lastik. Lastik bineceğin güzergaha göre seçilmeli birkaç uzman arkadaş Metzeller lastik hakkında olumlu yorumlar yazmıştı ona da bakmalısın. Ben şu an Michellin city grip ile biniyorum ve mükemmelliğini bilemem ama yumuşak hamurlu ve hiç kayma yaşamadım.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Bende bi ara sava alma arifesindeydim sonra bridgestone aldım hatta ozaman arayıp mecidiyeköyde bayisi vardı detaylıca sormuştum mc 50 yi güzel lastik demişti ama mc 25 almanı önenirim demişti şehir içi asfalta o daha iyi olur demişti birçok kurye kullanıyor memnun demişti mc 25 e bakabilirsin
    sheriff87 bunu beğendi.
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Bugün 80km hızla giderken yolun ortasında 10 santim derinliğinde mazgal görünce motor beni fırlatmaya uğraşmasın ben ayağa kalkayım dedim çok iyi oluyo. Motor kırılmasın(gerçek anlamda) diye bisiklete biner gibi yardım ediyoruz Ankaranın battı çıktı yollarının çıktı kısmında köprü parçalarını geçerken seleden havalandığım oldu sadece 100km hızda. Buna inanmayacak varsa video çekebilirim müsait bir zamanımda. Virajlarda kaçış boşluğu bırakmazsanız bir kasisle şarampole uçarsınız acemiler dikkat.
    SAZMAN ve hattoi bunu beğendiler.

Alıntı arizona adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sıfır bı motosıkletle 300 km yol bukadar sıcak havada pek sağlıklı olmaz
    Bir gun molali olacak seyahatim, nispeten serin saatlerde yolculuk yapacagim.

Diger sorum???

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ben 9,5 devir çevirdim tüm viteslerde 9,5 da vites attım motor 300 km de idi.Elbette kısa mesafede ve kısa sürede yaptım.Aralıksız yaptığım yol en fazla 20 km.Yeni bir motor için 300 km yol bence çok fazla.Böyle agresif sürüş motora zararda verebilir ben kendi riskimi kullandım.

karaca3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 ns

arkadaşın sıfır motora 7000-8000 devir yapması hiç normal degil.resmen motorun canına okumuş.
    ben 3500 km yi geçtim halen bu devirleri ara sıra yapıyorum.
    siz motoru 300 km uzaktan alacaksınız sanırım.5000 devir 65 km ye tekabül ediyor.motorda rodaj çok önemlidir.size tavsiyem bütün vitesleri kullanın ve her 200-300 metrede gazı kapatıp açın pistonların yaglanmasını saglayın.
    300 km uzun mesafe sıkılıpta yolun biran evel bitmesi için gaz açmayın ve sık sık mola verin.

Alıntı mavellen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 9,5 devir çevirdim tüm viteslerde 9,5 da vites attım motor 300 km de idi.Elbette kısa mesafede ve kısa sürede yaptım.Aralıksız yaptığım yol en fazla 20 km.Yeni bir motor için 300 km yol bence çok fazla.Böyle agresif sürüş motora zararda verebilir ben kendi riskimi kullandım.
    300 km molali yolu cok bulmussun fakat sifir motorda her viteste tam devir cevirtmissin. Bu bahsettiginin rodajla ilgisi yok.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:33 ----------

Alıntı karaca3 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşın sıfır motora 7000-8000 devir yapması hiç normal degil.resmen motorun canına okumuş.
    siz motoru 300 km uzaktan alacaksınız sanırım.5000 devir 65 km ye tekabül ediyor.motorda rodaj çok önemlidir.size tavsiyem bütün vitesleri kullanın ve her 200-300 metrede gazı kapatıp açın pistonların yaglanmasını saglayın.
    300 km uzun mesafe sıkılıpta yolun biran evel bitmesi için gaz açmayın ve sık sık mola verin.
    150 ns alan iki arkadasim suan 1000 km ue yaklastilar son derece ozenli kullaniyorlar. Devir ve zorlama konusina dikkat ediyorlar. Bu ucan arkadaslar biraz fazla genc sanirim

Bu arada onerilerinizi dikkate alacagim, sagolun.

tuncevren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS
    Alıntı karaca3 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

ben yeni aldım 2. el 700 km de bir kaç defa tapagaz gittim test için 1000 km geçtikten sonra . arada da 100 km hızla gidiyorum . motoru mahfetmiş olabilirmiyim suan 1500 km deyim

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı tuncevren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben yeni aldım 2. el 700 km de bir kaç defa tapagaz gittim test için 1000 km geçtikten sonra . arada da 100 km hızla gidiyorum . motoru mahfetmiş olabilirmiyim suan 1500 km deyim
    750 bakımdan sonra 7000 devirde kullanın ara da motoru açabilirsiniz ama bunu uzun süreli yapmayın. 7100 devirde zaten 100km hızla motor gidiyor.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)