Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    oggomoggo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 (Honda CB125e-Pulsar 200 ns)
    Arkadaşlar Garanti Belgesini neresi veriyor? Motosikleti aldığımız bayii mi ,yoksa ilk bakımını yaptırdığımız servis mi acaba.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    Alıntı oggomoggo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Garanti Belgesini neresi veriyor? Motosikleti aldığımız bayii mi ,yoksa ilk bakımını yaptırdığımız servis mi acaba.
    selenin altındaydı garanti belgesi

Motosikleti
    Dominar D400
    Motoru aldığın bayi Garanti belgesinin çıktısını alır, "İlk Montaj Yapan Yer" kısmına kendi kaşe ve imzasını basar ,tarih atar, sana verir, garanti belgesini almadan motoru da teslim almayın(Ekrem ATA'nın söylemidir).
    O belgeyi her rutin bakımda(500km, 5binkm, 10bin km ...vs) kaşeletmen gerekir, ruhsatın içine koy ki her zaman yanında olsun.
    oggomoggo bunu beğendi.

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    Alıntı maktama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru aldığın bayi Garanti belgesinin çıktısını alır, "İlk Montaj Yapan Yer" kısmına kendi kaşe ve imzasını basar ,tarih atar, sana verir, garanti belgesini almadan motoru da teslim almayın(Ekrem ATA'nın söylemidir).
    O belgeyi her rutin bakımda(500km, 5binkm, 10bin km ...vs) kaşeletmen gerekir, ruhsatın içine koy ki her zaman yanında olsun.
    aa galba ben yanlış anlamışım. kitapçıktı o selenin altında olan. doğru a4 kağıt olarak vermişlerdi garanti şeysini.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    motoru bayiden teslim alırken vermiş olmaları lazım yoksa ruhsatınızın içini bir kontrol edin yok ise aldığınız bayiye gidin benim garanti belgem verilmemiş deyin ve garanti belgesi işlemini halledip size teslim etsinler.
    oggomoggo bunu beğendi.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

desiderado - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Arkadaşlar iyi günler. Motorumla beraber 700km geride bıraktım (07.05.2016 trafiğe çıkışlı yani model 2016). Rodaja uygun şekilde kendimce kullanmaya çalışıyorum. Fakat bir sorun var. Şehir içinde 2. viteste motor freniyle yokuş aşağıya inerken vitesi tekrar değiştirmek için debriyajı sıktığımda motor stop etti. Bu 700km de 3-4 kere tekrarladı bunun dışında 1-2 kere de çalıştırırken saat kendini sıfırladı 500km bakımında serviste aküden olduğunu söylediler fakat ben öyle olduğunu düşünmüyorum. Başına böyle bir şey gelen yada önerisi olan yazarsa sevinirim.
    Herkes keyifli sürüşler

SAZMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial cub 100. Modelsiz
    Alıntı desiderado adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar iyi günler. Motorumla beraber 700km geride bıraktım (07.05.2016 trafiğe çıkışlı yani model 2016). Rodaja uygun şekilde kendimce kullanmaya çalışıyorum. Fakat bir sorun var. Şehir içinde 2. viteste motor freniyle yokuş aşağıya inerken vitesi tekrar değiştirmek için debriyajı sıktığımda motor stop etti. Bu 700km de 3-4 kere tekrarladı bunun dışında 1-2 kere de çalıştırırken saat kendini sıfırladı 500km bakımında serviste aküden olduğunu söylediler fakat ben öyle olduğunu düşünmüyorum. Başına böyle bir şey gelen yada önerisi olan yazarsa sevinirim.
    Herkes keyifli sürüşler
    Forumu okursan çokça göreceksin.

Herkese selam, bugün farkettiğim üzere motosiklette hafifçe bir güç düşüklüğü var..Motorum 2.000kmde, hikayem şöyle; geçenlerde ciddi yağmur altında 150km yol gittim, ardından da herzamanki benzin aldığım yerden(shell) değil otoyolda başka bir benzinlikten(opet) depoyu doldurdum, bugün farkettim ki normalde 7bin devirden sonra ortaya çıkan ciddi şekilde sert çekiş gücü biraz yumuşamış, tamamen güçsüzlükten bahsetmiyorum ama devir saatinin tavana kadar çıkış hızı sanki hafiften ahesteleşmiş, sürerken hissettirdiği sert çekiş gücü sanki biraz azalmış gibi...Sebebi yağmur mudur, benzin midir? Bilmediğim başka birşey olabilir mi?

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Kimine göre piskolojik olsada benım kendi tecrubem opet ten aldıgım yakıt ile hep daha fazla km yapıyorum ama performansı orta gibi ope görede shell biraz daha iyi gibi ama daha az km gidiyo asıl efsane olan bp den aldıgımda motor bi başka oluyor piskolojik olmadıgına yemin bile edebilirim bende böyle etki yaratıyor
    sabracadabra bunu beğendi.

Murat Ceylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BAJAJ PULSAR 200 NS
    Alıntı mavellen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun
    Sağol kardeş.Allah olmayanlarada nasip etsin.

yolcu17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı desiderado adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkes keyifli sürüşler
    Bende 850km yaptım. Benim motorumda da aynı sorunlar zaman zaman oluyor. Forumda arama yaptım ancak bir çözüme ulaşıldı mı bulamadım. Bilen varsa yazarsa sevinirim.

desiderado - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı SAZMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Forumu okursan çokça göreceksin.
    daha önce böyle bir sorun yazılmış olabilir görmemiş olabilirim ki bu doğal ama hocam yardımcı olabilirdin yani sen de 591 sayfa var ve hep farklı konular konuşulmuyor.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı coldboy35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bakla kilidi için kitapçıkda her 5.000 km'de değiştirin yazıyor. Ben honda kullanırken ustaya sorduğumda ortalama 30.000 km gider demişti. En güzeli servisteki ustadan bilgi almak
    servisteki usta bu zincir 20 30000km gider diyemez belki benim sürüşüm farklı, zinciri 5000km de ömrünü tamamlayacağım veya zincir ömrünü tamamlayacak o zaman bana garanti veriyor mu servis. 30000km gider dediğine göre o km ye kadar gitti mi zinciriniz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:03 ----------

Alıntı hondacbrabii adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki siz selede oynama yaptinizmi azda olsa ufalsin diye ?
    bana soruyor iseniz evet selede işlem yaptırdım, Çanakkale ye gittiğimde orda arkadaş seleyi çıkartıp orijinal süngerini tıraşlayarak 32 dante kuş tüyü süngeri kullandı ve kılıfını monte etti, 1 2 cm oynadı eskisine göre biraz daha rahat basabiliyorum, discovery 150f amortisörü 26cm, pulsarın amortisörü 30cm, discovery 150f amortisörü deneme niyetim var artçı almıyorum pek fazla sıkıntı yaşayacağımı da sanmıyorum şimdilik bekleme aşamasındayım ama yapma niyetim var.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

beykurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS200 2016
    Alıntı yolcu17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende 850km yaptım. Benim motorumda da aynı sorunlar zaman zaman oluyor. Forumda arama yaptım ancak bir çözüme ulaşıldı mı bulamadım. Bilen varsa yazarsa sevinirim.
    Stop etme sorunu 2016 modellerde neredeyse hiç konuşulmadı.Ben de yaşamadım.İlk 1 ayımda 4-5 kere saat sıfırlandı o da akünün az şarj edilmesinden dolayıydı.1 aydan sonra hiç denk gelmedi sıfırlamaya.Şuan 4300 kmdeyim bir sıkıntı yok bu konuda.Servise aküyü verip tam şarj ettirebilirsiniz.Yada garantiden yeni akü.ama tavsiyem aküyü şarj ettirin yeterli.
    Uğruna Ölmekse Eğer Seni Yaşatmak, Bin Defa Ölürüm De Adına Leke Sürdürmem,
    Gururdur Namustur Bayrak ,Aksa Da Kanım Korkma, HAİNİ GÜLDÜRMEM!!!
    burak beykurt

Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kimine göre piskolojik olsada benım kendi tecrubem opet ten aldıgım yakıt ile hep daha fazla km yapıyorum ama performansı orta gibi ope görede shell biraz daha iyi gibi ama daha az km gidiyo asıl efsane olan bp den aldıgımda motor bi başka oluyor piskolojik olmadıgına yemin bile edebilirim bende böyle etki yaratıyor
    Valla bugun psikolojik mi acaba diye sifirdan bir daha denedim ama cidden performansta fark var..eger bu fark benzindense cidden cok sasiririm..buarada ikisi de 95 oktan.

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben bugün öğrendiğim bir konuyu paylaşacağım sizlerle.
    Pulsar 200 ns servis anahtar ışığını söndürme.Ben aradım bulamadım öğrendim yazıyorum.
    Önce gösterge trip 2 konumuna getirilir.Kontak kapatılır sonra m düğmesine basılır kontak açılır.10 saniye bekledikten sonra s düğmesine 6 sn basılır ve anahtar simgesinin söndüğü görülür.

coldboy35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    servisteki usta bu zincir 20 30000km gider diyemez belki benim sürüşüm farklı, zinciri 5000km de ömrünü tamamlayacağım veya zincir ömrünü tamamlayacak o zaman bana garanti veriyor mu servis. 30000km gider dediğine göre o km ye kadar gitti mi zinciriniz.
    Bence söyleyebilir. Söylediği km ortalama zaten. Ayrıca o kadar dedi diye gideceğini de zannetmiyorum. Sonuçta karar sürücüye kalmış. Ben 5.000 kilometreye doğru yaklaşıyorum. İkinci bakımda ustaya sorarım olmadı kitapçığa uyarım.

Motosikleti
    pulsar 200ns
    Zincirini temizle ve yağla.....

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS
    Merhabalar herkese,
    7.500 de yağ değişimi yaptırdım.Serviste 15w 50 Castrol yağ koyuyolar.Değişimden sonra titreşim hissetmeye başladım ellerimde.Ellerim uyuşuyor hatta.Öncesindede aynı yağ vardı.Hiç sıkıntı yoktu.Gidonda herhangi bir gevşeme varda onun etkisimi anlayamadım.Gidonu kontrol ettiricem.Başka ne olabilir bilmiyorum.Yağ değişiminden sonra olması enteresan.Lastiklerde de 105 110 da tek kişi giderken balans var.2 kişi 120 den sonra başlıyor.Araba balansı yapan makinalar motor tekeri yapamıyormuş.Balansı nerde yaptırıyosunuz istanbul için soruyorum

Ben 250 km oldu alali stop etmedi daha

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)