Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı sheriff87 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motor zincirlerinin ortalama ömrü kaç KMdir? Mesela bizim Pulsarın Kaç KM sonra değişmemiz gerekiyor?
    Orjinal zincirler 12bin ila 15bin arasında gidiyor. Zira dişliler de öyle.
    en geç 15binde değişmek yararınıza olur diye düşünüyorum.
    Ben daha bugün 20bin bakımında değiştirdim, zincir ve dişlileri takım olarak, orjinal bajaj ürünü aldım yine. Ama 15-20bin km arası performans sorunları oldu bayağı.10-12bin km sonra tekrar değiştiririm, çok uzatmam bundan sonra.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hondacbrabii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr 250 r
    selamu aleykum honda cbr 250 im vardi askere gittigimden dolayi satmiştim simdi ise bi tane pulsar alasim goruntu olsun hiz olsun nakeed olsun fiyat clsun bayabi cazip geliyor herneyse ama motorun selesi biraz buyuk onu kucultme şansmiz olabilrmi acaba ? bilgisi olan varmiyiz

karaca3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 ns
    Alıntı hondacbrabii adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamu aleykum honda cbr 250 im vardi askere gittigimden dolayi satmiştim simdi ise bi tane pulsar alasim goruntu olsun hiz olsun nakeed olsun fiyat clsun bayabi cazip geliyor herneyse ama motorun selesi biraz buyuk onu kucultme şansmiz olabilrmi acaba ? bilgisi olan varmiyiz
    servise sormuştum yokmuş.

kadırmadran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks jaguar 100...Pulsar 200 ns... 0506 574 30 38
    Alıntı mavellen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel resimler,hep isterim motorlarla gidip kamp yapmayı ama malesef arkadaş grubum bile yok

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:19 ----------

bende bilmiyorum,pc modeli yazıp bakmıştık bt45 olabilir bu gün takarız gelirse.Ben bridgestone güveniyorum bozuk malları yok.Özellikle yumuşak hamurlu olsun dedim zaten motoru marquez gibi yatırmıcam ama ufak yatmalardada düşmez heralde Şuan üzerinde naylon lastik var geçen yatırmayı biraz abarttım ama düşürmedi.
    Arkadaş grubum yok demişsim nwerdesin kardeşim... Bu forumda sana da yardımcı olacak birileri muhakkak vardır... Hangi ildesin....

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:12 ----------

Alıntı johnsonWS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar.
    Bu alarmlı disk kilidi kullanan varmı aranızda ? yada tavsiyeniz varmı? caydırıcılık için. Bir sorum daha olucak nette bir sürü topcase bakıyorum lt. bazında ama merak ettiğim şu bir kapalı kask ve canta yada montun sığacagı lt. nedir?
    Teşekkürler.
    http://urun.n11.com/kilit-ve-alarm/motosiklet-alarmli-disk-kilidi-P104427052?cid=604001&gclid=CN_M-MPZhM0CFQPgGwodBjkOBQ&gclsrc=aw.ds
    Bu işini gayet iyi görür kardeşim... Bende var çok hassas...

Motosikleti
    Mondial cup, Pulsar 200 NS, Dominar, Honda NC750 S
    Alıntı maktama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben daha bugün 20bin bakımında değiştirdim, zincir ve dişlileri takım olarak, orjinal bajaj ürünü aldım yine. Ama 15-20bin km arası performans sorunları oldu bayağı.10-12bin km sonra tekrar değiştiririm, çok uzatmam bundan sonra.
    Eyvallah hocam. Benim 13binlerde şuan. Peki Kaç liraya mal oldu zincir dişli seti?
    Sonuçta hepimiz ölecez...!

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı sheriff87 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eyvallah hocam. Benim 13binlerde şuan. Peki Kaç liraya mal oldu zincir dişli seti?
    28/12/2015 tarihinde almışım.
    Zincir dişli arka:41,35tl + kdv
    Zincir dişli ön: 18,39tl + kdv
    zincir :69,74tl + kdv

Şimdiki fiyatları satis.kuralkan sitesinden görebilirsiniz, ben de ordan almistim.
    Servis takma ücreti 70tl aldı. Zincir yekpare olduğu için ben takamamıştım, yoksa dişlileri sök/tak kolay. Zinciri takamayınca dişlileri takmakla da uğraşmadım. Ama bundan sonraki değişimde aparatları alıp ben hallederim. Garanti de ağustos ayında bitiyor zaten.

Motosikleti
    honda cbr 250 r
    Yani fabrika çıkışı neyse oyle demekki ya abi selesini neden buyuk yapiyorlar anlamis degilim

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS 2016
    Selamlar ilk bakıma ne yağ kullandınız ve ne kadar ücret ödediniz acaba ?

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı maktama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim arkadaş üzerinde gelen zincir ile 25000km yaptı hala gideri vardı, dişli ve zincir değişikliği yaptığı için çıkardı yoksa bir 5 10000km daha giderdi, ben 15000km de mecbur değiştirdim bitmişti, şu an yine orjinal zincir taktırdım 10000km oldu sadece 4 diş gerdirdim bu sefer bayağı gideceğe benziyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:06 ----------

Alıntı hondacbrabii adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Küçültme şansın yok biraz sele de işlem yaparsan çok az bir fark olur ben 163cm boyla kullanıyorum yolda bir sıkıntı yaşamadım sadece durduğun yerde ileri geri harekette sıkıntı olur onu da halledersin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:08 ----------

Alıntı mavellen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel resimler,hep isterim motorlarla gidip kamp yapmayı ama malesef arkadaş grubum bile yok

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:19 ----------

bende bilmiyorum,pc modeli yazıp bakmıştık bt45 olabilir bu gün takarız gelirse.Ben bridgestone güveniyorum bozuk malları yok.Özellikle yumuşak hamurlu olsun dedim zaten motoru marquez gibi yatırmıcam ama ufak yatmalardada düşmez heralde Şuan üzerinde naylon lastik var geçen yatırmayı biraz abarttım ama düşürmedi.
    Bazen tanımadığın etkinliğe gidiyorsun veya varsa bir tane bile motorcu arkadaşın o şekil kafa uyarsa sıkıntı olmadan gezip dolaşırsınız, normalde bende free takılıyordum sonra başka arkadaş vasıtası ile diğerleriyle tanıştım kanımız ısındı şuan sıkıntısız bir çok yere birlikte gidiyoruz değişmeyen arkadaşlarız, farklı insanlarla da kampa gittik sıkıntı oldu, ne kadar çok insan o kadar sıkıntı oluyor, küçük olsun kafa uysun, herkese de gelin diyemem çünki kimse kimseyi tanımıyor, gelen de ortama uyması lazım yoksa yarın tekrar gel değmeyeceğini bilmesi lazım.

coldboy35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı BDmuxer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar ilk bakıma ne yağ kullandınız ve ne kadar ücret ödediniz acaba ?
    motul yağ kullandım. Servise 100 tl ödedim

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS 2016
    Alıntı coldboy35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motul yağ kullandım. Servise 100 tl ödedim
    Hmm bende 100 ödedim ama motul istediğimde ellerinde olmadığını motulle aynı fabrikadan çıkan farklı bir yağ konuldu adı sanırım ipone du umarım iyi bir markadır.

coldboy35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı BDmuxer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hmm bende 100 ödedim ama motul istediğimde ellerinde olmadığını motulle aynı fabrikadan çıkan farklı bir yağ konuldu adı sanırım ipone du umarım iyi bir markadır.
    iyi marka, kötü sayılmaz. Motul bulamasaydım bende ipone tercih ederdim.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Cree u5 aldım nasıl bağlanır hiç bilmiyorum tarif edebilecek varmı ?

gokseltoprak ve CompanERROR bunu beğendiler.

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kadırmadran adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaş grubum yok demişsim nwerdesin kardeşim... Bu forumda sana da yardımcı olacak birileri muhakkak vardır... Hangi ildesin....

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:12 ----------

http://urun.n11.com/kilit-ve-alarm/motosiklet-alarmli-disk-kilidi-P104427052?cid=604001&gclid=CN_M-MPZhM0CFQPgGwodBjkOBQ&gclsrc=aw.ds
    Bu işini gayet iyi görür kardeşim... Bende var çok hassas...
    Antalyanın gazipaşa ilçesindeyim.Çevremdekiler motoru bir yerden biryere nakil aracı olarak görüyor sıkıntıda burda zaten.Samimi olduğum eşe dosta motor alalım diyorum,tehlikeli olduğunu düşünüyorlar.
    CompanERROR bunu beğendi.

Motosikleti
    honda cbr 250 r
    Peki siz selede oynama yaptinizmi azda olsa ufalsin diye ?

Merhaba arkadaşlar:geçen sene ağustosta aldım pulsar 200 ü.Sürüş keyfini artırmak ve motoun kendimce eksiklerini tamamlamak için forumdan yardım aldım.Yaptığım iyileştirmelerle motor bambaşka bir şey oldu.Tadından yenmez oldu adeta.Önce standart lastikleri söküp yerine metzeller taktırdım.Sonra gidon yükseltici ve ayna taktırdım.yan çantayı arka çantayı sis farını saymıyorum.Lastikten önce buz pateni yaparcasına sürüyormuşum.Aynaları discover aynası ile değiştirdim.Önümü arkamı aynı anda net görüyorum.Gidon yükseltme ise enduru benzeri bir sürüş ve manevra kolaylığı sağladı.Şimdi tek eksik:zaman.İnşallah bayramda memleketim trabzona doğru uzun bir yolculuk beni bekliyor.Tabzon rize artvin ve gürcistanda gezmeyi,yaylaları ve tarihi yerleri görmeyi planlıyorum.Başka bir konu da servis ve bayilerin yetersizliği.Servisler ahır gibi.Satış alanları yetersiz.Ustalar bilgisiz,ilgisiz.Kuralkanın bayi seçimi ve servis standartları konusunda çoook daha seçici ve denetleyici olması gerekir.2005 jinlun 250-2012 tvs apache 2013 tvs apache den sonra bu motor bana çok dah zevkli geldi.Kimbilir büyk cc motorlar nasıl konforlu ve kalitelidir.Bir gün inşallah.Herkese kazasız belasız sürüşler.
    kdiner bunu beğendi.

Bu gün servise gittim 500km bakımı için yağını ve filitrelerini değiştirdik.Altta resmini koyduğum full sentetik olan yağı koyduk.Ben motul yağ aradım ama yoktu.Yağın 1 lt fiyatı 45-tl 2 lt aldım 90-tl.Gevşek vidaları kontrol edildi.25-tl bakımı yapan arkadaşa el emeği verdim döndüm geldim.Motordan çıkan yağ çok temizdi.Dikkatlice inceledim ama göz ile görülebilecek birşeyler göremedim lakin yağ çok inceydi.

Murat Ceylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BAJAJ PULSAR 200 NS
    Servisten almama az kaldı.

kdiner, AttilaXtreme ve CompanERROR bunu beğendiler.

Hayırlı olsun

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 17 kullanıcı var. (0 üye ve 17 misafir)