Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    EverHarD* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb 125 Ace & HONDA Activa 100
    SAtış hakkında kuralkanın sitesi http://satis.kuralkan.com.tr/bajaj.aspx

Aklıma takılan Bajaj PULSAR 200 NS'in fiyatları bir normal model var birde exclusive modeli var ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı karakuzum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki dostlar birşey daha diyeceğim yeşil yeşil sıvı damlası görüyorum antifrizin renginde neden öyle? Ön teker diskinde de gördüm
    dolum kapağını sıkın düzelir.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

andacicbe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan LF250B
    Alıntı EverHarD* adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Aklıma takılan Bajaj PULSAR 200 NS'in fiyatları bir normal model var birde exclusive modeli var ?
    bunu bende merak ediyorum nedir farkı internettede bulamadım türkçe bir bilgi
    Kafanın değeri kaskının yarısı kadardır.

inshroud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı andacicbe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bunu bende merak ediyorum nedir farkı internettede bulamadım türkçe bir bilgi
    "Exclusive" seçildiğinde renk seçeneği olarak sarı görünüyor. Normal modelde siyah ve siyah beyaz var. Sanırım bu fark. Bi de bi kawa yeşili vardı 10 küsür denmişti ama sitede görünmüyor.

ridefree45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 ns
    Merhabalar.

Motoru temmuz ayında aldım şu an 4300 km'de. Geçen gün marş basmadı Ankara'da 4-44 motors'a götürdüm, akü ölmüş değişmesi gerekiyor dediler. Orjinal akü'nün fiyatı 220 liraymış ve garanti akü'yü karşılamıyormuş. Garanti akü'yü karşılamıyorsa neyi karşılıyor? Ayrıca 220 lira bi akü için çok fazla değil mi? Araba aküleri bile daha ucuz.
    Trafikte iplenmeyen, dikiz aynasında görünmeyen delüğanlı.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Alıntı ridefree45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar.

Motoru temmuz ayında aldım şu an 4300 km'de. Geçen gün marş basmadı Ankara'da 4-44 motors'a götürdüm, akü ölmüş değişmesi gerekiyor dediler. Orjinal akü'nün fiyatı 220 liraymış ve garanti akü'yü karşılamıyormuş. Garanti akü'yü karşılamıyorsa neyi karşılıyor? Ayrıca 220 lira bi akü için çok fazla değil mi? Araba aküleri bile daha ucuz.
    Şimdi elektrik aksamıyla oynama yapmadıysan alarm,sis farı vs motor orjinal olarak duruyorsa garanti aküyüde karşılar ve garantiden değişim yapılır eğer sen orjinalliği bozmuşsan firmanın yaklaşımını bilemem garanti dışı kalabilir gene en kötü seneryodan gidelim o sürekli ölen dandik aküye 220 lira para bağlanmaz belkide servis hem senden hem firmadan koparmaya çalışıyordur bilinmez neyse o dandık akuye 220 gömene kadar bosch motosiklet aküleri var hem canavar gibi hemde para vereceksen öyle bir aküye ver 105 e de var 200 e de senin akünün değerlerinde arat internetten bile bulabilirsin
    ayrıca akü bu sitede 70.00 tl ve bu sitede çoğu parçaları bir tık daha pahalı 40 liralık aküye o kadar para istemesi servisin niyetinide belli ediyordur
    http://www.bajajyedekparcalari.com/b...ku-12v-8a.html
    ridefree45 bunu beğendi.

Motosikleti
    Pulsar 200 ns
    Ayzek abi mesajın için teşekkür ediyorum forumda herkesin yardımına koşuyorsun birtanesin.

Konuya dönersek, motorla en ufak bir oynama yapmadım hiç bir şey takmadım kesinlikle. Hatta motoru kışın bile akü bitmesin diye arada sırada çalıştırdım ki 2 aydan fazla yatmadı. O da apartmanın içinde. Bakalım garanti işini biraz daha zorlayacağım çünkü kesinlikle benden kaynaklanan bir sorun değil bu. Eğer garanti kabul etmezse dediğiniz gibi yaparım abi.
    ayzek bunu beğendi.

Motosikleti
    Ayzek abi mesajın için teşekkür ediyorum forumda herkesin yardımına koşuyorsun birtanesin.

Konuya dönersek, motorla en ufak bir oynama yapmadım hiç bir şey takmadım kesinlikle. Hatta motoru kışın bile akü bitmesin diye arada sırada çalıştırdım ki 2 aydan fazla yatmadı. O da apartmanın içinde. Bakalım garanti işini biraz daha zorlayacağım çünkü kesinlikle benden kaynaklanan bir sorun değil bu. Eğer garanti kabul etmezse dediğiniz gibi yaparım abi.
    şimdi bu akü sorunu aylar öncesinden de yazdım gene yazayım kullanılan aküler dandik,belkide üretim hatalı ve bir çok kişinin başı ağrıdı kiminde aküler öldü kiminde suyu akıp egsozu mahvetti bir değil bini aştı tabiri kullansak tam yeri garanti kapsamından değişim yapmaları gerek daha önce 5 kez akü değiştirmiş biri olarak söylüyorum ama bu duruma bajaj ın el atması lazım bu arada motorun yatmasınla bu durum alakası pek yok aylarca yatmadıysa tabi 2 hafta yatan motor tek marş alarak çalışıyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:45 ----------

http://www.akusepeti.com/Bosch-YTX7A...usu,PR-17.html

sanırım bu akü tam oluyordu akünün üstünde bi kod var olmadı o koda göre arat bulursun hayal mayal hatırlıyorum yanlış yönlendirmeyim buna benzer bi kodu olacak YTX7A o şekilde arat gerçi 6 amper bunlar ama hiç sorun olmaz

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Merhabalar.

o servise git veya telden deki bajajın yedek parça sitesinde 70 tl olan aküyü veya ucuz olan aküye 220 tl ne hakla istiyorsunuz kıvırmya kalkıp kalit aküden dem vurursa sizden o kalitede akü isteyenmi oldu der lafı gömersin motor neki akü kaç kuruş olsun bajajın kendi sitesinde 70 tl bağırıyor resmen bu sayfayı telefondan o servisin gözüne sok bi zahmet http://www.bajajyedekparcalari.com/b...earch=ak%C3%BC bu mevzuyuda bi zahmet kuralkana veya ekrem ata ya iletin ilgilensinler

Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Alıntı EverHarD* adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Sari veya yesil renkte isterseniz eksta bi 500 600 arasi fiyat biciliyor. Baska bir fark yok.

Arkadaşlar, bu tvs apache aynaları orjinallerde olduğu gibi ufak bir dokunmada ayarı bozulacak kadar yumuşak mı?

Motosikleti
    Alıntı sabracadabra adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, bu tvs apache aynaları orjinallerde olduğu gibi ufak bir dokunmada ayarı bozulacak kadar yumuşak mı?
    o aynalar sert o konuda şüphen olmasın ayarladınmı kalıyor öyle çok güzel aynadır dikkat et piyasada çakması boldur orjinal almaya bak
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

Motosikleti
    Ayna kısmındaki plastik kısmı aşağıya çek üç adet yıldız vida var o vidaları sıkın bir sıkıntı yaşamazsınız, Ben tvs aynası kullanıyorum onda da vida var bir defa sıkın yolunuza bakın. Ayzek ne demek istiyon şimdi sen benim çakma aynama, laf mı atıyon yani, akü konusunda sizden yana kaynaklı bir sıkıntı olmadı ise garantiden değiştirin değiştirsinler.

Cevaplar için teşekkür ederim, orjinal olacağına güvenebileceğimiz bir site var mıdır TVS aynaları almak için?

Motosikleti
    Tvs servisi varsa onlardan alabilirsiniz, orjinali ayna kısmında tek yazı, çakmasında çift yazı var.

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi elektrik aksamıyla oynama yapmadıysan alarm,sis farı vs motor orjinal olarak duruyorsa garanti aküyüde karşılar ve garantiden değişim yapılır eğer sen orjinalliği bozmuşsan firmanın yaklaşımını bilemem garanti dışı kalabilir gene en kötü seneryodan gidelim o sürekli ölen dandik aküye 220 lira para bağlanmaz belkide servis hem senden hem firmadan koparmaya çalışıyordur bilinmez neyse o dandık akuye 220 gömene kadar bosch motosiklet aküleri var hem canavar gibi hemde para vereceksen öyle bir aküye ver 105 e de var 200 e de senin akünün değerlerinde arat internetten bile bulabilirsin
    ayrıca akü bu sitede 70.00 tl ve bu sitede çoğu parçaları bir tık daha pahalı 40 liralık aküye o kadar para istemesi servisin niyetinide belli ediyordur
    http://www.bajajyedekparcalari.com/b...ku-12v-8a.html
    Sn Ayzek, verdiğiniz linki iyi inceleyin, Bajaj'da gelen Orjinal Exide marka akü o linkte de 225 tl, ki kuralkan yedek parça satış sitesinde de o civarda(213 tl). Linkteki 70 tl'lik akü 7A'lık "muadil" yani benzeri/aynı işi gören bir aküki 9A'lığı da 75tl. Markasını verselermiş keşke. Sonuç olarak 220 tl istemesi servisle alakalı bir durum değil(ki bahsi geçen servisi ilk bakımdan sonra tercih bile etMEdim, diğer bir servise gidiyorum, yani servisi savunmak gibi bir niyetim yok). Ha, orjinal morjinal farketmez, gerçekten de o aküye 220 tl verilmez, orada kesinlikle haklısınız. Akü motor garanti süresince garantide oluyor mu onu ben de bilmiyorum.

Merhabalar.

Ben 1 ay kadar önce aküm öldüğü için n11'den 85 tl + 6 tl kargo ücretine VLM ytx9-bs 8A'lık akü aldım, kutusuyla faturasıyla geldi, asit dolumunu ben yaptım, tık diye sorunsuz çalıştı motor, şimdilik sıkıntı yok. Siz de Ankara'dasınız, daha dün başka bir arkadaş atv'sine aynı 8A'lık VLM aküden aldı, Ankara ulusan'dan 80tl'ye ve 6 ay garantili olduğunu söylemişler. VLM akü işinizi rahatlıkla görecektir, ha tabiki keyfinize göre Bosch, Yuasa falan da alabilirsiniz ancak fiyatlarının maşallahı var onların da.

Motosikleti
    Pulsar 200 ns
    Alıntı MeNGuC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o servise git veya telden deki bajajın yedek parça sitesinde 70 tl olan aküyü veya ucuz olan aküye 220 tl ne hakla istiyorsunuz kıvırmya kalkıp kalit aküden dem vurursa sizden o kalitede akü isteyenmi oldu der lafı gömersin motor neki akü kaç kuruş olsun bajajın kendi sitesinde 70 tl bağırıyor resmen bu sayfayı telefondan o servisin gözüne sok bi zahmet http://www.bajajyedekparcalari.com/b...earch=ak%C3%BC bu mevzuyuda bi zahmet kuralkana veya ekrem ata ya iletin ilgilensinler
    Mengüç abi haklısın ilk başta ben de senin gibi düşündüm ve Ekrem Ata abi'ye bu durumu izah ettim. Bana ''O site bizim sitemiz değil, orda satılan ürünlerden de biz sorumlu değiliz.'' dedi. Ayrıca orda 70 liraya satılan ürün bajaj fabrikasındaki ile aynı değilmiş. 70 liralık olan 'Muadil Ürün' olarak geçiyor. ''Akü Tipi / Amperi seçin'' kısmında görebilirsiniz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:03 ----------

Alıntı maktama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sn Ayzek, verdiğiniz linki iyi inceleyin, Bajaj'da gelen Orjinal Exide marka akü o linkte de 225 tl, ki kuralkan yedek parça satış sitesinde de o civarda(213 tl). Linkteki 70 tl'lik akü 7A'lık "muadil" yani benzeri/aynı işi gören bir aküki 9A'lığı da 75tl. Markasını verselermiş keşke. Sonuç olarak 220 tl istemesi servisle alakalı bir durum değil(ki bahsi geçen servisi ilk bakımdan sonra tercih bile etMEdim, diğer bir servise gidiyorum, yani servisi savunmak gibi bir niyetim yok). Ha, orjinal morjinal farketmez, gerçekten de o aküye 220 tl verilmez, orada kesinlikle haklısınız. Akü motor garanti süresince garantide oluyor mu onu ben de bilmiyorum.

Ben 1 ay kadar önce aküm öldüğü için n11'den 85 tl + 6 tl kargo ücretine VLM ytx9-bs 8A'lık akü aldım, kutusuyla faturasıyla geldi, asit dolumunu ben yaptım, tık diye sorunsuz çalıştı motor, şimdilik sıkıntı yok. Siz de Ankara'dasınız, daha dün başka bir arkadaş atv'sine aynı 8A'lık VLM aküden aldı, Ankara ulusan'dan 80tl'ye ve 6 ay garantili olduğunu söylemişler. VLM akü işinizi rahatlıkla görecektir, ha tabiki keyfinize göre Bosch, Yuasa falan da alabilirsiniz ancak fiyatlarının maşallahı var onların da.
    Abi verdiğin bilgiler için çok teşekkür ediyorum eğer garantiden bişi çıkmazsa bu ürünü alabilirim. Ben de senin gibi o servise gitmemeyi tercih etmiştim ancak motorun marşı basmadığı sırada o servisin çok yakınındaydım ve ittirerek oraya götürdüm mecburen, çok ilginç bir durumdu. Şanslı mıydım şanssız mıydım bilemiyorum Siz hangi servise gidiyorsunuz? Benim 5bin bakımı geldi sayılır o yüzden Ankara'da hangi servisi tavsiye edersiniz?

Motosikleti
    orjinal olmasa bile orjinal akülerinde durumu belli 220 tl ye yuasa bile alınır ayrıca exide orjınal aku ise n11 de zaten 165 tl ye de var alınabilir ama lafımın arkasındayım o akuler o parayı haketmez gider bosch alırsın yuasa alırsın en kötü mutlu akünün golden serilerinden alırsın o da olmadı ucuza muadil akülerden alırsın

inshroud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Evet, daha bile yumuşak olduğunu söyleyebilirim. Ayna dibinde somun var, sıkabilirsiniz ama biraz oynatınca tekrar gevşeyerek eski haline geliyor.

Motosikleti
    Dominar D400
    ...

Abi verdiğin bilgiler için çok teşekkür ediyorum eğer garantiden bişi çıkmazsa bu ürünü alabilirim. Ben de senin gibi o servise gitmemeyi tercih etmiştim ancak motorun marşı basmadığı sırada o servisin çok yakınındaydım ve ittirerek oraya götürdüm mecburen, çok ilginç bir durumdu. Şanslı mıydım şanssız mıydım bilemiyorum Siz hangi servise gidiyorsunuz? Benim 5bin bakımı geldi sayılır o yüzden Ankara'da hangi servisi tavsiye edersiniz?
    Çankaya MotoRPM'e gidiyorum. Buji değişimi, hava/benzin filtreleri değişimlerini ben zamanından önce yaptığım için onlara genelde yağ ve yağ filtresi değişimi yapmak ve motorun sıkıntısı var mı diye bakmak kalıyor, 15bin bakımında zincir ve dişlilerin değişmesi gerektiğini söylediler, ben anlamamıştım, gerçekten de değişmesi gerekiyormuş. 20bin bakımına girerim 1 ay içinde. Ancak bakımı bilgisayara geçirmeyi unutabiliyor oradaki diğer çalışan, sen unutturma.

Altındağ-SelimŞahinbaş sevisinin yanından bile geçme(Ulus Yiba çarşısının arka taraflarında),kavga mı edilmemiş, küfürler mi yenilmemiş... Oraya giden bir kaç kişinin tecrübeleri... Adamların ekmeklerine mani olmak istemem, denemek istersen buyur tabii

4.44'ün servis yaparken motoru alıp aşağı indirmesi ve motoru görememek beni rahatsız ediyordu(2014 sonunda böyleydi, sonra birşeyler değişti mi bilmiyorum), onun için gitmiyorum oraya, ama çalışanlar/sahibi bana göre iyi insanlar(şu var ki, sahibi Tolga abinin forumları/forumdan öğrenilen bilgileri biraz hor gördüğü izlenimi uyanmıştı bende)

4. servis de Nallıhan'da açılmış,yeni öğrendim, ama oraya kadar gidip de servisi deneyeceğimi zannetmiyorum şimdilik.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)