Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    inshroud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Önceki sayfalarda ilgili mesajlara baktım da tam olarak durumu çözememiştim. Sevgili kdiner yardımcı oldu sağolsun whatsapptan fotoğraf göndererek. Bazı durumlarda gidonu tam sağ ya da tam sol yapınca gaz verme durumu olabiliyormuş sadece, başka bir sorun olmuyormuş anladığım kadarıyla. Hafta sonu tecrübe edeceğim inşallah. Teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SAZMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial cub 100. Modelsiz
    Alıntı inshroud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önceki sayfalarda ilgili mesajlara baktım da tam olarak durumu çözememiştim. Sevgili kdiner yardımcı oldu sağolsun whatsapptan fotoğraf göndererek. Bazı durumlarda gidonu tam sağ ya da tam sol yapınca gaz verme durumu olabiliyormuş sadece, başka bir sorun olmuyormuş anladığım kadarıyla. Hafta sonu tecrübe edeceğim inşallah. Teşekkür ederim.
    Düzgün baglatirsan öyle bir şey yaşamazsın. Ben Şu kardeşime yaptırdım,
    Muhammed Kandemir
    +905396013533

Alıntı AttilaXtreme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oktay'ın dükkanın önünü. Bir TIR dolusu motordan kalan. Onların da sahibi henüz gelmemiş. TIR komple siyah motorla dolu olarak geldiği içim arkadaşın motorunu alamadık doğal olarak. Renkliler Cumartesi gelecek diyorlar. Hayırlısıyla bekliycez artık
    http://i.hizliresim.com/BPkndD.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:09 ----------

Bu da dün gece ve sabah ki haliymiş. Şimdi gördüm feyste. Öğlene kadar kapan gitmiş motoru
    http://i.hizliresim.com/nMB6mR.jpg
    Bir de utanmadan japonlar toplanmış geliyor da hintliler burada topanıyor diye .ok atmaya çalışanlar vardı, bu fotolar gayet toplu halde gösteriyor motorları, bunları Kuralkan burada toplayıp kutulamıyor sanırım? benim NS150'im de bayiye toplu halde gelmişti, adamlar sadece genel bir bakım, akü şarjı yıkama gibi şeyler yaptılar. İnsanlardaki önyargıyı kırmak zor iş, ama böyle fotolar videolar paylaşılmalı ki tapınılan markalar dışına çıkamayanlar da önyargılarından kurtulsunlar.

Kaldı ki motoru bayii de toplayabilir, neticede o motorun bakımını o bayii yapabildiğine göre herhalde gerektiğinde toplamasını da yapabilir. Şu motor işindeki kadar safsata başka camialarda var mıdır insan düşünüyor doğrusu.

NS200'lerinizi güle güle sürün. Biz de kardeşi NS150lerimizle yollardayız.
    AttilaXtreme ve mgora bunu beğendiler.

berkerk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj ns 200/bmw r nine T
    Buyuk kardesimle ortak aldigimiz nine t benim boyumu asinca yeni motor arayisim bugun itibariyle ns ile son buldu. Tabi butun parayi nine tye yatirinca para kalmadi hesapta. Motosiklet hep dikkatimi cekiyordu ama buradaki sorunlari okuyunca uzak durdum. Sonra dedim ki kendime ne kadar kotu olabilir ki diye. Umarim buyuk bir problem yasamam. Yakindan gorunce kaliteli geldi esasinda. Plaka ve ruhsat islerini halletmedim henuz, malum sigorta fiyati. Tek teklif aldim ziraat bankasindan o da 900 lira. Bugun birkac yere daha sorup, daha dusuk cikmazsa, yaptiracagim. Yas 25 ankara, ustume kayitli 3. Arac.
    AttilaXtreme bunu beğendi.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı actros1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pulsarın debriyaj cozlarsa illaki orjinalinimi alacağız.muadil parça yok mu?ybr deki gi tayvan mayvan.orjinali çok pahalı
    Bajaj Qute debriyajını ucuza satarlarsa uydurabiliriz belki. Bajaj Qute alan varsa gerçi benim tek gördüğüm test arabaları ama Qute'de debriyaj değişimi sıkça gerekebilir bu nedenle de debriyajı ucuz olabilir. 400 kiloluk aracı içinde insanlarla hareket ettirmek isteyince baya devirli kaldırmak gerekiyo bu da debriyajı çabuk bitirir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:32 ----------

Şimdi baktım 1 balata 9 lira, 6 tane balata alıyosun 54 lira. Çok ucuz olmasa da Pulsar'ın orjinal balata takımına 120 lira vermekten iyi. Bir de aynı balatadır zaten
    AttilaXtreme bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 150 NS
    Selâmün aleyküm değerli pulsar ailesi motorun yakıtı fazla diyorlar doğru mu 20 kuruşa çıktığı doğru mu sizlerden yorum alayım dedim sizin yakıtlar kaç ben fabrika verilerine guvenmiyorum

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    Alıntı Berkan33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selâmün aleyküm değerli pulsar ailesi motorun yakıtı fazla diyorlar doğru mu 20 kuruşa çıktığı doğru mu sizlerden yorum alayım dedim sizin yakıtlar kaç ben fabrika verilerine guvenmiyorum
    20 lira koydum, tapagaz şehiriçi 150km yaptım. sen yap hesabını.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Pulsara uzun ön cam takanı görmüştüm nerden bulunur o camlardan bahsettiğim cam irf motorun camı değildi
    kayalarmotor bunu beğendi.

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-bajaj-full-aksesuar-200-ns-firsat-295102537/detay/

Motosiklet satılıktır.Yakınen görmeden karar vermeyin .Yüksek cc motosikletler ile takaslanabilirmiş.

Motosikleti
    Alıntı Jemand adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    20 lira koydum, tapagaz şehiriçi 150km yaptım. sen yap hesabını.
    Tapagaz ölçütün nedir ? Bütün viteslerde 10 bin devire çıktın mı ? Seyir hızın kaç ? Senin dediğin gibi sürünce 1 litre benzin ile 20-25 km arası yol yapıyo motor.
    SAZMAN bunu beğendi.

AttilaXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi oktay motora baya ilgilisin sanki dükkan senin
    Severim, düzgün adamdır. Hep düzgün adamdı. Titan ile kuryelik yaparken (1990'lar) Şirinevler Honda'da ustaydı. O zaman efsane Titanlarımızı hep oraya götürürdük. Sonra motor değiştirdik yollarımız ayrılmıştı. Nasip işte tekrar kesişti. Bu motoru alırken onun satıcısı ve servisi olması benim için ayrı bir güvenceydi.
    maktama bunu beğendi.
    -61- Önce ADAMLIK Sonra HAYAT -61-

yolcu17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Arkadaşlar bende motorumu motoser'den aldım. Şimdi ruhsat plaka işlemlerini yaptırıcam ancak işlem sıralaması konusunda bilgim yok. Önce sigorta yaptıracağımı ve ikametimin olduğu ilçe emniyetten yeni kayıt olarak randevu almam gerektiğini biliyorum. Devamında dosya hazırlama, plaka vs konuların nasıl olacağını yazar mısınız?

Motosikleti
    Mondial cup, Pulsar 200 NS, Dominar, Honda NC750 S
    Alıntı yolcu17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bende motorumu motoser'den aldım. Şimdi ruhsat plaka işlemlerini yaptırıcam ancak işlem sıralaması konusunda bilgim yok. Önce sigorta yaptıracağımı ve ikametimin olduğu ilçe emniyetten yeni kayıt olarak randevu almam gerektiğini biliyorum. Devamında dosya hazırlama, plaka vs konuların nasıl olacağını yazar mısınız?
    Bu işleri aldığın bayi Halletmiyo mu? Ben aldığımda bitek sigorta şu dedi, bikaç yere soralım dedim. Onuda halledip dosya tam şekilde verdi gittim sedece plakamı ruhsatımı çıkardım.
    Sonuçta hepimiz ölecez...!

Motosikleti
    MT-10 SP
    Tapagaz ölçütün nedir ? Bütün viteslerde 10 bin devire çıktın mı ? Seyir hızın kaç ? Senin dediğin gibi sürünce 1 litre benzin ile 20-25 km arası yol yapıyo motor.
    7-8bin devirin altına pek düşmedim. red' lineda da fazla gezinmedim diyebiliriz. 13 kuruşa tekabul ediyor sanırım benim hesabıma göre. tapagaz dan ziyade agresif diyelim biz ona. yanlış anlaşılmalara mahal bırakmayalım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:54 ----------

bu arada 13 kuruş ile 1 litre 30-33km arası bir ortalama yapıyor. litre fiyatını 4,32 den hesap edersek. bu arada zaman zaman 15,6 kuruşlara çıkıyor. trafikte fazla takılınca. nerden hesap ediyorsun bunları dersen, evim ile işim arası 32km rota fulya-halkalı. çok trafiğe takıldığımda 2 kez git gel yapabiliyorum böylece son çubuk ta gidiyor.( yolu her boş bulduğumda rpm ışığı yanana kadar basarım 138km/h) trafik olmazsa son çubuk gitmiyor. ben riske atıp sonuna kadar zorlamadım fakat bir gün şehirler arası yolda son çubuk da gittikten sonra 20km daha yol yaptı benzinlik bulana kadar.(70km/h sabit hız ile)

Motosikleti
    Alıntı Jemand adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    7-8bin devirin altına pek düşmedim. red' lineda da fazla gezinmedim diyebiliriz. 13 kuruşa tekabul ediyor sanırım benim hesabıma göre. tapagaz dan ziyade agresif diyelim biz ona. yanlış anlaşılmalara mahal bırakmayalım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:54 ----------

bu arada 13 kuruş ile 1 litre 30-33km arası bir ortalama yapıyor. litre fiyatını 4,32 den hesap edersek. bu arada zaman zaman 15,6 kuruşlara çıkıyor. trafikte fazla takılınca. nerden hesap ediyorsun bunları dersen, evim ile işim arası 32km rota fulya-halkalı. çok trafiğe takıldığımda 2 kez git gel yapabiliyorum böylece son çubuk ta gidiyor.( yolu her boş bulduğumda rpm ışığı yanana kadar basarım 138km/h) trafik olmazsa son çubuk gitmiyor. ben riske atıp sonuna kadar zorlamadım fakat bir gün şehirler arası yolda son çubuk da gittikten sonra 20km daha yol yaptı benzinlik bulana kadar.(70km/h sabit hız ile)
    Benzini düşünmeden kullanırsan ama çok da zorlamazsan 3.5 litre yakıyo motor. Herkesde böyle. Benim tek isteğim şu olurdu. Yaktığı benzinin biraz da sesini duyabilseydik keşke. Hiç patırtıyo yok sadece büyük bir fan çalışıyomuş gibi uğultu var. Dışarıdan duyulan, yayaların duyduğu ses daha da kötü.

Motosikleti
    MT-10 SP
    Benzini düşünmeden kullanırsan ama çok da zorlamazsan 3.5 litre yakıyo motor. Herkesde böyle. Benim tek isteğim şu olurdu. Yaktığı benzinin biraz da sesini duyabilseydik keşke. Hiç patırtıyo yok sadece büyük bir fan çalışıyomuş gibi uğultu var. Dışarıdan duyulan, yayaların duyduğu ses daha da kötü.
    yayaların duyduğu ses arı vızıltısı vitesin büyük kaldığı bazı durumlar oluyor orda biraz erkekleşiyor sesi. sonra devir normale dönünce yine vızıltı. karar verebilirsem alacağım yeni motora, satacağım kısmetse. mt7 çok niyetlendimde o vergi çok anlamsız. xj6 nın fiyatı 5 lira zamlanınca o da bi düşündürür oldu değermi değmezmi hususunda. çünkü pulsar son hızda çok yoruyor adamı, elim kolum kıçım uyuşuyor 140 ile sabit giderken. bide sallanıyor o hızlarda, bi güvensizlik hissi alıyor beni.

Motosikleti
    Ben de Pulsar varken ses için bayide RS egzozu taktirmak istedim. Sağ basamak değişince oluyor. Toplam maliyeti 300 tl civarı tutuyor.

Motosikleti
    Alıntı SAZMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de Pulsar varken ses için bayide RS egzozu taktirmak istedim. Sağ basamak değişince oluyor. Toplam maliyeti 300 tl civarı tutuyor.
    300 değil abi ben hesapladım 700 civarı. 300 dediğin sadece dış parça.

Motosikleti
    300 değil abi ben hesapladım 700 civarı. 300 dediğin sadece dış parça.
    Parça listesi yaptılar usta ile 300 civarı dediler , o zaman yanlış hesaplama. Ama rs egzozu çok güzel olur pulsara dimi.
    Mengu16 bunu beğendi.

Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Arkadaslar, Eskisehirde yasiyorum biraz once bir bajaj bayisiyle gorusup el skstım. Bir miktar odeme de yaptim. Pazartesi gunu dosyayla plaka ruhsat islemlerini ve sigorta gorusmelerini baslatacak. 8300motor, 305 plaka ruhsat masrafi yazildi. Sigorta icin de 5yuz6yuz arasi bise tutabilir dedi kendisi onceki tecrubelerine gore. Bakcaz artik. En gec 6 mayista dogumgunumde kendime hediyem olacak pulsarim. Eskisehirden diger kullanicilar varsa tanismak gorusmel isterim. Saygilarimla

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)