Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosiklet Tutkunu Arkadaşlarım Cumartesi Günü 12:00 & 13:00 Saat,leri Arasında PULSAR NS 200 Motosiklet test sürüşüne Güzel İş Motor , da Test Etmek İsteyen Tüm Arkadaşlarım Hepiniz Davetlisiniz. Fevziçakmak Mh 10525 Sk No:1 Karatay/Konya www.guzelismotor.com
    K.Batuu ve mbuyuk bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    54RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --12 R1 Crossplane
    Pulsar 200km de 9 litre, 245km de 9,5 litre yaktı demiş bir arkadaş. 200/9Lt-245/9,5Lt Şehir içi/ Şehir dışı mı? Yarım litre farkla 45km fazla gitmiş ? Ama yinede fazla, ilk sayfalarda motorun canını çıkartsan 3-3,5 Lt geçmez deniyordu, bu yüzden tarzım olmasa da ekonomik oluşu yönünden almayı düşünüyordum 6 haziranda gelecek motorlardan. Bu yakıt konusu rodajlanmış bir motorda kesin olarak ölçülmeli bence.

Motosikleti
    :(
    Alıntı SCARTEX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,

İnternet sitelerinden izlediğim kadarıyla ve iyi umutlarla pulsarı beğenip 20 gün önce aldım.
    AMMAAA…… BENİ MOTORDAN SOĞUTTU.
    Motorun görüntüsü, anlatıldığı kadarıyla teknolojileri falan fark yaratıyor. Tüm parçaları kaliteli üretilmiş ve bir araya getirilmiş. Grenaj kaliteli malzemeden imal edilmiş ve çapaksız. Sürücü ve yolcu ayaklıkları içi dolu metalden imal edilmiş. Motordaki tüm elektriksel bağlantılar sigorta ve röleler su geçirmez gresle yağlanmış. Farları uzun-kısa yolu iyi aydınlatıyor. Motorun hızlanması harika. Alt eksozdaki turbo performans parçası görevini iyi yapıyor. vb…….

Tekirdağ Çorlu’da oturuyorum. Motoru Keşan bayisinden aldım. Teslimatı Keşan servisi yaptı. Bana en yakın servis Babaeski’de 90km veya Bağcılar’da 105km.
    Motor şu an 475 km de.

Fazla uzatmadan başıma gelenleri anlatayım:

1- Henüz 200 km de şarj regülatörü yandı. Farlar mecburen sürekli yandığı için akü bitti yolda kaldım. Kendi imkanlarımla kurtuldum. Bağcılar Oktay Motor’un bana söylediği sebep akü kutupları düzgün bağlanmamış. Bu yüzden regülatör yanmış. Sırf parça değişimi için gidiş-geliş 200 km yol gittim başka bir pulsardan söküp değiştirdiler. (AYRICA ŞU AN SERVİSLERİN ELİNDE HİÇ YEDEK PARÇA YOK)

2- Gittiğim 200km lik yolu dönerken motor alt blok kısmından yağ damlatmaya başladı motor soğuyunca damlama durdu fakat şimdi uzun yol gitmeye cesaret edemiyorum.

3- Motorun sağını solunu kontrol ederken plakalık demirinin arka tamponu defalarca çizdiğini tespit ettim bu çok kötü tasarlanmış bir parça servise bunu gösterdim ve Türk işi çözüm buldular. Elle zorlayarak dışa doğru eğdiler.
    Servise bunun amortisörden kaynaklandığını söyledim ve sertlik ayarını arttırmasını istedim. C şeklinde bir anahtar kullanarak ayarı yükselttiler fakat hiçbirşey farketmedi. Yani o arkadaki kalın kırmızı yayın hiçbir fonksiyonu yok. (NITROX GAZLI AMORTISÖR FASARYA NE AYAR TUTUYOR NEDE GAZ DOLUMU YAPILABİLİYOR ÇÜNKÜ ORJİNAL NITROX DEĞİL)

4- Dikiz aynaları berbat aynalar birbirine çok yakın arkadaki araçları görmek için kollarınızı birleştirmeniz gerekiyor. Ve aynalar çok gevşek rüzgarda dönüyor.

5- İlk 100km de motor bir anda fırlıyordu şimdi sanki egzost sesi değişti. Ağırlaştı ne oldu anlamadım.

6- Ön amortisörlerden vırk vırk kurbağa sesi gibi ses gelmeye başladı. Ön lastiği havada çevirdiğimde ses gelmiyor, yola çıktığımda ses başlıyor.

7- Vites pedalı çakır-çukur yapıyor boşluk var. Sıradan bir demir çubuğu büküp ucuna pim takmışlar. Hassas değil.

8- Arka teker frende hemen bloke oluyor. Çok dikkat. En azından düz çizgide kayıyor.

9- Lastikler kuruda iyi ancak hafif yağışta yan yatma eğiliminde.

10- Yakıt tüketimi 100km 5lt bir felaket. Sırf ekonomik olsun diye 150cc mondial mash scooterimi sattım ki 100km 4 lt yakıyordu ve kuduz gibi gidiyordu.

11- Motor yağı gözetleme camına bakıyorum yağ siyah bir renk aldı. Ve köpürüyor.

Motor şu an 475 km de ! ! !

AYRICA HERKESİ UYARIYORUM MOTORU TESLİM ALIRKEN SERVİSİN SİZE İMZALATTIĞI KONTROL LİSTESİNDEKİ HERŞEYİ ÖLÇÜP ÖYLE TESLİM ALIN.

ÖRNEK OLARAK: LASTİK HAVALARI, AKÜ VOLTAJI, MOTOR ÇALIŞIRKEN AKÜ ŞARJ OLUYORMU, ÖN AMORTİSÖRLER SES YAPIYORMU, ARKA AMORTİSÖRÜN TAM SERT VE TAM YUMUŞAK AYARLANMASINI İSTEYİN, MOTORU OLDUĞU YERDE EN AZ 20 DAKİKA ÇALIŞTIRIN ARDINDAN YAĞ FİLTRESİ KAPAĞI VE MOTOR BLOĞUNDAN YAĞ KAÇAĞI VARMI KONTROL EDİN. MOTORA TEK VE İKİ KİŞİ BİNİN VE PLAKALIĞIN ARKA TAMPONU ÇİZİP ÇİZMEYECEĞİNE BAKIN. GENELDE ÇİZİLİYOR VE YAZIK OLUYOR, KM SAYACINA BAKIN 3,5 KM OLMALI BU DINAMOMETRE TESTİ NETİCESİNDE FABRİKADA GERÇEKLEŞİYOR. KM DAHA FAZLAYSA TEST MOTORU OLARAK KULLANILMIŞ OLABİLİR.

Tüm pulsar kullanıcılarından karşılaştıkları iyi veya kötü durumları bildirmelerini bekliyorum.

Bu motor başa belamı yoksa lanse edildiği gibi bizi mutlu edecek mi göreceğiz.
    ayna kısmı hariç ben bunlara katılmıyorum ama bakalım göreceğiz...kullandıkca...

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:56 ----------

şimdi mustafa beyle görüştüm cumartesi test sürüşü varmış konya da gelebilecek ve meraklı arkadaşları bekleriz ... kullanınca ne kadar iyi olduğunu siz de anlarsınız.. tabi ki sorunlar yaşanabilir ama arkadaşımızın başına gelen bence servisten kaynaklı olmuş benim motorda bunların hiç biri olmadı umarım da olmaz... yakıt konusunda daha önceden söylemiştim 10 kuruş falan yaktı diye ama ben cok dikkaatli kullandım ve konya bilirsiniz düz bir yer kullandığınız yere göre değişebilir yakıt...bakalım haftasonu bakımı geliyo ondan sonra nasıl olcak .... ???
    güzelişmotor bunu beğendi.

arslan26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC700XA
    Alıntı Serk21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bambaşka dunyalardayiz.. yahu adam kac yildir motora biniyor, egitim almis,egitim veren hocalarla iç içe,10 tane cesit cesit motoru var,kendi basina motor topluyor boyasindan macununa yapiyor, avusturyada KTM lansmanina cagiriliyor,yamaha istanbul parkta mt9 u test etsin diye veriyor vs vs vs.. adam pistte donen adam.. binmedigi motor kalmamis.. bu işe gonul vermiş ve uzmanlik alani olmus. Simdi bu adam 2-3 gun pulsara binse bi yorum yapsa senin bayideki test motoruyla 300 metre sıkışık trafikte gidip gelmenle bir mi?

bakkaldan sakiz almiyoruz,yada tek dal sigara almiyoruz ki begenezsek atalim?

Bazen oyle yorumlar yaziyorsunuz ki okuduguma inanamiyorum. Evet bir cok kisi barkinin yorumuna bakacak mesela kocaelide test motoru dahi yok ;) bak bide adamin biri madde madde ariza ve sorun yazmiş,o sorunlari bayinin test motorunda anlayabilecekmisin? Yapmayin yahu burada yazdiginiz mesajlari yuzlerce kisi okuyor
    Peki bir cok arkadasimiz hata mi yapti barkin abi motoru test etmeden pulsari satin almakla? Bende barkin beyin bir cok videosundan birseyler ogreniyorum insallah daha cok ogrenicez, benim kast ettigim konu sanirim yanlis anlasildi anlatmak istedigim motora hic binmeden hic surmeden "barkin abi nederse o" diyenlere... Tamam illaki bilir kisilerin yorumu onemli fakat bir defada olsa satin alacaksan kendin test et

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Alıntı arslan26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki bir cok arkadasimiz hata mi yapti barkin abi motoru test etmeden pulsari satin almakla? Bende barkin beyin bir cok videosundan birseyler ogreniyorum insallah daha cok ogrenicez, benim kast ettigim konu sanirim yanlis anlasildi anlatmak istedigim motora hic binmeden hic surmeden "barkin abi nederse o" diyenlere... Tamam illaki bilir kisilerin yorumu onemli fakat bir defada olsa satin alacaksan kendin test et
    Ben test etmek istedim ama bana 30 km uzakta bayi ve pulsar test motoru yok 60 km yol gitsemde test edemiyorum. Alanlar pulsarin global pazar payina,satis rakamina,bahsedilen teklonojisine,fiyatina,guzelligine,test ettiginde verdigi hazza dayanarak almis olabilirler ama herkes icin bu kriterler yeterli olmayabilir.anlayisli olmak lazim..hani barkina degil de bana verseler 3 gunlugune pulsari bende az cok yorum yaparim ama boyle birsey mumkun degil,her isteyene 3 gun motor vermeyi birak kocaelide 5 dakikaligina test motoru bile yok aramizdan bi kurban secip onun testini bekliyoruz bizde
    Ezio41 ve arslan26 bunu beğendiler.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Test sürüşüne katılmayı istiyorum Cumartesi günü ordayım

Önceden yer ayırtma felan varmı Yer bulma sıra bulma sorunu olmaz değilmi ?

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Ben test etmek istedim ama bana 30 km uzakta bayi ve pulsar test motoru yok 60 km yol gitsemde test edemiyorum. Alanlar pulsarin global pazar payina,satis rakamina,bahsedilen teklonojisine,fiyatina,guzelligine,test ettiginde verdigi hazza dayanarak almis olabilirler ama herkes icin bu kriterler yeterli olmayabilir.anlayisli olmak lazim..hani barkina degil de bana verseler 3 gunlugune pulsari bende az cok yorum yaparim ama boyle birsey mumkun degil,her isteyene 3 gun motor vermeyi birak kocaelide 5 dakikaligina test motoru bile yok aramizdan bi kurban secip onun testini bekliyoruz bizde

Şuan bir tek test motoru Suzukide var . Oda İnazuma

Motosikleti
    :(
    selam time shift42 valla sıra olurmu bilmiyorum ama bajaj sayfasından servisler bölümünden mustafa beyin telefonuna ulaşabilirsin o daha iyi bilir bi sor derim ...

Motosikleti
    BAJAJ DİSCOVER 125/HONDA SPACY ALPHA, SYM HD 200İ
    yazım kişilerle hele AEA la hiç alakalı değildir. kendisinin tecrübesine ve yorumlarına saygım vardır ve bulduğum tüm incelemelerini ilgi ile izlerim ve severim.
    bu işe gönül vermiş tecrübeli tecrübesiz hepimizin ilgi, ile takip edip çok faydalandığımız bir kardeşim.
    53 yaşındayım polimik yaratmak için de yazmıyorum ancak bakış açısı ile ilgili itirazım var.
    arkadaşlar olaya yanlış yerden bakıyoruz, kim bu altın elbiseli adam?
    resmi bir oteritemi?, uluslar arası test kuruluşumu? kararları bağımsız, uluslar arası kabul görmüş bir kurum mu?
    hayır hiç birisi, bu işi gönül vermiş, kendi çapında bilen, tecrübeli, bu camiada sevilen sayılan, bizden birisi.
    bunları AEA mı eleştirmek için yazmıyorum, olaya yanlış pencereden bakıldığını ifade etmek için yazıyorum.
    AEA dobradır, dürüsttür, gördüğünü pat diye söyler vs. diye düşünebilirsiniz ama olay o değildir.
    bırakın AEA; almanya gibi bu konuların çok ciddi olduğu ülkede; ADAC gibi uluslar arası saygınlığı olan bir kurumun bile sürekli alman markalarını kayırması bir kenara Wolkswagen golf konusunda manipülasyon yaptığı tespit edilince başkanı ve yöneticileri istifa etmişti.
    beyler beğenirsiniz veya beğenmezsiniz kuralkan bu ülkede yılların holdingidir, bajaj konusunda yeni bir sayfa açarak yeni bir oluşuma girmiş ve ürünler konusunda çok iyi geri bildirimler almıştır.
    şimdi ben kuralkan veya herhangi bir firma olsam olaya bakış açım şu olur. AEA kim ki, ne resmiyeti varki ben ona ürünlerimi tester olarak vereyim.
    beyler holdingler bu şekilde yönetilmez, her şeyin bir kuralı bir kaidesi vardır.
    ha diyeceksiniz ki başka markalar, daha büyük firmalar motor verdi, lansmanlarına davet ediyor vs.
    verebilir bu onların kendi tercihi ve olaya bakış açıları ile ilgilidir. kimseyi verdi diye eleştiremeyeceğimiz gibi vermedi diye de eleştiremeyiz.

bir kardeşim defalarca AEA motoru test etsin diye yazıyor ve sonunda ekliyor; o test etmezse almam. bakkaldan sakız almıyoruz beğenmezsek atalım.
    iyi de sevgili kardeşim bu kadar para verip alan adamlar bakkaldan sakız mı aldı? onlar bilmiyormuydu AEA mı? yada bu arkadaşların parası deliydi de kuralkana verincemi akıllandı?
    bu tür bir yorum bence bu motoru satın alan arkadaşları en kibar ifadesi ile biraz hafife almaktır.
    Ekrem ATA bey bu konudaki yazılara cevap vermiyorsa daha doğrusu veremiyorsa efendiliğindendir.
    bu tür taleplerin hem sonu gelmez hem de kurumsallık açısından bakıldığı zaman anlamsızdır.
    farzedelim ki bu iş gerçekleşti, yorumlar olumlu veya olumsuz.
    ben de örnek olarak derim ki;
    ben de bu motoru almayı düşünüyorum ama kararsızın AEA mıda tanımam benim için referans kabul edeceğim sadece bir kişi var o da burada Toprak Razgatlıoğlunun babası tek teker arif. adamın ömrü motor üzerinde geçmiş üstelik üst seğment cc.li motor tamircisi.
    piyasadaki bütün motorların ciğerini değil bronşlarına kadar bilen adam.
    Ekrem bey sana zahmet bir motorda buraya gönder de bir de tek teker arif test ediversin.

tekrar ediyorum yazım kişilerle alakalı değil bakış açımıza bir eleştiridir.
    sağlıcakla kalın.
    volkan42, motobug, sgurdal ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

arslan26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC700XA
    Aslinda ayni noktadayiz fakat farkli yollardan anlatmaya calisiyoruz

Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Alıntı fabialife adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yazım kişilerle hele AEA la hiç alakalı değildir. kendisinin tecrübesine ve yorumlarına saygım vardır ve bulduğum tüm incelemelerini ilgi ile izlerim ve severim.
    bu işe gönül vermiş tecrübeli tecrübesiz hepimizin ilgi, ile takip edip çok faydalandığımız bir kardeşim.
    53 yaşındayım polimik yaratmak için de yazmıyorum ancak bakış açısı ile ilgili itirazım var.
    resmi bir oteritemi?, uluslar arası test kuruluşumu? kararları bağımsız, uluslar arası kabul görmüş bir kurum mu?
    hayır hiç birisi, bu işi gönül vermiş, kendi çapında bilen, tecrübeli, bu camiada sevilen sayılan, bizden birisi.
    bunları AEA mı eleştirmek için yazmıyorum, olaya yanlış pencereden bakıldığını ifade etmek için yazıyorum.
    AEA dobradır, dürüsttür, gördüğünü pat diye söyler vs. diye düşünebilirsiniz ama olay o değildir.
    bırakın AEA; almanya gibi bu konuların çok ciddi olduğu ülkede; ADAC gibi uluslar arası saygınlığı olan bir kurumun bile sürekli alman markalarını kayırması bir kenara Wolkswagen golf konusunda manipülasyon yaptığı tespit edilince başkanı ve yöneticileri istifa etmişti.
    beyler beğenirsiniz veya beğenmezsiniz kuralkan bu ülkede yılların holdingidir, bajaj konusunda yeni bir sayfa açarak yeni bir oluşuma girmiş ve ürünler konusunda çok iyi geri bildirimler almıştır.
    şimdi ben kuralkan veya herhangi bir firma olsam olaya bakış açım şu olur. AEA kim ki, ne resmiyeti varki ben ona ürünlerimi tester olarak vereyim.
    beyler holdingler bu şekilde yönetilmez, her şeyin bir kuralı bir kaidesi vardır.
    ha diyeceksiniz ki başka markalar, daha büyük firmalar motor verdi, lansmanlarına davet ediyor vs.
    verebilir bu onların kendi tercihi ve olaya bakış açıları ile ilgilidir. kimseyi verdi diye eleştiremeyeceğimiz gibi vermedi diye de eleştiremeyiz.

bir kardeşim defalarca AEA motoru test etsin diye yazıyor ve sonunda ekliyor; o test etmezse almam. bakkaldan sakız almıyoruz beğenmezsek atalım.
    iyi de sevgili kardeşim bu kadar para verip alan adamlar bakkaldan sakız mı aldı? onlar bilmiyormuydu AEA mı? yada bu arkadaşların parası deliydi de kuralkana verincemi akıllandı?
    bu tür bir yorum bence bu motoru satın alan arkadaşları en kibar ifadesi ile biraz hafife almaktır.
    Ekrem ATA bey bu konudaki yazılara cevap vermiyorsa daha doğrusu veremiyorsa efendiliğindendir.
    bu tür taleplerin hem sonu gelmez hem de kurumsallık açısından bakıldığı zaman anlamsızdır.
    ben de bu motoru almayı düşünüyorum ama kararsızın AEA mıda tanımam benim için referans kabul edeceğim sadece bir kişi var o da burada Toprak Razgatlıoğlunun babası tek teker arif. adamın ömrü motor üzerinde geçmiş üstelik üst seğment cc.li motor tamircisi.
    Ekrem bey sana zahmet bir motorda buraya gönder de bir de tek teker arif test ediversin.

sağlıcakla kalın.
    Son 2 mesajimda bu yazdiklarinin hepsinin cevabi var ama ya okumadin yada okudugunu anlamadin. En basiti bak demisim ki "bende binsem 2-3 gun yorum yaparim ama oyle bi sansimiz olmadigi icin aramizdan bi kurban secip onun test etmesini istiyoruz" demisim yani AEA i peygamber ilan etmemisim, istanbulda ismail abim var eyup abim var onlarda test etse olur ama yazmamisim degil mi buraya?

sakiz dan kastim bebzetmedir,bu da anlama kabiliyeti ile ilgilidir,bak mesajimda yaziyor alanlar salak degil tabiki, ne yazmisim oraya? "alanlar bajajin global piyasaki yerine,satis rakamina,fiyatina,teknik ozelligine vs" diye bir cok sey saymisim onu da mi okumadin? Mesajlariman epey bi alinti yapmissin belli ki okumuş anlamamişsin. Sonra demisim ki BAZI KİŞİLER icin bunlar yetmez demisim dahasini ararlar,tecrubeli birinin yorumunu vs.. yada binip kendileri test etmek isterler ama bulunduklari ilde TEST MOTORU YOKTUR. Vs..

ayrica AEA a test motoru vermezlerse almam demedim,lakin bunu diyene de saygi gosterirm adamin kendi fikri..

Sunu anlamanizi rica ediyorum,burada yazdiklarimiz(AEA a test motoru vermek vs) tamamen Ekrem beyin pozitif,çözüme yönelik,yapici ve yeni fikirlere acik tutumundan dolayi şahsi dusunce,istek ve onerilerimizdir.

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı fabialife adlı üyeden alıntı Mesajı göster

sağlıcakla kalın.
    Ek olarak,Pulsar yaklaşık 7 yıldır üretiliyor Türkiye'de yeni biliniyor.Benim için en önemli olan şu an için servislerin tutumu ve yedek parça garantisi.Yoksa ne sahibinden.com daki 1 litre ile 60 km ibaresine ne de birinin çıkıp bu motor çok iyi alın demesine bakarım.Ben herkesin tuuu kaka dediği çinlilerle 8 yıldır hiç bir sorun yaşamadan geçinip giden adamım.Eğer nasip olursa Pulsar alıp uzun zaman onunla devam etmek istiyorum.Ama önceliğim servislerin tutumu.
    Barkın abi sağolsun çok kişiye motosiklete nasıl bineceğini,özellikle koruma ekipanlarının ne derece önemli olduğunu,başlangıç motorunun ne olmasını vs. gibi önemli şeyleri anlatıp durdu,anlayana tabi.Yoksa Barkın abide bi motosikleti 5-6 dakika anlatıyor,o kadar çok incelersek,onunla da çözemeyiz bu işi.Ama faydası var mı derseniz tabiki var,ben de test etmesini isterim.Şu an motosiklet üzerine sürekli güncel konuları anlatan başka bir zaaaatı muhterem yok çünkü.Barkın abi hiç olmazsa her hafta canlı yayın bile yapıyor.
    gelebek bunu beğendi.
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

okan218 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Henüz yok
    Altın elbiseli adama genelde firmalardan bağımsız şahıslar motorunu veriyor. aşağı yukarı burdaki yorumların aynısını söyleyecektir. 50 kişi kişinin iyi deyipte 5 kişinin iyi değil dediği motoru bir kişi yada kuruluş alınmaz dediği için almayacak insan, günlük hayatta da çoban olmadan yaşayamaz. Motorun genel anlamıyla artıları ve eksileri belli uzun vade de bir sorun çıkartırmı diye şüphesi olan varsada biraz daha bekler. altın elbiseli adam yorumlarsada güzel olur ama olmazsa olmaz demek doğru olmaz.
    pandominyum ve gelebek bunu beğendiler.

Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Alıntı arslan26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslinda ayni noktadayiz fakat farkli yollardan anlatmaya calisiyoruz
    Evet,sonucta hepimizin pulsara agzi sulaniyor fakat icimizde bir "acaba" sorusu da aklimizi kemirmiyor degil motoru sattim,rusyadan da biraz parayla dondum simdi gidiklaniyorum duke 200 den vazgecince aklimi pulsar kurcalar oldu..
    Ezio41 ve arslan26 bunu beğendiler.

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    AEA'nın yorumuna göre alırım veya almam diyen kişi benim . Fakat bunu direk yanlış algılamayın . Sonuçta bu motorlara para veriyoruz ve canımızı emanet ediyoruz . Tabiki profesyonel bir kişinin olumlu ve olumsuz yorumu benim için bir referans mertebesindedir karar almamda . Burada ne yazıkki test motoru olmadığı için test etmeden almak istemiyorum . Demek istediğim bu yönde . Test edebilmem için buradan git gel ortalama 180 km yol yapmam lazım motorla Kadıköye , Bay - Moto'ya gidebilmem için . Yoksa bende Pulsarı takip ediyorum ve test etme imkanım olurda beğenirsem cbf'i satıp alırım bile Pulsarı ... Ama bütün mesele motoru test edebilmede veya AEA gibi kaliteli adamların yorumlarını dinleyerek karar vermede ...
    arslan26 bunu beğendi.

centil40 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Versys 650 (Pulsar 200-Discover 150--EN500)
    fabialife çok güzel açıklamış.

AEA ın birçok videosunu izledim ve ondan çok bilgiler edindim. Ancak o bir otorite değil. Danışılıp fikir alınabilecek birisi.

250 cc karşılaştırmasını birçoğunuz izlemişsinizdir. Ben bir kaç kez izledim ve bir şey anlamadım. Videodan göründüğü kadarıyla motorların özellikleri ile ilgili ayrıntılı bir checklist hazırlanmış ve bu formlar kullanıcılar tarafından dolduruluyor. Ancak sonra bize bunların puanlamaları değil kullanıcıların yorumları izlettiriliyor. Kullanıcıların hepsi en çok kendi motorlarını beğeniyorlar ve sonra diğer bir iki motor hakkında da yorum yapıyorlar. Sonuç, sıfır. Herkesin motoru kendine.

Devrim arabaları filmini izleyenler hatırlar. Mevcut döneme göre çok üstün bir gayretle milli bir araç yapılmış, sadece depoya benzin koyulması unutulduğu için tanıtım günü araç yolda kalmıştır. Artık halkın gözünde işe yaramaz bir araçtır ve seri üretime geçilemez.

Pulsar ın müşteri portföyü belli. Fiyat performans oranına önem veren kişiler. Ama bazıları bu oranı önemsemeyip belki 2 bin lira olması gereken farka 5 - 6 bin lira verip başka bir marka alabilirler. İnsanların beklentileri, beğenileri farklı farklı.
    Tam piyasaya yeni girmeye çalışırken belkide hatalı olabilecek önyargılı bir değerlendirme ile olumsuz görüşler belirtilirse alıcı kitle üzerindeki etkisi büyük olur ve bu olumsuz yargıyı silmek çok uzun zaman ve çaba gerektirir.

Bu forumda sayfalar dolusu olumlu kullanıcı yorumu varken bir olumsuz yoruma dayanarak bakın 54RR rumuzlu arkadaşımızın kafası karışmış, gerçekten 4,5 - 5 litre ortalama yakıt tüketimi olabilirmi diye düşünmeye başlamış. Sinek küçüktür ama mide bulandırır demişler. İnsan hafızası olumsuz bilgileri daha iyi saklar.

Ben Kuralkan ın yetkilisi olsam kurumsal ve sistemli olmayan böyle bir kişisel görüşe dayalı testi risk olarak görürdüm. En azından piyasaya yeni girerken.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Altın Elbiseli Adam tecrübesi itibarıyla motosikletten gayet iyi anlayan, en önemlisi de zeki bir adam. Onun sözüne inanmayacağız da NTV'deki Saffet gibi medya maymunlarına mı inanacağız ? Her güzel dediği motor alınacak diye birşey yok ama beğenmediği yönleri açık şekilde söyleyeceğine herkes hemfikir. Bakın TVS Apache için yaptığ yorumlara, ne eksik ne fazla söylemiş. Kuralkan ister motorunu verir, ister sallamaz vermez ama mutlaka verecek bir kullanıcı olacaktır. Kuralkan vermiyorsa da benim gözümde motoruna güvenmiyor demektir.

Son olarak da yarışçı babasının hele ki "Tek Teker" lakaplı olanının yorumunun benim hiç mi hiç önemi yoktur, kusura bakmayın.
    gelebek bunu beğendi.

Değerli scartes kardeşimizle gerekli irtibat sağlandı ve yönlendirmeler yapıldı. İnşallah değerli yorumlarını bekleriz. Saygılarımla...

Alıntı ekrem ata adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değerli scartes; hayırlı geceler diliyorum.

1. Öncelikle yazınızı şaşkınlık içinde okuduğumu söylemek zorundayım. En başta şuna üzüldüm. Forumlarda elimden geldiğince tüm arkadaşlarımı bilgilendirmeye çalışırken ve açık olarak mail adresimi de verdiğim halde bana ulaşmamanıza ve kendinizi böyle çaresiz hissetmenize hakikaten çok üzüldüm. Çünkü yeni bir umutun böylesine çaresiz kalmasının ne demek olduğunu tahmin edebiliyorum.

2. Şu anda bayilerimizin elinde bir adet (belki test için bir kaç bayi ürünü satmadı) bile PULSAR 200 NS yok. Yüzlerce ürün piyasada dolaşıyor ve Allah'a şükür çok güzel geri dönüşler de geliyor. Onlarca arkadaşım ile özelden de mesajlaşıyorum. Özel kurulan face sayfalarında tüm detaylar paylaşılıyor. Bunu söylemekle kast ettiğim şu. Net olarak söyleyebilirim ki; tüm dünyada milyonlarca Pulsar üründe olduğu gibi bizde de hiç bir kronik sorun yok. Yazdıklarınız ile ilgili kesinlikle inkar etme, olmaz böyle şey anlayışında olmadığımı eğer biraz forumu takip etti iseniz anlamışsınızdır. Ne yaşadınız ise gereği zaten derhal yapılacaktır. Hangi zamandayız değerli Scartes kardeşim?

3. Tek tek madeler için cevap vermeyeceğim. Şu kadar yakıyor, lastikler şöyledir gibi konuları açıklamak manasız. Zira her biri gerçekten çok profesyonel olan değerlendirmeler zaten açıkça arkadaşlarımız tarafından yazılıyor. Artık söz sahada. Ama sizi mutlaka memnun edeceğimize emin olabilirsiniz. Sadece şunu söyleyeyim, üzerindeki km. konusu ile ilgili bu forumda bazı yazışmalar oldu. Bajaj'dan gelen cevabı da ilettim. Ürün üzerindeki bazılarında 3, bazılarında 5 km gibi rakamlar neyi ifade ediyor konusunda gerekli açıklamalar yapıldı. Şunu da net olarak ifade edeyim. Bu ürünlere Kuralkan tarafından hiç bir işlem yapılmıyor ve ürünler bayi-servislerde açılıyor,fabrikada da hiç bir teste tabi tutulmuyor.

4. Rodaj ile ilgili bazı arakadaşların soruları devam ediyor. Bugün gelen Bajaj resmi cevabında klavuz üzerindeki kısıtlamalara uyulması tavsiye ediliyor. Bunu da duyurmak istedim.

Son olarak değerli scartes kardeşim. Sakın beni yanlış anlama. Yazdıklarınız ile ilgili tüm detayları velev ki hiç bir abartma olmadan birebir yaşadınız. Zaten böyle kabul ederek sizlerle ilgineceğim ve buna inanmak zorundayım. Yaşananları bir şanssızık olarak görün ve Kuralkan tarafından gereğinin yapılacağına emin olun. Sadece Pulsar ürünleri için demiyorum, gerek Discover 125 ve gerekse BOXER 150 ürünlerinin hiç birinde böyle bir sorun yaşamadık. Ciddi rakamlarda ürünler piyasada ve biz Bajaj'a çok güveniyoruz. Hiç kimsenin de endişesi olmasın.

Gecenin bu geç saatinde tüm arkadaşlarıma selam ve saygılarımı sunuyorum.

Ekrem ATA
    Kuralkan Pazarlama Müdürü
    ekrem_ata@kuralkan.com.tr

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:53 ----------

Değerli scartes; iletişim bilgilerinizi alabilir miyim?
    ekrem_ata@kuralkan.com.tr

Motosikleti
    YAMAHA X-MAX 250-Mondial Rx3
    herkese merhaba
    günlerdir bu forumu izliyorum.büyük ihtimalle pulsar motor sahibi olacağım;çünkü bu fiyata alabileceğim en iyi özellikler pulsar da var gibi gözüküyor.ama kafama takılan bir şey var.daha önce rodaj yok dediler,piston da motoru koruyan kaplama var dediler.bugün ise ağır bir rodaj sürüşü tavsiye ediliyor.peki daha önce bu ürünü alıp motoru zorlayan arkadaşlar motora zarar vermediler mi?son yazılanlardan sonra zarar verdiklerini anlıyorum.yanlış bir yönlendirme olduğunu düşünüyorum.yoksa niye ağır bir rodaj sürüşü tavsiye edilsin.yetkililerden bu konudaki son noktayı geri dönmemek üzere rica ediyorum.herkese kazasız sürüşler dilerim.

Motosikleti
    pulsar 200 ns
    Alıntı SCARTEX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,

İnternet sitelerinden izlediğim kadarıyla ve iyi umutlarla pulsarı beğenip 20 gün önce aldım.
    AMMAAA…… BENİ MOTORDAN SOĞUTTU.
    Motorun görüntüsü, anlatıldığı kadarıyla teknolojileri falan fark yaratıyor. Tüm parçaları kaliteli üretilmiş ve bir araya getirilmiş. Grenaj kaliteli malzemeden imal edilmiş ve çapaksız. Sürücü ve yolcu ayaklıkları içi dolu metalden imal edilmiş. Motordaki tüm elektriksel bağlantılar sigorta ve röleler su geçirmez gresle yağlanmış. Farları uzun-kısa yolu iyi aydınlatıyor. Motorun hızlanması harika. Alt eksozdaki turbo performans parçası görevini iyi yapıyor. vb…….

Tekirdağ Çorlu’da oturuyorum. Motoru Keşan bayisinden aldım. Teslimatı Keşan servisi yaptı. Bana en yakın servis Babaeski’de 90km veya Bağcılar’da 105km.
    Motor şu an 475 km de.

Fazla uzatmadan başıma gelenleri anlatayım:

1- Henüz 200 km de şarj regülatörü yandı. Farlar mecburen sürekli yandığı için akü bitti yolda kaldım. Kendi imkanlarımla kurtuldum. Bağcılar Oktay Motor’un bana söylediği sebep akü kutupları düzgün bağlanmamış. Bu yüzden regülatör yanmış. Sırf parça değişimi için gidiş-geliş 200 km yol gittim başka bir pulsardan söküp değiştirdiler. (AYRICA ŞU AN SERVİSLERİN ELİNDE HİÇ YEDEK PARÇA YOK)

2- Gittiğim 200km lik yolu dönerken motor alt blok kısmından yağ damlatmaya başladı motor soğuyunca damlama durdu fakat şimdi uzun yol gitmeye cesaret edemiyorum.

3- Motorun sağını solunu kontrol ederken plakalık demirinin arka tamponu defalarca çizdiğini tespit ettim bu çok kötü tasarlanmış bir parça servise bunu gösterdim ve Türk işi çözüm buldular. Elle zorlayarak dışa doğru eğdiler.
    Servise bunun amortisörden kaynaklandığını söyledim ve sertlik ayarını arttırmasını istedim. C şeklinde bir anahtar kullanarak ayarı yükselttiler fakat hiçbirşey farketmedi. Yani o arkadaki kalın kırmızı yayın hiçbir fonksiyonu yok. (NITROX GAZLI AMORTISÖR FASARYA NE AYAR TUTUYOR NEDE GAZ DOLUMU YAPILABİLİYOR ÇÜNKÜ ORJİNAL NITROX DEĞİL)

4- Dikiz aynaları berbat aynalar birbirine çok yakın arkadaki araçları görmek için kollarınızı birleştirmeniz gerekiyor. Ve aynalar çok gevşek rüzgarda dönüyor.

5- İlk 100km de motor bir anda fırlıyordu şimdi sanki egzost sesi değişti. Ağırlaştı ne oldu anlamadım.

6- Ön amortisörlerden vırk vırk kurbağa sesi gibi ses gelmeye başladı. Ön lastiği havada çevirdiğimde ses gelmiyor, yola çıktığımda ses başlıyor.

7- Vites pedalı çakır-çukur yapıyor boşluk var. Sıradan bir demir çubuğu büküp ucuna pim takmışlar. Hassas değil.

8- Arka teker frende hemen bloke oluyor. Çok dikkat. En azından düz çizgide kayıyor.

9- Lastikler kuruda iyi ancak hafif yağışta yan yatma eğiliminde.

10- Yakıt tüketimi 100km 5lt bir felaket. Sırf ekonomik olsun diye 150cc mondial mash scooterimi sattım ki 100km 4 lt yakıyordu ve kuduz gibi gidiyordu.

11- Motor yağı gözetleme camına bakıyorum yağ siyah bir renk aldı. Ve köpürüyor.

Motor şu an 475 km de ! ! !

AYRICA HERKESİ UYARIYORUM MOTORU TESLİM ALIRKEN SERVİSİN SİZE İMZALATTIĞI KONTROL LİSTESİNDEKİ HERŞEYİ ÖLÇÜP ÖYLE TESLİM ALIN.

ÖRNEK OLARAK: LASTİK HAVALARI, AKÜ VOLTAJI, MOTOR ÇALIŞIRKEN AKÜ ŞARJ OLUYORMU, ÖN AMORTİSÖRLER SES YAPIYORMU, ARKA AMORTİSÖRÜN TAM SERT VE TAM YUMUŞAK AYARLANMASINI İSTEYİN, MOTORU OLDUĞU YERDE EN AZ 20 DAKİKA ÇALIŞTIRIN ARDINDAN YAĞ FİLTRESİ KAPAĞI VE MOTOR BLOĞUNDAN YAĞ KAÇAĞI VARMI KONTROL EDİN. MOTORA TEK VE İKİ KİŞİ BİNİN VE PLAKALIĞIN ARKA TAMPONU ÇİZİP ÇİZMEYECEĞİNE BAKIN. GENELDE ÇİZİLİYOR VE YAZIK OLUYOR, KM SAYACINA BAKIN 3,5 KM OLMALI BU DINAMOMETRE TESTİ NETİCESİNDE FABRİKADA GERÇEKLEŞİYOR. KM DAHA FAZLAYSA TEST MOTORU OLARAK KULLANILMIŞ OLABİLİR.

Tüm pulsar kullanıcılarından karşılaştıkları iyi veya kötü durumları bildirmelerini bekliyorum.

Bu motor başa belamı yoksa lanse edildiği gibi bizi mutlu edecek mi göreceğiz.
    kardeşim bende senin gibi iskenderundan aldım mersine getirdim.inan ben şaşırıyorum anlattıklarına ben gayet sorunsuz 200 km yol yaptım sadece 1 sigara molası verdim hiçte sıkılmadım veya yorulmadım sürmekten yol tutuşu olsun perfonmansı olsun süspansiyon on numara plakaya gelince plaka normalde büyük çıkıyo 5 tl fazla para plakacıya verdiğinde küçük kibar bir palaka veriyorlar ve arka çamurluğu da çizmiyor.aynalara gelince ayarlandığında görüşü gayet iyi ben çok beğendim motoru yakıt sorunununa gelince bendede şansızlık oldu çok yakıyordu kuralkan as derhal ilgilendi cihazı gönderdi servise arızayı tespit edip giderdiler yakıt normale döndü 1litre ile 45 km götürüyor şuan

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)