Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2016 Bajaj Pulsar NS200
    Alıntı karakuzum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    6. Vitesi boşver usta 150 cc apache 9 şiddetinde deprem gibi sallıyor 180 cc yi düşünemiyorum.inan çok kararsızım pulsarın + sı çok fazla çok çok fazla hemde ama kendi karakterimi biliyorum orası burası sorun yaratcak ufak çaplı benim canım iyice sıkılcak bu işe isyan edip motoru parçalayacak karaktere sahibim şuan bu zırıltıların çözümünü araştırıyorum bi şekilde halledip almam lazım. Kuryeyim ben kurye motorum farklı dandik bi çinli günlük kazandığım 50 lirayla alıyorum motoru o yüzden emeğimin karşılığını almak istiyorum doğal haliyle benide anlayın
    Pişman olma ihtimalin olduğu sürece hiç acele etme. Ben uzun süre karar vermeyi bekledim. İlk çıktığı günden beri takip edip 2016 modelini aldım. Pişman olacağın bir motoru almaktansa hiç almaman daha iyi. Aldığıma pişmanım keşke almasaydım diyen kimseyi görmedim o nedenle puslarım tavsiye ettim. Ama fren balatası ses yapıyo keşke almasaydım demek gibi bir durumun varsa acele etme. Bu fiyata bu ürün çok iyi ama işine yaramayacaksa bu para verilmez. Belkide bir Japon alana kadar para biriktirmelisin. Karar senin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:03 ----------

Alıntı _kaan_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar, benim motordan rölantideyken enjeksiyon sesi gibi bir ses geliyor. Şöyle tarif edeyim; kontağı ilk açtığımızda ibre dibe vurup geri gelirkenki (enjeksiyonu vs kontrol ediyor sanırım) sesin aynısı. Bu ses normal midir acaba? Birde birkaç yerinde paslanma var ( ön amortisör demiri ve gidonun bazı yerlerinde) bunlara nasıl önlem alınabilir ve bu parçalar garantiden değişir mi?
    Ses sürekli mi var? Ya da ne sıklıkta oluyor? Paslanma enteresan geldi hiç duymamıştım. O bölgelerin yüzeyinde aşınma olabilir mi? Wd40 ile temizlersen pas olayını temizleyebilirsin ama bir daha olmaması için koruyucu veya boya gerekebilir. Fotoğraf çekebilirsen daha fazla yardımcı olmaya çalışırım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SAZMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial cub 100. Modelsiz
    Ses konularını okuyunca dikkat etmeye başladım. Arada zırıltı geliyordu yüksek devirlerde, servise gittim. Eleman bindi geldi abi anahtarlar gidona deyiyor o ses yapıyor dedi ben mort
    Evet onlar yapıyormuş, yarın deri anahtar kılıfı deneyeceğim bakalım nasıl olacak.

AttilaXtreme bunu beğendi.

_kaan_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ses rölantideyken sürekli var, belki giderkende var ama sesten duyamıyor olabilirim. Resimleri yarın akşam çekip foruma eklemeye çalışacağım.
    SAZMAN bunu beğendi.

Motosikleti
    BAJAJ-Pulsar 200 ns
    [QUOTE=kozan;3891121]Pişman olma ihtimalin olduğu sürece hiç acele etme. Ben uzun süre karar vermeyi bekledim. İlk çıktığı günden beri takip edip 2016 modelini aldım. Pişman olacağın bir motoru almaktansa hiç almaman daha iyi. Aldığıma pişmanım keşke almasaydım diyen kimseyi görmedim o nedenle puslarım tavsiye ettim. Ama fren balatası ses yapıyo keşke almasaydım demek gibi bir durumun varsa acele etme. Bu fiyata bu ürün çok iyi ama işine yaramayacaksa bu para verilmez. Belkide bir Japon alana kadar para biriktirmelisin. Karar senin.[COLOR="Silver"]

Fren diskinden gelen ses kolay o sıkıntı ninja 250 sl de de vardı spres sıkıp 10 km yapmadan geçiyor ses. denge sensörünün sesi sadece beni düşüdüren çözümünü bulunca alıcam bu motoru başka motorla uğraşmam beğenmiyorum onları... japonu birdahaki sezon düşünüyorum daha bi 15 ayı var onu o zaman alırım şuanlık pulsardan başka alternatif yok bu f/p ye

Motosikleti
    BAJAJ PULSAR 200 NS/ 2013 TVS APACHE RTR 150
    Alıntı AHZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikleti orta köprünün(yaya köprüsünden Atatürk caddesine çıkacak yer) orda gördüm, yakışıklı duruyor vesselam. Alt sakal gerçekten pulsara yakışmış. Allah kaza bela vermesin.

(Ben de hala tereddütle arayış içerisindeyim. Dün havanın güzelliğini de fırsat bilerek Toprakhisar'a (yarseli barajı) na doğru bir yolculuk yaptım. Gece dönüşte rüzgar ile sürüş biraz zorladı beni. biraz güç istiyor o yollar. Pulsar fiyat/performans olarak aklımı karıştırmaya devam ediyor.)
    evet dogrudur işyerimde orada gokhan iletişim atm bilgisayarın karşısında pulsarı denemek yada aklına takılanları sormak istersen yardımcı olurum pulsar sahibini üzmez

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:27 ----------

[QUOTE=karakuzum;3891217]
    Alıntı kozan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pişman olma ihtimalin olduğu sürece hiç acele etme. Ben uzun süre karar vermeyi bekledim. İlk çıktığı günden beri takip edip 2016 modelini aldım. Pişman olacağın bir motoru almaktansa hiç almaman daha iyi. Aldığıma pişmanım keşke almasaydım diyen kimseyi görmedim o nedenle puslarım tavsiye ettim. Ama fren balatası ses yapıyo keşke almasaydım demek gibi bir durumun varsa acele etme. Bu fiyata bu ürün çok iyi ama işine yaramayacaksa bu para verilmez. Belkide bir Japon alana kadar para biriktirmelisin. Karar senin.[COLOR="Silver"]

Fren diskinden gelen ses kolay o sıkıntı ninja 250 sl de de vardı spres sıkıp 10 km yapmadan geçiyor ses. denge sensörünün sesi sadece beni düşüdüren çözümünü bulunca alıcam bu motoru başka motorla uğraşmam beğenmiyorum onları... japonu birdahaki sezon düşünüyorum daha bi 15 ayı var onu o zaman alırım şuanlık pulsardan başka alternatif yok bu f/p ye
    denge sensörünün çözümü mevcut bugun sağolsun tamirci japon ustam bajaj servisi olmamasına ramen çözdü denge sensörünü hatay antakya civarındaysan seni kendisine yönlendirebilirim şuan sensör takılı deyil arıza ışığı yok sensor sesi hiç yok bişey denemek istedi sensöre naptı bilmiyorum ama yaptığı işlemden sonra sensörü geri takıp denedi ve busefer sensörde zerre kadar sesyok motorum da şuan sensör takılı deyil arıza ışığı yanmıyor ve sıkıntı yok

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:31 ----------

oses benim motorumdada var ve o ses enjeksyon sisteminin sesidir olmak zorunda diye düşünüyorum çünkü enjeksyon sistemi sürekli yakıt pompalamak zorunda

Motosikleti
    BAJAJ-Pulsar 200 ns
    Ceza031 sağolasın yardımcı olmaya çalışıyosunuz çok sağolun ama malesef çanakkalede yaşıyorum baya baya uzaktasın :D

ILdottore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2016 modellerde 2014teki ilk çıkan parti sorunları (depo kapağı paslanması,istop etme,terleme yağ sızdırma,akünün ciğerinin dayanmayıp göstergeyi ara sıra sıfırlaması) devam ediyor mu ?? Benim de çok beğendiğim bir motosiklet pulsar gerek kasası ile gerek bu fiyata 200lük sıvı soğutma 23 beygir motoru ile, 125lik demode kasasıyla hondalara 11bin tl veren 20bin tlye ikinci el 600rr alınabilirken tek silindir 250r için 15-16 bin tl veren zihniyete karşıyım. Fiyatlara aslında isyan etmeyip bu hale gelmesine biz sebep oluyoruz sadece motosiklet için konuşmuyorum.. Sormak istediğim gerçekten ''abi ikinci el olsun,2012 olsun,honda olsun bir lira fazla olsun'' tavsiyesine uymalı mıyım ? İlk motosikletim olucak yaşım 21(ara sıra arkadaşımın 150lik mondial driftini kullanıyorum),tecrübelerinize muhtacım bu konuda.. Forumu uzun zamandır okuyorum ama yeni üye olabildim,herkese merhabalar iyi forumlar

Motosikleti
    BAJAJ-Pulsar 200 ns
    Alıntı ILdottore adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2016 modellerde 2014teki ilk çıkan parti sorunları (depo kapağı paslanması,istop etme,terleme yağ sızdırma,akünün ciğerinin dayanmayıp göstergeyi ara sıra sıfırlaması) devam ediyor mu ?? Benim de çok beğendiğim bir motosiklet pulsar gerek kasası ile gerek bu fiyata 200lük sıvı soğutma 23 beygir motoru ile, 125lik demode kasasıyla hondalara 11bin tl veren 20bin tlye ikinci el 600rr alınabilirken tek silindir 250r için 15-16 bin tl veren zihniyete karşıyım. Fiyatlara aslında isyan etmeyip bu hale gelmesine biz sebep oluyoruz sadece motosiklet için konuşmuyorum.. Sormak istediğim gerçekten ''abi ikinci el olsun,2012 olsun,honda olsun bir lira fazla olsun'' tavsiyesine uymalı mıyım ? İlk motosikletim olucak yaşım 21(ara sıra arkadaşımın 150lik mondial driftini kullanıyorum),tecrübelerinize muhtacım bu konuda.. Forumu uzun zamandır okuyorum ama yeni üye olabildim,herkese merhabalar iyi forumlar
    Çok emin değilim ama araştırmalarımca sadece denge sensörü zırıltısı kaldı bu sorunların içerisinde başka hiçbir sıkıntısı yok motorun

Alıntı ceza031 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet dogrudur işyerimde orada gokhan iletişim atm bilgisayarın karşısında pulsarı denemek yada aklına takılanları sormak istersen yardımcı olurum pulsar sahibini üzmez [COLOR="Silver"]
    İlgin için ayrıca teşekkür ederim. Ziyaret ederim inşallah.

Malum sitede istediğim gibi renk modelleri gelmiş. özel üretim diyor ama. Fiyatı da arttırmış bunu bajaja sormak lazım.

Resim koyamadım bari ilan linkini koyayım. Bu makinaya yakıştırdığım model aslında bunlardı. İlk geldiğinde de sormuştum yurt dışında bu modelleri varken ülkemde modelin kasını ortaya çıkaramayan çizikli bir renk varyetesine anlam verememiştim. Bana göre Motosikletin yapısını daha bir kaslı gösteriyor bu modeller. (farklı renkleri de var)
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...84354204/detay

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    [QUOTE=karakuzum;3891217]
    Alıntı kozan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pişman olma ihtimalin olduğu sürece hiç acele etme. Ben uzun süre karar vermeyi bekledim. İlk çıktığı günden beri takip edip 2016 modelini aldım. Pişman olacağın bir motoru almaktansa hiç almaman daha iyi. Aldığıma pişmanım keşke almasaydım diyen kimseyi görmedim o nedenle puslarım tavsiye ettim. Ama fren balatası ses yapıyo keşke almasaydım demek gibi bir durumun varsa acele etme. Bu fiyata bu ürün çok iyi ama işine yaramayacaksa bu para verilmez. Belkide bir Japon alana kadar para biriktirmelisin. Karar senin.[COLOR="Silver"]

denge sensörünün çözümü iptal edilerek son buluyor ama kaza anında stop etme özelliği devre dışı kalıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:18 ----------

Alıntı _kaan_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar, benim motordan rölantideyken enjeksiyon sesi gibi bir ses geliyor. Şöyle tarif edeyim; kontağı ilk açtığımızda ibre dibe vurup geri gelirkenki (enjeksiyonu vs kontrol ediyor sanırım) sesin aynısı. Bu ses normal midir acaba? Birde birkaç yerinde paslanma var ( ön amortisör demiri ve gidonun bazı yerlerinde) bunlara nasıl önlem alınabilir ve bu parçalar garantiden değişir mi?
    kontağı çevirdiğiniz zaman ki gelen ses normal o ses motoru çalıştırdıktan sonra kesiliyor, ön amortisör de farın olduğu kısımdaki pul şeklindeki parçayı diyorsunuz galiba, gidonun neresi paslanıyor ki resim varsa daha iyi olur.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

Alıntı SAZMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ses konularını okuyunca dikkat etmeye başladım. Arada zırıltı geliyordu yüksek devirlerde, servise gittim. Eleman bindi geldi abi anahtarlar gidona deyiyor o ses yapıyor dedi ben mort
    Evet onlar yapıyormuş, yarın deri anahtar kılıfı deneyeceğim bakalım nasıl olacak.
    http://i68.tinypic.com/jgld84.jpg
    http://i63.tinypic.com/acu3h5.jpg
    arka daki çanta çok şık durmus.marka ve modeli dedir?ayrıca çanta demiride daha güzel duruyor?

SAZMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial cub 100. Modelsiz
    Alıntı mo180402 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arka daki çanta çok şık durmus.marka ve modeli dedir?ayrıca çanta demiride daha güzel duruyor?
    Kardeşim o çantayı pcx için almıştım. Tchibo kahveciden Bisiklet çantası olarak geçiyor 60 tl fiyatı vardı, su geçirmez, 3 adet cırt ile istediğin şekilde bağlanıyor. Fakat şu an satılmıyor maalesef.

Motosikleti
    BAJAJ PULSAR 200 NS/ 2013 TVS APACHE RTR 150
    Alıntı AHZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlgin için ayrıca teşekkür ederim. Ziyaret ederim inşallah.

Malum sitede istediğim gibi renk modelleri gelmiş. özel üretim diyor ama. Fiyatı da arttırmış bunu bajaja sormak lazım.

Resim koyamadım bari ilan linkini koyayım. Bu makinaya yakıştırdığım model aslında bunlardı. İlk geldiğinde de sormuştum yurt dışında bu modelleri varken ülkemde modelin kasını ortaya çıkaramayan çizikli bir renk varyetesine anlam verememiştim. Bana göre Motosikletin yapısını daha bir kaslı gösteriyor bu modeller. (farklı renkleri de var)
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...84354204/detay
    bence renklere fazla kafayı takmayın var olan rengı deyıstırıp ruhsata işletmek gayet basit

oknglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya Nostalji 125 , Pulsar 200NS
    Aydın - Söke de olan varmı aramızda ?

[QUOTE=kdiner;3891451]
    Alıntı karakuzum adlı üyeden alıntı Mesajı göster

denge sensörünün çözümü iptal edilerek son buluyor ama kaza anında stop etme özelliği devre dışı kalıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:18 ----------

kontağı çevirdiğiniz zaman ki gelen ses normal o ses motoru çalıştırdıktan sonra kesiliyor, ön amortisör de farın olduğu kısımdaki pul şeklindeki parçayı diyorsunuz galiba, gidonun neresi paslanıyor ki resim varsa daha iyi olur.
    Kemal hocam bendeki sıkıntı o ses çalıştırdıktan sonrada devam ediyor. Resimleri işten çıktıktan sonra çekip ekleyeceğim.
    To live is to die...
    Youtube : Gaan Ylmz

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Arkadaşlar motordan gelen ses olarak bu işlemleri veya bu kısımları kontrol edebilirsiniz.

Zamanla gevşediği ve ses yaptığı biliniyor.

Bu sacı tutan iki adet alyenli vida var kontrol edebilirsiniz.

Ayaklık ta ses yapabilir, elektrik tesisatında kullanılan ve ısı tabancası ile ısıtılan bir plastik malzeme var o şekil bir işlem yapabilirsiniz.

sıvı silikon veya plastik malzeme yaparak ta ses kesilmesini önleyebilirsiniz.

bu şekil süngerimsi malzeme yapıştırabilirsiniz.

anahtarlık böyle ise yine ses yapar, ya tek anahtar yada anahtarları ses yapmasını engel olacak aparatlar var onlardan alıp kullanabilirsiniz.

bu pim gibi olan kısım çıkmış olabilir kontrol edin duruma göre yerine oturtun.

arasına bir şekilde bir malzeme veya birdaha çıkmamak üzere yapıştırın.

ara kısımlarına sıcak silikon sıkın ve yumşak plastik yapıştırın şekilde ki gibi yine ses olayını kesersiniz.

ses varsa balataları hafif zımpara atın ya geçecektir yada diskinizi kontrol ettirin.

jantın içindeki bilyeleri koruyan plastik keçeler ses yapar, okuyucu kısmında oluşan ses için, okuyucuyu çıkartın biraz gres işlemi uygulayın ses kesilecektir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:52 ----------

Küçük bir video çektim biraz amatör ama idare edin artık.
    mehmetenis, SAZMAN, AttilaXtreme ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    pulsar 200ns
    ARKADAŞLAR ŞU fabrika çıkışlı gelen stikerları nasıl çıkaracağız bilen var mı?

Motosikleti
    2016 Bajaj Pulsar NS200
    Alıntı ILdottore adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Paslanmaya dair hiç bir şey görmedim 2016 kullanıyorum. Stop etmiyor motor onuda yaşamadım. Gösterge sıfırlaması tek bir şekilde mevcut oda stop ettirdin diyelim anında çalıştırmaya çalışırsan o Zaman hata verip saati sıfırlıyor. Düzgünce kapat aç motoru sıkıntı olmuyor. Akü ile hiç sıkıntı olmadı 15gün bırakıp ilk bastığımda çalıştı mesela. Japon almayı düşünüyorsan biraz para biriktir iyisini al. Öncesinde Pulsar seni tatmin eder. 125lik Japon bence kıyaslamaya giremez.
    SAZMAN bunu beğendi.

Motosikleti
    150mr --> ns200
    ilk 1700km deki yakıt ortalamam 100km de 3,41 lt.
    Toplam 57,71 lt ye 251,78tl ödemişim.
    Garantidende akü değişimi yapıldı.

bahsettiğim paslanmalar bunlar. Şuan için pek önemli gibi değil ama ileride sıkıntı olacak sanırım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)