Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    KoLesT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT 250 R (2013) Bajaj Pulsar 200NS (2014)
    Herkese iyi günler. Dün buji ve hava filtresini değiştirdim sonra 3-4 km sürüp eve geçtim hiç bir sorun yoktu ancak bugün 5 km daha sürdükten sonra ışıklarda stop etti daha önce yapmazdı böyle tekrar çalıştırdım ama gazı bırakında stop ediyor ve arıza ışığı hızlıca yanıp sönüyor. Şuan ne yapacağımı bilmiyorum pazar olduğu için açik bir yerde yok sizce ne yapmalıyım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı okoca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    5 saniyeden fazla marşa basılı tutmak, kablolarda aşırı ısınmaya ve yanmaya sebebiyet verebileceği yazıyor kitapçıkda dikkat etmek lasım.
    5 saniye marşla yüz kere denesen de çalışmaz böyle bir durumda. Kışın kar soğuklarında da böyleydi motor. Marş sistemine bişey olmaz o kadar zayıf sistemler değil bunlar.

Alıntı 7904 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arka amortisörden ses gelmedi. on frenlere zincir spreyi sıktım ses kesildi(gres yağ).[COLOR="Silver"]
    İşin ilginci motosikletin üstündeyken kıpırdanınca ses yok, elimle bastırıp çekince, yani amortisörün çok sıkışmamış halindeyken bir gıcırdama mevcut. En kısa zamanda servise göstereceğim, 100km mesafe olunca ha diyince gidilmiyor..

Ön freine zincir yağı zarar vermiyor mu?

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı KoLesT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese iyi günler. Dün buji ve hava filtresini değiştirdim sonra 3-4 km sürüp eve geçtim hiç bir sorun yoktu ancak bugün 5 km daha sürdükten sonra ışıklarda stop etti daha önce yapmazdı böyle tekrar çalıştırdım ama gazı bırakında stop ediyor ve arıza ışığı hızlıca yanıp sönüyor. Şuan ne yapacağımı bilmiyorum pazar olduğu için açik bir yerde yok sizce ne yapmalıyım.
    Hava filtresinin değiştirip depoyu yerine oturturken depodan çıkıp benzin filtresine veya filtreden çıkıp motora giden hortumu ezmiş olabilirsiniz. Benzin filtresini tam yerine oturtamadıysanız(deponun altında kıskaç gibi bir şeye oturuyor 2014 modellerde) sıkışmış olabilirler.

Selam arkadaşlar bir sorum olacak ön ve arka disklerin kaliper sayısı kaç acaba ?

KoLesT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT 250 R (2013) Bajaj Pulsar 200NS (2014)
    Alıntı maktama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hava filtresinin değiştirip depoyu yerine oturturken depodan çıkıp benzin filtresine veya filtreden çıkıp motora giden hortumu ezmiş olabilirsiniz. Benzin filtresini tam yerine oturtamadıysanız(deponun altında kıskaç gibi bir şeye oturuyor 2014 modellerde) sıkışmış olabilirler.
    Aynen olabilir hocam ancak hortumu sıkıştırsa gidişinde falan sıkıntı olmazmıydı? gidişinde herhangi bir sorun yok ve yaklaşık 10 km sürdükten sonra bu sefer stop etme yerine 2.5 bin ile 3 bin devir arasında kendiliğinden gidip geliyor ve ışık 3 kere yavaş yanıp sönüyor sonra 7 8 kere de hızlıca yanıp sönüyor tekrarlıyor bu şekilde. Ama dedğiniz gibi usta depoyu yerleştirirken bakıyordum hortumu falan tıkıştıra tıkıştıra soktu sanki.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru 1 ay yatırdıktan sonra çalıştırmak biraz zor oluyor ama akünün bitmediğine şükrettim yine de.
    https://www.youtube.com/watch?v=6n4kaMXRsvg
    Aga naptın sen yaa :( okadar marş yapılmaz öyle kasana kadar marşla birlikte hafif gaz versen daha rahat çalışıcak motor hadi o olmadı kontak açıkken bir iki gaz kolunu açsaydında benzin gideydi
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    BAJAJ PULSAR 200 NS
    Pulsar 200ns le rs arasında iyice kararsız kaldım

Acaba bajaj 200ns in fiyatını 8900 den 8290 a düşürdüğü gibi aynı hatayı rs dede yapar mı?

Eğer yaparsa rs aldıktan sonra evlat acısı gibi koyar bana

Pulsar 200rs e koruma takozu takılmıyormuş galiba

Motosikleti
    Alıntı matrix506xx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pulsar 200ns le rs arasında iyice kararsız kaldım

Acaba bajaj 200ns in fiyatını 8900 den 8290 a düşürdüğü gibi aynı hatayı rs dede yapar mı?

Eğer yaparsa rs aldıktan sonra evlat acısı gibi koyar bana

Pulsar 200rs e koruma takozu takılmıyormuş galiba
    Aradaki fiyat farkına 4 çift kaliteli lastik alınır. Motosikletin ömrü boyunca yeter. Pulsarda Abs'ye gerek yok. Abs olacaksa da iki tekerde de olmalı arka teker çabuk kayıyor çünkü.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:28 ----------

Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aga naptın sen yaa :( okadar marş yapılmaz öyle kasana kadar marşla birlikte hafif gaz versen daha rahat çalışıcak motor hadi o olmadı kontak açıkken bir iki gaz kolunu açsaydında benzin gideydi
    Servis çalıştırırken gaz verme dedi.

Dun 320 km civari yol yaptim motor rodajda oldugu icin 5000 devri gecmeden kullandim yarim depo gitti.. masallah diyelim 20 25 liraya 300 km gosterge bozuk degildir umarim

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:27 ----------

Alıntı sabracadabra adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklet yeni olunca soruların ardı arkası kesilmiyor, 2 konuda daha yardımcı olursanız çok sevinirim,

- Ön disk/balatadan viyaklama şeklinde bir ötme sesi geliyor, biraz yol yapınca susuyor.. Motosiklet yeni olduğundan mıdır? Yaşayan oldu mu?

- Bir de motosiklete oturup kalkarken arka amortisörden ufak bir ses geliyor (hava verme gibi bir tıslama desem değil gıcırtı desem tam değil) herkeste var mıdır?
    Ayni ses bendede vardi ilk 20 30 km sonra gecti pazar 300 km yol yaptim oyle bi ses gelmedi balatalarin alismasi ile ilgilidir dedi motoru aldigim yer , kesilmezse bakariz dediler ama kesildi bende bidaha aramadim

Alıntı j0hnwick adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar bir sorum olacak ön ve arka disklerin kaliper sayısı kaç acaba ?
    cevaplayacak yok mu ?

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    cevaplayacak yok mu ?
    kaliper sayısı derken, piston sayısı mı yoksa başka bir şey mi izah ediyorsunuz.
    Ön Fren Tipi Kelebek Disk
    Ön Fren Boyutu 280 mm
    Arka Fren Tipi Kelebek Disk
    Arka Fren Boyutu 230 mm
    j0hnwick bunu beğendi.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

Motosikleti
    cevaplayacak yok mu ?
    Ön 2 arka tek pistonlu. Kaliper sayısı değil piston sayısı sormak istediğiniz şey.
    kdiner bunu beğendi.

AttilaXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Alıntı ugrbyrm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    S.A. arkadaşlar ben pulsar 200 ns ile mondial rx3 evo arasında kaldım çok kararsızım size zahmet bu motorun artı eksilerini söylüyebilirmisiniz siz olsanız deikisi arasında hangisinde karar kılardınız tşkler şimdiden
    Tarz olarak ikisi birbirinden çok farklı motorlar. Başkasının düşüncesi hiç önemli değil. İçine hangisi siniyorsa onu al. Benim veya bir başkasının rx3 evo'yu bir takım nedenlerden dolayı tercih etmemiş olması seni pek ilgilendirmemeli. Aralarında kalite ve fiyat farkları olması rx3 evo'nun yürümeyeceği anlamına gelmez. Yeter ki motoru aldıktan sonra diğer motorda gözün kalmasın. Motor öncelikle tarz olarak içine sinmeli. Çok alt kalitede olmadıktan sonra yürümeyecek ve keyif vermeyecek motor yoktur. rx3 bana göre Pulsar'a göre kalite veya fiyat olarak Pulsar'ın altında ama çok kötü bir motor değil. Ekonomik imkanım olsa ikinci motor olarak almakta bir dakika dahi tereddüt etmem çünkü motorun tipine geberiyorum. Hep hayallerimdeki motordur o tip motorlar ama işte imkan meselesi bu işler.

Umarım derdimi anlatabilmişimdir!
    Saygılarımla.
    maktama ve SAZMAN bunu beğendiler.
    -61- Önce ADAMLIK Sonra HAYAT -61-

Motosikleti
    pulsar 200ns, NCX 2016
    bu motorun geçen temmuz -agustos ayında fiyatı ne idi alan arkadaşlar söyleyebilirmi ?

Motosikleti
    Alıntı servet_aa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu motorun geçen temmuz -agustos ayında fiyatı ne idi alan arkadaşlar söyleyebilirmi ?
    8960 lira KDV + ÖTV dahil
    Selcuk89 bunu beğendi.

Motosikleti
    pulsar 200ns, NCX 2016
    vay be ne kadar da fiyatı düşmüş

Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ön 2 arka tek pistonlu. Kaliper sayısı değil piston sayısı sormak istediğiniz şey.
    teşekkür ederim hocam.

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Motosikleti almayı düşünmüyordum aslında.Aklımda bu model hiç yoktu.Yakından görünce fikrim iyice değişti.Kalite konusunda japona yakın oluşu cezbetti benide.Gerekli upgradelerden sonra motorun son hali bu .

Gidon yükseltme
    Elcik koruma
    Koruma takozu
    Ön Cam
    Alt sakal

Motosiklet daha açılmamış olduğundan sanırım söylenen hızlara çıkmadı.Ne kadar zorlasamda 140 km takılı kaldım.Gerçi rüzgarında büyük etkisi var.Harici elcik koruma ,alt sakalda ivmelenmeye eksi yönde etsi etmiştir.Kalkışlarda çok seri ,şehir içi tam bir canavar .Uzun yolda titreşim beni rahatsız etmedi.Gazı ne zaman açarsanız motosiklet atağa kalkıyor.Orjinal lastiklerle mıcırlı yolda dağ yolunda iniş çıkışlarda sıkıntı çıkarmadı.

Bu paraya alınabilecek en iyi alternatif .Daha önce süpheyle bir kaç şey yazmıştım sanırım.Ama denemeden konuşmak gereksizmiş.Parçaları çok ucuz ,20000 25000 kullanan arkadaşlarım 0 masraf ile o km geldiklerini belirtince.Motosikleti almaya dahada yaklaşmıştım zaten.Neyse bir fotoğraf ekleyeyim belki motosikletini değiştirmek isteyene fikir olur.

Sarıhan, kdiner, matrix506xx ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Alıntı Macit250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikleti almayı düşünmüyordum aslında.Aklımda bu model hiç yoktu.Yakından görünce fikrim iyice değişti.Kalite konusunda japona yakın oluşu cezbetti benide.Gerekli upgradelerden sonra motorun son hali bu .

Gidon yükseltme
    Elcik koruma
    Koruma takozu
    Ön Cam
    Alt sakal

Motosiklet daha açılmamış olduğundan sanırım söylenen hızlara çıkmadı.Ne kadar zorlasamda 140 km takılı kaldım.Gerçi rüzgarında büyük etkisi var.Harici elcik koruma ,alt sakalda ivmelenmeye eksi yönde etsi etmiştir.Kalkışlarda çok seri ,şehir içi tam bir canavar .Uzun yolda titreşim beni rahatsız etmedi.Gazı ne zaman açarsanız motosiklet atağa kalkıyor.Orjinal lastiklerle mıcırlı yolda dağ yolunda iniş çıkışlarda sıkıntı çıkarmadı.

Bu paraya alınabilecek en iyi alternatif .Daha önce süpheyle bir kaç şey yazmıştım sanırım.Ama denemeden konuşmak gereksizmiş.Parçaları çok ucuz ,20000 25000 kullanan arkadaşlarım 0 masraf ile o km geldiklerini belirtince.Motosikleti almaya dahada yaklaşmıştım zaten.Neyse bir fotoğraf ekleyeyim belki motosikletini değiştirmek isteyene fikir olur.

http://i.hizliresim.com/BPWl5V.jpg
    Güle güle kullanın değerli Macit250; sizin almanıza çok sevindim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 13 kullanıcı var. (0 üye ve 13 misafir)