Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı egekocasoy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar, 2200km oldu benim pulsarda bazı sorunlarım var tabiki
    On tarafta bir dengesizlik var once lastikten sanıyordum (balon yaptı falan sandım) ama degil sanırım.
    Gidonun baglantı yerleri saniyordum onlarıda sıktım.
    Tekerlek balansı kacmıstır sanıyordum oda degilmis.
    Direksiyon gobeginde bosluk olabilicegini dusunuyorum yada 1 2 sayfa once bi arkadas agir bakim yaptirmis orda On amortisor yagını degistirmis ve daha once amortisor kecesinden kacak yapan pulsarlar olmus ben oyle birsey gormedim ama on taraftaki bu yalpalamam galiba 2 maşada aynı oranda yag yok.
    Konuyu toparlayayım, şimdi ben teshisi koydum servise gitsem on amortisor yagını degistirirlermi? Degistirirse ne kadar koyulması lazım ne marka koyulması lazım? Garanti kapsamında mı olur bu isler?
    motorunuzda çekme mi var yoksa yalpalama derken, normalde amörtisör yağı olarak 5 ve 10 W yağ öneriyorlar ben 10W olandan aldırıp amörtisör yağını değiştirttim, zaten amörtisörleri sökünce yağı kaba boşaltıyorlar ona göre yeni yağ ekliyorlar, videolarda ve forumlarda tam hatırlamıyorum ama her iki amörtisör için 2x480ml yağ koyuyorlar tam emin değilim ama. araştırın ne kadar yağ koyulacağını öğrenebilirsiniz. amörtisör yağını değiştirirler ama garantiye girer mi onu bilmiyorum.
    Bu linkten yardım alabilirsiniz,
    http://www.enduroist.com/forum/showt...0-de%F0i%FEimi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS
    Iyi günler,bajaj pulsar 200 ns kullanicisiyim. Yakıt sarfiyatindan memnun değilim 20 liralik benzinle anca 100 km suruyorum direkt 0 a dusuyor gosterge.Daha az yakmasi icin bir oneriniz var midir?

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı BajajRider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Iyi günler,bajaj pulsar 200 ns kullanicisiyim. Yakıt sarfiyatindan memnun değilim 20 liralik benzinle anca 100 km suruyorum direkt 0 a dusuyor gosterge.Daha az yakmasi icin bir oneriniz var midir?
    Vitesi 5 bin deviri geçirmeden büyüt, ani hızlanmalardan kaçın ve 70-75km hızları geçme.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı BajajRider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sürekli tam gaz kullanmayıp arada bir vites yükseltebilirsin. Bahsettiğin rakam 100 km'de 4 litreden fazla yapıyor ki normal kullanımda 200 cc bir motorda mümkün değil. Ben öyle kullanmayı seviyorum diyeceksen böyle yakmayı kabul edeceksin. Yok zaten yumuşak kullanıyorsan o zaman motorunda sorun vardır.

beykurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS200 2016
    Merhabalar, 2200km oldu benim pulsarda bazı sorunlarım var tabiki
    On tarafta bir dengesizlik var once lastikten sanıyordum (balon yaptı falan sandım) ama degil sanırım.
    Gidonun baglantı yerleri saniyordum onlarıda sıktım.
    Tekerlek balansı kacmıstır sanıyordum oda degilmis.
    Direksiyon gobeginde bosluk olabilicegini dusunuyorum yada 1 2 sayfa once bi arkadas agir bakim yaptirmis orda On amortisor yagını degistirmis ve daha once amortisor kecesinden kacak yapan pulsarlar olmus ben oyle birsey gormedim ama on taraftaki bu yalpalamam galiba 2 maşada aynı oranda yag yok.
    Konuyu toparlayayım, şimdi ben teshisi koydum servise gitsem on amortisor yagını degistirirlermi? Degistirirse ne kadar koyulması lazım ne marka koyulması lazım? Garanti kapsamında mı olur bu isler?
    Sanırım sorunun motor sanki ata biner hissi verircesine sekiyor.Benim de cok dikkatimi çekiyor bu durum.Ne yapabiliriz acaba buna
    Uğruna Ölmekse Eğer Seni Yaşatmak, Bin Defa Ölürüm De Adına Leke Sürdürmem,
    Gururdur Namustur Bayrak ,Aksa Da Kanım Korkma, HAİNİ GÜLDÜRMEM!!!
    burak beykurt

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı beykurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanırım sorunun motor sanki ata biner hissi verircesine sekiyor.Benim de cok dikkatimi çekiyor bu durum.Ne yapabiliriz acaba buna
    Süspansiyon sert olduğundan yapmıyor mu bunu ? Benim motor da öyle ancak bu bir arıza değil ve çözümü yok.

Motosikleti
    Pulsar NS200 2016
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Süspansiyon sert olduğundan yapmıyor mu bunu ? Benim motor da öyle ancak bu bir arıza değil ve çözümü yok.
    Bir bilgim yok benim bu konuda.Rahatsız ediyor ama beni.Yani 50-60 gibi sakince güzel güzel gideyim dediğimde seke seke gitmek hoş olmuyor.Yoruyor insanı.
    burak beykurt

egekocasoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorunuzda çekme mi var yoksa yalpalama derken, normalde amörtisör yağı olarak 5 ve 10 W yağ öneriyorlar ben 10W olandan aldırıp amörtisör yağını değiştirttim, zaten amörtisörleri sökünce yağı kaba boşaltıyorlar ona göre yeni yağ ekliyorlar, videolarda ve forumlarda tam hatırlamıyorum ama her iki amörtisör için 2x480ml yağ koyuyorlar tam emin değilim ama. araştırın ne kadar yağ koyulacağını öğrenebilirsiniz. amörtisör yağını değiştirirler ama garantiye girer mi onu bilmiyorum.
    Bu linkten yardım alabilirsiniz,
    http://www.enduroist.com/forum/showt...0-de%F0i%FEimi
    Yok cekme degilde dusuk hizlarda giderken sanki hani lastik cok inik olur ya yada yol boyle cizgi cizgi olur motora yon verir ordan gecerken onun gibi bir his oluyor ama 70km ustunde hissetmiyorum cok ince bi ayar kacik yani ama rahatsiz ediyor. 10w olan daha mi kalin oluyor yani yag degistikten sonra ne gibi farkliliklar oldu?

Motosikleti
    Yok cekme degilde dusuk hizlarda giderken sanki hani lastik cok inik olur ya yada yol boyle cizgi cizgi olur motora yon verir ordan gecerken onun gibi bir his oluyor ama 70km ustunde hissetmiyorum cok ince bi ayar kacik yani ama rahatsiz ediyor. 10w olan daha mi kalin oluyor yani yag degistikten sonra ne gibi farkliliklar oldu?
    her türlü yolda kullandığım için ve amortisörler zaten sert bende belki yumuşar diye değiştirttim, belki psikolojik te olabilir ama daha yumuşak oldu , genelde zaten 5 ve 10 kullanılıyor ben 10 olanı tercih ettim. 10 daha kalın sonuçta.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

Merhaba

Boy 1.90 kilo 110. NS 200 altımda biraz ufakmıs gibi duruyor. AS 200 adventure tarzında bana ns 200 e göre daha büyük ve şık görünüyor ancak Türkiyede sadece AS 150 olduğu için kararsız kaldım. NS 200 alsam grenaj ekleme vs. yaparak AS 200 gibi daha heybetli hale getirmek mümkün mü?

Motosikleti
    Pulsar 200NS
    gelebek bunu beğendi.

Motosikleti
    Pulsar NS200 2016
    Alıntı MİYAGİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba

Boy 1.90 kilo 110. NS 200 altımda biraz ufakmıs gibi duruyor. AS 200 adventure tarzında bana ns 200 e göre daha büyük ve şık görünüyor ancak Türkiyede sadece AS 150 olduğu için kararsız kaldım. NS 200 alsam grenaj ekleme vs. yaparak AS 200 gibi daha heybetli hale getirmek mümkün mü?
    Heybetli olması zor ne eklerseniz ekleyin.Belki topcase ve ön cam ekleyerek az bir kalıplı görüntü sağalyabilirsiniz ama o da ne kadar farkeder AS200 gelene kadar AS150 ile başlayabilirsiniz bence.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:15 ----------

Alıntı lookout adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Telefon takmak isteyen arkadaslar bu ürünü alabilir fiyati uygun. Aynaya takiliyor.

http://s.aliexpress.com/rEZ77zeE
    (from AliExpress Android)
    Buna bakarken bu ürünü gördüm.Bu daha güzel gibi sanki.Sizin ürün biraz yer kaplayacak ama bu çok yer kaplamayacak gibi duruyor.
    http://tr.aliexpress.com/item/Universal-Adjustable-Cell-Phone-Holder-Motorcycle-Handlebar-Phone-Mount-Waterproof-Phone-case-for-iPhone-6-Samsung/32456318216.html
    burak beykurt

[QUOTE=beykurt;3855776]Heybetli olması zor ne eklerseniz ekleyin.Belki topcase ve ön cam ekleyerek az bir kalıplı görüntü sağalyabilirsiniz ama o da ne kadar farkeder AS200 gelene kadar AS150 ile başlayabilirsiniz bence.[COLOR="Silver"]

AS200 gelmeyeceği yönünde bir açıklaması var Ekrem beyin.

Motosikleti
    Mondial cup, Pulsar 200 NS, Dominar, Honda NC750 S
    AS200 olaydı bende NSe tercih ederdim. Dün as150 si olan bir vatandaş gördüm motor accaip yakışıklı ve tarz olarakda enduromsu olduğundan bana daha yakın.
    Sonuçta hepimiz ölecez...!

Motosikleti
    Pulsar NS200 2016
    [QUOTE=mo180402;3855790]
    Alıntı beykurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Heybetli olması zor ne eklerseniz ekleyin.Belki topcase ve ön cam ekleyerek az bir kalıplı görüntü sağalyabilirsiniz ama o da ne kadar farkeder AS200 gelene kadar AS150 ile başlayabilirsiniz bence.[COLOR="Silver"]

AS200 gelmeyeceği yönünde bir açıklaması var Ekrem beyin.
    hiç mi gelmeyecekmiş :O gerçi getirecekleri motorun fiyatı da önemli. o motora x fiyat vereceğime şu motoru alırım diye bir tercih yaparsa kullanıcı diye getirmiyor olabilirler.
    burak beykurt

[QUOTE=beykurt;3855853]
    Alıntı mo180402 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

hiç mi gelmeyecekmiş :O gerçi getirecekleri motorun fiyatı da önemli. o motora x fiyat vereceğime şu motoru alırım diye bir tercih yaparsa kullanıcı diye getirmiyor olabilirler.
    tam hatırlamıyorum ama 200 cc ve altındaki modeller bu kadar kalacak bundan sonraki hedefleri 400cc getirmek.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS
    Merhabalar,MTV ile ilgili sormak istediğim bir soru var.Bugün vergi borcumu kontrol ettim 118 tl vergi borcu gözüküyor.İlk taksiti 1-31 ocak tarihleri arasında ödenmesi gerekli olan bu borcun ilk taksitini bayi ödemiyor mu ? Ben motoru 4 martta aldım.6 aylık olduğu için benim ödemem gerekiyorsa sorun yok zaten.Yeni alan arkadaşlar da kendilerimi ödedi yok sa bayi mi ödedi onu merak ettim.

Emreerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GSA
    Kendiniz ödemelisiniz.
    Yarın olmayacak gibi kullanırsan yarın olmaz.

Motosikleti
    Alıntı MT. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,MTV ile ilgili sormak istediğim bir soru var.Bugün vergi borcumu kontrol ettim 118 tl vergi borcu gözüküyor.İlk taksiti 1-31 ocak tarihleri arasında ödenmesi gerekli olan bu borcun ilk taksitini bayi ödemiyor mu ? Ben motoru 4 martta aldım.6 aylık olduğu için benim ödemem gerekiyorsa sorun yok zaten.Yeni alan arkadaşlar da kendilerimi ödedi yok sa bayi mi ödedi onu merak ettim.
    bayi ödemiyor siz kendiniz ödüyorsunuz.alırken bayi ile konuştu iseniz sorun var ama konuşmadı iseniz borç size ait.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

AS 150 nin motorunun hava soğutmalı olması ve arka frenin kampana olması sizce özellikle yazın sorun yaratır mı ? Lastiklerinin ince olduğunu düşünüyorum ns 200 lastikleri ile değiştirmek sorun yaratır mı?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 11 kullanıcı var. (0 üye ve 11 misafir)