Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı hakanx1974 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar formdan biraz uzak kaldım.uzak kaldım derken sadece yazamadım ama zaman zaman fırsat buldukça siteye girmeye gayret gösteriyor ve okumaya gayret ediyorum.aklımda kaldığı kadarıyla yakıt göstergesiyle ilgili sorular ve sonrasındada tartışmalar olmuş.pulsardaki yakıt donanımı araçlardaki gibiyse eğer yani deponun içinde yakıt pompası bulunuyorsa eger yakıtın belirli bir seviyeyenin altına düştüğü durumlarda arızalanması gayet doğaldır.sebebi sanırım bu pompalar yakıt içerisinde çalışmaya uygun imal edildiğinden dolayı(pompanın soğutması yakıt ile oluyormuş)yakıt azaldığında pompa gene çalışacak fakat soğutma olmadığından pompa arızalanacaktır.bilen arkadaşlar çok daha tefarruatlı açıklayacaklardır.ben arabamda dikkatsizlik ve ihmalimden dolayı yakıt pompamın arızalanmasına sebep oldum şimdi depomu yarının altına düşürmemeye çalışıyorum.aslında ister araba olsun ister motosiklet olsun ister iş makineleri olsun bazı tedbirlerin üreticiler tarafından alınması çok kolay.(tabi yedek parça satışlarını düşürebilir )şimdi mesela benim motorumda yağım eksik yada yağımı çok uzun zamandır değiştirmediğimi düşünelim.aracımı çalıştırmaya çalışıyorum ama aracım çalışmıyor.bunu yapmak çokmu zor.yada yolda aracımla giderken yada iş makinemle bir yeri kazarken aracımın harareti çok yüzselmiş aracımın aniden stop etmesi çokmu zor(yok hararet aşırı yükseldiğinde çalışması lazım gibi şeyler yazmayın)yani aslında herşey çok basit bunlar imlansız değil ama nedense yapılmıyor haa sakın vay be harbidende demeyin belkide benim bu yazdıklarımı çok değerli mühendis abilerim belkide 90 lı yıllarda düşünmüşlerdir napalım benimki köşeli anca düştü.(sene 2016.aslında ben bunu sene 98 de düşünmüştüm ama anca yazıyorum siz şimdi kaale alın)
    şimdi gelelim aldığımız motora (motora diyorum üretici firma ile bir ortaklığım yok)şimdi ben şu durumda kendimi şanslı hissediyorum.aldığım motorda sadece balata sesi var oda önden geliyor.ilk bakımda garantiden değiştirteceğim.değiştirecekler
    arkadaşlar tekrar söylüyorum aldığı motorun hatalı üretildiğini,kendisinin aldatıldığını (kek yerine konulmak),servise gittiği halde sorunlarının çözülemediğini düşünen arkadaşlar varsa lütfen irtibata geçelim.bunu daha öncede yazdım telefonumuda verdim ama kimse aramadı.bakın türkiye 2000 yılından bu yana tüketici hakları konusunda çok yol kat etti.yolu ve yordamını anlattım.kayıtsız kalmayalım.gerçektende ayıplı mal aldığını düşünen arkadaşlar varsa üretici firma yada distribütör firmaya yaptırımlarımız çok ağır olur.şikayetlerimizde ortak hareket edelim.vereceğimiz 300-500 liranın zaten yüzde doksanını alacağız artı ne kadar zarara ugradıysakda bu karşılanacak.mahkemelerinin bilirkişi heyetleri bizden birileri.sanırım bu konuya motor mühendisleri bakarlar.yani onlarda tüketici inanın siz bir derseniz o beş yazar(tecrübelerle sabit).lütfen şikayeti olan arkadaşlar haklarını yedirmesinler.rica ediyorum.
    Destekliyorum hocam sizi, konuda irtibatta kalalım. Çok haklısınız.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:29 ----------

Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doğrudur benzin pompasını içinde ki benzin vasıtası ile soğutma sağlıyor mümkün mertebe benzin bitene kadar motoru kullanmayalım aldığınız yakıt a göre ayarlama yapın ki bir sıkıntı yaşamayın. 2015 modelde orta sehpa standart hale geldi geride de bunun paylaşımını yaptım. Motor üzerinde orta sehpa varda siz yok diye mi biliyorsunuz yoksa üzerinde yokmu.
    Hocam yanlış anlatmışım telefon ve vardiya telaşesiyle. Evet, üzerinde orta sehpa var. Ben olmadığını düşünüyordum o yüzden sordum, sadece 2014 modellerde var sanıyordum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı Agv adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Destekliyorum hocam sizi, konuda irtibatta kalalım. Çok haklısınız.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:29 ----------

Hocam yanlış anlatmışım telefon ve vardiya telaşesiyle. Evet, üzerinde orta sehpa var. Ben olmadığını düşünüyordum o yüzden sordum, sadece 2014 modellerde var sanıyordum.
    2014 ün ilk gelenlerde orta sehpa vardı sonra kaldırdılar, 2015 model ilk parti veya ikinci partiden itibaren orta sehpa standart hale geldi, 2015 olup bazılarında orta sehpa yine yoktu. Dişli olayında 6. vites yok gibi bir şey oluyor ama 5. viteste işinizi gayet görüyorsunuz 6. vitesi kullanmanıza hiç gerek yok. mengü16 boş vites müşürünüz arızalı olabilir, akü değerlerini de kontrol ettirin.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

Motosikleti
    Mondial cup, Pulsar 200 NS, Dominar, Honda NC750 S
    Alıntı biyeybaraküs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    konunu açıldığını günü dün gidi hatırlıyorum ne çabuk 495 sayfa olmuş herkese kazasız belasız der kaçarım
    Aynen öyle ya bende ilk Pulsar kullanıcılarından biri olarak kavgayla dövüşle acıyla tatlıyla ne çabuk 495 sayfa olmuş der uzarım
    AttilaXtreme bunu beğendi.
    Sonuçta hepimiz ölecez...!

oknglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya Nostalji 125 , Pulsar 200NS
    Alıntı sheriff87 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen öyle ya bende ilk Pulsar kullanıcılarından biri olarak kavgayla dövüşle acıyla tatlıyla ne çabuk 495 sayfa olmuş der uzarım
    hiç sormayın almam bu motoru dediğim günler geldi aklıma 13 bin km olmuşuz :D der tüyerim
    AttilaXtreme bunu beğendi.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX

Vites pedalı gevşemiş, alyan anahtarı bulamıyorum. Eve gidene kadar cıvatanın düşmemesi için ne yapabilirim ? elle dönmüyor cıvata.

Motosikleti
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://i64.tinypic.com/noh7ac.jpg
    Vites pedalı gevşemiş, alyan anahtarı bulamıyorum. Eve gidene kadar cıvatanın düşmemesi için ne yapabilirim ? elle dönmüyor cıvata.
    düz tornavida veya pense yardımı ile sıkabilirsin, pense kullanırsan bez veya selpak kullanarak çevir parçayı ezmemiş olursun.
    Mengu16 bunu beğendi.
    Orkidor61

kadırmadran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks jaguar 100...Pulsar 200 ns... 0506 574 30 38
    Arkadaşlar motorumuzu aldık sonunda. Fotoları en yakın zamanda atarım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:48 ----------

Selcuk89, kdiner ve AttilaXtreme bunu beğendiler.

drej73 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 2011 (Raş)
    slm arkadaşlar kardeşim bu motoru almak istiyor sizce fiyat nasıl yada motor iyimidir fikirlerinizi almak istiyorum

NOT: bizde motoru görmedik antepten adanaya gidip görüp alacaz inşlh.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...1195321/detay/

Arkadaşlar sadece yazın asfaltta kullanmak için sizce hangi lastik markası uygun? Rosso 2 Metzeller Michelin?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    rosso 1 michelin 2 metzeler 3 türkiye şartlarında sıralama böyle.

Arkadaşlar servis 2 binde yağ değişimi 5 binde bakım diyor bazı arkadaşlar 5 binde bir gidilecek yazmıştı kendiniz değiştirirseniz yağı garanti dışı kalır dedi servis saçmalık bu 2 binde gidilir mi! Bilgisi olan var mı arkadaşlar 5 binde gidelim ona tamam da 2 binde biz değiştirirsek garanti dışı mı kalıyor? Yağ filtresi ve uygun yağ ile değişim yapsak 2 binde gidersek işçilik ücreti ve zaman kaybı gereksiz fazla olur

Motosikleti
    Alıntı vanhelcing adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar sadece yazın asfaltta kullanmak için sizce hangi lastik markası uygun? Rosso 2 Metzeller Michelin?
    Yaz için en iyisi Rosso 2 ama, 200cc motorda Rosso 2'nin Metzeler Lasertec'ten farkını anlayabileceğini sanmam. Aradaki 200-250 lira farka bol bol benzin alıp gezilir
    kdiner bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Agv adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar servis 2 binde yağ değişimi 5 binde bakım diyor bazı arkadaşlar 5 binde bir gidilecek yazmıştı kendiniz değiştirirseniz yağı garanti dışı kalır dedi servis saçmalık bu 2 binde gidilir mi! Bilgisi olan var mı arkadaşlar 5 binde gidelim ona tamam da 2 binde biz değiştirirsek garanti dışı mı kalıyor? Yağ filtresi ve uygun yağ ile değişim yapsak 2 binde gidersek işçilik ücreti ve zaman kaybı gereksiz fazla olur
    garanti kağıdında 2000 bakımı diye bir şey yok, yağın kontrolüne göre yağ değişimi yapılır diyor kaldı ki ara yağ değişimini kendiniz yapabilirsiniz veya serviste de yatırabilirsiniz veya yaptırmaya bilirsiniz de.
    SERVİS HATIRLATMA
    Servis zamanı geldiğinde anahtar işareti şeklinde belirir.
    1.Servis 450 km
    2.Servis 4950 km
    3.Servis 9950 km
    4.Servis 14950 km
    Bu ikaz lambası yukarıdaki gibi bakım süresi geldiğinde belirir.
    Devamında ise her 5000 km de bir yanar.

Motor yağı her 2.000 km’de kontrol edilerek eksikse tamamlanması, kirlenmiş ise
    değişim yapılması gerekir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:41 ----------

Alıntı burak burk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rosso 1 michelin 2 metzeler 3 türkiye şartlarında sıralama böyle.
    bu sıralamayı tersten başa doğru yazmak daha mantıklı Türkiye şartlarında.
    maktama bunu beğendi.
    Orkidor61

garanti kağıdında 2000 bakımı diye bir şey yok, yağın kontrolüne göre yağ değişimi yapılır diyor kaldı ki ara yağ değişimini kendiniz yapabilirsiniz veya serviste de yatırabilirsiniz veya yaptırmaya bilirsiniz de.
    SERVİS HATIRLATMA
    1.Servis 450 km
    2.Servis 4950 km
    3.Servis 9950 km
    4.Servis 14950 km

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:41 ----------

Aynen hocam tekrar teşekkürler yardım için. O zaman kendim değişim yaparım filtresini alıp ilk bakımdan sonra. Sonrasında da 5 bin km bakımında tekrar yağ değişir. (Kullanıma göre artık yoğun kullanmış olursam değiştiririm)

SERVİS HATIRLATMA
    1.Servis 450 km
    2.Servis 4950 km
    3.Servis 9950 km
    4.Servis 14950 km

Yaz için ve asfalt yol için daha çok yorumlarsanız sevınırım

Motosikleti
    Alıntı vanhelcing adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaz için ve asfalt yol için daha çok yorumlarsanız sevınırım
    Türkiyenin yol şartları belli, istanbul park ta biz motor kullanmıyoruz, rosso 2 iyi olabilir ama yol şartlarımız belli yumuşak olduğu için ömrü de kısa olacaktır, michelin ve metzeller lazertek fazlasıyla bizim işimizi görür, ben bridgestone bt45 kullanıyorum, yağmurlu ve soğuk hava da güzel ama iyi havada ha orijinali kullanmışsın ha bunu fark yok benim için.
    Orkidor61

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    20 bin km'dir rosso 2 kullanıyorum, çoğu lastikten hala iyi durumda viraj yapıyor olmama rağmen.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

Motosikleti
    Alıntı abeciMotoru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    20 bin km'dir rosso 2 kullanıyorum, çoğu lastikten hala iyi durumda viraj yapıyor olmama rağmen.
    sen sevin daha ne istiyorsun, ben pulsarla cros yapıyorum bana rosso 2 ve michelin gitmez, her yolda kullanabileceğim lastik lazım.
    Orkidor61

Motosikleti
    Şuan yok alıcak
    SELAMUN ALEYKUM BEN 1 AY ONCE BAJAJ BOXER MOTORSIKLETINI SATMIS PULSAR ALMAYA NIYETLENEN BIR ARKADASINIZ KARDESINIZIM FORUMUN TAMAMINI OKUYAMASAMDA GÖZGEZDERDIM PULSAR 200 NS ALMAK ISTIYORUM KISMET OLURSA ŞUBAT AYI GIBI DUSUNUYORUM AMA BU SAHIBINDENDEN BAKIYORUM BAYI BAYI FIYAT DEGISIYOR 8290 A DA VAR 779O'A'DA FIYAT VAR NASIL BIR FIYAT POLITIKASI ÇÖZEMEDIM

Motosikleti
    Alıntı Byhamit.. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    SELAMUN ALEYKUM BEN 1 AY ONCE BAJAJ BOXER MOTORSIKLETINI SATMIS PULSAR ALMAYA NIYETLENEN BIR ARKADASINIZ KARDESINIZIM FORUMUN TAMAMINI OKUYAMASAMDA GÖZGEZDERDIM PULSAR 200 NS ALMAK ISTIYORUM KISMET OLURSA ŞUBAT AYI GIBI DUSUNUYORUM AMA BU SAHIBINDENDEN BAKIYORUM BAYI BAYI FIYAT DEGISIYOR 8290 A DA VAR 779O'A'DA FIYAT VAR NASIL BIR FIYAT POLITIKASI ÇÖZEMEDIM
    Petrolcü usülü sanırım rafineriye yakın ucuz olur. Bu Bajaj'ın da fabrikası akdeniz'de mi acaba ? 7500'e veriyolar orada Pulsar 200NS'yi..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)