Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

yaş 27 önümüzdeki hafta sınav var a2 ekletiyorum ehliyetime kısmetse aklım pulsarda yada cbr 125 de bana öle cok fazla güç lazım degil ama şık güzel bir motosikletim olsunda istiyorum , muhtelemelen 2.el alabilirim bütçe kısıtlı malesef, o yüzden pulsar kullanan arkadaşlar yeni başalayacak olan bizler için yorumunuz ne olur
    honda cbr 125 ile kıyarlarsanız özellikle

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    PULSAR 200NS
    Alıntı hakanlevent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaş 27 önümüzdeki hafta sınav var a2 ekletiyorum ehliyetime kısmetse aklım pulsarda yada cbr 125 de bana öle cok fazla güç lazım degil ama şık güzel bir motosikletim olsunda istiyorum , muhtelemelen 2.el alabilirim bütçe kısıtlı malesef, o yüzden pulsar kullanan arkadaşlar yeni başalayacak olan bizler için yorumunuz ne olur
    honda cbr 125 ile kıyarlarsanız özellikle
    bende yarin sinava giriyorum.insallah sıkıntı cikmazda aliriz ehliyetlerimizi.karsilastirma olayina gelince tarz olarak degisik iki motor.biri grenajli biri grenajsiz.ben cbr 250 yi gordum guzel motor ama tarz olarak bana uymadi.ben naked tarzi motorlari seviyorum.pulsardan sonra ya er6n yada mt07 bana uyar.sizde once tarzinizi belirleyin.

Motosikleti
    Dominar400
    Arkadaşlar cuma motora bindim 10 km kadar gittim istop ettim bidaha marş almadı tık tık etti.
    Neyse biraz sonra aldı.daha sonra tekrar almadı.servise gittim aküyü şarj edelim takalım olmazsa garantiden yenileyelim dediler.daha 2100 km deyim.ordaki kurye arkadaş hiç uğraşma lastiğini değiştirmişsin akünü de değiştir rahat et dedi.yuasa 12 volt 9 amper önerdi.fiyat 240 tl idi,Vlm marka 130 a taktırdım.6 ayda bir kontrol ettiricem inş.eski tip sulu akü.
    Olur olmaz yerde ittir kaktır motoru vurdur işleri bana göre değil sağlam iş yapayım dedim.
    İnşaallah bir sıkıntı olmaz..malum havalar soğuk.
    Selcuk89 bunu beğendi.

Motosikleti
    sym fiddle 2012-pulsar 200ns-dominar400
    Selam arkadaşlar herkese iyi haftalar. benim motorda benzin göstergesindeki işaret 3 çizgi olmasına rağmen uyarı veriyor iki kere 10ar liaralık benzin aldım hala uayrı veriyor neden olabilir acaba.

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı irfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar herkese iyi haftalar. benim motorda benzin göstergesindeki işaret 3 çizgi olmasına rağmen uyarı veriyor iki kere 10ar liaralık benzin aldım hala uayrı veriyor neden olabilir acaba.
    "...Uyarı veriyor" derken?!!?! siyah/beyaz lcd Göstergede benzin çizgilerinin hemen yanındaki "benzin pompası" şeklindeki işaret mi yanıp sönüyor 3 çizgi benzin varken? Eğer öyleyse O işaret yanıp sönmeye benzin tek çizgi kaldığında başlar normal durumda , 3 çizgide yanıp söneni ilk defa duyuyorum.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    benzin şamandırası arızalı olabilir servise gösterin veya biraz daha fazla benzin alın birde öyle deneyin.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

Motosikleti
    yanıp sönmeden sadece benzin pompası işareti var.
    Alıntı maktama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "...Uyarı veriyor" derken?!!?! siyah/beyaz lcd Göstergede benzin çizgilerinin hemen yanındaki "benzin pompası" şeklindeki işaret mi yanıp sönüyor 3 çizgi benzin varken? Eğer öyleyse O işaret yanıp sönmeye benzin tek çizgi kaldığında başlar normal durumda , 3 çizgide yanıp söneni ilk defa duyuyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:55 ----------

evet servise gitmeden halledebilirsem iyi olur zira cumartesi gene servisteydim yağ haznesinin altında nemlenme vardı sızıntı gibi geldi bana ama ter yapmıştır dediler 2000 de yağ değişimi varmış galiba ozman bi daha bakarız gerekirse sıvı conta koyarız dediler. yağa baktı düzken eksilme yoktu. birde ben hala stop ettiyorum özellikle belli bir süre gittikten sonra dur kalklarda yada düşük hızlarda hala stop ediyor ama bi türlü yazılım attıramadım. yolda aniden durmaısndan korkuyorum elim hep debriyajda korkuyorum açıkcası motoru kullanırken.
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benzin şamandırası arızalı olabilir servise gösterin veya biraz daha fazla benzin alın birde öyle deneyin.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Alıntı Karıncaezmez adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar cuma motora bindim 10 km kadar gittim istop ettim bidaha marş almadı tık tık etti.
    Neyse biraz sonra aldı.daha sonra tekrar almadı.servise gittim aküyü şarj edelim takalım olmazsa garantiden yenileyelim dediler.daha 2100 km deyim.ordaki kurye arkadaş hiç uğraşma lastiğini değiştirmişsin akünü de değiştir rahat et dedi.yuasa 12 volt 9 amper önerdi.fiyat 240 tl idi,Vlm marka 130 a taktırdım.6 ayda bir kontrol ettiricem inş.eski tip sulu akü.
    Olur olmaz yerde ittir kaktır motoru vurdur işleri bana göre değil sağlam iş yapayım dedim.
    İnşaallah bir sıkıntı olmaz..malum havalar soğuk.
    bosch da 90,110,130 a canavar gibi bakım gerektirmeyen jel akuler vardı almadan önce keske baksaydın
    Karıncaezmez bunu beğendi.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:55 ----------

evet servise gitmeden halledebilirsem iyi olur zira cumartesi gene servisteydim yağ haznesinin altında nemlenme vardı sızıntı gibi geldi bana ama ter yapmıştır dediler 2000 de yağ değişimi varmış galiba ozman bi daha bakarız gerekirse sıvı conta koyarız dediler. yağa baktı düzken eksilme yoktu. birde ben hala stop ettiyorum özellikle belli bir süre gittikten sonra dur kalklarda yada düşük hızlarda hala stop ediyor ama bi türlü yazılım attıramadım. yolda aniden durmaısndan korkuyorum elim hep debriyajda korkuyorum açıkcası motoru kullanırken.
    Yazılım attırmadan idare edebiliyosan idare et. Yazılım attırınca motor freni yapıp yavaşlarken 3000 devirin altında arka tekere bişey sıkışmışta motoru zıplatıyomuş gibi sallantı yapıyo motor. Şehiriçi ara sokaklarda gezerken düşük hızda çok rahatsız ediyor.

Motosikleti
    Dominar D400
    ...
    Eeee, onun normali zaten öyle!! YAni yanıp sönmeden sabit durur tek çizgiye inene kadar. "Benzin 3 çizgi iken uyarı veriyor" dediğiniz uyarı nedir ozaman, onu anlamadım!!
    y....birde ben hala stop ettiyorum özellikle belli bir süre gittikten sonra dur kalklarda yada düşük hızlarda hala stop ediyor ama bi türlü yazılım attıramadım. yolda aniden durmaısndan korkuyorum elim hep debriyajda korkuyorum açıkcası motoru kullanırken.
    Bu anlattığınız motorun kronik stop etme sorunundan çok sizin kullanımınızdan kaynaklı stop etme gibi duruyor, keza kronik stop etme durumu durmaya yakın debriyajı çektiğinizde oluyor. Dur-kalklarda değil.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs

maktama nın dediği gibi benzin göstergesi sabit kalır, tek çizgiden sonra yanıp söner.

Motosikleti
    yanlış mı hatırlıyorum benzin bitimine yakın çıkıp yanıp sönen bi uyaru değilmiydı o benzin doluyken o işareti ilk defa görüyorum sanki

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Benzin göstergesi sabit , 2 diş kalınca benzin sembolü yanıp yanıp sönmeye başlıyor 3 çizgiye kadar sabit kalıyo

Arkadaşlar İstanbul'da hangi bayiden almamı önerirsiniz? Siyah renk arıyorum.. Düzgün, satın alma sonrası ilgilenecek bir bayi arıyorum. Teşekkürler.

motomaniag - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 cbf 150 kawasaki er-5 pulsar 200 inazuma
    bajaj pulsar alacaksan pendik yeşilyurt motoru tavsiye ederim servisteki arkadaslar cok ilgili 4 defa ucretsiz parca degısımı yaptılar ve ilgileri iyi güleryuzluler paragoz degilller tavsiye ederim

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzin göstergesi sabit , 2 diş kalınca benzin sembolü yanıp yanıp sönmeye başlıyor 3 çizgiye kadar sabit kalıyo
    Bende tek çizgi kalınca yanıp sönüyor. Bir önceki sayfadaki arkadaşta 3 diş kaldığında yanıp sönüyormuş. Motorun bir standardı olmadığı, kafasına göre takıldığı bir noktayı daha tespit ettik bugün.

Arkadaşlar kampanya döneminde 2015 model Pulsar almaya karar verdim. Zira yeni yılda dövizde dalgalanma bekliyorum bu şüphesiz fiyatlara yansıyacaktır. Arada oluşacak yaklaşık 1000 Tl'lik farkı plaka, ruhsat ve sigorta masraflarında kullanmak daha mantıklı geldi. Forumda aradım ama bulamadım bayiden motoru alırken nelere dikkat etmeliyim tavsiyelerinizi lütfen paylaşın. Bir de yeni nesil pulsarı eski serilerden nasıl ayırt edebilirim, kazıklanmak istemem. Hangi bayii'yi tavsiye edersiniz. Teşekkürler.

motomaniag - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 cbf 150 kawasaki er-5 pulsar 200 inazuma
    2015 model pulsarlarda lastikleri nylogrip yazılı olmalı ve akü yatık değil dik konumda olmalı sele daha yumusak olmalı ve denge sensörü gidon bogazın altında olmalı ve bayi arıyorsan tavsiyem pendik yeşilyurt motordur

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    naked sport yazıyor yan grenajda ayrıca 200ns değil ns200 olarak değişti.

motodrift - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı burak burk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    naked sport yazıyor yan grenajda ayrıca 200ns değil ns200 olarak değişti.
    Bana 2014 ü kakaladılar o zaman 2 hafta önce 0 olarak aldım motoru.Naked sport yazmıyor ve lastikleri 2014 lerle aynı.Bazı 2015 pulsarların lastikleri değişik.

İlk bakım 500-750 km arası diyorlar,siz kaçıncı km de bakıma gitmemi tavsiye edersiniz ?
    Benim hayatta yegâne fahrim, servetim Türklükten başka bir şey değildir ! ϜϓſϞ BAŞBUĞ ATATÜRK

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)