Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    kuralsızlar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    rtr 150 apache
    Alıntı ceza031 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bildiyim subaplı motorlarda 10w40 yağ iyidir benım yağı sorma sebebim servisteki dandik yağların farkında olmam kaliteli motul yada ipone yağ alıp kendim deyiştiriyim hem param çöp olmasın hemde pulsarım 20w50 yağ biraz daha kalındır torku güçlenir lakin aşınma oranını bilemem 10w40 yağ ince ve güzeldir şanzumanı vs vs yormaz ama nekadar sağlıklıdır bu pulsar için bilemem iki arada bir derede kaldım enson kafam atıcak zeytin yağı basıcam
    Pulsar icin yazin önerilen yağ 15-50 arkadaşlar motul ve repsol markaların var bu yağdan tavsiye ederim.kisin 10-40

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bu haftasonu şansıma burada KTM deneme sürüşü organize etmişler. Öğleden önce KTM Duke 200'ü kullandım. Geçen hfataki Pulsar denemesinden sonra sıcağı sıcağına çok iyi oldu. Bazı arkadaşlar abarttığımı düşünebilirler ama bana göre koltuğunun rahat olması ve amortisörleri dışında Pulsar'a göre hiçbir artısı yok. Aradaki fiyat farkına da bakarak, Altın Elbiseli Adam'ın 250 cc motor testindeki KTM sahibi bayanın deyişiyle "O paraları Duke 200'e assslaaa vermem" Bu kadar net söylüyorum. Titreşim olarak Pulsar'dan fazlası var diyebilirim. Gidişi ve frenleri tamamen aynı. Tabi yol bigisayarı da var ama o da gösterge tablosu olarak çok güzel durmuyor. Fiyat/performans anlamında Pulsar çok önde...
    volkan42, Ezio41, hamzarat ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

dolphin_star - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cg 125 kırmızı
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu haftasonu şansıma burada KTM deneme sürüşü organize etmişler. Öğleden önce KTM Duke 200'ü kullandım. Geçen hfataki Pulsar denemesinden sonra sıcağı sıcağına çok iyi oldu. Bazı arkadaşlar abarttığımı düşünebilirler ama bana göre koltuğunun rahat olması ve amortisörleri dışında Pulsar'a göre hiçbir artısı yok. Aradaki fiyat farkına da bakarak, Altın Elbiseli Adam'ın 250 cc motor testindeki KTM sahibi bayanın deyişiyle "O paraları Duke 200'e assslaaa vermem" Bu kadar net söylüyorum. Titreşim olarak Pulsar'dan fazlası var diyebilirim. Gidişi ve frenleri tamamen aynı. Tabi yol bigisayarı da var ama o da gösterge tablosu olarak çok güzel durmuyor. Fiyat/performans anlamında Pulsar çok önde...
    sen o farkı 20,000- 30,000 km devirdikten sonra sür bide abi ozaman anlaşılır asıl fark varmı yokmu sıfır motor zaten şuanda ne anlayacaksında? ybr 125 ile arora yebere arasında yada kuba xr arasındada fark yok. hatta kuba xr ybr den daha iyi gidiyor. ama ybr nin yaptığı km yi kuba yapsında göreyim. seninkide ona benzemiş bende seviyorum bajaj pulsarı ama diğer taraftada ktm duke dan bahsediyorsun. tvs ile kıyaslasan anlarım.. beni yanlış anlama bende motora gönül vermiş bi insanım nacizane fikrim bu benim her iki motoruda incelemiş biri olarak..
    motorun kaç beygir olduğu önemli değildir direksiyondaki eşşek olduktan sonra

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Yol bilgisayarı,ABS,Ters(upside downn)amortisörler,Lsatik kalitesi...Tüm bunlar fiyat farkını pluşturuyor HACI....

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:22 ----------

Paslanmaz çelikten imal Headers,alüminyum gidon ve çift eksantrik(Pulsar tek eksantrik),alüminyum arka maşa(Pulsar balkon demirdaha Tüm bunlar ABS'yi unutma min 1000 lira fiyat farkı doğrur...
    The Power of The Dreams.

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Alıntı Ezio41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim burası pek Kızıltoprak gibi olmasada idare eder . Motor çeşitleri var ama aksesuar olarak zayıf ne yazık ki izmit Ktm Bayii aslında yok Suzuki bayii istek üzerine Ktm getiriyor sadece Ama Ktm'nin servisini yapıyorlar mı bilmiyorum . Ktm de alıncak motor aslında ama burada Ktm'nin servis sıkıntısı var işte . Bişey olsa ya İstanbula ya Adapazarına gidilmesi lazım
    Dedim ya izmitin kizil topragi burada anca bukadar. Ktm nin bayi olmadigini biliyorum,refik abiye teklif ettiler ama istemedi. Demek istedigim sifir km ktm almak istersen bulvara gidecegin

Özkan abi kawa servisi, sisman yamaha servisi.. ordaki honda tabelali sofuoglunun servisligi vs yok adapazarindan fatura keserek paravan satis ve servis yapiyor
    yani hepsinin kim oldugunu, ne yaptigini biliyorum, gozum uzerlerinde
    Ezio41 bunu beğendi.

Motosikleti
    tvs rtr 150 hyper edge
    Alıntı dolphin_star adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen o farkı 20,000- 30,000 km devirdikten sonra sür bide abi ozaman anlaşılır asıl fark varmı yokmu sıfır motor zaten şuanda ne anlayacaksında? ybr 125 ile arora yebere arasında yada kuba xr arasındada fark yok. hatta kuba xr ybr den daha iyi gidiyor. ama ybr nin yaptığı km yi kuba yapsında göreyim. seninkide ona benzemiş bende seviyorum bajaj pulsarı ama diğer taraftada ktm duke dan bahsediyorsun. tvs ile kıyaslasan anlarım.. beni yanlış anlama bende motora gönül vermiş bi insanım nacizane fikrim bu benim her iki motoruda incelemiş biri olarak..
    TVS diyene kadar yine makuldu söylediklerin kardeş ama, tvs'nin hindistandaki pazar payının %10'un altında olduğunu, bajaj'ın ise tvs'den 3 kat daha fazla sattığını söylemeden geçemiycem. ayrıca bence (tabiki zaman gösterecek ama) pulsar duke'tan çok çokta kötü bi motor değil, öyle olsa ktm biyerlerini tutuşturup 3500tl indirim yapmazdı heralde.

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı tozlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    TVS diyene kadar yine makuldu söylediklerin kardeş ama, tvs'nin hindistandaki pazar payının %10'un altında olduğunu, bajaj'ın ise tvs'den 3 kat daha fazla sattığını söylemeden geçemiycem. ayrıca bence (tabiki zaman gösterecek ama) pulsar duke'tan çok çokta kötü bi motor değil, öyle olsa ktm biyerlerini tutuşturup 3500tl indirim yapmazdı heralde.
    Kay Ti Em 3500 tl indirim mi yaptı aboowww.E devlet vergisine noldu
    EKONOMİ bunu beğendi.
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Söylediklerimi biraz daha netleştireyim. KTM Duke Bajaj Pulsar'dan iyi motor bunu tartışmıyorum ancak birine ikisini ardarda test ettirirseniz belki Bajaj'ı almaz ama fiyatını öğrendikten sonra KTM'yi de almayacaktır. KTM 10 bin TL falan olursa belki düşünülebilir. Ben bugün yaşadığım deneyim sonrası kesinlikle almam. Binene kadar ben de detay kalitesine bakarak Duke 200'ü çok üstün görüyordum ama binince iş değişti.

TVS hiçbir zaman Bajaj'dan iyi bir marka olmadı. Satış rakamları Bajaj'ın yanından geçmiyor. Pulsar ile TVS Apache'nin kıyaslaması olmaz.
    dyavol-77 bunu beğendi.

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    Cbf'i satıp Pulsar alsam , acaba pişman olur muyum beyler ?
    Olursun dostum cbf kadar uzun yolda konforlu olamaz.sen böle devam et
    Ezio41 bunu beğendi.

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Alıntı Serk21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dedim ya izmitin kizil topragi burada anca bukadar. Ktm nin bayi olmadigini biliyorum,refik abiye teklif ettiler ama istemedi. Demek istedigim sifir km ktm almak istersen bulvara gidecegin

Özkan abi kawa servisi, sisman yamaha servisi.. ordaki honda tabelali sofuoglunun servisligi vs yok adapazarindan fatura keserek paravan satis ve servis yapiyor
    yani hepsinin kim oldugunu, ne yaptigini biliyorum, gozum uzerlerinde

Suzuki bayisini nasıl bilirsin peki kardeşim ? İyi mi servisi sence ?

Alıntı blueway2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olursun dostum cbf kadar uzun yolda konforlu olamaz.sen böle devam et

O zaman anlaşılan uzun yol ve rahatlık için İnazumadan başka bir seçenek kalmıyor dostum Yamaha WR 125 X te düşünmüyor değilim ama onunda 125lik olması uzun yolda yine yetersiz geleceğini düşünüyorum ...
    blueway2 bunu beğendi.

rebel_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pejo.Jawa.Titan.Ybr.Cbr.Vstrom.Drift.Pulsar.Gs800

O zaman anlaşılan uzun yol ve rahatlık için İnazumadan başka bir seçenek kalmıyor dostum Yamaha WR 125 X te düşünmüyor değilim ama onunda 125lik olması uzun yolda yine yetersiz geleceğini düşünüyorum ...
    Beyler pulsarı test etmeden rahatlık konusunda kesin karar vermeyin derim.
    Motosiklet ruhlu araba - QQ - kullanıcısı.

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Alıntı rebel_punto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler pulsarı test etmeden rahatlık konusunda kesin karar vermeyin derim.
    Bizim burada ki Kocaeli bayii sağolsun test motoru getirmediği için test etme imkanım yok şuan . Anca İstanbula gitmem lazım test etmek için .

Motosikleti
    tvs rtr 150 hyper edge
    Bizim burada ki Kocaeli bayii sağolsun test motoru getirmediği için test etme imkanım yok şuan . Anca İstanbula gitmem lazım test etmek için .
    her bayiye test için birer tane discover veriyo bajaj, pulsar test aracı yapmak isterse bayi kendisi alıyo (yanlışsam düzeltin lütfen), o yüzden izmitte sanmıyorum test motoru olacağını

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:43 ----------

Alıntı turkish39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kay Ti Em 3500 tl indirim mi yaptı aboowww.E devlet vergisine noldu
    valla abi vergiye noldu bilmiyorum ama, duke 200 12.500tl olduğuna göre zamanında 16.000tl verip alanların günahı neydi onu anlatsın biri çıkıp. şu millettin bi alışkanlığı var pahalıysa wuhuuuu çok kaliteli motor bu :p , bu millet böyle salak oldukça semer vuran çok olur

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390

10 yildir motosiklet kullaniyorum,bir cok marka modele bindim ve istanbuldan tut izmitinden golcugune bir suru tamirci arkadasim-abim var. Ama ben yinede gidip sifir km garantili motor aliyorum ve servis harici anahtar deydirmiyorum. Sorunun cevabi burda gizli
    Ezio41 bunu beğendi.

EKONOMİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    Pulsar 180 km oldu. İlk yakıt ölçümüm 4 lt ile 140 km gitti. 120 km si ş.dışı ort 70km/h ile.

Yani 100 km de 2.8 lt yakıt.
    silindirdeki molitop kaplama mi topitop kaplama mi neyse ondan olabilir cok (!) yakması

kaplama geçsin ilk yağ değişimi sonrasi daha net veriler alabiliriz

iddialara göre şehiriçi 2.4
    sehirdisi 1.8

yav 97 cc motorla sehir disi 50 ile gitsem 100 km de 2 litre yakıyor
    199 cc 90 km/h ile 98 km de 1.8 nasil yakacak aklim almıyor

iddialar yetkili agizdan bir de

hele hele 2015 te gelmesi beklenen "bajaj discover100"
    1 litreyle 91-102 km gittiği iddialari ortalikta pek cok site ölçüm sonuçlarını yazmış durumda

ne guzel rodajmis bu
    5000 devirde 70 km/h
    hic de sıkıcı değil

yağ konusunda petrol ofisi 10 40 sentetik yag API SL
    fiyat da 16.5-20 tl civarında

ilk değişime ince yag tavsiye edeceğim de havalar da isinmak üzere arada derede kalmamak mumkun değil
    zirt pirt yag markasi degisimi tavsiye edilmiyor icinde bir miktar kalıyor karışıp corba olma ihtimali olabiliyor

bir kac gün onceki bakımda 10 40 koyuldu motora
    1000 km de değişiyor benim motor yağı bir dahakine 20 50 koymam gerek

castrol öneririm önümüz yaz
    15 50 ideal
    adana da ikamet edenler 20 50 den sasmasin

10 40 daha az yakit tuketimi sagliyor iddialari uzerine kullanıyorum aklınızda bulunsun

hamzarat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F700GS
    lastik performansı nasıl arkadaşlar.ek bir bütçe ayırayım mı lastikler için? ne marka tavsiye edilir

dolphin_star - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cg 125 kırmızı
    Alıntı tozlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    satışa göremi belirliyoruz dostum bi motorun kalitesini? al ozaman senin tezine göre türkiyedeki en kaliteli motor mondial
    9.02.2014 tarihinde açıklanan TÜİK (Türkiye İstatistik Kurumu) 2013 yılı trafik tescil adetleri motosiklet satış verilerine göre 2013 yılı satış lideri, Mondial oldu.
    Kuruluşundan bu yana motosiklet sektöründe koşulsuz müşteri memnuniyeti odaklı, kaliteden ödün vermeyen, çağdaş yönetim ve üretim sistemleri ile hizmet veren UMA'nın (Uğur Motorlu Araçlar A.Ş.) tescilli markası Mondial, üst üste 9. kez satış lideri oldu.
    9 yıl üst üste satış lideri olmanın verdiği sorumlulukla 2014 yılına giren Mondial, bayilerine özel uygulamalı eğitimleri ve piyasaya sunacağı yeni motosiklet modellerinin heyecanı ile çalışmalarını sürdürüyor.
    Mondial Genel Müdürü Faysal Takmaklı yaptığı açıklamada "Lider olmak önemlidir ancak liderliği sürdürmek çok daha zor ve değerlidir. Kuruluşumuzdan bu yana 9 kez üst üste satış lideri olmakla aşılması zor bir başarıya imza attık. Sürekli artan ürün kalitemiz ve geniş yedek parça ağımız, satış sonrasında da değişmez müşteri memnuniyeti prensibimiz ile çalışmalarımıza devam edeceğiz. 2013 yılında da satış lideri olmamızı sağlayan Mondial ailesine ve Mondial'i tercih edenlere teşekkür ederiz."dedi. (otorehberi)

Kaynak: http://www.otomobilsayfasi.com/haber/mondial-2013_un-en-cok-satan-motoru-oldu/578425#ixzz32eQzH4Oe
    motorun kaç beygir olduğu önemli değildir direksiyondaki eşşek olduktan sonra

Motosikleti
    Honda CB 125 E
    Alıntı dolphin_star adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    satışa göremi belirliyoruz dostum bi motorun kalitesini? al ozaman senin tezine göre türkiyedeki en kaliteli motor mondial
    9.02.2014 tarihinde açıklanan TÜİK (Türkiye İstatistik Kurumu) 2013 yılı trafik tescil adetleri motosiklet satış verilerine göre 2013 yılı satış lideri, Mondial oldu.
    Kuruluşundan bu yana motosiklet sektöründe koşulsuz müşteri memnuniyeti odaklı, kaliteden ödün vermeyen, çağdaş yönetim ve üretim sistemleri ile hizmet veren UMA'nın (Uğur Motorlu Araçlar A.Ş.) tescilli markası Mondial, üst üste 9. kez satış lideri oldu.
    9 yıl üst üste satış lideri olmanın verdiği sorumlulukla 2014 yılına giren Mondial, bayilerine özel uygulamalı eğitimleri ve piyasaya sunacağı yeni motosiklet modellerinin heyecanı ile çalışmalarını sürdürüyor.
    Mondial Genel Müdürü Faysal Takmaklı yaptığı açıklamada "Lider olmak önemlidir ancak liderliği sürdürmek çok daha zor ve değerlidir. Kuruluşumuzdan bu yana 9 kez üst üste satış lideri olmakla aşılması zor bir başarıya imza attık. Sürekli artan ürün kalitemiz ve geniş yedek parça ağımız, satış sonrasında da değişmez müşteri memnuniyeti prensibimiz ile çalışmalarımıza devam edeceğiz. 2013 yılında da satış lideri olmamızı sağlayan Mondial ailesine ve Mondial'i tercih edenlere teşekkür ederiz."dedi. (otorehberi)

Kaynak: http://www.otomobilsayfasi.com/haber/mondial-2013_un-en-cok-satan-motoru-oldu/578425#ixzz32eQzH4Oe
    Tvs neye göre bajajdan kaliteli bir kaç cümleyle anlatırmısın?

megaslender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj pulsar 200ns
    Herkese Merhaba,

Bende bu hafta kırmızı bajaj 200ns aldım hayırlısıyla. Servise rodaj konusunu sorunca herhangi bir kısıtlama getirmiyoruz, o eskidendi dedi. Doğru mu acaba???

EKONOMİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    Kıyası cbr ye göre yapıyorum hep. Cbr ye göre daha güzel devirleniyor. Cbr gibi 2.500 devirdeyim vites küçült demiyor. Ş.içinde çok daha pratik. Ş.dışında daha az yorucu. Rüzğar koruması olarak öyle ahım şahım bir fark yok. Lastikler daha iyi.

180 km az. Haftada bir gün izin, oda çola çocuğa gidiyor. Arada kaçamak yapmaya çalışıyorum. Bu gün bir arkadaşla drift in devri için ilçeden merkeze gittik. Dönüşte artçılı geldim. Arkadaşın dediği: abi koltuğu cbr ninki gibi sert. Cbr ye çektirdiğin kaplamadan yaptır. Aynı fikirdeyim.

Artçılı kullanımı rahat. Ağırlık öne fazla olduğundan sıkıntı yapmıyor.

Kaldırımdan iniş ve çıkışı çok güzel, enduro tadında. Ayrıca oldkça ilgi çekiyor. Üzerinde harici alarm var ve hergün sesini duyuyorum.
    pulsar 200 vs java 350 desem

liseli 350 cc kullanıyor
    qq kullanıcısı 199 cc kullanıyor

iyiye dogru bir gidiş beklentisi icine giriyor insan

yoksa mehter takımı gibi 2 ileri 1 geri mi :D

JAWA 350 TEKNİK ÖZELLİKLER
    Model :TYPE 638 Modeli TWİNSPORT 350 cc
    Yakıt Tankı Kapasitesi : 18,0 Lt.Yedek:2,8lt
    Motor : 2 Zamanlı,
    Hava Soğutmalı (cekoslovakya soğuk bir ülke olduğundan yaz kış fark etmez))
    Silindir : 2
    Jantlar : Telli
    Çap X Strok : 58.5 X 60.5 (pistonlar)
    motor Hacim : 343,5 cm3
    Sıkıştırma Oranı : 9,8 :1
    Süspansiyon Ön : Teleskobik Furş 150 mm
    Maximum Güç : 27 HP / 5250 dd.
    Süspansiyon Arka : Teleskobik Ünite 80 mm
    Maximum Tork : 32 Nm / 4750 dd.
    Frenler Ön : Tambur
    LasLastikler Ön : 3,25 X 18
    Lastikler Arka : 3,25 X 18
    Ateşleme : Ayaktan (kick starter)
    Frenler Arka : Tambur 160 mm
    Transmisyon : 4 Vites Kuru Ağırlık : 152Kg
    Aks Arası Mesafe : 1370 mm
    Maximum Hız : 180 km/saat
    Sele Yüksekliği : 820 mm

PULSAR Teknik ÖZELLİKLER

Silindir Hacmi : 199,5 cc
    Motor : Enjeksiyonlu Tek Silindir 4 valf 4 Zamanlı
    Maksimum Net Güç : 23,52 ps 9500 dev/dk
    Maksimum Net Tork : 18,3 Nm 8000 dev/dk
    Soğutma Sistemi : Su Soğutmalı
    Aktarma : Zincir
    Şanzıman : 6 Vites
    Ateşleme : 3 buji ile Digital CDI
    Çalıştırma : Elektrik / Pedal
    Aks Arası : 1363 mm
    Yüksüz Ağırlık : 145 kg
    Yakıt Tankı (yedek dahil) : 14,3 litre
    Ön Süspansiyon : Sürtünmeyi önleyici burç ilaveli
    teleskopik amortisörler
    Arka Süspansiyon : Nitrox gazlı tekli amortisör
    Ön Fren tip/boyut : Disk / 280 mm
    Arka Fren tip/boyut : Disk/ 230 mm
    Ön Lastik : 100/80 - 17 52P Tubeless
    Arka Lastik : 130/70 - 17 61P Tubeless

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)