Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    asuvara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 2005/Bajaj Pulsar 200 NS
    Mavi üçlü çantalı.Acaba benmiyim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı mzhastası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    siz beni anlamakta zorluk çekiyorsunuz benim dedğim olay

- CBR125 ve YZF-R125 ile kıyaslama olayı değil bikere
    - ayrıca marsda da yaşamıyorum vergiden tabiki haberim var ,yılda 10 bin tl vergi ödüyorum ben.
    - 200 lük motora göre pahalı dedim çnkü aynı paraya 500 lük 600 lük motor satanlar var.
    - bakın tekrar söylüyorum siz bu motora sadece şeklinden ötürü biniyorsunuz ve ben sizin sadece bu şekilden ötürü o kadar para vermenizi ve karşılığında çok büyük bir güç bulamamanıza acıyorum.
    - madem bu kadar şekilcisiniz hadi 200ns yi satıp rs 200 alın ne değişecek arkadaşlar?? rs 200 , 200 ns nin giydirilmiş hali bu forumda bunlarda tartışılıyor ve kimse sadece şekli daha iyi diye rs 200 alma taraftarı değil çnkü sadece şekil için fazladan 2 bin tl fiyat koymuş adam.

bu akıl mantık işimi ? sizin düştüğünüz durumda bunun aynısı bunu anlamak bu kadar zor mu?
    8 liraya 600 cc varsa getir hemen ben alacam cc yükseltme vaktim geldi sahibindeni hatim ediyorum 8 liraya 600 cc varsa almak isterim ,
    TR_96 bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07 Milky White
    RS 200'ün egsozu NS 200 e takabilirmiyiz? görüntüsü değişse gidişi sesi etkilenir mi ki sizce?

svsmrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    Alıntı asuvara adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mavi üçlü çantalı.Acaba benmiyim.
    Yok benim gördüğüm çantasız bende kırmızı discover var

Motosikleti
    sym fiddle 2012-pulsar 200ns-dominar400
    merhabalar 200 ns lastiklerinin ıslak performansı nasıl. motoru iş yerinin bahçesinden eve götürmek zorundayım. hava malum bide dik bir yokuş ineceğim eve gitmek için kayarmı.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı irfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhabalar 200 ns lastiklerinin ıslak performansı nasıl. motoru iş yerinin bahçesinden eve götürmek zorundayım. hava malum bide dik bir yokuş ineceğim eve gitmek için kayarmı.
    Orjinal lastikleri ıslak yolda berbat, kayabilirsin de düşebilirsin de. Metzeler lastik taktırdım ıslak yolda her türlü cambazlığı yapıyorum sorun yok. Eskiden arka lastik kuru yolda bile az bişey fazla frene basınca kayardı, yeni taktırdığım lastikle ıslakta bile arka lastik kaymıyor.

Motosikleti
    sym fiddle 2012-pulsar 200ns-dominar400
    teşekkürler. haftasonu alıcam ozman bu havalarda düşmeyelim bide.
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Orjinal lastikleri ıslak yolda berbat, kayabilirsin de düşebilirsin de. Metzeler lastik taktırdım ıslak yolda her türlü cambazlığı yapıyorum sorun yok. Eskiden arka lastik kuru yolda bile az bişey fazla frene basınca kayardı, yeni taktırdığım lastikle ıslakta bile arka lastik kaymıyor.

Motosikleti
    Pulsar 200ns
    Hocam Metzeler lastiklerin ön/arka tam ebatlarını, birde aldığınız fiyatı yazabilirmisiniz?

Motosikleti
    Alıntı mavipanda adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam Metzeler lastiklerin ön/arka tam ebatlarını, birde aldığınız fiyatı yazabilirmisiniz?
    http://www.motolastik.com/metzeler-l...7-52s-pmu27251
    http://www.motolastik.com/metzeler-l...7-62s-pmu27260
    Şurdan linklerdeki lastikleri aldım, şu an indirim yapmışlar. Doların benim lastik aldığım tarihe göre oldukça yükselmesine rağmen fiyatlar benim aldığım fiyatlarla indirimdeyken aynı. İzmirdeki yerlerine jantları götürürseniz makinede sökme takma ve balans da yapıyorlar.

Motosikleti
    Pulsar 200ns
    http://www.motolastik.com/metzeler-l...7-52s-pmu27251
    http://www.motolastik.com/metzeler-l...7-62s-pmu27260
    Şurdan linklerdeki lastikleri aldım, şu an indirim yapmışlar. Doların benim lastik aldığım tarihe göre oldukça yükselmesine rağmen fiyatlar benim aldığım fiyatlarla indirimdeyken aynı. İzmirdeki yerlerine jantları götürürseniz makinede sökme takma ve balans da yapıyorlar.
    Tamam çok teşekkür ediyorum.

Motosikleti
    Arkadaşlar iyi akşamlar.
    Merak edenlere söyleyeyim.Konu marka fetişizmi ise bu motor dışarıda Kavasaki olarak ta satılıyor.
    Bu motor asla kalitesiz değil.Ürettiği güce göre 100-120 km'de 3.0 lt yakıyor (kendi 256 km molasız deneyimim).Titreme yok.Selesi herhangi bir motordan çok ta sert değil.Aynaların görüş açısı kişisel olarak dar gelebilir.Ben değiştirme gereği duymadım.Orjinal lastikleri ile (2014 model) toplam 4000 km yol yaptım bana sıkıntı çıkarmadı.Lastik konusu da göreceli.Bugün yoğun yağışta (150km Afyon ANK arası) geldim.Motor tecrübeme gelirsek 25 yıldır çeşitli motorlar kullandım ancak onlara istinaden bu yorumları yapabiliyorum.Daha tecrübeli arkadaşlar muhakkak farklı yorumlar yapabilirlar bunlarda onların göreceli yorumlarıdır,ona da saygı duyarım.Arkadaşlarımız bu motorla yurt dışı gezi yaptılar onların deneyimlerinden de istifade edebilirsiniz.Bu motoru kimleer almalı derseniz; küçük motora binmek isteyip güç ve torkunu arttırıp yakıt ve sarf masrafını düşük tutmak isteyenler binmeli.Uzun yol yaparmı evet çokta güzel yapar şehir içinde nasıl derseniz;asıl o iş için ustadır.

Şimdi Buradaki tecrübeli arkadaşlarımla şu yağ konusunu tartışmak istiyorum.Kitapçığımız diyorki 20-50 SL üzeri yağ kullanın, bulamasaanız diğer yağları deneyin diyor.Bir sürü yağ deneyen arkadaşım olduğunu düşünüyorum.Hiç 20W 50 kullanan arkadaşım varmı.Bizde bir 10w 40 muhabbeti aldı yürüdü son yıllarda.Halbuki yurt dışında 20w 50 yarı yada sentetik yağ kullanımı artmış durumda.Yada diğer yağ deneyimlerini paylaşabilirmiyiz.
    YBR SÜVARİSİ

Motosikleti
    100-120km hızlarda asla 3 litre yakmıyor. Şehiriçi olabilecek en ekonomik kullanımla 1 litre ile 35 km yol yapıyorum, 100km'de 2.85 litre yapar. 100km hızla 3.5 litre, 120km hızla 4 litre yakıyor motor.
    asuvara ve abeciMotoru bunu beğendiler.

Motosikleti
    Sayın mengü arkadaşım.Ben hiç durmaksızın 259 km geldim.Tam 3.0 yaktı sürekli o süratle gitmediğim gibi 80-135 km arası gezdim.Yağ ne kullanıyorsunuz yada servis ne yağ koydu.bu deneyimim castrol 10w 40 yağla olanı idi.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    asuvara kitapçık Hindistan çevirisi, şimdi Hindistan la Türkiye ortamı aynı değil, kışın neden 20/50 kullanmak istiyorsunuz, Hani bir zararı olmaz ama geç ısınacak ve geç soğuma yapacak ilk çalıştırmada motorun ısınması geç olacak, neden 10/50 veya 10/40 değilde 20/50, ben şuan 10/50 kullanıyorum ve ara bakımda 10/40 kullanacağım, artık gerisini siz değerlendirin.
    asuvara bunu beğendi.

Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Kdiner

Hatirladin mi bizim minnak.sizdiriyordu

Meger conta vs vs degilmis

Depoda delik varmis yada depo bolumunde catlak gibi birseyden bahsetti servis

garantiden degisicez sanirim.

Motosikleti
    Alıntı asuvara adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sayın mengü arkadaşım.Ben hiç durmaksızın 259 km geldim.Tam 3.0 yaktı sürekli o süratle gitmediğim gibi 80-135 km arası gezdim.Yağ ne kullanıyorsunuz yada servis ne yağ koydu.bu deneyimim castrol 10w 40 yağla olanı idi.
    Yetkili servis Castrol 10W-50 Tam sentetik yağ koyduğunu söyledi, ben görmedim o yağı koyduklarını söyledikleri o ama. Bence 20W-50 yağ kesinlikle kullanmayın, yüksek devir çeviren motorlara hiç uygun değil 20W-50 yağ. 8000 deviri pek geçmeyen motorlarda kullanılabilir.
    asuvara bunu beğendi.

Motosikleti
    sayın kdiner sağolun.Doğrusu motorun spesifikasyonu olarak düşündüm.Ancak siz de haklısınız Hindistan -1 leri zor görüyor iklim sıcaklığı Ankara ile aynı değil.
    YBR SÜVARİSİ

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Hakan bey, ben o şekilde kokunun nerden geldiğini bulmuştum, sıkıntınız olmasın garanti kapsamında değişir, sorunun çözülmesine sevindim tam olarak nerden kaçırdığını bilirseniz ona göre yakıt miktarı alın en azından yakıtınız boşa gitmesin.

Motosikleti
    Benimkine 10w 40 castrol koydular serviste sanki biraz hafif kaldı.Tabi daha havalar soğumadı.Ben İzmirden geldiğim için belkide Ankara koşullarını hafife alıyorum.Şaşmazda bir motor sevdalısı torna ustası arkadaşımla tanıştım.Onunda bu konudaki tutumu 20w 50 yarı sentetik normal araba yağı kullandıklarını yönündeydi.Kendisinin bmw 1200 ve yamaha 600cc si var.Motorun çok yumuşak olduğunu iyi randıman aldığını belirtti.Bende jaso ma konusunu hatırlatınca bunun tamamen aldatmaca olduğunu özellikle tek silindirli motorlarda 20w 50 kullanmanın yararlı olduğunu ifade etti.10w 50 castrol konusuna gelince sizin motorun performansını bence ona borçlu olabilirsiniz.Ben onun farkını YBR de bariz his ediyordum fakat zamanla debriyaj performansını bozuyor.Deneyimile sabittir.Islak debriyajda tam sentetik bence uzun vadede debriyaj ömrünü kısaltıyor.
    YBR SÜVARİSİ

Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hakan bey, ben o şekilde kokunun nerden geldiğini bulmuştum, sıkıntınız olmasın garanti kapsamında değişir, sorunun çözülmesine sevindim tam olarak nerden kaçırdığını bilirseniz ona göre yakıt miktarı alın en azından yakıtınız boşa gitmesin.
    Cok sagol vallahi yonlendirmenden.kaynakli erkenden.goturdum.

Fulleyince 2 centik asagi atiyordu serviste su an ..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)