Türkiyenin En Büyük Motosiklet Aksesuarları Sitesi
Kapat
Üye Girişi
Motovento
Motoruma.com
Motomax
REKLAM ALANI

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

  CFMOTO Z Force 550
  REKLAM ALANI
 1. #9021
  AttilaXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  31 Mart 2014
  Şehir
  İstanbul
  Motosikleti
  Pulsar 200NS
  Bi bitmediler arkadaş, bi bitmediler. Tamam hah, artık gelmezler sevinçle motorumuzun keyfini paylaşırız diyoruz bir tanesi daha damlıyor muhabbete limon sıkmaya. Ya sabır!
  asuvara, LASTROMANTIC, TR_96 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
  -61- Önce ADAMLIK Sonra HAYAT -61-


  Motosiklet Aksesuarları ve Ekipmanları Online Satış Sitesi
  REKLAM ALANI
  Motomax
 2. #9022
  asuvara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  17 Eylül 2005
  Şehir
  Eryaman/Ankara
  Motosikleti
  YBR 125 2005/Bajaj Pulsar 200 NS
  Zaman kaybetmeyelim yağ konusuna dönelim.Yağ deneyimlerini bakliyorum.Biliyorum kışın ince (1040)yağ konulur fakat şimdi tam sentetik 2050 yağlar var.Deneyeniniz varmı?

  ---------- Mesajlar birleştirildi - 18:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:22 ----------

  We all know engine oil hold a great importance for our bike’s functioning. The entire ECG (Engine, Clutch & Gear) of the bike is dependent on this very liquid. Hence a good engine oil is really important for proper, smooth and efficient functioning of your bike.

  Being an ardent biker myself, I was on the hunt for the best engine oil for my bike. I own a Bajaj Pulsar 200NS UG1 and hence finding the right engine oil for my bike was really hard. Bajaj recommends using their own Bajaj DTSi 10000 oil which is nothing much but a HP produced mineral oil. The claimed 10000 kms drain interval is not up to the mark and hence after the initial running of the bike of 5000 kms on the stock Bajaj oil, it was time to get a change. After loads of research on which is the best oil for my bike, I finally narrowed down to the Motul 7100 Fully Synthetic Oil. The grade for my bike is 20W50, so it was not that difficult to lay my hands on the oil as Bajaj also sell it in their Authorized Service center here in Mumbai.

  First Impression:

  After my bike sipped in about 1.25 litres of this cherry coloured liquid, the initial impression of the bike’s performance was not much really. It was still behaving like it would on the initial Bajaj Mineral oil and my journey back home did not really make me feel any difference on the bike’s performance. It made me question exactly how much of a difference this oil is going to make on my engine and that was it really.

  A Comprehensive Review:

  After churning the oil in the engine for over 100 kms, I could steadily feel the effects of the oil come into its own. The sound of the engine changed completely all of a sudden. One could actually feel the vibes reducing by as much as 25-30% and the sound of the engine being a clear throaty sound than the one having a sore throat. Guess this Benadryl was the one it needed after all.

  The gear shifts which earlier used to be a real work with loud clicks and thuds and the tendency to stick suddenly came in its own. The shifts became so smooth that I had to actually double check if the gear really had shifted. The feedback though reduced by up to 60% due to the excessive smoothness of the gear shifts, it sometimes scared me making me think that the lever has broken off and is moving freely. Over time I got used to it and then realized that my gearbox was a really harsh one before.

  After over 1000 kms of riding in the summer heat, you can easily find the difference Motul 7100 makes to your bike’s engine. After rides to Pune, Lonavala and many other in city usage and quick highway rides, I can easily claim that the overall stress on the engine has reduced quite a lot. The bike mileage has not made much of a difference, hardly a 2-3 kms hike over the previous oil, but then again that would make a big difference to some. On other parts the engine runs a lot cooler than it would usually have had. The liquid cooling mechanism does not get that much of a load on it.

  I remember that after a 160 kms dash on a winter morning, my bike’s radiator fan was buzzing with all its might at 11 am in the morning after the completion. Whereas now with the Motul 7100, a 2 pm in the summer afternoon 160 kms dash on this bike resulted in a much cooler engine and the radiator fan hardly ever came on through the entire journey. That is one very big difference that needs to be noted.

  Also for all our friends who do not ride much and have their bike parked for most of the time, being fully synthetic oil it does not degrade with time. Hence you can very well be assured that even if you start up your bike after over a week or even a month, the oil will be very much into its own to protect your engine and give the performance that it will feel like just yesterday you had ridden your bike.
  YBR SÜVARİSİ

 3. #9023
  kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  28 Şubat 2011
  Şehir
  İSTANBUL/ÜSKÜDAR
  Motosikleti
  14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
  Bu da Türkçe çevirisi.
  Hepimiz motor yağı bizim motosikletin işleyişi için büyük önem tutun biliyoruz. Tüm EKG (Motor, Debriyaj ve Dişli) bisiklet bu çok sıvı bağlıdır. Dolayısıyla iyi bir motor yağı senin bisiklet, uygun düzgün ve verimli çalışması için çok önemlidir.

  Ateşli bir bisikletçinin kendim olmak, benim bisiklet en iyi motor yağı için ava oldu. Ben benim bisiklet gerçekten zordu için doğru motor yağını bulmakta dolayısıyla Bajaj Pulsar 200ns UG1 ve kendi. Bajaj çok şey olduğunu kendi Bajaj DTSI 10000 yağ kullanarak önerir, ancak HP madeni yağ üretti. Iddia 10000 kms tahliye aralığı işaretine kadar ve dolayısıyla stok Bajaj petrole 5000 km'lik bisiklet ilk çalışmasını sonra değil, bir değişiklik olsun zamanı gelmişti. Araştırma yüklendikten sonra hangi benim bisiklet için en iyi yağ, nihayet Motul 7100 Tam Sentetik Petrol aşağı daralmış olduğunu. Benim bisiklet notu 20W50, bu yüzden Bajaj da Mumbai'de buraya Yetkili Servis merkezine satmak olarak petrole ellerimi koymak o zor değildi.

  İlk izlenim:

  Benim bisiklet bu kiraz renkli sıvının yaklaşık 1.25 litre yudumladı sonra motosikletin performans ilk izlenim çok gerçekten değildi. Başlangıçtaki Bajaj Mineral yağ yaptığınız ve benim yolculuk eve gerçekten beni motosikletin performansı üzerinde bir fark hissediyorum yapmak değildi gibi yine davranıyordu. Beni bu yağ benim motoru yapacak ne kadar bir fark tam soru yapılmış ve gerçekten öyleydi.

  Kapsamlı İnceleme:

  100'den fazla kms motorda yağın çalkalar sonra giderek petrol etkileri kendi içine geliyor hissediyordu. Motorun sesi aniden tamamen her şey değişti. Bir aslında vibes kadar 25-30 olarak% oranında azaltılması ve motor sesi bir boğaz olan olandan daha net bir ses gırtlaktan olma hissediyordu. Bu Benadryl sonuçta gerekli biri oldu sanırım.

  Daha önce yüksek sesle tıklama ve thuds ve sopa eğilimi ile gerçek bir çalışma olarak kullanılan vites kolu aniden kendi geldi. Vardiya Aslında vites gerçekten kaymıştır kontrol çift zorunda böylece pürüzsüz oldu. Nedeniyle vites vardiya aşırı düzgünlüğüne% 60'a varan azalma olsa geribildirim, bazen beni kolu kırık ve serbestçe hareket olduğunu düşünüyorum yaparak beni korkuttu. Zamanla ben buna kullanılan ve sonra benim şanzıman önce gerçekten sert biri olduğunu fark var.

  Yaz sıcağında sürme 1000 kms sonra kolayca Motul 7100 senin motosikletin motor yapar farkı bulabilirsiniz. Pune, Lonavla ve birçok şehir kullanımında diğer ve hızlı otoyol sürmek sürmek sonra ben kolayca motordaki genel stres oldukça çok azalttı iddia edemez. Bisiklet kilometre kadar fark vermiş değil, pek 2-3 kms önceki petrol üzerinde zam, ama sonra tekrar bazı büyük bir fark yaratacaktır. Diğer parçalar motor genellikle olurdu daha çok serin çalışır. Sıvı soğutma mekanizması üzerinde bir yük o kadar almaz.

  Ben bir kış sabahı 160 kms çizgi sonra benim motosikletin radyatör fanı tamamlanmasından sonra sabah 11 am var gücüyle uğultu hatırlıyorum. Şimdi Motul 7100, bu bisikletle yaz öğleden sonra 160 kms çizgi 2 pm ile çok serin motor ve radyatör fanı sonuçlandı Oysa neredeyse hiç tüm yolculuk boyunca geldi. Bu dikkat edilmesi gereken bir çok büyük bir fark vardır.

  Ayrıca tam sentetik yağ olmak çok binmek ve bisiklet için çoğu zaman park yok tüm dostlarımıza için zamanla aşağılamak değil. Dolayısıyla çok iyi bir hafta ya da bir ay içinde sonra bisiklet devreye bile, yağ motorunuzu korumak ve size vardı dün gibi hissedeceksiniz performansı vermek için kendi içine çok olacağından emin olabilir bisiklet basmış.

 4. #9024
  fthaltan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  16 Aralık 2014
  Şehir
  istanbul
  Motosikleti
  bws 100, cb125e, pulsar 200ns, daelim S3
  200 luk motora gore cok cok ucuz olan nedir, merak ettim. Cok cok ucuz ama

 5. #9025
  mozgur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  04 Nisan 2015
  Şehir
  İzmir
  Motosikleti
  Tvs Apache RTR 150 / CRF 250 L
  Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
  Bu tartışmaları yapalı bir buçuk yıl oldu ama yine de cevap yazayım eksik kalmasın :

  - Evet son sürati o kadar. 200 cc için gayet iyi...
  - Doğrudur konforu yok
  - Aksine şehir içinde kullanımı son derece kolay. Zaten yapılış amacı bu...
  - Üzerine biraz daha koyulursa turşusu çıkmış daha güçlü bir motor alınabiliyor. Tercih meselesi...
  - Türkiye'de şu anda gayet tanınır durumda
  - ikinci el piyasası oturdu
  - Aksine ikinci el piyasası olması gerekenden de yüksek

  Şimdi bu yazdıklarıma göre ikimizden biri tamamen yanılıyor. Bu motora 600'lük gibi gösterilen 200 cc motor diyorsak, CBR125 ve YZF-R125'e ne demek lazım acaba ? Hatta tüm 250 cc modeller için de aynısını söyleyebiliriz. Evet motor Hindistan'da 3000 TL ama orada Duke 390 da 8000 TL.
  Dostum aslında etki tepki meselesi deniyor buna. Herkesin malı kendine güzeldir o ayrı mesele de o kadar çok abartı reklamı ve savunmaları oldu ki ben bile olumlu bakarken olumsuz bakmaya başladım.Herneyse o ayrı mevzu.

  Ben kullandığım kadarıyla gördüklerimi yazayım(7-8 ay civarı haşır neşirliğim oldu).

  - Son sürati motorun canına okursan 140-150 civarında. Çok da sorun değil açıkçası.
  - Konfor konusunda herkes hemfikir sanırım (:
  - Şehir içi kullanımı çok da kolay değil boy biraz kısaysa.Çok yüksek makina. Açıkçası ben benim CRF ile (daha yüksek olmasına rağmen) daha rahat hakim oluyorum motora.
  - Üzerine 1000 koyup 2013 model 2500 km de üzerinde çizik olmayan bir CRF 250 L aldım. Çok da iyi yaptım.0 pulsardan daha iyi durumda. (: İzmir'e yolun düşerse bekleriz misafirimiz olursun. Hem de motoru gösteririm ne demek istediğimi daha iyi anlarsın (:
  - Açıkçası kullanıcıları dışında tanıyan yok. Çok eski makina olmasına rağmen MZ bile daha çok tanınır durumda...
  - İkinci el piyasası yüksek ama o fiyatlara satış yok. İlan tarihlerinden kontrol edilebilir (:

  Benim görüşüm aslında ikiniz de yanılmıyorsunuz. Beklentileriniz farklı ...

  ---------- Mesajlar birleştirildi - 23:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:31 ----------

  Alıntı AttilaXtreme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
  Bi bitmediler arkadaş, bi bitmediler. Tamam hah, artık gelmezler sevinçle motorumuzun keyfini paylaşırız diyoruz bir tanesi daha damlıyor muhabbete limon sıkmaya. Ya sabır!
  Forum kimsenin tekelinde değil bildiğim kadarıyla. Yanılıyormuyum?
  mzhastası, abeciMotoru ve dyavol-77 bunu beğendiler.

 6. #9026
  Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  13 Aralık 2004
  Şehir
  Ankara
  Motosikleti
  Bajaj 200NS, Mondial 210MX
  Konfor olmadığı doğru ama, süspansiyonları gereksiz sert. Mahalle aralarında bozuk yollardan geçerken özellikle motor kendini kaybediyor, o kadar çok zıplıyor ki çalışması bile kesintiye uğruyor denge sensörü çalışmasını duraksatıyor olabilir. Metzeler lastik taktırmama rağmen şehiriçi ani frende motorun arkası havalanıyor ve arka fren iş görmüyo sanırım süspansiyon bu konuda da etkili. Orjinal lastiklerle motorun durmakta zorluk çekmesi de arka frenin teker havalandığından iş görmemesinden dolayı, ön freni pompalayarak duruyo MRF lastikle, Metzelerle çok sert frenlemelerde bile böyle bir ihtiyacım olmadı.

 7. #9027
  denizhan_d - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  12 Ağustos 2014
  Şehir
  BURSA
  Motosikleti
  Pulsar 200ns
  "mzhastası" nickli arkadaşım baştan şunu belirteyim memnuniyet göreceli bir kavramdır, ilk bayiye gittiğimde inazuma nıyetı ile gittim inazuma konfor olarak mükemmel sağlamlık olarak güzel ama o para değermi bence değmez eksileri pulsar kadar yürümüyor parçası pahalı bakımı pahalı yakıtı çok. sonrasında arkadaşa benelli 250 aldık motor 2 hafta kadar bende durdu pulsarı satıp ona nıyetlendım kalite güzel ses 10 numara görüntü güzel konfor daha iyi ama pulsar kadar gitmiyor yakıtı çok bakımı pahalı parçası varmı yokmu belli değil fiyatını bilmiyorum bile artı olarak buradaki servisi 5 para etmez hepsine eyvallah demiştimde servis olayı benelliden vazgeçmeme sebep oldu burda ben dahil pulsar kullanan çoğu kişi diğer motorların konfor vs olarak ustun olduğunun farkında ama pulsarın + sı diğerlerinden daha çok emin olabilirsin
  TR_96 bunu beğendi.

 8. #9028

  Üyelik
  02 Mart 2014
  Şehir
  Hatay
  Motosikleti
  yamaha rx 115 , MZ 251 , MZ 301
  siz beni anlamakta zorluk çekiyorsunuz benim dedğim olay

  - CBR125 ve YZF-R125 ile kıyaslama olayı değil bikere
  - ayrıca marsda da yaşamıyorum vergiden tabiki haberim var ,yılda 10 bin tl vergi ödüyorum ben.
  - 200 lük motora göre pahalı dedim çnkü aynı paraya 500 lük 600 lük motor satanlar var.
  - bakın tekrar söylüyorum siz bu motora sadece şeklinden ötürü biniyorsunuz ve ben sizin sadece bu şekilden ötürü o kadar para vermenizi ve karşılığında çok büyük bir güç bulamamanıza acıyorum.
  - madem bu kadar şekilcisiniz hadi 200ns yi satıp rs 200 alın ne değişecek arkadaşlar?? rs 200 , 200 ns nin giydirilmiş hali bu forumda bunlarda tartışılıyor ve kimse sadece şekli daha iyi diye rs 200 alma taraftarı değil çnkü sadece şekil için fazladan 2 bin tl fiyat koymuş adam.

  bu akıl mantık işimi ? sizin düştüğünüz durumda bunun aynısı bunu anlamak bu kadar zor mu?

 9. #9029

  Üyelik
  20 Ağustos 2005
  Şehir
  İzmir
  Motosikleti
  BMW G 310 R (2017)
  Alıntı mozgur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
  Dostum aslında etki tepki meselesi deniyor buna. Herkesin malı kendine güzeldir o ayrı mesele de o kadar çok abartı reklamı ve savunmaları oldu ki ben bile olumlu bakarken olumsuz bakmaya başladım.Herneyse o ayrı mevzu.

  Ben kullandığım kadarıyla gördüklerimi yazayım(7-8 ay civarı haşır neşirliğim oldu).

  - Son sürati motorun canına okursan 140-150 civarında. Çok da sorun değil açıkçası.
  - Konfor konusunda herkes hemfikir sanırım (:
  - Şehir içi kullanımı çok da kolay değil boy biraz kısaysa.Çok yüksek makina. Açıkçası ben benim CRF ile (daha yüksek olmasına rağmen) daha rahat hakim oluyorum motora.
  - Üzerine 1000 koyup 2013 model 2500 km de üzerinde çizik olmayan bir CRF 250 L aldım. Çok da iyi yaptım.0 pulsardan daha iyi durumda. (: İzmir'e yolun düşerse bekleriz misafirimiz olursun. Hem de motoru gösteririm ne demek istediğimi daha iyi anlarsın (:
  - Açıkçası kullanıcıları dışında tanıyan yok. Çok eski makina olmasına rağmen MZ bile daha çok tanınır durumda...
  - İkinci el piyasası yüksek ama o fiyatlara satış yok. İlan tarihlerinden kontrol edilebilir (:

  Benim görüşüm aslında ikiniz de yanılmıyorsunuz. Beklentileriniz farklı ...

  ---------- Mesajlar birleştirildi - 23:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:31 ----------  Forum kimsenin tekelinde değil bildiğim kadarıyla. Yanılıyormuyum?
  Boy meselesi ayrı bir konu, tabi ki kendi boyuna uygun gelmezse rahat edemezsin ve zaten almaman gerekir. Arkadaş daha güçlü motor deyince ben 250'likleri direk geçtim çünkü bu motor çoğu 250 cc ile aynı güçte. CRF 250'yi hiç sürmedim, yapısı gereği yolda, çukurlarda çok rahattır ama selesi çok kötü.

  Ben de Pulsar kullanıcısı değilim, konforundan dolayı almadım. Hem de biri artçılı üç kez test etmeme rağmen almadım ama bazı yazılanlar da gerçekten tamamen sallama oluyor. O yüzden cevap yazma gereği hissediyorum.
  mzhastası bunu beğendi.

 10. #9030

  Üyelik
  10 Ağustos 2015
  Şehir
  Ankara
  Motosikleti
  Pulsar 200ns
  Alıntı mzhastası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
  siz beni anlamakta zorluk çekiyorsunuz benim dedğim olay

  - CBR125 ve YZF-R125 ile kıyaslama olayı değil bikere
  - ayrıca marsda da yaşamıyorum vergiden tabiki haberim var ,yılda 10 bin tl vergi ödüyorum ben.
  - 200 lük motora göre pahalı dedim çnkü aynı paraya 500 lük 600 lük motor satanlar var.
  - bakın tekrar söylüyorum siz bu motora sadece şeklinden ötürü biniyorsunuz ve ben sizin sadece bu şekilden ötürü o kadar para vermenizi ve karşılığında çok büyük bir güç bulamamanıza acıyorum.
  - madem bu kadar şekilcisiniz hadi 200ns yi satıp rs 200 alın ne değişecek arkadaşlar?? rs 200 , 200 ns nin giydirilmiş hali bu forumda bunlarda tartışılıyor ve kimse sadece şekli daha iyi diye rs 200 alma taraftarı değil çnkü sadece şekil için fazladan 2 bin tl fiyat koymuş adam.

  bu akıl mantık işimi ? sizin düştüğünüz durumda bunun aynısı bunu anlamak bu kadar zor mu?
  Çok afedersin ama sen kimsin de bana acıyosun arkadaşım.! Binen biner binmeyen binmez. Ben gidip 8 bine canı çıkmış feleği şaşmış 500lük 600lük motor almıyorsam bu benim acınacak halde olduğumu göstermez. Ayrıca şekil için güç için ne farkeder. Sonuçta ben bu motora biniyorum ve memnunum. Sen git japon motora bin. Benim paramın yettiği fiyat/performans açısından parasını en çok hak eden motor Bajaj Pulsar 200ns.
  TR_96 ve centil40 bunu beğendiler.

 11. #9031
  Forumdan Uzaklaştırıldı
  Üyelik
  04 Eylül 2015
  Mz hastası daha çok büyütme istersen, sen ne anlatıyorsun dediklerin çok saçma ve anlamsız ,ne anlattığını bilmiyorsun daha konuşuyorsun, pulsar sınıfında rakipsiz bunu böyle bil yeter.

 12. #9032
  denizhan_d - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  12 Ağustos 2014
  Şehir
  BURSA
  Motosikleti
  Pulsar 200ns
  Alıntı mzhastası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
  siz beni anlamakta zorluk çekiyorsunuz benim dedğim olay

  - CBR125 ve YZF-R125 ile kıyaslama olayı değil bikere
  - ayrıca marsda da yaşamıyorum vergiden tabiki haberim var ,yılda 10 bin tl vergi ödüyorum ben.
  - 200 lük motora göre pahalı dedim çnkü aynı paraya 500 lük 600 lük motor satanlar var.
  - bakın tekrar söylüyorum siz bu motora sadece şeklinden ötürü biniyorsunuz ve ben sizin sadece bu şekilden ötürü o kadar para vermenizi ve karşılığında çok büyük bir güç bulamamanıza acıyorum.
  - madem bu kadar şekilcisiniz hadi 200ns yi satıp rs 200 alın ne değişecek arkadaşlar?? rs 200 , 200 ns nin giydirilmiş hali bu forumda bunlarda tartışılıyor ve kimse sadece şekli daha iyi diye rs 200 alma taraftarı değil çnkü sadece şekil için fazladan 2 bin tl fiyat koymuş adam.

  bu akıl mantık işimi ? sizin düştüğünüz durumda bunun aynısı bunu anlamak bu kadar zor mu?
  kendinle çelişiyorsun arkadaşım, çok sükür maddi durumum iyi amacım şekil olsa r6 vs alacak gücümde var ama gelgelelim ben r6 yı bırak cbr 250 yede binmem neden dersen yan yatsa bir sürü masrafı var japon parçaları malum, ayrıyeten "yanlış olduğunun farkındayım" motora alkollü bindiğimde oluyor 80 90 km ile düşmek var 200 + hızda düşmek var şahsen ben bu motora ucuz olduğu, yakıtı az olduğu, parçası ucuz olduğu, servislerin ilgisi ve en önemlisi sorun yaşadığımda karşımda Ekrem abi gibi bir muhatab bulduğum için biniyorum

 13. #9033

  Üyelik
  02 Mart 2014
  Şehir
  Hatay
  Motosikleti
  yamaha rx 115 , MZ 251 , MZ 301
  Alıntı TR_96 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
  Mz hastası daha çok büyütme istersen, sen ne anlatıyorsun dediklerin çok saçma ve anlamsız ,ne anlattığını bilmiyorsun daha konuşuyorsun, pulsar sınıfında rakipsiz bunu böyle bil yeter.

  kardeş kusura bakmada sen anlayamıyorsan ben ne yapayım bu motora bu kadar para verilmez diyorum ; sen bana sınıfında rakipsiz diyorsun ne alaka ? benim konumla senin konun çok farklı bi olay.
  ayrıca motoru ilk çıktığında 7000+- e alıp fiyatı yükselince 8000+- e satmaya kalkanda sizlersiniz buna adam keklemek denir. hatta bunun hakkında konu açıldı aç ve oku.

 14. #9034
  AurorAbeam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  05 Temmuz 2013
  Şehir
  Istanbul
  Motosikleti
  Kalmadı :(
  mzhastası; o kadar yazıdan cımbızla çekip şunu sormak istiyorum. 8bin liraya alacağınız motorun sorunsuz olacağına veya masraf çıkarmayacağına nasıl inanıyorsunuz?

 15. #9035
  abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  13 Ağustos 2013
  Şehir
  İzmir
  Motosikleti
  Cb125E-Cbf150-SymWolf-Inazuma(x3)-XJ6 F Diversion
  Alıntı denizhan_d adlı üyeden alıntı Mesajı göster
  kendinle çelişiyorsun arkadaşım, çok sükür maddi durumum iyi amacım şekil olsa r6 vs alacak gücümde var ama gelgelelim ben r6 yı bırak cbr 250 yede binmem neden dersen yan yatsa bir sürü masrafı var japon parçaları malum, ayrıyeten "yanlış olduğunun farkındayım" motora alkollü bindiğimde oluyor 80 90 km ile düşmek var 200 + hızda düşmek var şahsen ben bu motora ucuz olduğu, yakıtı az olduğu, parçası ucuz olduğu, servislerin ilgisi ve en önemlisi sorun yaşadığımda karşımda Ekrem abi gibi bir muhatab bulduğum için biniyorum
  Allah Ekrem abiye uzun ömürler versin,
  koca bir markanın tek mümessili kendisi, bu onun için iyi bişey.
  bacac içinse bakkal firması olduğunu gösterio üzgünüm gençler.

  Sınıfında rakipsiz diyenler olmuş
  hangi sınıf o sınıf 1-C'den elifnaz'ın sınıfı heralde, beyler azcık vizyon ya.
  mzhastası, mozgur, Zuzuuw ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
  Motosikletimin üstü açık..
  https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

 16. #9036

  Üyelik
  10 Ağustos 2015
  Şehir
  Ankara
  Motosikleti
  Pulsar 200ns
  Alıntı mzhastası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
  kardeş kusura bakmada sen anlayamıyorsan ben ne yapayım bu motora bu kadar para verilmez diyorum ; sen bana sınıfında rakipsiz diyorsun ne alaka ? benim konumla senin konun çok farklı bi olay.
  ayrıca motoru ilk çıktığında 7000+- e alıp fiyatı yükselince 8000+- e satmaya kalkanda sizlersiniz buna adam keklemek denir. hatta bunun hakkında konu açıldı aç ve oku.
  Birader sen bana 8000 liraya sıfır çin malı olmayan 500-600 cc motosiklet göster ben bunu satıp gidip onu alacam

 17. #9037
  abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  13 Ağustos 2013
  Şehir
  İzmir
  Motosikleti
  Cb125E-Cbf150-SymWolf-Inazuma(x3)-XJ6 F Diversion
  Alıntı mavipanda adlı üyeden alıntı Mesajı göster
  Birader sen bana 8000 liraya sıfır çin malı olmayan 500-600 cc motosiklet göster ben bunu satıp gidip onu alacam
  sıfır demiyo sıfır demiyo
  mzhastası ve Zuzuuw bunu beğendiler.
  Motosikletimin üstü açık..
  https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

 18. #9038

  Üyelik
  10 Ağustos 2015
  Şehir
  Ankara
  Motosikleti
  Pulsar 200ns
  Alıntı abeciMotoru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
  sıfır demiyo sıfır demiyo
  Sıfır almak varken ben niye gidip milletin haşat etttiği 10 senelik motoru alıyım ? Ne belli pulsardan daha az sorun çıkartacağı ?
  AttilaXtreme bunu beğendi.

 19. #9039
  AttilaXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  31 Mart 2014
  Şehir
  İstanbul
  Motosikleti
  Pulsar 200NS
  Alıntı mavipanda adlı üyeden alıntı Mesajı göster
  Sıfır almak varken ben niye gidip milletin haşat etttiği 10 senelik motoru alıyım ? Ne belli pulsardan daha az sorun çıkartacağı ?
  İçinden ne çıkacağını bilemediğimiz, en ufak arızasında sağlam bir binlik olacağımız parça/bakım/tamiri anasının nikahı servislerinde motorculara hele bizim gibi alt/orta gelir seviyesinde isen it muamelesi yapılan oluk gibi benzin yakan o hoşafı çıkmış ikinci el japonları sen almazsan ben almazsam kime kakalayacaklar canım kardeşim..

  Japon motorun sıfırına ve parça/tamir/bakımına çuvalla para verip ikinci eli elinde patlayan kardeşlerimizi üzmeyelim lütfen. Pulsar almayalım hep ikinci el Japon alıp kendimizi öptürelim. Onlara da yazık! :(
  centil40 bunu beğendi.
  -61- Önce ADAMLIK Sonra HAYAT -61-

 20. #9040
  abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  13 Ağustos 2013
  Şehir
  İzmir
  Motosikleti
  Cb125E-Cbf150-SymWolf-Inazuma(x3)-XJ6 F Diversion
  Alıntı mavipanda adlı üyeden alıntı Mesajı göster
  Sıfır almak varken ben niye gidip milletin haşat etttiği 10 senelik motoru alıyım ? Ne belli pulsardan daha az sorun çıkartacağı ?
  10 senelik japon motor al demiyorum şahsen, ikinci eli pulsarın sıfırdan iyi motorlar var, inazuma bile geçen görmüştüm mesela ilanlarda, şu altınızdaki orası burası zırlayan motor haricinde başka şeyler de görebildiğinde konuşalım. biriniz de çıkıp demiyorki evet şu şu şu olaylarından ötürü sorunlu motor.

  yoksa banane neye biniosanız binin. 453 sayfa neler konuşulmuş? hepsi övgülük şeyler demi :D az yakıyo diyolar, aha az yakıo, popüler motor görüntüsü, yemişim imajını. amortisörden yağ atanı var, uzun yolda minder koyanı var, ee başka kim kime hizmet ediyor bu işte, 8 bin tl'yi adam akıllı kullanın çar çur etmeyin diye alternatif getiriyoruz burda olaya, sizin düşmanınız değiliz kardeşim. bazıları yanlış anlıyor durumu zira çok da fifi.
  mzhastası bunu beğendi.
  Motosikletimin üstü açık..
  https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber


  ANES MOTOR
  Hero Motosiklet

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)