Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    ekrem bey erolun motor günlük ortalama 100 km den aşşağı yapmıyor... kurye falan değil işe git gel falan oluyor.. servis 3 gün sonra gel diyor ... bunu anladım bu adam motorun km o zaman şu kadar aşıyor bunun bir olumlu kısmını bulun diyor başka servis e git o yapsın diyor... internetten bak bul diyor.. soruyorum size o an için başka çaresi olmayan ve 3 gün sonra gelemeyecek en erken cumartesi gelecek olan ve geçecek olan 4 günde 400-500 km yapacak birisi motorun bakımı 500 km de yapılması gerekecekken 1000 km de yapılsa ilerde garanti için problem çıkmaz mı.. problem çıkmadığı var sayalım 500 km de ki içinde çapaklı yağ bulunan yağ ile 500 km daha gezmesi normal mi...

yeşilyurt motor küçük bir yer değil.. yıllanmış bir esnaf... en azından erol a yağını değiştirelim seni mağdur etmeyelim diyer kontrolleri cuma veya cumartesi gel demesi uygun olmazmıydı... veya düzgün bir dil ile itişime geçilip çözüm üretilseydi... üstelik o gün tüm elemanların 125 sıfır motorları toplamakla uğraştığını söylüyor erol... ben her zaman derim çözüm üretmek önemlidir...

ilginiz için teşekkür ederim. sizi kırdıysam üzdüysem özür dilerim... ama bunları söylemek zorundayım... çünkü bu motor servis yüzünden bir müşteri potansiyeli kaybedecektir... bu na ilk örnek benim gözümde bu servis olmuştur ...inşallah buna benzer yada başka türlü servis sorunları yaşanmaz... çünkü siz bizim yanımızdasınız... tekrar teşekkür ederim..saygılar...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı turkish39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Görüldüğü üzere çift renk pek tutulmayacak gibi,Ekrem abi duy sesimizi.Kırmızı istiyok,sarı istiyok
    Abi siyahada razıyız artık yeterki bayilere gelsin

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:50 ----------

Alıntı mertcnkurnaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Henüz tecrübem yok ama aldığınız korumalar bence o fiyatları hakediyor.Eğitime gitmenin tabiki faydası olacaktır bende motorumu almadan eğitim almayı düşünüyorum.Ekipmanlar acısından bence gonlunuzu ferah tutun.
    teşekkür cvp için .

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:59 ----------

Alıntı manners adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadasim kask konusunda aklina zerre kurt dusmesin, otomobil dunyasinin rolls roys, bentley neyse kask dunyasindada shoei odur. kazasiz belasiz surusler dilegi ile.
    teşekkür ederim gelen yorumlar içime ferahlattı açıkcası umarım verdiğim paranın karşılığını alırım .
    turkish39 bunu beğendi.

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Alıntı ekrem ata adlı üyeden alıntı Mesajı göster

5. Ser21 rumuzlu kardeşim Kocaeli bayisini aradım, bulamadım gibi bir ibare var ve Kocaeli gibi bir merkezde nçin doğru dürüst bir bayi bulunmaz serzenişi var. Bayi listesinde bulunan USTALAR MOTOR hem bayi yapısı ve hem de servis yapısı ile memnuniyeti çok yukarda olan bir bayimizdir. Konuyu tam anlayamadım?

Ekrem bey bende kocaelinde oturuyorum . Kocaeli Bajaj bayinesine yani Kanuni bayisine gidip sorduğumda Pulsarın test motorunun gelmeyeceğini ürünün fiyatı pahalı olduğu için test motoru olarak getiremeyiz dediklerini ve istersem Discover modelini test edebileceğimi söylediler .Bu bence çok saçma çünkü hepimizi pulsarı merak ediyoruz ve denemek istiyoruz . Bende pulsar almayı düşünüyorum ama test motoru burada olmadığı için denemeden asla almam . Bay - Moto sağolsun istanbula test etmek için beni davet etti . Artık istanbula yolum düştüğünde gidip öyle bakıcam .
    .BAY-MOTO. bunu beğendi.

MKAYHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 1200 Z
    Sonunda bende motoruma kavuştum bantlarını sevmediğim için çıkardım

turkish39, Yurdukoru, centil40 ve 9 diğerleri bunu beğendiler..

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    1. Öncelikle tüm motorcu arkadaşlarım için dua ediyorum. Hele son günlerde her gün unutmadan bu duamı yapmaya çalışıyorum. Motosiklet sadece güç, adrenalin hissetmek değildir. Motosiklet her şeyden önce bir keyiftir, ihtiyacı gidermektir, kendini özgür hissetmektir, bir farklılıktır. Bu keyif almak illa ki limitleri zorlayarak olmaz. Lütfen tüm kurallara uyarak ve limitleri zorlamadan bu keyfi almanızı bir abiniz olarak isterim. Bir üzücü haber inşallah hiç gelmesin. Ürünün kendi limtileri son derece yeterli...
    Sonuna kadar katılıyorum.Denildiği gibi motorun limitleri gayet yeterli ama hep fazlasını isteyen biz insanlarız:( Bi de 600 lük sesi çıkaraydı Farkedilmek açısından,zevk veya hava atmak için değilBuna ben de inanmadım ama neyseHep öğle derler ya farkedilmek için böğüttürüyom

Reklam konusuna gelirsek,o tarz hareketleri örnek almak değilde,motosiklet ne kadar sağlam gözlemi de yapılabilir

Motosikleti
    Ybr 125(satıldı) yamaha xmax ABS
    ybt ile yan yana foto çektirin bir bakalım buyukluk karşılaştırması yapalım

Alıntı MKAYHAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sonunda bende motoruma kavuştum bantlarını sevmediğim için çıkardım
    http://imageshack.com/a/img836/8013/o2fj.jpg
    http://imageshack.com/a/img844/4176/u1xa.jpg
    Kardeşim çok iyi durmuş böylede hiç tahmin etmemiştim iyi duracağını ekstra bir maliyeti oldumu sana bunun bende siyahını bekliyorum anacak 20 gün var daha teslim almama aceba cift renk alıp seninki gibimiş yapsam bende ?

Motosikleti
    YAMAHA FZ6
    arkadaşlar bende 2 gün önce bajaj pulsar aldım inanın bu kadar beklemezdim hiç test etmeden aldım ve iyiki aldım daha önce suzuki inazuma kullanıyordum motorun ivmelenmesi suzukiden daha iyi yakıta gelince o kadar sert kullanmama rağmen 100 km 3 litreyi geçmiyor ilerleyen zamanlarda dahada düşeceğine inanıyorum suzukide yakıt ibresine bakmaya korkar olmuştum bu fobimi pulsarda yendim inanın çok kaliteli bir motor hemde konforlu titreşim çok az abartısız bastığınızda 150 kmyi çok rahat görüyorsunuz bu hız bile çok çift silindir suzuki inazuma bile 152 km yi geçmiyordu ama benim için en önemlisi yakıtın çok düşük olması yol tutuşu anlatmama gerek yok virajlarda adeta lastikler yapışıyor hiç kayma yok lastikler çok kaliteli hiç düşünmeden pulsarı almanızı tavsiye ederim saygılar.
    centil40, hyanax100 ve Adem Balkan bunu beğendiler.

MKAYHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 1200 Z
    Ekstra bir maliyeti yok kendim söktüm sadece sökerken yavaş yavaş sökmek gerekiyor birde söktükten sonra kolonya ve kağıt peçete ile bant izlerini sildim o kadar.
    kaytmazbatur bunu beğendi.

çelikatlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2 günlük motoru nekadar sert kullandığından bahseden arkadaş. Yanlış anlama ama yanlış yapıyorsun. Motora ve senden alacak adama yazık ediyorsun.
    dyavol-77, EKONOMİ, hamzarat ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

tazy21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hedefim DL650 :)
    http://www.fireparts.com.co/pulsar/m...ar-200-ns.html

sırf şuradaki aksesuarlar için pulsar almak istiyoruumm :D benim kadar şıpsevdi karar değiştiren başka birisi var mı şu forumda ya :D
    hyanax100 ve ellaksakir bunu beğendiler.

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı fiyakalim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...daha önce suzuki inazuma kullanıyordum, motorun ivmelenmesi suzukiden daha iyi....
    ...o kadar sert kullanmama rağmen 100 km 3 litreyi geçmiyor....
    ...hemde konforlu titreşim çok az abartısız bastığınızda 150 kmyi çok rahat görüyorsunuz...
    ...virajlarda adeta lastikler yapışıyor...
    ...saygılar.
    He babo he,,, saygılar.
    Ezio41, dyavol-77, hamzarat ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Bu motor inazumayla kıyaslanamaz. Bu motorun muadili duke 200 , İnazuma konfor ve 2 kişi seyahat motosikleti. GSR750 yi yapan suzuki bu motoru boyle yapmış kullanım amacı farklı yani. Her motora racing muamelesi yapmaktan vazgeçsek hiç fena olmayacak.Bu bakış açısıyla 2 zamanlı 125 lik aprilia rs125 de pulsardan çok daha hızlı makine..
    hamzarat bunu beğendi.

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Alıntı fiyakalim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    suzuki inazuma kullanıyordum motorun ivmelenmesi suzukiden daha iyi
    Bu kısım bence doğru değil . İnazumanın torku faha fazla pulsardan

Alıntı Ramazan Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ekrem bey erolun motor günlük ortalama 100 km den aşşağı yapmıyor... kurye falan değil işe git gel falan oluyor.. servis 3 gün sonra gel diyor ... bunu anladım bu adam motorun km o zaman şu kadar aşıyor bunun bir olumlu kısmını bulun diyor başka servis e git o yapsın diyor... internetten bak bul diyor.. soruyorum size o an için başka çaresi olmayan ve 3 gün sonra gelemeyecek en erken cumartesi gelecek olan ve geçecek olan 4 günde 400-500 km yapacak birisi motorun bakımı 500 km de yapılması gerekecekken 1000 km de yapılsa ilerde garanti için problem çıkmaz mı.. problem çıkmadığı var sayalım 500 km de ki içinde çapaklı yağ bulunan yağ ile 500 km daha gezmesi normal mi...

yeşilyurt motor küçük bir yer değil.. yıllanmış bir esnaf... en azından erol a yağını değiştirelim seni mağdur etmeyelim diyer kontrolleri cuma veya cumartesi gel demesi uygun olmazmıydı... veya düzgün bir dil ile itişime geçilip çözüm üretilseydi... üstelik o gün tüm elemanların 125 sıfır motorları toplamakla uğraştığını söylüyor erol... ben her zaman derim çözüm üretmek önemlidir...

ilginiz için teşekkür ederim. sizi kırdıysam üzdüysem özür dilerim... ama bunları söylemek zorundayım... çünkü bu motor servis yüzünden bir müşteri potansiyeli kaybedecektir... bu na ilk örnek benim gözümde bu servis olmuştur ...inşallah buna benzer yada başka türlü servis sorunları yaşanmaz... çünkü siz bizim yanımızdasınız... tekrar teşekkür ederim..saygılar...
    Değerli arkadaşım; burada servisi haklı çıkaracak bir ifade kullanmadım. Acaba böyle mi anlaşıldı diye tekrar okudum ve açıklama yapma ihtiyacını hissettim. Eğer servis bir sebepten bu bakımı yapamıyorsa (doğru bulmuyorum, geç de olsa bir zaman ayrılması gerekir) sizi en uygun bir servise yönlendirip kendisini de arayacak ve sizi oradan mutlu gönderecek. Onun için burada mağdur olan arkadaşım haklıdır. Servise bu konuda gerekli ikaz yapılmıştır.

Saygılarımla...
    Adem Balkan bunu beğendi.

tazy21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hedefim DL650 :)
    bu nedir ya :D

hamzarat bunu beğendi.

Motosikleti
    bajaj pulsar 200 ns
    hayırlı akşamlar arkadaşlar motorumu satma kararı aldım bazı sebeplerden ötürü daha öncede belirtmişdim hatta boy konusu ve nişanlımın rahatsızlığı nedeni ile tekrar scootere geçme kararı aldım arkadaşlar ararsanız detaylı konuşuruz 0543 384 40 52

Motosikleti
    Şu an yok.
    Alıntı tazy21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu nedir ya :D
    Fireparts bildiğim kadarıyla Güney Amerikanın Turatech benzeri kaliteli ürünler çıkaran bir firması. Pulsar aksesuarları çok hoş. Ancak resimdeki çantanın çifti 1 milyar civarı bir hayli tuzlu. Getirilebilir mi bilmiyorum ama elcik korumaları falan baya bir şık ve hesaplı.

morpho - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 ns

sticker ları söktüm rahatladım
    onurgunez, centil40, hamzarat ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

Bugün dişçi için Kadıköy'e gitmiştim. O arada bay moto'ya uğrayıp motoru test ettim, öncelikle
    1- Frenler çok iyi
    2- lastikler iyi
    3- amortisörler çok iyi
    4- sele bana çok sert gelmedi ve rahatsız etmedi, belki 10-15 dak. kullandığım içindir.
    5- tork eh- 200 cc motor
    6- kornası iyi
    7- oturuş pozisyonu rahat
    8- fiyat olarak daha önce konuştuğum bayi ile aynı olmasına karşın, hem bu sorgulamalardan kurtulmak, hem de deneme imkanı sundukları için, onlara da jest yapmak istedim ve kaporayı verdim ve 6 haziranda teslim alacağım, renk kırmızı
    9- rüzgarı fena alıyor ön cam şart
    10- orta ayak önemli, bir şekilde halledilmeli, koruma demiri ve çanta bağlantı demiri de halledilmeli
    11- bana biraz küçük geldi, ama sadece biraz
    12- bir kez vitesten attı
    13- bir kaç kez elim debriyaja tam alışmadığı için stop ettirdim.
    14-NC 750X alabilme imkanım doğana kadar, pulsar yeni yol arkadaşım olacak.
    .BAY-MOTO. bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 13 kullanıcı var. (0 üye ve 13 misafir)