Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Pulsar200NS-MT25-Honda NC750X
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    60 liralık gidon yükseltme 3 parçalı. Pulsarın uyduruk ötesi kendiliğinden gevşeyen gidonunu öyle bir aparatla kullanmak delilik olur. Bir virajın ortasında gidon elinizde kalabilir. Ayrıca debriyaj telini daha çabuk eskitir, teli gerdirir temas ettiği yerleri çizer.
    Keşke kullanmadan atıp tutmasan be kardeşim. Kendiliğinden gevşeyen kaç tane gidon gördünki. Ben şahsen görmedim duymadım. 6 7 aydır bu aparatı kullanıyorum gevşeme falan yok. Tellerde kasma yok değdiği yer yok çizdiği yer yok. İnanmayan varsa istanbul avrupa yakasında buluşalım incelesinler motorumu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı enescanatar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Keşke kullanmadan atıp tutmasan be kardeşim. Kendiliğinden gevşeyen kaç tane gidon gördünki. Ben şahsen görmedim duymadım. 6 7 aydır bu aparatı kullanıyorum gevşeme falan yok. Tellerde kasma yok değdiği yer yok çizdiği yer yok. İnanmayan varsa istanbul avrupa yakasında buluşalım incelesinler motorumu
    Ben kullanıyorum gevşedi sol gidonum. Motoru elde yürütüp yokuş falan çıkarmayın gidon gevşiyor. Alyanı abartı derece sıkınca gevşekliği geçiyor ama mantıklı bir çözümmüdür bilemedim.

Ben kullanıyorum gevşedi sol gidonum. Motoru elde yürütüp yokuş falan çıkarmayın gidon gevşiyor. Alyanı abartı derece sıkınca gevşekliği geçiyor ama mantıklı bir çözümmüdür bilemedim.
    Koy gittigidiyora aliyim ben aparatlari
    enescanatar bunu beğendi.

Kaangngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    Ampul değişikliği yapan varmı ? Philips xtreme vision düşündüm diğer güçlü ampullere göre uzun ömürlü diyolar ...

ssczus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Pulsar için yan çanta demiri arıyorum ama topcase takmak için arkaya doğru uzantısı olmayacak. İrf motordaki yan taşıyıcının arkaya uzanan parçası iptal edilebiliyor mu? Bu şekilde kullanan var mı?

http://www.irfmotor.com/urunler/yan-...i#!prettyPhoto

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Normal tüketimde 3 - 3.5 lt aralıgında yakıyorum gaz actımmı km de 17-18-19 aralıgında yakıyor bana göre degerlerde sıkıntı yok
    Değerler kişiye göre değişir zaten,ben ikinci çizgiye kadar kaç km yapıyor diye merak ettim,mesela bizimki 17 lt alıyor,benzin ışığı yandığında 8 lt kadar benzin daha kalıyor.Benzin ışığı yanana kadar 230-250 km arası bişey gidiyor.Işık çok erken yanıyo yani.Sizdede ikinci çizgi muhabbetini görünce merak ettim.
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

Motosikleti
    Alıntı akviran adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Koy gittigidiyora aliyim ben aparatlari
    Ben gidon yükseltme kullanmadım ona rağmen gevşedi.

Motosikleti
    motoru kullanmamandan bahsetmemiştim konu gidon yükseltme aparatı olunca aparatı kullanmamandan bahsetmiştim. her bakımda genel kontroller yapıldığı için sorun olacağını düşünmüyorum. kontrolsüz bırakmamak en iyisi

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Alıntı turkish39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değerler kişiye göre değişir zaten,ben ikinci çizgiye kadar kaç km yapıyor diye merak ettim,mesela bizimki 17 lt alıyor,benzin ışığı yandığında 8 lt kadar benzin daha kalıyor.Benzin ışığı yanana kadar 230-250 km arası bişey gidiyor.Işık çok erken yanıyo yani.Sizdede ikinci çizgi muhabbetini görünce merak ettim.
    o anlamda hesaplamadım ama genelde 35 -40 tl benzin atıyorum ortalama 7-7.2-7.4 litre benzin alıyor 4.5 - 5 litre benzin kalıyor ortalama
    turkish39 bunu beğendi.
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o anlamda hesaplamadım ama genelde 35 -40 tl benzin atıyorum ortalama 7-7.2-7.4 litre benzin alıyor 4.5 - 5 litre benzin kalıyor ortalama
    Eyvallah arkadaşım sağolasın...
    ayzek bunu beğendi.
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

Motosikleti
    Mondial cup, Pulsar 200 NS, Dominar, Honda NC750 S
    Bazen burda öyle şeyler okuyorumki motorumun markasından şüphe etmeye başlıyorum :-O Rutin kontroller ve bakımlar yapıldıktan sonra çinli motorlar bile parası kadar köfte veriyor. Ki pulsar kat kat daha kaliteli mahcup edecek bir motor değil. İllaki önlenemeyecek sıkıntılar, pürüzler çıkacaktır ama motoru düzgün kullanınca bir problem çıkmyacaktır diye düşünüyorum. 1 sene kullandığım 100lük mondial cupum vardı yemini suyunu verince o bile beni hiç yolda bırakmadı, bikaç kez benzinini bitirip yolda kalmam dışında :-)

Bu arada bende de Muhammet Kandemirin gidon yükseltmesi var çokda güzel
    ismo61 ve kdiner bunu beğendiler.

Ben gidon yükseltme kullanmadım ona rağmen gevşedi.
    Ben kullandim gevseme yapiyo dedin yukardada arkadas senin sorunun ne anlamiyorum

asuvara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 2005/Bajaj Pulsar 200 NS
    İyi akasamlar.
    Bugun moto 444 Ankara Bajaja gittim.Motorumun gosterge reset problemi vardi.Bunun icin elektrik tesisati kontrol edildi.Konjektor ve aku kontrol edildi.Motor tarayiciya baglanip ariza tespiti yapildi.Sonuc olarak resetleme sorunun akunun guc altinda voltajini koruyamamasi oldugu ifade edildi.Musteri memnuniyeti kapsaminda akum
    degistirildi.Suan motorumun tek sorunu olan resetleme sorunu cozulmus oldu.Bu konuda kurumsal anlayisla sorunu garanti kapsaminda cozume kavusturan Bajaj kuralkan grubuna.Yetkili servis olarak ilgi ve alakalarindan memnun kaldigim Moto444 calisanlarina tesekkur ederim.
    ayzek, sheriff87 ve tozluklu bunu beğendiler.

Motosikleti
    2012 apache rtr 150
    mengu16 arkadasim bugun bir arkadasim mesaj atti gidon aparati takan birisinde problem olmus diye . sasirdim. megerse kullanmamissiniz .sizin probleminiz biraz bilgisizlik vede servisinizin acemiligine denk gelmis. ben istanbulda kendim montaj yapiyorum daha gevseme problemi olmadi.
    loctite denilen bir urun var civatalara surulmesi gerekiyo. sizin pulsarda fabrikada surmemis olabilirler o yuzden gevseme yapiyodur. istanbuldaysaniz yardimci olurum probleminiz cozulur.
    0539 601 35 33 numaram
    buda urun linkihttp://www.motosiklet.net/forum/satilik-motosiklet-aksesuarlari/145251-bajaj-pulsar-200ns-gidon-yukseltme-pratik-uygun-fiyat.html#post3595085

Motosikleti
    Kawasaki ER-5, Bajaj Discover 125 st
    Alıntı alpknkc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynen oyle yapiyorum aslinda 4. vitesteyken bi sokaga donucem mesela debriyaj fren yapip motoru yavaslatip vitesi direk 1e cekiyorum debriyaji birakmadan daha stop ediyor once ki motorumdan aliskanlik biraz huyuna suyuna alismam gerekicek sanirim yildirim tarafindayim bende
    sen hep böyle kullanıyorsan motosiklet stop etmesinde ne yapsın :D. o vites hilalleri, dişliler allaha emanet...

Motosikleti
    Ben anlatamıyorum galiba, bu gidon yükseltmesiz gevşiyor zaten, yükseltmeyi takınca zayıf noktaları artacak daha da güvenilmez olacak. CNC tornada tek parça gidon yükseltme yapanlar var onların ürününü kullanmak daha mantıklı. Loctite düzgün tasarlanmış bir mekanik parçayı sabitlemek için kullanılmaz, cıvata doğru tork değerinde sıkıldığında gevşeme yapmamalı. Gevşiyorsa tasarımda hata vardır.
    storm_shadow bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki ER-5, Bajaj Discover 125 st
    Ben anlatamıyorum galiba, bu gidon yükseltmesiz gevşiyor zaten, yükseltmeyi takınca zayıf noktaları artacak daha da güvenilmez olacak. CNC tornada tek parça gidon yükseltme yapanlar var onların ürününü kullanmak daha mantıklı. Loctite düzgün tasarlanmış bir mekanik parçayı sabitlemek için kullanılmaz, cıvata doğru tork değerinde sıkıldığında gevşeme yapmamalı. Gevşiyorsa tasarımda hata vardır.
    adam haklı..

Motosikleti
    2012 apache rtr 150
    bu yuzden zaten foruma yazmiyorum fazla.herkes birseyler yaziyo bilip bilmeden.
    hangi meslekle ugrastiginizi bilmiyorum.
    loctite vidalar arasindaki boslugu doldurarak titresimden gevsemesini onler vidalarin.
    ciddi sayida gidon yukseltme sattim. daha sikayet eden olmadi. ayrica gidonu sokun civatalara bakin bakalim kirmizimsi bisey varmi yokmu. disk vidalarina ve onemli parcalari hic soktunuzmu. civatalarin uzerindeki loctite i gorursunuz.
    hatta numara numaradir loctite. her yerde ayni numara kullanilmaz. bilincsiz kullanirsaniz vidayida bozarsiniz vidanin gectigi yeride

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:54 ----------

ayrica orjinal gidon amortisore girerkenki bosluguna bakin birde gidon yukseltme takarkenki bosluguna bakin.

Motosikleti
    Alıntı mukureis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu yuzden zaten foruma yazmiyorum fazla.herkes birseyler yaziyo bilip bilmeden.
    hangi meslekle ugrastiginizi bilmiyorum.
    loctite vidalar arasindaki boslugu doldurarak titresimden gevsemesini onler vidalarin.
    ciddi sayida gidon yukseltme sattim. daha sikayet eden olmadi. ayrica gidonu sokun civatalara bakin bakalim kirmizimsi bisey varmi yokmu. disk vidalarina ve onemli parcalari hic soktunuzmu. civatalarin uzerindeki loctite i gorursunuz.
    hatta numara numaradir loctite. her yerde ayni numara kullanilmaz. bilincsiz kullanirsaniz vidayida bozarsiniz vidanin gectigi yeride

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:54 ----------

ayrica orjinal gidon amortisore girerkenki bosluguna bakin birde gidon yukseltme takarkenki bosluguna bakin.
    mengu16 nickli arkadaş neredeyse her konuda bilgili. son 20-30 sayfadır yani buraya yazmaya başladığından beri yazdıklarını okuyorum maşallah her konuda çok derin bilgilere sahip. her şeyden anlıyor allah nazardan saklasın

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Alıntı asuvara adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi akasamlar.
    Bugun moto 444 Ankara Bajaja gittim.Motorumun gosterge reset problemi vardi.Bunun icin elektrik tesisati kontrol edildi.Konjektor ve aku kontrol edildi.Motor tarayiciya baglanip ariza tespiti yapildi.Sonuc olarak resetleme sorunun akunun guc altinda voltajini koruyamamasi oldugu ifade edildi.Musteri memnuniyeti kapsaminda akum
    degistirildi.Suan motorumun tek sorunu olan resetleme sorunu cozulmus oldu.Bu konuda kurumsal anlayisla sorunu garanti kapsaminda cozume kavusturan Bajaj kuralkan grubuna.Yetkili servis olarak ilgi ve alakalarindan memnun kaldigim Moto444 calisanlarina tesekkur ederim.
    Aynı sorunun birdaha tekrarlamaz insallah sorunsuz surusler dilerim

Bu gidon yukseltme işi 2 ceşit vardi sanirim 3cm ve 5cm diye benim gordugum yukseltmede gidonu sola cevirince hafiften gaz aciyirdu saga cevirdiginde depriyaji etkiliyordu sag sol yaptiginda gidondan ses geliyirdu en son arkadas serviste sokturdu tellerinde gergin olmasi bana gore saglikli gekmedi hatta bazilarida tellerin gectigi yerleri degistirerek cozume ulasmisti ama bu hangisi icin bilmiyorum muhtemel 5 cm lik olandir 3 cm de sorun yok anlasilan
    asuvara bunu beğendi.
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 11 kullanıcı var. (0 üye ve 11 misafir)