Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    hamzarat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F700GS
    Alıntı borana adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar. Bende araniza yeni katildim uzun suredir takip ettiğim pulsari bugün bay moto da test etme imkanim oldu ve sizinlede dusuncelerimi paylaşmak istedim. Tabi bir cbf kullanicisi olarak onunla karsilastirabilirim. Öncelikle bana kotu gelen yanlarini paylasayim.
    Titreşim var evet ama öyle abartacak kadar değil bence sözünü etmeye bile değmez.
    Aynalar gerçekten cok kotu muhakkak değiştirilmesi gerekli.
    Sele biraz sert ama oda çok büyütülecek birşey degil ayrica sanirim ben alisik olmadigim için rahatsiz oldum biraz daha geri oturmak istediğimde sele cikintisi buna engel oldu.
    Birde arka fren konusu beni cok rahatsiz etti vede korkuttu acikcasi. Bu iyimi köyümü bilmiyorum ama arka frene bastigim anda lastik kaymaya başladı yani hemen teker kilitlendi bunun bir ayari varmidir bilmiyorum ama sirf bu yüzden bu motordan vazgecebilirim.
    Son olarak ta kullandigim motorun debriyaj kolu cok sertti motordan indiğimde bileğim agriyordu ama buda ayarlanabilir sanirim.
    Simdi gelelim iyi yönlerine.
    Öncelikle bay moto calisanlarina cok teşekkürler cok ilgiliydiler.
    Motor resimlerden daha kalipli 179 boy 85 kilo biri olarak tam benim kalibima gore. Topuklarim yere deymesede
    On fren mükemmel kayma yok ve olduğu yere cakiliyor resmen. Ama arka fren konusu tam bir kabus.
    Hizlanmasi ve torku cok iyi kesinlikle beklentimin uzerinde.
    Fiyatina göre cok güzel ve kaliteli bir motor bence. arka fren olayini cozersem cbf yi satip insallah bende alicam bir tane.
    Bayiyle fiyat konusunu konuştuğumda 7370 TL dediler ve bitanede kask hediye ettiklerini söylediler. Forumda 7000 tlden bahsedildiğini söylediğimde imkansiz olduğu su kadar su kadar kar payi varken asla o fiyata satilamaz dediler. Kredi kartina taksit yaptiklarini ancak vade farki koyduklarini söylediler birde bankadan bizim adimiza kredi çikarabildiklerini söylediler tabi o zamanda faiz isin içine giriyor.
    Benim söyleyebileceklerim bu kadar alan arkadaşlara hayirli olsun herkesin tekeri düz bassin inşallah.
    Arka fren konusuna bende takildim.direk kilitliyor tekeri.urkmedim desem yalan olur.ama zamanla oturur gibi geliyor bana bu mevzu.ayrica sele bayagi yuksek.ben 167cm boy ile bir ayagim havada oburu parmak uclarinda yere temas ediyor.yani bana kalip olarak bir beden buyuk.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    BAJAJ PULSAR 200 NS/ 2013 TVS APACHE RTR 150
    pulsarımı alalı 3 gun olmadı şuan 400 kmde tıtresım vdıye bişey yok kere yok arka fren dıskı kıtlıycek dıye korktum en başlarda ama hiç öyle bişey olmadı frenler sağlam torku duruşu kalkışı özellikle ve özellikle 110 km hızdan sonraki yola tutunma hissi harika 130 km hızla gidiyorum sanki hiç gitmiyorum arkadaş rahat serinn
    sürekli artçim var virajlarda çok kabılıyetlı makina sıfır motorun lastikler berbat olur dedım arkadaş bunda gayet iyi yumuşak hamurlu lastikler ıslak zeminde kaymadı sıfır motor dedım yuksek hıza çıkmaz dedım arkadaş 145 gördüm tvs apachemi bir kenara bıraktım pulsara biniyorum lakin sele çok sert tahta gibi hindistanlı pakistanlı arkadaşlar bu seleye nasıl dayanıyolar arkadaş
    7500 tlye plaka vs vs hersey dahıl aldım gayette memnun kaldım açıkçası bukadarını beklemiyordum.

meki 60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 ns
    Bende bugün ilk motorum olan pulsarı teslim almış bulunmaktayım.Benim pulsarım mavi renk.İlk defa aldığım gün canlı canlı gördüm ve inanın resimlerde göründüğünden çok daha yakışıklı.Plakası olmadığı için sadece şehir içinde ufak sürüşler yaptım denildiği gibi frenleri çok iyi.Ayrıca benim gibi yeni başlayanlar için çok ideal çünkü çok uysal hiç agresif değil.Daha önce motor tecrübem olmadığı için titreşim konusunda bişey diyemiyeceğim ama rahatsız olmadığımı söyleyebilirim.Yarın resimlerinide paylaşacağım.Herkese kazasız sürüşler....

Motosikleti
    buda pulsarımdan 2 kare

reverse ve Adem Balkan bunu beğendiler.

meugur74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    strike 150
    Rodajdaki yeni motorda biraz titreşim olması normal, parçaların birbirini aşındırması ve alışması ile minimum seviyeye inecektir. Benim düşüncem bu motorlar 5000km'den sonra açılmaya başlıyor ve ancak 10000km'den sonra tam olarak oturuyor, rodajdayken sabırlı olmak lazım, ayna ve sele olayıda kolayca halledilecek durumlar.yeni motorda yüksek hız yapmamak lazım fren balatalarında motorda olduğu gibi alışma süreci süreci var
    Ama bizim motorcular hemen top speed denemesi yapmak ister
    çünkü kaça aldın? Ve kaç yapıyor abi bu? Sorularına muhatap olacağı için sabırsızdır biraz.
    bu arada bende müşteri adayıyım pulsarın.

Arkadaşlar, herkese merhaba, Pulsar 200, geçekten hoş makine, F650 GS motosikletim çalındı , boyum 1.88, kilon 80, F650 bana çok hoş geliyordu ama şimdi o motoru almam bütçeden dolayı mümkün değil. F650'yi ikinci el almıştım ve artık 2. el almak istemiyorum.
    Bir motosiklete ihtiyacım var ve Pulsar'ı bekliyordum ama çift farlı CBR 250'yi görünce çok beğendim.
    Sizlere iki sorum olacak.(yarın gidip ikisine de bakacağım eğer bayiler de var iseler)
    1- 1.88 boy ile bu motosikletlerde görüntü ve kullanım olarak sıkıntı yaşar mıyım?
    2- Aradaki 5.500 TL.fark benim için önemli ama bütçemi zorlayıp halledebileceğim bir rakam ama CBR 500'e çıkamam.

Ben, Motosiklet biraz da zevk işi, git kırmızı CBR 250 al diyorum ama 5.500 TL. de az değil.
    %90 Şehir içi kullanacağım. Siz olsaydınız ne yapardınız veya tavsiyeleriniz neler lütfen, yazar mısınız?

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Titreşim tabi ki eski Çin motorları gibi değil ama CBF'le de kıyaslanamaz bence. Titreşiminin kötü tarafı devir arttıkça artması. Alt devirlerde birşey yok ama üst devirlerde oldukça hissediliyor. Arka frende bir sıkıntı yok, önceden kampana freni olan motor kullanmış arkadaşlar diske geçtikleri için kitliyor olabilirler. Ben MT-07'de daha çok kitliyorum, bunda hiç kitlemedim. Yalnız motor iki kişiyle bile çok iyi performans gösteriyor ve çok kıvrak. Trafikte kuş gibi gidiyor. Yabancı forumlarda okuduğum kadarıyla ilk bakım sonrası titreşim oldukça azalıyormuş. Bekleyelim bakalım bakıma giren arkadaşlar ne diyecekler.
    Adem Balkan bunu beğendi.

EverHarD* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb 125 Ace & HONDA Activa 100
    Bajaj'ı ilk defa Türkiyeye geldiğinde duydum. Daha 20 yaşındayım öğrenciyim Honda CB Ace sahibiyim.

Hondada titreşim var Yamaha da da var bunu farkettim.
    Esas önemli olan husus az titreşim olması insanı rahatsız etmeyecek şekilde.

Bu motorun Altın elbiseli adam ın video çekmesini düşünüyorum.

Bakalım zaman ne göstericek.

kuralsızlar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    rtr 150 apache
    Pulsar ön cam siparisleriniz için arkadaşıma bu numaradan ulasabilirsiniz : 0546 270 64 86 benim motrdan ölçü aldi şuan yapim aşamasında. Ismi mustafa

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:11 ----------

Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Titreşim tabi ki eski Çin motorları gibi değil ama CBF'le de kıyaslanamaz bence. Titreşiminin kötü tarafı devir arttıkça artması. Alt devirlerde birşey yok ama üst devirlerde oldukça hissediliyor. Arka frende bir sıkıntı yok, önceden kampana freni olan motor kullanmış arkadaşlar diske geçtikleri için kitliyor olabilirler. Ben MT-07'de daha çok kitliyorum, bunda hiç kitlemedim. Yalnız motor iki kişiyle bile çok iyi performans gösteriyor ve çok kıvrak. Trafikte kuş gibi gidiyor. Yabancı forumlarda okuduğum kadarıyla ilk bakım sonrası titreşim oldukça azalıyormuş. Bekleyelim bakalım bakıma giren arkadaşlar ne diyecekler.
    Gercekten ilk bakimdan sonra cok azaldı bugun deviri biraz yukselttim hic rahatsız olmadım.

designserhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 N
    Dün akşam 2 apache 1 pulsar İstanbul bursa yaptık.Toplamda 450 km yol yaptık.Pulsar gerçekten çok güzel ve çok keyifli bir motor gaz tepkimeleri mükemmel virajı süper.Tek eksik yanı koltuğu sanki kartona oturuyorsun

reverse, Adem Balkan ve polo34 bunu beğendiler.

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Ne titreşimmiş be arkadaş.
    Motosiklet tecrübem CB125E'den ibaret. 2 seneden fazla süredir tepesindeyim. Titreşim titreşim diye yaygara kopartıldı. Evet var ama bir kere lanet olsun bu ne böyle demedim. Hele ki şehir içi kullanımlarda aklınıza bile gelmiyor.
    Zaten denilen o ki, tek silindir motorların hepsi titriyor.

Merak ettiğim husus, CB125E kullanıcısı bir arkadaş pulsar denedi mi acaba? Aradaki karşılaştırmayı merak ediyorum titreşim açısından.
    designserhat bunu beğendi.

hkn34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj pulsar 200 NS + Yamaha XJ6 N+ kawasaki z 900
    Alıntı hamzarat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de dun itibariyle bay-moto'da ki test surusu neticesinde pulsar almaya karar verdim.kaporayi verip haziranin 6'sinda gelecek partiden bir tane siyah siparis verdim.bay-moto'ya ilgi alakasindan dolayi tesekkur ederim.gercekten isini severek ve karsisindakine deger vererek yapiyorlar.bu zamanda zor bulunan tarzda ticarethanelerden.basimiza bir haller gelmezse bajaj pulsar 400cs modelini de buradan almak istiyorum.

Motosiklet beklentilerimden daha iyi cikti diyebilirim.ilk 4 vites epey dolu gazi actiginizda nazlanmiyor.soylendi ama bende soyleyeyim, ybr cbf ile alakasi bile yok.ac gazi gitsin.arka tekerlek kilitlenmek icin firsat kolluyor gibi geldi bana.benim motora acemiligimin olma olasiligi da var.on fren muazzam.zamk gibi yapisiyor bu iyi.viraj kabiliyetini de begendim.sesini begenmedim ama tatmin edici gelmedi bana.gorunus guzel.yakisikli yapmislar.altsakal yaptirmak kesinlikle sart.motorun eksik yerlerinden birisi bana gore.gorunumu tamamlamak gerek.titresim ben hissetmedim cok fazla.hani var ama belli belirsiz.verdigi eglenceye tolere edilebilir bir miktarda.boyu posu bana gore yeterli geldi.kucuk motosiklet havasinda degil.boyum 167cm kilo 67.tek ayagim havada oburu parmaklarimin ucunda bindim motosiklete ama sorun olmadi hafif motor zaten.koltuk sert.fazerden inip buna binince sikinti oluyor tabi sele rahatligi.uzun seyahetlerle alakali cozum uretmek lazim.sehirici kivrakligina bayildim.yuksek sele, dik oturus ve hafiflik birlesince guzel sonuc ortaya cikmis.trafikte motosikletin sesi cikmadigi icin saygi gormuyorsunuz.epey cambazlik yapmak zorunda kaldim.0 dan 100 e epey hizli cikiyor.125 civari bir son hiz gordum ama yol bitmisti.130-140 gorecek gibiydi.110-120 km/h ile stabil yol alacak gibi duruyor.

Sonuc:benim bu motosikleti almamda 2 tane cok onemli etken vardi.1.emsallerine gore ekonomik olmasi.2.ekrem ata'nin samimiyeti .motosiklete epey ara vermis bir kisi olarak soylediklerimin referans alinmamasini rica ederim.kendimi sifirdan motosiklete basliyormus gibi hissettim.istanbul trafigi de hafiften gozumu korkuttu.hondadan bir guvenli surus 2 egitimi almak sart olmus.

Ayrica bugun ekipmanlari da aldim.ekipmanlarla alakali yorumlarinizi da merak ediyorum.

Kask-shark speed-r sauer siyah
    Eldiven-ixs
    Ceket-revit gt-air beyaz
    Pantolon-tech90
    Ayakkabi-yds diablo 11 gtx

Merak ettiginiz birsey varsa elimden gelecek sekilde yardimci olmak isterim.
    arkadasım test sonunda verdiğiniz bilgiler için teşekkürler yeni motorunuzda hayırlı ugurlu olsun kazasız belasız kulannın insallah... ayrıca ekipmanlarınızda hayırlı olsun ben de insallah pulsar alıcam ve ekıpman da alıcam tabii bu aldığınız malzemelrı kaca aldınız ve nerden aldınız sakıncası yoksa paylasırmısınız
    hamzarat bunu beğendi.

Motosikleti
    pulsar kullanma kılavuzu ihtiyaç duyulabilir buyrun

kullanma kılavuzu pdf tıkla

EKONOMİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    bajajin eskiden beri sorunu titreşim anlaşılan
    eski bajaji test eden biri olarak bunu söyleyebilirim
    eski titresimler zangir zangirdi
    adami sarsardi

/hizliresim.com/gl6MR3][/url]
    kaan898 bunu beğendi.

hamzarat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F700GS
    Alıntı hkn34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadasım test sonunda verdiğiniz bilgiler için teşekkürler yeni motorunuzda hayırlı ugurlu olsun kazasız belasız kulannın insallah... ayrıca ekipmanlarınızda hayırlı olsun ben de insallah pulsar alıcam ve ekıpman da alıcam tabii bu aldığınız malzemelrı kaca aldınız ve nerden aldınız sakıncası yoksa paylasırmısınız

kask-960tl
    eldiven-180tl
    ceket-490tl
    pantolon-250tl
    bot-420tl
    şuanda motosikletim yok deneme şansım olmadı.pantolon ve bot elime ulaşmadı.ekipmanları anes motordan aldım(kask-eldiven).diğerleri internet üzerinden.İXS markasının malzeme kalitesinin bu kadar iyi olduğunu bilmiyordum.kesinlikle görülüp bakılması gereken bir marka.

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Kılavuzda şöyle bir açıklama var:

''Rölantideki motorun çalışma sıcaklığına kadar
    ısınması uzun zaman alır. Halbuki ısıtma süresince, yıpranma
    seviyesi ve egzoz emisyonu oldukça yüksektir. Bundan dolayı
    motoru çalıştırdıktan sonra sürüşe başlamak daha iyidir.''

Bu demek oluyor ki, motoru çalıştırıp direkt hareket etmek daha iyidir. Yanılıyor muyum?

hkn34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj pulsar 200 NS + Yamaha XJ6 N+ kawasaki z 900
    Alıntı hamzarat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kask-960tl
    eldiven-180tl
    ceket-490tl
    pantolon-250tl
    bot-420tl
    şuanda motosikletim yok deneme şansım olmadı.pantolon ve bot elime ulaşmadı.ekipmanları anes motordan aldım(kask-eldiven).diğerleri internet üzerinden.İXS markasının malzeme kalitesinin bu kadar iyi olduğunu bilmiyordum.kesinlikle görülüp bakılması gereken bir marka.
    paylasım için teşekürler kazasız belasız sürüşler ...
    hamzarat bunu beğendi.

kuralsızlar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    rtr 150 apache
    Alıntı che guevara adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, herkese merhaba, Pulsar 200, geçekten hoş makine, F650 GS motosikletim çalındı , boyum 1.88, kilon 80, F650 bana çok hoş geliyordu ama şimdi o motoru almam bütçeden dolayı mümkün değil. F650'yi ikinci el almıştım ve artık 2. el almak istemiyorum.
    Bir motosiklete ihtiyacım var ve Pulsar'ı bekliyordum ama çift farlı CBR 250'yi görünce çok beğendim.
    Sizlere iki sorum olacak.(yarın gidip ikisine de bakacağım eğer bayiler de var iseler)
    1- 1.88 boy ile bu motosikletlerde görüntü ve kullanım olarak sıkıntı yaşar mıyım?
    2- Aradaki 5.500 TL.fark benim için önemli ama bütçemi zorlayıp halledebileceğim bir rakam ama CBR 500'e çıkamam.

Ben, Motosiklet biraz da zevk işi, git kırmızı CBR 250 al diyorum ama 5.500 TL. de az değil.
    %90 Şehir içi kullanacağım. Siz olsaydınız ne yapardınız veya tavsiyeleriniz neler lütfen, yazar mısınız?
    Oncelikle geçmiş olsun. Çalınan motorunuzun yerini doldurmak baya bi zor.ancak daha once endro kullanmaniz ve boyunuzunda uzun olması sebebiyle cbr size göre değil bence.pulsar daha yüksek direksiyonuda yüksek. Illaki 250cc olsun diyorsanız sym wolf öneririm babamda var çok cimri ve gücü yerinde. Ama son hızları pulsarla cok yakın. Tabi inazuna da var artik hepsi ayri bir alem.ben param digerlerine yetse bile pulsar alırdım çünkü sehir icinde cook pratik. Tıpkı yaramaz bir çocuk gibi

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:38 ----------

Arkadaşlar , abiler motorun arka firenin kilitlemesinin sebebi firen araliginin kisa olmasından kaynaklanıyor. Firen pedalinin hemen arkasinda Vidalı ayar yrri var oradan keyfinize göre ayarlayabilirsiniz iyi geceler.

Arkadaşlar merhaba onur ben istanbuldan katılıyorum aranıza daha öncede yazmıştım 5 haziranda siyah bir pulsar sahibi olacağım allah kısmet ederse motoru teslim almadan ehliyete yazıldım ve ay başı sınava gireceğim kursun tüm ödemelerini yaptım ve hazır motoru teslim almama 15 gün var iken ekipmanları almak istedim ancak inanın hala şoktayım çünkü ; 1300 tl ye tüm ekipmanları hallederim diye düşünmüştüm ancak gel gelelim magazaya girdiğimde hesap tutmadı tam 2800 tl ödeme yapıp ayrıldım mağazadan özellikle kask konusunda aklımda lazer in fiber modeli vardı 600 tl civarı ancak mağazada fikrim değişti bir anda kask a 3 katı para ödedim ve akşam üstü sürekli kafamda tilkiler dolanmaya başladı resmen gerek varmıydı bu kadar para ödemeye dogru bir tercihmi yaptım diye sonucta yüksek bir bütce gitti :( aldğım ekipmanlar ise şu şekilde;

SHOEI NXR MYSTIFY TC-1 KASK = 1.700 tl

REVIT EXCALIBUR MONT GRI = 750 tl

REVIT STRIKER ELDIVEN SIYAH = 190 tl

ZANDONA 3260 MAFSALLI DIZLIK = 170 tl

ilk motor tecrübem olacak bütcemi pulsar ve bu saydığım ekipmanlarla tükettim diyebilirim 500 tl kadar param kaldı ve bununlada honda nın eğitim merkezine gitmeyi düşünüyorum sizce gitmem yararlı olurmu ?? toplasam 2 saat motor tecrübem var çünkü.. tecrübelerinize cok güveniyorum sizce yanlış bir yolmu izledim ?? sanırım bu motor olayını gözümde çok büyütüyorum ama inanın sorun yaşamamak adına uğraştım bu kadar görüşlerinizi paylaşırsanız cok sevinirim teşekkürler..

Henüz tecrübem yok ama aldığınız korumalar bence o fiyatları hakediyor.Eğitime gitmenin tabiki faydası olacaktır bende motorumu almadan eğitim almayı düşünüyorum.Ekipmanlar acısından bence gonlunuzu ferah tutun.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)