Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı Zuzuuw adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen seneki Karadeniz turunda Amasyanın içinden geçip durmadım diye 1 yıldır ağlıyordum, bayramda elim de boş olunca overlok mainası ayağıma geldi sandım senin gezi yazısını görünce, 18 yy amerikasındaki zenciler gibi hissettim şu an kendimi, yazıklar olsun cCc ayrımı yapanlara.

Sen önden gider gelirsin, aralarda sigara molası verirsin, olma mı ? Zaten bayram bayram benim gibi bir avareden başkasını bulamazsın ?
    135cc bir çinli ile bir günde 700km yapmak için harbiden deli olmak lazım sen bunu denemek istediğine eminmisin Benim geziyi yapacağım kesin değil zaten ailem sorun çıkartır, büyük motorlu birilerini bulup bikaç motor gidicez diye güven vermeye çalışıyorum hemen ayrımcılık yapıyosun deme kardeş ya

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    135cc bir çinli ile bir günde 700km yapmak için harbiden deli olmak lazım sen bunu denemek istediğine eminmisin Benim geziyi yapacağım kesin değil zaten ailem sorun çıkartır, büyük motorlu birilerini bulup bikaç motor gidicez diye güven vermeye çalışıyorum hemen ayrımcılık yapıyosun deme kardeş ya
    Bizim özgeçmişimizin başladığı yerde bağzılarının ufku biter aga, şu kısacaık ömründe 3 kere günlük +1000 km deneyimi var benim panterimin.

Kayseri - Çeşme gidip gelmişliği var bi kerem, ama yazdım bunu bi yere,

Motosikleti
    Alıntı Zuzuuw adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim özgeçmişimizin başladığı yerde bağzılarının ufku biter aga, şu kısacaık ömründe 3 kere günlük +1000 km deneyimi var benim panterimin.

Kayseri - Çeşme gidip gelmişliği var bi kerem, ama yazdım bunu bi yere,
    Face'ye gel burda tartışmayalım daha

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Face'ye gel burda tartışmayalım daha
    Herkes görsün 65 cc yüzünden ne muamele gördüğümü.

Zaten bende olur olmadık yerde stop eden bir motorla 700 km lik yola çıkmam.
    CompanERROR, hakaninanç ve abeciMotoru bunu beğendiler.

fatih. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar
    Mengu 16 vs Zuzuuw
    Kendilerine, “Yeryüzünde bozgunculuk yapmayın“ denildiğinde
    “Bizler sadece düzeltenleriz“ derler.
    Oysa onlardır asıl bozguncu; farkında bile değiller. 2.12

Motosikleti
    Pulsar 200 ns idi
    Merhaba. victorhugo
    Motorda: kompürösör yani (sıkıştırma) yok.! o motor çalışmaz.! sebepleri: ya sbop kesti yada zincir atladı (sente kaçtı), zincir gergisi boşalırsa atlama ihtimali yüksek.

Yapılması gereken: motor sökülcek, ilk önce silindir kapağına bakılacak gerekirse komple dağıtılacak.!
    Motoru direk al serbvise götür.! 30000 km garantisi var ve 2 yıl. garantiye girip girmeyeceği konusunda bişey diyemem.
    Allah yardımcın olsun..

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Arkadaşlar sıfır km pulsar ile yeniden aranızdayım dün motoru aldım şuanda 29 km de.Bu süre zarfında sayın ekrem ata beyin yakından ilgilenmesi ve bayinin tavrı mutlu ediciydi.Bu yaşamış olduğum hadise ile ilgili ürün fabrikaya alınmış detaylı olarak incelenmiş fakat bir arızanın tespiti yapılamamıştı hindistana gönderilen verilerin değerleri normal görünüyormuş.Bu durumda karşılıklı anlaşılarak iki tarafında mağdur edilmeyeceği ortak payda buluşarak yeni motoruma kavuşmuş bulunmaktayım.Şimdi sıfırdan rodaj başlıyor ilk 16 km ye kadar motor gayet sessizdi 16 km de denge sensörü merhaba dostum dedi sesini bile özlemişim 5 dakika sohbet ettikten sonra kendisini bazı sevgi dolu sözcüklerle kırmış oldum ki küstü ve sesini kesti bayrama kadar ilk bakıma yetiştirmeyi planlıyorum bayramdada kısmetse istanbul dışına çıkma niyetim var ekrem ata beye ve bayi ve servis çalışanlarına sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum tekerimiz düz bassın diyor ve kazasız belasız sürüşler diliyorum..
    AttilaXtreme, kdiner, meki 60 ve 16 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Güzel anlaşma olmuş, kalıcı sakatlanmanız olmadığına göre de lafı uzatmanın gereği yok. Helal olsun Bajaj'a.
    ayzek bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda nt 700 v deauville
    AYZEK kardeş sen kazadan sonra beni hiç bir güç bu motora bindiremez diyordun şimdi sıfırı alınca iş değişti sanırım. ben pulsar almak için motorumu sattım sonra formu okumaya başladım bir yandan da yeni pulsarımı arıyordum ancak senin üzücü kazanı duyunca vaz geçtim ve bütçemi artırarak inazuma almaya kara verdim. ama görüyorum ki sen tekrar pulsara döndüğüne göre şu stop etme veya senin dediğin gibi resetleme ve kitleme olayı aşılmış durumda. yada sen ölüme meydan okuyorsun. senin kazan beni ziyadesiyle etkiledi ve ben halen bu motoru almak istemiyorum açıkcası, senin düşüncen nedir.

denizhan_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar
    yanlış hatırlamıyorsam ayzek kaza yaptığı motora bir daha binmeyeceğini söylemişti, gereği yapılmış ürün yenisi ile değiştirilmiş Allah kaza bela vermsin
    ayzek ve Paksoy bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı cansin09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    AYZEK kardeş sen kazadan sonra beni hiç bir güç bu motora bindiremez diyordun şimdi sıfırı alınca iş değişti sanırım. ben pulsar almak için motorumu sattım sonra formu okumaya başladım bir yandan da yeni pulsarımı arıyordum ancak senin üzücü kazanı duyunca vaz geçtim ve bütçemi artırarak inazuma almaya kara verdim. ama görüyorum ki sen tekrar pulsara döndüğüne göre şu stop etme veya senin dediğin gibi resetleme ve kitleme olayı aşılmış durumda. yada sen ölüme meydan okuyorsun. senin kazan beni ziyadesiyle etkiledi ve ben halen bu motoru almak istemiyorum açıkcası, senin düşüncen nedir.
    Sen yanlis anlamissin bazi olaylari dostum ben bana kaza yaptiran motora binmem bir baska sorunsuz pulsar olur ama o motor benim icin bitmistir dedim bu o motor icin gecerliydi ve hatta butun pulsarlarin ayni kefeye konmasinin dogru olmayacaginida yazdim
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Ben drift'in hızına nasıl ayak uydurayım güzel kardeşim, 90-100km hızla yol mu biter Kendi 150'lik motorumla bi kere öyle uzun yol yaptım, Düzde 110-120 motoru coştururken yağını bitirdim ucuz atlattım neredeyse 8000km'de motor yenileme yapmak zorunda kalacaktım.
    Ya ben ne yapayım ? Yarın Bursa'dan Çeşme'ye gidiyorum. Baktım tam 412 km yol. 80 - 90 arası gideceğim.

Motosikleti
    Honda nt 700 v deauville
    peki bana yardımcı olurmusun o zaman. ben şırnak iline tayin oldum ve mersin adana bölgesinden bi pulsar satın alıp şırnağa gideceğim. sorun yaşamam için ne önerirsin. 2014 modeller stop sorunlu çıkabiliyor sıfırmı alayım yoksa ikinci el alırken bana sorun yaşatmıyacağını pazarlık aşamasında anlayabilceğim bir püf noktası varmı. tekrar geçmiş olsun. Allah kaza bela vermesin.

Motosikleti
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya ben ne yapayım ? Yarın Bursa'dan Çeşme'ye gidiyorum. Baktım tam 412 km yol. 80 - 90 arası gideceğim.
    Eldeki makine ne performans veriyosa onunla yetinmek lazım yapacak bişey yok CBF'nin karter tasarımı biraz daha yeni ama, bizim Cg'lere göre uzun yolda daha zor şişebilir.

tubejh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ankara- Tekirdağ( Çerkezköy)-Çanakkale- artık nere olursa :)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 700
    Bu yağ filtresini takarken yanlış takılıyor sanırım, normalde yağ filtresi takarken çontanın kenarlarına bir miktar yağ sürülür bu da terlemeyi önler.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Uzun yolda motor şişmez , bunu defalarca yazdım. Ne koşulla şişmez ? Devir saatini kırmızı bölgeye getirmezsen. Yoksa her motor şişebilir zaten...

Motosikleti
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzun yolda motor şişmez , bunu defalarca yazdım. Ne koşulla şişmez ? Devir saatini kırmızı bölgeye getirmezsen. Yoksa her motor şişebilir zaten...
    Zorlasan da şişmez diyorum yani CBF, hem üstten egzantrikli hem de karteri yeni tasarım. 1970 model Cg değil sonuçta. Motorun şişmesinden benim anladığım, çekişten düşmesi subap ayarının kaçması sürüşünün keyifsizleşmesi gibi şeyler. Genelde uzun yolda sürekli zorlayınca ve hava sıcaksa olur.

Motosikleti
    Alıntı cansin09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peki bana yardımcı olurmusun o zaman. ben şırnak iline tayin oldum ve mersin adana bölgesinden bi pulsar satın alıp şırnağa gideceğim. sorun yaşamam için ne önerirsin. 2014 modeller stop sorunlu çıkabiliyor sıfırmı alayım yoksa ikinci el alırken bana sorun yaşatmıyacağını pazarlık aşamasında anlayabilceğim bir püf noktası varmı. tekrar geçmiş olsun. Allah kaza bela vermesin.
    2014 stop sorunlu çıkıyor dıye bir kavram yok stop etmeyle ılgılı tespıt edılen 3 etken var ve bununla ılgılı onarımlarda yapılıyor alacagın motor ıcın bırsey dıyemem muhakkak servıs test etsın diyebilirim ancak
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

xewor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800X Crossrunner & QJ Motor LTM 125
    Ben de 2014 model Pulsar kullanıyorum. Stop sorunuyla hiç karşılaşmadım 7000 km'de şu an.

fatih. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar
    Ayzek senin adına çok sevindim ALLAH kaza bela vermesin
    ayzek bunu beğendi.
    Kendilerine, “Yeryüzünde bozgunculuk yapmayın“ denildiğinde
    “Bizler sadece düzeltenleriz“ derler.
    Oysa onlardır asıl bozguncu; farkında bile değiller. 2.12

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)