Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Bugün pulsarın ilk servis bakımına gittim.Bir sürü arkadaşım aradı Pulsar bakıma geldi diyeBenim velet bile bugün biraz hasta olmasına rağmen sırf pulsarı görsün diye geldi.

ERROR88 ve Adem Balkan bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı reverse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ne demek motosikletler kuralkan fabrikasında test ediliyor?
    Motorlar fabrikada toplanıp test edilip o şekilde mi bayilere gönderiliyor?
    Hiç sanmıyorum.
    Bence 4-6km gibi mesafeler test mesafesi olamaz. Şahsen ben kabul etmezdim.
    İşin içinde meraklı servis kalfa-çırakları veya artniyetli bayi olabilir mi acaba? Motoru test ettirmiş olabilir mi birilerine?

Hele vatandaşın daha teslim almadığı ''sıfır'' motorunu çalıştırıp gazı kökleyen elemana ne demeli? Ben olsam yapıştırmıştım ağzının ortasına bir tane. Kim bilir motorun sahibi yokken neler yapıyorlardır.
    İşte forumdaki arkadaşlar boşuna yırtınmadı bu servislerle bu iş olmaz diye.
    Bu gibi konularda honda yine 1 numara gibi görünüyor.
    Bu yaziniz icin tesekku ederim.Halen boyle gayri ciddi bir durumun savunulmasi bana gercekten cok tuhaf geldi.Arkadaslar hicbir motor 6 km testcedilmez edilemez..Kuralkan bu motoru kasasinda montaja hazir sifir halde yolluyor yetkiki saticida motor monte ediliyor.Bundan cikan ana fikir su ki gercekten bu bayilerle bu is oldukca zor gorunuyir dakka bir gol bir..Motor istedigi kadar harika olsun daha sifir motoru teslim ederken gosterilen ciddiyete dikkatinizi cekerim.Tamam motora ilgi gosteriyoruz begeniyoruzda ama boyke bir bayii kanali ile satis ve servis gerceklesecek ise ben satin alma konusunu sorgulamaya basladim ..
    gelebek, reverse ve Adem Balkan bunu beğendiler.

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    bı foto da ben atayım madem

reverse ve Adem Balkan bunu beğendiler.
    www.erkakurye.com

EKONOMİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    Alıntı rebel_punto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar akşam saat 5 gibi bayiye gittim. Pulsarı servise gönderdim dedi. Servis yakın kendim gittim almaya. Ustanın kalfası vardı. Motosiklet hazır mı dedim. Hazır abi süper motor dedi çalıştırdı boştaki motora verdi gazı. Motosikletin ilk redline ışığını da orda görmüş oldum

Alıp bayiye gidecektim ki km 4 te. Bu niye 4 te dedim, abi serviste motora basılırda test de edilir diye ukala ukala cevap verdi. Ya sabır dedim motorun vidalarını elimle kontrol etmeye başladım ne göreyim yağ tahliye vidası gevşek elimle sıkabiliyorum. Kalfayı çağırdım bu ne dedim? Abi anlamadım valla fabrikadan geldi ilk defa karşılaşıyorum dedi. Geri servisin içine soktum yarım saat vidalarını tek tek kontrol ettirdim.

Serviste iş bitince bayiye gittim durumu anlattım hiiiiççç oralı bile değil. Usta eğitime gitti kalfa işte anca bu kadar olur dedi. Eee tahliye vidası yolda düşsede motor yatak sarsa garantiye girer mi dedim, servis kabullenirse girer dedi şaka gibi.

Sayın Ekrem Bey tekrar söylüyorum bu servislerle bu bayilerle bajaj gibi büyük bir markayı yer bitirirsiniz.

Kask hediye alamadık ama sağ olsun 150 liralık kaskı 100 liraya sattı. Kızım içinde 10 liralık küçük kaskı hediye verdi.

Neyse gelelim Pulsar a:

Tabletten girdiğim için resim atamıyorum. Zaten resim atma durumum olsa yeni başlık açıp cbr250 ile karşılaştırmalı test yazısı yazmayı düşünüyordum.

Kısaca motosiklete değinmek gerekirse şekil şemal on numara. Resimlrindn güzel ve daha kalıplı. 178 boyum ile iki ayağım yere tam bastı. Güç olarak cbr performansı beklemeyin zaten fiyat performans açısından cbr ye göre daha iyi. Basmamaya çalıştım. 5bin devri geçmemeye çalştım zaten 5bin devirde tam 70km/h ile gidiyor ( cbr 80km/h ) ama pulsar hakkaten çok afacan devirleniyor hemen. Anlık 100km/h gördüm.

Beklediğimden daha titreşimli. Titreşim oranını karşılaştırmak gerekirse discover den ybr den cbr 250 den hatta mondial drift ten daha titreşimli. Ama öyle bariz farkı yok. Kontak kapatmadan 60 km yol geldim titeşim rahatsız etmedi. Öyle el ayak uyuşturacak bir durum kesinlikle söz konusu değil. Ayak paglerinde ve elciklerde kendini hissettiriyor ama dediğim gibi sürüş yönünden çok bi dezavantaj değil. Ama koltuğun en kısa sürede elden geçmesi gerek. Cbr den daha sert ki cbr yi hem ön hem arka araya sünger koyarak kaplatmıştım. Şimdilik benden bu kadar. En kısa sürede cbr karşılaştırmalı detay fotolu testi sunarım.

Unutmadan pulsar ı öyle cbf 150 ile yeni kasa apaçi ile felan kıyaslamayın. Pulsarın gerçek rakibi duke 200, cbr 250, üç buçuk JAWA red stil
    Hayırlı olsun ALLAH kazasiz belasiz kullanmayi nasip etsin
    tekerin duz bassın
    en iyisi fabrikadan kutu icinde teslim almak servisin başında beklemek km yi 0 teslim alamayacağını istisare sonucu arkadaşlar guzel tahmin etti

servis neden basar sıfır motora?
    mondial den siyah drift teslim aliyorum
    baktim eleman bagirtmaya başladı motoru
    hoop napiyon elleme basma yapma etme
    adamla tartismaya girdik
    gerekçe şu
    egzoz yağı atmazsa motor stop eder dedi egzoz yağı atsın diye yapıyorum dedi
    hakikaten motor zırt pirt stop ediyormuş alan eleman oyle dedi
    her motor icin gecerli diyemem tabi bu egzozdan yag atma olayi

kontrol et dedik de o kadar buyuk bir yanlışlık nasıl yapıyorlar
    akla hayale gelmeyecek şeyler

abi motor super acaba nerden anladı sesinden mi?
    orta sehpa çıktı mi pulsar dan

bir de koruma demiri cok küçük duruyor işe yarar mi sence?
    0-100 km kac saniyede çıkıyor ?

bajaj acemi ciraklar motoru redline yapar diye piston kaplama yapmış için rahat olsun derim

aklimda kaldığı kadariyla mondial motorlar da 1.5 km de satılıyor test falan işlemleri sanırım

depo dizle kavraması driftte mi daha iyi
    pulsarda mi

erken bir soru ama
    son olarak tavsiye eder misin

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:42 ----------

Alıntı turkish39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün pulsarın ilk servis bakımına gittim.Bir sürü arkadaşım aradı Pulsar bakıma geldi diyeBenim velet bile bugün biraz hasta olmasına rağmen sırf pulsarı görsün diye geldi.
    https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.n...47601942_n.jpg
    https://scontent-b-fra.xx.fbcdn.net/...31348910_n.jpg
    https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.n...10305853_n.jpg
    https://scontent-b-fra.xx.fbcdn.net/...41040745_n.jpg

o nasil servis öyle
    baklava tepsisine yagi dökmüş
    baklava işi de mi yapıyor
    makine yagi katıyor herhalde

bim in 3 litrelik plastik yoğurt kabini koysaymis tutacağı var rahat taşırdı en azından

on çamurluk sade hatta kaba
    hayranlık uyandirmiyor
    ybrnin yunus a benzeyen camurlugu gibi degil mesela
    5gen gümüş renk cup janti bile görsel şölen sunuyor
    rebel_punto bunu beğendi.

Değerli Rebel Punto; uzun süredir beklediğiniz Pulsarınıza kavuştunuz. Güle güle kullanınız, Allah kaza bela göstermesin inşallah.

Bütün yazınızı dikkatlice okudum. Hiç merak etmeyin. Bajaj markası ve ve modelleri Türkiye'ye inşallah köklü bir şekilde giriş yaptı ve uzun yıllar da sektörde kalacak. Yazınızda yaşadığınızı söylediğiniz sorunlar servis müdürüne iletildi bile. Hatta şu anda fabrikamızda halen devam eden BAJAJ AUTO tarafından verilen servis eğitimi var. Yarın da devam edecek. Sizin bu yazınız eğitimde olan ve sorun yaşadığınız Urfa servisimize de gösterilecek.Bütün servislere de tüketicinin gözlemleri olarak örnek mahiyetinde okutulacak. Konu hakkında gerekli talimatlar verildi.

Kıymetli arkadaşlar; her şeyimiz şeffaf olacak. Hatalar mutlaka yaşanacak ama çok hızlı geri dönüşleri inşallah göreceksiniz. Buna rağmen hatalarda ısrar edenler de kesinlikle aramızdan ayrılacak. Bütün adımlarımızı BAJAJ ile beraber atıyoruz. Şu anda kuvvetli bir servis ordusu kuruluyor. Hiç bir zaman mazeret de üretmeyeceğiz. Dersimize çalışıyoruz, çalışacağız. Zaten patronumuz sizlersiniz. Özellikle İstanbul'da çok adetli satıldığı için bu değişimi kullanıcılar mutlaka fark ediyorlardır.

Hayırlı geceler diliyorum, pulsar ailesine katılan tüm arkadaşlarıma da hoşgelediniz diyorum.

Saygılarımla...
    turkish39, gelebek, centil40 ve 7 diğerleri bunu beğendiler..

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    bu orta ayaklık mevzusu canımı sıktı acıkcası neden baska arkadasımda var ıken benım motorumda yok yaptırım 150 lıraya yınede servısten 100 lıraya almam bırde bakıma alınan ucret tamamen saçmalık bıreysel alınan bu karar sacma hıcbır fırmada boyle bişi yok 35 lıraya kac defa degıstım servıste cbr ın yagını ılla garantıyı bozalımmı ıstıyorlar acaba yagın lıtresı ne kadar cok sacma resmen soygunculuk
    gelebek, EKONOMİ, rebel_punto ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    www.erkakurye.com

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı ekrem ata adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değerli Rebel Punto; uzun süredir beklediğiniz Pulsarınıza kavuştunuz. Güle güle kullanınız, Allah kaza bela göstermesin inşallah.

Bütün yazınızı dikkatlice okudum. Hiç merak etmeyin. Bajaj markası ve ve modelleri Türkiye'ye inşallah köklü bir şekilde giriş yaptı ve uzun yıllar da sektörde kalacak. Yazınızda yaşadığınızı söylediğiniz sorunlar servis müdürüne iletildi bile. Hatta şu anda fabrikamızda halen devam eden BAJAJ AUTO tarafından verilen servis eğitimi var. Yarın da devam edecek. Sizin bu yazınız eğitimde olan Urfa servimize de gösterilecek.Bütün servislere de tüketicinin gözlemleri olarak örnek mahiyetinde okutulacak. Konu hakkında gerekli talimatlar verildi.

Kıymetli arkadaşlar; her şeyimiz şeffaf olacak. Hatalar mutlaka yaşanacak ama çok hızlı geri dönüşleri inşallah göreceksiniz. Buna rağmen hatalarda ısrar edenler de kesinlikle aramızdan ayrılacak. Bütün adımlarımızı BAJAJ ile beraber atıyoruz. Şu anda kuvvetli bir servis ordusu kuruluyor. Hiç bir zaman mazeret de üretmeyeceğiz. Dersimize çalışıyoruz, çalışacağız. Zaten patronumuz sizlersiniz. Özellikle İstanbul'da çok adetli satıldığı için bu değişimi kullanıcılar mutlaka fark ediyorlardır.

Hayırlı geceler diliyorum, pulsar ailesine katılan tüm arkadaşlarıma da hoşgelediniz diyorum.

Saygılarımla...
    İnşallah.Bugünkü gözlemlerim olumlu yönde.Baya baya bi değişim var.En çekindiğim nokta buydu.Servis çok ama çok önemli.Şu an kullandığım motoru 1 yıl doldu dolmadı servisi bırakmıştım,garantiden çıkar dediler,benim garantim yeter dedim.Kullanıcılar artık bilinçli,servislerde bilinçli olduktan sonra tadından yenmez.Servislere olduğu gibi,kullanıcılara da büyük iş düşüyor,bunu da unutmamak lazım.İnşallah bütün servisleriniz sizin çabaladığınız kadar durumun farkında olurlar.Hepimizin yararına olur bu.
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

Motosikleti
    tvs rtr 150 hyper edge
    Bajaj 9/10, Kuralkan -99/10

kim ne derse desin, 90tlyi verseler valla bende yağ değiştiririm, yok özenle seçilmiş bayiler yok uzun ön araştırmalar, hepsi masal, iki sene sonra bi arızanız olsa gidecek kapınız yok, burdan herkese tavsiyem kendinize sağlam güvenilir bir motor tamircisi bulun.

ben sıfır mondiali bi kere servise götürdüm, adama subap ayarı yaptırana kadar canım çıktı, yok iyidir o iyidir deyip duruyo şıkır şıkır öten motora, meğer bilmiyomuş pe.....nk , ben tarif ettimde o yaptı bide para aldı utanmadan , o gün bugündür dahada uğramam servise. tanıdık iyi bi usta var, adama o kadar güveniyorum al abi bin bak dedim, ben binmem müşterinin motoruna dedi, orta sehpada vitese atıp dinledi subapları.

uzun lafın kısası Ekrem Bey gibi bir beyefendiye sözüm yok, hadi Kuralkanda çok iyi niyetli desek, ama bu servislerle OLMAZ! bunu anlamaları lazım, özellikle Kuralkanı suçlamıyorum ancak tüm bu çin menşeili ürün grupları aynı şeyi yaptı zamanında, Kanunide bunların başında gelir, buldukları bisikletçiye tabela astılar. Bajajı biraz ciddiye almanızı temenni ederdim.
    m_sayın ve halilom bunu beğendiler.

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı .BAY-MOTO. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle şunu bilmenizi isterim bu bizim servisimiz tarafından belirlenmiş bir fiyat değildir. Tüm servislerin uygulayacağı firma tarafından belirlenen bir fiyattır.

Pulsar için ilk bakımda Yağ+Yağ filtresi+İşçilik bedeli olarak alınır. Biz bayilere yapılması gerekenler kalem kalem yazılı halde fabrika tarafından gönderilir ve bu bakım süresi 1-2 saati bulur.

Biz de tanışma amaçlı böyle bir uygulama yapmak istedik. Sanırım şuan niyetimizi daha iyi anlatabilmiş, soru işaretlerinizi giderebilmişizdir.

İyi günler
    Ben Kanuni servislerine günahımı emanet etmem ve ne mal olduklarını gayet iyi bilirim. Knuni'ye motor teslim etmek yerine gaz yağı döker yakarım o motoru.

Sizin servisi tanımam ama periyodik bakımda castrol koydurmak istediğimde ''Fabrikanın kesin talimatı var, castrol konulmayacak'' diyen, karşısındakini gerizekalı sanan ilkokul terk sanayi esnafından bir kuruş fazla ederleri yok. Tüm bunları yazılı olarak kuralkan'a ilettiğimizde servisler üzerinde yaptırımımız yok, kanuni haklarınızı arayın diyen bir genel merkez gördük. Bu sitede bu firmanın satış ve pazarlama müdürü var. Başka bir arkadaş başına gelen bir olayı anlattığında ben satış/ pazarlama müdürüyüm, polemiğe girmem diyende bir müdürü var.
    dyavol-77, kuroscu ve m_sayın bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda CB 125 E
    Benim anlamadığım sportifliği bozuluyor diye orta sehpa konulmuyor ama o kıytırık stickerler sportifliğini bozmuyor.orta sehbadan çok stickerler dikkat çekiyor.bu nasıl işdir bajaj
    dyavol-77, reverse, m_sayın ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Alıntı yazici10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sadece bajaj değil tvs apache de aynı kullanan arkadaşlar bilirler bu sadece test edip sattığı aracın son satıcıya ulaşana kadar ürünün arkasıda sonuna kadar durmak demektir teşekkürler kuralkan teşekkürler bajaj.
    Tamamda ben çırağın binip gezdiğini gözümle gördüm. 3-5 km ile zaten motora kolay kolay zarar veremez ama 0 km ATV ye neler yaptığını gördüm, aletin başına ne geldiğini gördüm. Mesele güven meselesidir. Ben parasını peşin ödediğim motoru 20 gün sonra aldım, bu süre zarfında km telinin sökülmüş olupta motorun başına ne geldiğini kim bilebilir ?

Herşey çok farklı olacaktı, tüm kanuni servisleri bajaj servisi oldu.

Servisle üçkağıtçılık yüzünden papaz olanların hepsi dökülecek buralara. Sadece bekleyiniz.

Alıntı Zuzuuw adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben Kanuni servislerine günahımı emanet etmem ve ne mal olduklarını gayet iyi bilirim. Knuni'ye motor teslim etmek yerine gaz yağı döker yakarım o motoru.

Sizin servisi tanımam ama periyodik bakımda castrol koydurmak istediğimde ''Fabrikanın kesin talimatı var, castrol konulmayacak'' diyen, karşısındakini gerizekalı sanan ilkokul terk sanayi esnafından bir kuruş fazla ederleri yok. Tüm bunları yazılı olarak kuralkan'a ilettiğimizde servisler üzerinde yaptırımımız yok, kanuni haklarınızı arayın diyen bir genel merkez gördük. Bu sitede bu firmanın satış ve pazarlama müdürü var. Başka bir arkadaş başına gelen bir olayı anlattığında ben satış/ pazarlama müdürüyüm, polemiğe girmem diyende bir müdürü var.
    Güzel arkadaşlarım; konumuz bajaj. Bajaj standartını geçen bayi ve servisler aramıza katıldı, diğerleri katılmadı. Önce Kuralkan çatısı altında bajajın servisinden satış ekibine kadar ayrı olduğunu bilmenizi isterim. Bu satırda anlatılan pazarlama müdürü ben değilim. Benim tarzım değil. Ne yaşanmış,ne zaman yaşanmışsa bana izah getirebilirler.

Foruma ilk girdiğimde de arz ettiğim gibi bu mecrada polemik yapmak ya da sürekli cevaplar verecek boyutta bulunmam söz konusu olamayacak. Bir müddet sonra belki hiç yazamayacağım. Gerçekten çok yoğunuz. Ama her zaman gözlerimiz takipte olacak. Şunu çok iyi biliyoruz ki bazı ön yargılı görüşleri değiştirmek mümkün olmayacak. Zaman her şeyin ilacıdır.

Sadece şu kadar söylüyorum. Bu kadar da açık konuşmak size şaşırtıcı gelebilir. BAJAJ AUTO 55 nci ülke olarak Türkiye'de. 17 ülkede de açık ara 1 no.Bütün dünyadaki başarılarının altında yatan tecrübelerinin tamamını paylaşıyoruz. Nerede ise her iki haftada bir beraberiz.Şu anda servislerimiz yoğun eğitimde. Burada da bu iş ya başarılacak ya başarılacak Allah'ın izni ile inaşallah.

Tekrar hayırlı geceler diliyorum...

EKONOMİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    Alıntı MaMi_33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim anlamadığım sportifliği bozuluyor diye orta sehpa konulmuyor ama o kıytırık stickerler sportifliğini bozmuyor.orta sehbadan çok stickerler dikkat çekiyor.bu nasıl işdir bajaj
    sportifligi düşünen tam kırmızı pulsar getirir

orta sehpa 125 driftte 16.5 tl
    rebel punto da drift var
    ondan söküp pulsara takabilirse ucuz yollu orta sehpa sahibi olabilir
    15 20 lira için bajajla tartismaya girilmemis olur kafaniz rahat eder

http://www.mondialyp.com/parts/main_...GRS1-10002-402

www.mondialyp.com/?part=yedekparcalar

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:36 ----------

arkadaşlar servis yaka karti olmayan elemanlara motorunuzu dokundurmayin bile
    ozellikle dikkatinizi çekerim

centil40 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Versys 650 (Pulsar 200-Discover 150--EN500)
    Arkadaşlar öncelikle belirteyimki benim Kuralkan veya Ekrem Bey ile hiçbir bağlantım yok.
    Bazı yorumlar bana göre maksadını aşıyor.

Bir arkadaşım haklı olarak serviste yaşadığı bir olumsuzluğu açıkça dile getiriyor.
    Başka bir arkadaşım hiç bir olumsuzluk yaşamamışken önyargılarla bir ton eleştiri ve olumsuz görüş yazıyor.

Bu gün Mondial servisinde gördüğüm olay; paketten yeni çıkartılan 100cc cup motoru deneyen çırak, motoru çalıştırır çalıştırmaz ısınmasını beklemeden tapa gaz tek teker yaptı.

Yaşadığımız olumsuzlukları sadece burada yazmak yetmez. Distribütör firmaya mutlaka şikayette bulunmayız ki önlem alınabilsin.
    Ancak iyi niyetle pazara iddialı girip yer almak isteyen bir firmaya karşı da bu kadar insafsız yorumlar yapılması beni şaşırtıyor.

Bu gün bayi ile aramızda sonradan yanlış anlaşılmadan kaynaklı olduğunu anladığımız bir anlaşmazlık yaşandı. Doğru bilgilendirme için Ekrem Bey ile iletişime geçtim ve şaşkınlıkla bayinin hatalı olduğunu söyleyip tanımadığı bir müşterinin yani benim tarafımı tutarak olayın üzerine gitti ve aydınlattı.

Motor hakkında da servisler hakkında da olumsuz eleştiriler olacaktır. Ancak sadece önyargılarla, deneyime dayanmadan yapılan eleştiriler eleştiri değil karalamaya girer ve bu da en hafifinden bu forum için gereksiz bilgi kirliliğine neden olur.

Amacımız bağcı dövmek değil üzüm yemek olmalı.

Allah hepimizin gönlüne göre versin.
    meki 60, Adem Balkan ve halilom bunu beğendiler.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı MaMi_33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2001-06 arası üretilen CBR 600F4İ'ler standart orta sehpalı geliyordu...Sıralı 4 silindir 109 beygir ve bu motor WSS'de(World supersport championship'te) 3 yıl üst-üste şampiyon olmuş motordur(2001-02-03)...Bu motor RACİNG bir makineydi ve orta sehpalı olarak ^^sportifliğini^^ bozmuyordu,ama 23 bg commuter(ucuz ticari kaygılar)sebibiyle orta sehpası çalınmıştır.Nokta.
    viper17, gelebek ve m_sayın bunu beğendiler.
    The Power of The Dreams.

Alıntı ekrem ata adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel arkadaşlarım; konumuz bajaj. Bajaj standartını geçen bayi ve servisler aramıza katıldı, diğerleri katılmadı. Önce Kuralkan çatısı altında bajajın servisinden satış ekibine kadar ayrı olduğunu bilmenizi isterim. Bu satırda anlatılan pazarlama müdürü ben değilim. Benim tarzım değil. Ne yaşanmış,ne zaman yaşanmışsa bana izah getirebilirler.

Foruma ilk girdiğimde de arz ettiğim gibi bu mecrada polemik yapmak ya da sürekli cevaplar verecek boyutta bulunmam söz konusu olamayacak. Bir müddet sonra belki hiç yazamayacağım. Gerçekten çok yoğunuz. Ama her zaman gözlerimiz takipte olacak. Şunu çok iyi biliyoruz ki bazı ön yargılı görüşleri değiştirmek mümkün olmayacak. Zaman her şeyin ilacıdır.

Sadece şu kadar söylüyorum. Bu kadar da açık konuşmak size şaşırtıcı gelebilir. BAJAJ AUTO 55 nci ülke olarak Türkiye'de. 17 ülkede de açık ara 1 no.Bütün dünyadaki başarılarının altında yatan tecrübelerinin tamamını paylaşıyoruz. Nerede ise her iki haftada bir beraberiz.Şu anda servislerimiz yoğun eğitimde. Burada da bu iş ya başarılacak ya başarılacak Allah'ın izni ile inaşallah.

Tekrar hayırlı geceler diliyorum...
    Sayın Güzel Ekrem Bey,

Konumuz Kuralkan, Ha hyosung olmuş, ha Kanuni, Ha Bajaj...

Sizin ön yargı dediğinize ben tecrübe derim. Bir avantajınız var, bu sefer mal kaliteli, ayıbınızı uzun bir süre örtecek.

Kanuni tabelasını söküp Bajaj yazmakla zihniyetin değişmeyeceğine inanıyorum. Karşınızdaki müşteri kitlesinin 2005'ten bu yana ne kadar değiştiğini

iyi tesbit etmelisiniz. Bajaj zedeler olarak bir başlık açılacak bu forumda, tarihe not düşülsün.

Sizede hayırlı geceler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:19 ----------

Alıntı centil40 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar öncelikle belirteyimki benim Kuralkan veya Ekrem Bey ile hiçbir bağlantım yok.
    Bazı yorumlar bana göre maksadını aşıyor.

Bir arkadaşım haklı olarak serviste yaşadığı bir olumsuzluğu açıkça dile getiriyor.
    Başka bir arkadaşım hiç bir olumsuzluk yaşamamışken önyargılarla bir ton eleştiri ve olumsuz görüş yazıyor.

Bu gün Mondial servisinde gördüğüm olay; paketten yeni çıkartılan 100cc cup motoru deneyen çırak, motoru çalıştırır çalıştırmaz ısınmasını beklemeden tapa gaz tek teker yaptı.

Yaşadığımız olumsuzlukları sadece burada yazmak yetmez. Distribütör firmaya mutlaka şikayette bulunmayız ki önlem alınabilsin.
    Ancak iyi niyetle pazara iddialı girip yer almak isteyen bir firmaya karşı da bu kadar insafsız yorumlar yapılması beni şaşırtıyor.

Bu gün bayi ile aramızda sonradan yanlış anlaşılmadan kaynaklı olduğunu anladığımız bir anlaşmazlık yaşandı. Doğru bilgilendirme için Ekrem Bey ile iletişime geçtim ve şaşkınlıkla bayinin hatalı olduğunu söyleyip tanımadığı bir müşterinin yani benim tarafımı tutarak olayın üzerine gitti ve aydınlattı.

Motor hakkında da servisler hakkında da olumsuz eleştiriler olacaktır. Ancak sadece önyargılarla, deneyime dayanmadan yapılan eleştiriler eleştiri değil karalamaya girer ve bu da en hafifinden bu forum için gereksiz bilgi kirliliğine neden olur.

Amacımız bağcı dövmek değil üzüm yemek olmalı.

Allah hepimizin gönlüne göre versin.
    Aynı olumsuzluğu Kuralkan bünyesindeki Bajaj'la değil, Kanuni ile yaşadık ve geldik buraya yazdık. Bajaj'ın piyasaya girmesinden bir o kadar ümitli ve mumnunum. Japonlara haddini bildireceğinden eminim. Tek şüphem servisler. Benim bahsettiğim bu servis şu anda Mondial, Kanuni ve Bajaj servisi.

Hani şu bazı elemelerden geçmiş Bajaj servislerinden. Ben üzümü yerim ama bağcı haddini aşarsa enseye şaplağıda atarım.
    dyavol-77 ve gelebek bunu beğendiler.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı Zuzuuw adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sayın Güzel Ekrem Bey,

Konumuz Kuralkan, Ha hyosung olmuş, ha Kanuni, Ha Bajaj...

Sizin ön yargı dediğinize ben tecrübe derim. Bir avantajınız var, bu sefer mal kaliteli, ayıbınızı uzun bir süre örtecek.

Kanuni tabelasını söküp Bajaj yazmakla zihniyetin değişmeyeceğine inanıyorum. Karşınızdaki müşteri kitlesinin 2005'ten bu yana ne kadar değiştiğini

iyi tesbit etmelisiniz. Bajaj zedeler olarak bir başlık açılacak bu forumda, tarihe not düşülsün.

Sizede hayırlı geceler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:19 ----------

Aynı olumsuzluğu Kuralkan bünyesindeki Bajaj'la değil, Kanuni ile yaşadık ve geldik buraya yazdık. Bajaj'ın piyasaya girmesinden bir o kadar ümitli ve mumnunum. Japonlara haddini bildireceğinden eminim. Tek şüphem servisler. Benim bahsettiğim bu servis şu anda Mondial, Kanuni ve Bajaj servisi.

Hani şu bazı elemelerden geçmiş Bajaj servislerinden. Ben üzümü yerim ama bağcı haddini aşarsa enseye şaplağıda atarım.
    Aynı TAS-aynı HAMAM...
    The Power of The Dreams.

Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı TAS-aynı HAMAM...
    Aynı servis, farklı tabela.
    halilom bunu beğendi.

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2001-06 arası üretilen CBR 600F4İ'ler standart orta sehpalı geliyordu...Sıralı 4 silindir 109 beygir ve bu motor WSS'de(World supersport championship'te) 3 yıl üst-üste şampiyon olmuş motordur(2001-02-03)...Bu motor RACİNG bir makineydi ve orta sehpalı olarak ^^sportifliğini^^ bozmuyordu,ama 23 bg commuter(ucuz ticari kaygılar)sebibiyle orta sehpası çalınmıştır.Nokta.

Orta sehpa olayı harbi üzücü oldu,aksine cuk oturmuş,sportifliğini hiç mi hiç bozmamış.Ama Ekrem bey geçmiş mesajlarında bunu görüştüklerini ve artık orta sehpa opsiyenel olarak bile satılmayacağını belirtmişti.Olsaydı çok iyi olurdu.

Haklı olarak millet geçmişten dolayı ben de dahil servis kaygısı içinde.Bu gün işimi gücümü bırakıp,pulsarını servise getiren arkadaşımın yanına gittim.Derken 5 arkadaşım daha geldi,bakalım nasıl hizmet veriyolar diye.Kırklarelinde gidişat şu an için iyi,daha da iyi olması için an be an takipteyim.Daha ne pulsar aldım,ne de bayi ile anlaştım.Bi kaç bakım daha inceleyip öyle karar vericem.Pulsar yıllardır istediğim bi motor.Acelem yok,inşallah herşey istediğimiz gibi olur.
    halilom bunu beğendi.
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

Değerli arkadaşlarımdan özür dileyerek bir kere de olsa polemik yapayım...

Bajaj Auto Türkiye'de iki yıl araştırma yaptı. Kendine bir ortak aradı. Tüm firmalarla görüştü. Neticede Kuralkan ile ortaklığı seçti. Bu süreçte tüm bayileri, servisleri, ürünleri, politikalarını, stratejilerini araştırdı ve seçimini buna göre yaptı. Araştırma şirketine ciddi bedel ödediler.

Kısaca Kuralkan sektörde en eskilerden olan ve efsane MZ'i % 100 üreten güçlü bir partner olarak BAJAJ AUTO tarafından ortak olarak seçildi. Kanuni marka ürün kalitesinin piyasa algısının da diğer firmalardan nasıl ayrıştığını bizler de araştırmalarımız sonucunda biliyoruz. Sektördeki bir çok bayilerin mutlaka Kuralkan tarafından bir şekilde yolları kesişmiştir.

Uzakdoğu pazarının yoğun yaşandığı yıllarda bizler biraz geri çekildik. Piyasadaki ayrışmanın gerçekleşeceğini biliyorduk. Özellikle 2011 yılından itibaren bu ayrışma hızlandı. Neydi bu ayrışma? Daha iyiye kaliteye olan tercihin hızla artması idi. İşte böyle bir süreçte BAJAJ AUTO Türkiye piyasasına girdi. Yani tam zamanında.

Bazı yazılar ve yorumların hangi maksatla yazıldığını biliyorum. Ama biz önümüze bakıyoruz. İki aydır bayilere geldiği anda yok satan bazı ürünler olduğu müddetçe bir yerler rahatsız oalbilir. Bunu da biliyoruz ve bekliyoruz. Ama ne olursa olsun bu durumdan tüketici kazanacak,sektör yeniden şekillenecek...

Zaman her şeyin ilacıdır. Söz bir yere kadar. Hepimiz icraat görmek isteriz haklı olarak. Zaten iletişim çağında tüm yapılanlar hepimizin gözü önünde cereyan ediyor.

Biraz polemik oldu. Ama bazen hakkın hatırı için susmak olmuyor. 27 yıllık sektör tecrübesi ile bu kadar söz hakkımız olsun.
    Gecenin bu geç saatinde rahatsız ettiğim için özür dilerim.

Hayırlı geceler ...
    halilom bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)