Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    slyman_b - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer 150
    Bu, pulsar ile Türkiye turu yapan kızın yazısı sanırım ;
    http://www.motoetkinlik.com/biri-efsane-mi-dedi-bajaj-pulsar-200-ns/

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok kardeşim benellinin formundan giydirmişte giydirmiş ben ordan tav oldum arkadaşa kuralkan milleti düdüklüyormuş falan gibilerinden hiç hoş olmayan söylemleri var hyosung u kuralkan bitirmişmiş vs..Sanki diğer markalar gelişine veriyo motoru da burda kuralkana yuklenmesi yanlış olan
    Takip ediyorum yazılanları, gördüm yani

Adamın haklılık payı çok ama buraya yazınca başta Ekrem Amca olmak üzere herkes savunmaya geçiyor, yazmayacağım artık

Bir insandan motoru ile ilgili bilgi almak için o motoru satmasını bekleyeceksin, sattıktan sonra ağzı laf yapmaya başlar, 5 yıldır bunu gözlemledim. Günün birinde sen de motorunu satarsan, kısmet olurda başka motor alırsan o zaman senin de görüşlerinin değişeceğine eminim, 180 derece olmaz belki ama 135'den de az olmaz.

"Ben daha iyisini alana kadar en iyisi bu" diyorum sorana mesela. r1200GS'nin gözümde değeri yok şu an.

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benellinin ülkeye geliş fiyatı nedir?
    benellinin kaç tane servisi vardır?
    benellinin kaç tane bayisi vardır?
    benellinin yedek parça fiyatları nedir?
    benellinin rutin bakım aralığı ve fiyatları nedir?

bunları biliyormusundur acaba merak etmekteyim muhalefet için yorum yazıyorsun diyorsun sana yazdıklarımla alakalı cevap bile veremedin doğru duzgun yaptıgın sey laf kalabalığı sadece
    bajajın türkiye genelinde kaç bayi ve servis ağı vardır biliyormusun?
    kuralkanda kaç tane çalışan kaç kişi ekmek yiyor biliyormusun?
    servis ve yedek parça fiyatları?

sen kendi çapında hindistandan şu fiyata çıkmış ulkemize şu fiyattan gelmis o köstürmüş bu bindirmiş laf kalabalıgı kardeşim işine gelirse kafana yatarsa butcene uyarsa alırsın.
    isine gelmiyorsa adam gibi işine bakarsın burda bir ismi yada firmayı hedef alamazsın benellinin ilerleyen zamanda fiyatının artmayacagını nerden biliyorsun

adam burda intercom bakıyo 400 lira e-bay dan alıyor adama gelıyor 200 lira ee ozaman bu satıcalarda hiç birşey kazanmasın alıp almamak senin elinde formlarda ağlamana gerek yok sadece
    dikkat ettiysen bana senden baska yazan yok sana ise laf anlatmak isteyen çok çok zekiyiz ya hani bazen susmak en büyük erdemdir denesen diyorum..
    1 kaçtane servisi olduğundan banane sanane gir resmi sayfasına bak merakın varsa
    2 kaç tane bayisi olduğundan banane sanane yukarda yazanın aynısı
    3 yedek parça fiyatından banane sanane
    4 rutin bakımlarından banane sanane

5 bajajın bayisinden servisinden banane seni ilgilendirim malum almışsın
    6 bütçe meselesi demişsin olay bütçe meselesi değil KURALKANIN iyi bir dürttüğüdür anlama zorluğu çekme diye büyük yazıyorum

gelelim tav meselesine yavaş ol molla desinler o azcık aklınla bana bişey anlatmaya çalışma
    lafım kuralkana sen hangi vazifeyle gelip kuralkanı savunuyorsun buda bitti şimdi size bakın nasıl düdüklediklerini resimli anlatıcam
    görmeden anlamıyorsunuz çünkü
    [IMG][/IMG]
    hindistandaki satış fiyatı 97.787 rupi türk parası olarak 4.088 tl şimdi benelliye bakalım italyaya

[IMG][/IMG]
    benelli italya satış fiyatı 2.990 euro türk parası olarak 8.793 tl
    ben boşuna düdüklediler demiyorum

2
    körlerin arasında tek gözlü adam kendini kral sanır

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Honda da kıçı kırık 500 dolarlık Cb125 Ace'yi 4000 liraya satıyor ne yapalım yani, 1400 liralık motoru 3950 liraya satın alıyosun tabi aldığın üzerinde honda yazan bi mobilet. Mobilet demişken eski Honda C90'ları da çok aratır o açıdan alakası yok. Pulsar 4000 liralık motorsa CBF150'lerin de 3000'e falan satılması lazım.

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    konuyu kaçırıyorsun ben kazanmasınlar demiyorum ülke şartlarında kazanmaları lazım
    hani ötv kdv deniliyorsa bundada o işlemler geçerli verdiğim rakamlar prakende fiyatı
    6000 deseler %50 kazancaktılar prakande satışından ama yetmedi demek istediğim bu
    dyavol-77 bunu beğendi.
    körlerin arasında tek gözlü adam kendini kral sanır

yağ sızdırma hakkında

Herkese Merhabalar. Bugün Bende 2015 model pulsar 200 ns aldım. Hafta sonu olduğu için plaka vs işlemler yapılamadığı için motoru evin altındaki dükkan katına kilitledim.(Motoru Aldığım yer ile evin arası max. 5km.)Neyse akşam bi bakayım motora dedim evin önünde bir tur atarım falan diye düşündüm fakat motorun yanına gittiğimde motorun altında ve eksozda bikaç damla yağ olduğunu farkettim. Telefon fenerini açıp yakından baktım motorun sol kapağının alttaki vidasında 1 damla yağ sarkmış durumdaydı neyse normaldir dedim yağı temizledim ve çıkardım motoru. Kitapçıktaki bilgilere göre yani fazla yormadan evin önünde rodaj kuralları doğrultusunda bir kaç tur atıp durdum ve tekrar eğildim motorun altına yine yağ sızıntısı vardı. Motoru aldığım yeri aradım pazartesi getir bakarız dediler. fakat anlamadığım henüz birinci günündeki motorda nasıl böyle bir problem çıkabilir. Bu ürün ayıplı bir üründür.Nasıl güvenebilirim başka bir problemi olup olmadığına? Arkadaşlar Tavsiyelerinizi bekliyorum.Teşekkürler

Motosikleti
    Alıntı erhanertek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese Merhabalar. Bugün Bende 2015 model pulsar 200 ns aldım. Hafta sonu olduğu için plaka vs işlemler yapılamadığı için motoru evin altındaki dükkan katına kilitledim.(Motoru Aldığım yer ile evin arası max. 5km.)Neyse akşam bi bakayım motora dedim evin önünde bir tur atarım falan diye düşündüm fakat motorun yanına gittiğimde motorun altında ve eksozda bikaç damla yağ olduğunu farkettim. Telefon fenerini açıp yakından baktım motorun sol kapağının alttaki vidasında 1 damla yağ sarkmış durumdaydı neyse normaldir dedim yağı temizledim ve çıkardım motoru. Kitapçıktaki bilgilere göre yani fazla yormadan evin önünde rodaj kuralları doğrultusunda bir kaç tur atıp durdum ve tekrar eğildim motorun altına yine yağ sızıntısı vardı. Motoru aldığım yeri aradım pazartesi getir bakarız dediler. fakat anlamadığım henüz birinci günündeki motorda nasıl böyle bir problem çıkabilir. Bu ürün ayıplı bir üründür.Nasıl güvenebilirim başka bir problemi olup olmadığına? Arkadaşlar Tavsiyelerinizi bekliyorum.Teşekkürler
    Bence motorun başka sorun çıkartmayacağından emin olmadan plaka çıkartmayın servis bakacaksa da detaylı baksın ben olsam geri verir bayideki başka bi motor için fatura kestirirdim. Fabrikaya gönderseler bi şekilde değerlendirilir o motor, müşteri memnuniyeti diye bişey varsa böyle olmalı sıfır motor sonuçta.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Pulsar'da yağ terleme/sızdırma kronik- hepsinde var...sonuçta bir Ducati,BMW değil...Arka sele nin altına bol,bol bez stoklamanı tavsiye ederim..Hayırlı olsun yeni motorun...
    The Power of The Dreams.

Motosikleti
    Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pulsar'da yağ terleme/sızdırma kronik- hepsinde var...sonuçta bir Ducati,BMW değil...Arka sele nin altına bol,bol bez stoklamanı tavsiye ederim..Hayırlı olsun yeni motorun...
    Bende yok 2-3 kere devir kesiciye kadar son hız denemesi yaptım tertemiz silindirin etrafı.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence motorun başka sorun çıkartmayacağından emin olmadan plaka çıkartmayın servis bakacaksa da detaylı baksın ben olsam geri verir bayideki başka bi motor için fatura kestirirdim. Fabrikaya gönderseler bi şekilde değerlendirilir o motor, müşteri memnuniyeti diye bişey varsa böyle olmalı sıfır motor sonuçta.
    Öyle bişey olmadığını/olmayacağını biliyosun-niye insanları yanlış yönlendiriyorsun??? Arkadaşımıza geçmiş olsun demekten başka bişey gelmiyor elimizden-maalesef.
    The Power of The Dreams.

peki böyle bir hak talep edebilir miyim? Az önce kuralkan a da mail attım bakalım dönüş olacak mı

Motosikleti
    Öyle bişey olmadığını/olmayacağını biliyosun-niye insanları yanlış yönlendiriyorsun??? Arkadaşımıza geçmiş olsun demekten başka bişey gelmiyor elimizden-maalesef.
    Ben olsam dedim, isterim yani böyle olsun. Normalde öyle olmalı.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Bende yok 2-3 kere devir kesiciye kadar son hız denemesi yaptım tertemiz silindirin etrafı.
    Silindirden terlemiyor zaten-alternatör kapağının üst tarafındaki kablo girişinden yapıyo...seninkin de eli kulağında dır-merak etme...bugün yarın yapar-buraya yazarsın..!!!
    The Power of The Dreams.

anladım bir soralım bakalım ne diyecekler bu konu ile ilgili. Ekrem Bey e nasıl ulaşabiliriz bilgisi olan var mı?

Motosikleti
    Silindirden terlemiyor zaten-alternatör kapağının üst tarafındaki kablo girişinden yapıyo...seninkin de eli kulağında dır-merak etme...bugün yarın yapar-buraya yazarsın..!!!
    Kapaktan terliyosa ona güler geçerim ben çinlide neler gördüm neler yağ sızdırma konusunda.

bu yağ sızdırma olayı tüm pulsarlarda var mı? Kapaklardaki sıvı conta biraz düzensiz çekilmiş demek ki böyle bir sorun var yoksa niye sızdırsın ki. Bu ilk günden böyle olacaksa daha neler olur kim bilir?

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:04 ----------

önceki motorumda baskı balata değişikliği yaptıktan sonra da 1 hafta falan sızmıştı ama sonra kendiliğinden düzelmişti(Usta öyle demişti) yeni olduğundan böyle bir sıkıntı olabilir mi acaba?

Motosikleti
    bu yağ sızdırma olayı tüm pulsarlarda var mı? Kapaklardaki sıvı conta biraz düzensiz çekilmiş demek ki böyle bir sorun var yoksa niye sızdırsın ki. Bu ilk günden böyle olacaksa daha neler olur kim bilir?
    Bajaj'ın montaj hattı çinlilerden hallice gayet karga tulumba çalışılan bir montaj hattı o yüzden hatalar çıkabilir, ben montaj videosunu izledim bunu bilerek aldım ama

bir de motor çalışırken boş vitesteki ses ile debriyaj kolunu çektiğim zamanki ses aynı değil. debriyajı çektiğimde ses azalıyor

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Kapaktan terliyosa ona güler geçerim ben çinlide neler gördüm neler yağ sızdırma konusunda.
    sol kapakta(dinamo) 'nun üstünde kablo demedi girişi var ordan yağ sızdırıyor....bi kontrol et istersen-belki sen de başlamıştır...4-5 arkadışımda hepsinde aynısı oldu...
    bektanist bunu beğendi.
    The Power of The Dreams.

Umarım yoktur. Bi bakarım kablo demetine de. Başka bakmam gereken yer var mı arkadaşım.
    dyavol-77 ve bektanist bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)