Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı gelebek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    agalar benim benzin bitti yolda kaldım, benzinciye çektim fulle dedim tam 11,6 lt benzin aldı bajaj.com.tr de 14.3 lt yazıyormuş hikaye motoru gibi site bilgileride sorunlu, anlıcanız pulsar 12 lt benzin alıyor.
    O kadar iyiymiş yine, yani benzin göstergesinde hiç çizgi kalmadıktan sonra rahat 100km gidebilirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Dominar D400
    Ben 7bin devirden aşağı düşmem genelde,hız da 70-135 arası değişiyor ve standart 3.4lt-3.6 lt arası harcıyor hep. Daha 4lt yaktıramadım Ama hep tek kişiyim ve sırt çantam var sadece, otomatik yağlama sistemiyle de zincirim hep yağlı. Belki bunların etkisi vardır.

Bende orjinal kullanım kitapçığı var, İngilizce. Ve aynen yukarıda yazdığım şekilde(12lt) yazıyor. Motorla gelen orjinal ingilizce kitapçık karbüratörlü modeller içindi, "Türkiye'ye gelen enjeksiyonlu modellerde depo büyüklüğü mü farklı acaba? " diyeceğim ama hiç sanmıyorum!!

Benim yukarıda yaptığım hesaplamada da bir hata yok gibi sizin açıklamalarınız ışığında, sitede neden öyle yazıyor bilemedim şimdi !!?!

PULSAR 200 NS yakıt depo kapasitesi 12 lt. olarak her yerde geçer zaten. Nereye bakıldı acaba?

Motosikleti
    http://bajaj.com.tr/pulsar/44/pulsar-200-ns
    200NS'nin sayfasına baktık burada 14.3 litre yazıyor.
    fatih. ve dyavol-77 bunu beğendiler.

Ben yanlış bakmışım. 200 RS sayfasına. Orijinal kataloglar dahil kontrol edelim hemen. Doğrusunun 12 lt olması gerektiğini biliyorum. selamlar...
    maktama ve CompanERROR bunu beğendiler.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    evet kargom geldi bugun far folyosu sipariş ettim sarı ve siyah olmak üzere ilk fırsatta farıma ve vizör camına uygulamasını yapacağım birde reklamcıya kawasaki bajaj yazından sipariş geçtim yetiştirirsem pazar gunu baya yakışıklı olacak oğlum
    [IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]
    kdiner bunu beğendi.

Motosikleti
    Pulsar
    stoklarımızda herkeze yetecek motorumuz var yeterki sevgili müşterilerimiz karar verip alırlarsa hyosung gt250 satan bayiside benim ama paran boşa gitmesin zevkene göre pulsar alda motora bin inş ..

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:38 ----------

Alıntı knnder adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkür ederim sağolasın
    ellerinde bi tane satılmış var kırmızı renk onu gönderdilermi bilmiyorum.
    ben siyah almak istediğimde arayıp bilgi aldılar 2 günde istanbuldan buraya ulaştı o konuda problem yaşancağını sanmıyorum
    yeterince stoklarımızda pulsarımız var isteyen herkeze veririz
    Mengu16 bunu beğendi.

meki 60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 ns
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://bajaj.com.tr/pulsar/44/pulsar-200-ns
    200NS'nin sayfasına baktık burada 14.3 litre yazıyor.
    Kardeş yanlış olmasın orda da 12 lt yazıyo.Ben hiç biyerde görmedim 14.3 ???

Motosikleti
    Alıntı meki 60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeş yanlış olmasın orda da 12 lt yazıyo.Ben hiç biyerde görmedim 14.3 ???
    Söyledik düzelttiler arkadaşım.

Honda yerine neden Bajaj alınır onu da yazalım.
    1. Hırsızlar tarafından Honda CBR kadar rağbet görmüyor.
    2. Fiyatı ucuz, Cbr125 aynı para olsa da performans olarak kıyaslanabilecek Cbr250 5000 lira daha pahalı.
    3. Orjinal lastikleri Pulsar'ın daha kaliteli, ıslakta sert frende ön teker hiç kaymıyor. CBR ile orjinal lastiklerle çok kaza yapan var herhalde kötüdür.

Motosikleti
    Evet arkadaşlar,abiler,kardeşler dün folyom gelmişti.Akşam eve gider gitmez operasyona giriştim.Biraz beklediğim gibi gitmedi işler haliyle epey bir zamanımı aldı 2 saat kadar.
    1 kalın folyo şipariş etmistim bunu ısıtıp sekillendirmek bayağı bir zorladı beni

2 yapıskanlı olduğu işin yapışkanlar fazla ısıya maruz kalınca lekeler yaptı

3 direk yapıştırınca kaparcıklar oldu ve telafı edemedim

4 deneme yanılma ile dogru sonuca ulaştım gerçekten sabır istiyor

Şimdi gelelim püf noktalarına

1 folyonun üstünde ve altında iki katman var biri yapışkanı oburude folyo çizilmesin diye bunların ikisinide sökuyoruz

2 kaskın camına cam sil sıkıyoruz ve folyonun yapışkanlı kısmınada cam sil sıkıyoruz cam sili bol bol sıkın fön makinesiyle kuruttugumuzda işimize yarayacak ve yapışkan lekelerin oluşmasını önleyecek

3 cam sille ıslattıgımız folyonun yapışkanlı tarafını kaskın vizör camına güzelce yapıstırıyoruz elimize bez alıyoruz bezeda az bıraz cam sıl sıkıyoruz ve düz pürüzsüz bir yüzey oluşturuyoruz

4 fazlalıkları alıyoruz çok dipten almayın

5 fön makinasıyla 1 kademede ısıtıyoruz ve bu işleme ortadan merkezden başlıyoruz ısındıkca cam sil kurayacak ve duzgun bir yapışma sağlayacaktır ve bezlede düzeltmeler yapıyoruz parmagımızlada yaparız ama yanabiliyor

6 işlemler bittikten sonra fazlalıkları almak için ben ustura jileti kullandım çok güzel kesti ama dikkatli olalım maketbıcağıyla olmayacak gibiydi

şimdi bir süre kullanıp bakmak lazım 2 gün sonra kaparcık yapacakmı sagdan soldan atacakmı dıye biraz kullanayım 2 renk folyo almıstım sarı ve acık sıyah ama sarıları acemelıkle olayı kavrayana kadar tukettim ac bir sarım kaldı onuda fara uygulamayı düşünüyorum ilk fırsatta onuda aradan çıkartacağım bir kaç resim de ekliyorum hemen

soldaki vizörun orjınal hali sağdakide folyo uygulanmış halı ışık yetersiz kaldığı için koyu görunmuş az biraz daha açık normalde
    [IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

şonuç olarak bana maliyeti folyo 30x100cm gittigidiyordan 2.50 tl ben 2 adet aldım 5 tl 4.60 da kargo tuttu totalde 10 tl ye hallettim bu işi biraz emek biraz stres şimdi kullanıp bakmak lazım güneş çok rahatsız ediyor çunku artı çiziklere karşıda önlem almış olurum

Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...a-ve-gezi.html

Arkadaşlar Antalya'dan olan motorcu arkadaşlarımızın konuya girip yazmalarını rica ediyorum.. Antalya'dan kaç kişiyiz öğrenmek için ve ilerleyen günlerde buluşma ve gezi yapmamız için açmış olduğum bir konudur..

Herkesin tekeri düz bassın..

Mardin İl Temsilcisi CompanERROR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X TREME MAX 2014 - Pulsar 200NS 2014
    Alıntı ekrem ata adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben yanlış bakmışım. 200 RS sayfasına. Orijinal kataloglar dahil kontrol edelim hemen. Doğrusunun 12 lt olması gerektiğini biliyorum. selamlar...
    bu adamı okudukça daha çok pulsar alasım geliyor
    Adalet yok,eşitlik yalan. Hepimiz insanız ulan!! |Ne kadar yükselsende hayat 180' & Saygım kadar kinim de var

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    Benelli TNT25 piyasaya girdi fiyatı 3115 euro italyan 250 cc 26.7 hp ortalama yakıt tüketim 100 km 3 litre ekrem ata beye sevgiler

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Koruma demiri üzerindemi geliyo yoksa ayrıcamı almak gerek ?

[/COLOR]
    Alıntı bektanist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benelli TNT25 piyasaya girdi fiyatı 3115 euro italyan 250 cc 26.7 hp ortalama yakıt tüketim 100 km 3 litre ekrem ata beye sevgiler

[IMG][/IMG]

benelli tnt fiyatı 4.913 erroo yani 14.395 liracık
    illaki 2 silindir olsun vs merakı olana yamaha R25 biçilmiş kaftan
    ya da ve hatta yaşasın Pulsar diyoruz
    #bektanist beye selamlar
    AttilaXtreme bunu beğendi.

AttilaXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Diyorum ya! İnsanı zorla Kuralkan/Pulsar fanı yaparlar. Bu motorla fiyat/performans olarak yarışacak bir tek Mondial RX3 onun da tel jant +1500 lira fazla ile nefesi yetmedi. Biz daha bu ülkenin en eski ve en yaygın ağı Mondial'in servislerini parça sorunu dahil adam edemedik hem en az %50 fazla para ödeyip başka motorun servisini parçasını nereden bulacakta motoru yürüteceksin.

Geçin efendim.
    Fiyat/performans/parça/servis/ilgi olarak hala bu motorun üzerine yok. Yıllarca bu piyasada özellikle Japoncular olmak üzere bir sürü çakal tarafından keriz yerine konup it muamelesi görmekten bıkmıştık. Helal olsun Kuralkana Pulsara Ekrem abiye. Gerisi traş.
    ayzek, naug_hty, Paksoy ve 2 diğerleri bunu beğendiler..
    -61- Önce ADAMLIK Sonra HAYAT -61-

Motosikleti
    naug_hty arkadaş tnt25 i söylemiş sen tnt250 ye bakıp yorum yapmışsın ama atilla abiye aynen katılıyorum
    naug_hty bunu beğendi.
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

oknglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya Nostalji 125 , Pulsar 200NS
    http://www.benelliturkiye.com/v1/modeller/tnt-25.html

tnt25 tek silindir fiyatı 3115 euro bugünün kuruyla 9045 liraya geliyor. Tercih edenler olacaktır mutlaka , Alan birileri olursa ozaman kıyaslama yapılır heralde

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    naug_hty arkadaş tnt25 i söylemiş sen tnt250 ye bakıp yorum yapmışsın ama atilla abiye aynen katılıyorum
    Ben de o yanlışa düşmüştüm 1 saat kadar önce ilk mesajı okuduğumda ve yanlışı anlamam biraz zamanımı aldı araştırıp. Hangi aklazarar fikirle 250cc'lik modellerinin birine "tnt250" diğerine "tnt25" dersin be adam?!?! Öyle çok bilindik, Türkiye'de harala-gürele satan bir yamaha, honda vs falan da bir marka değilsin ki modellere dikkat edilsin. Bir harf falan değiştir bari, yoksa karıştıran da çok olur, tnt250 fiyatına tnt25 alan da...
    naug_hty bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı oknglr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.benelliturkiye.com/v1/modeller/tnt-25.html

tnt25 tek silindir fiyatı 3115 euro bugünün kuruyla 9045 liraya geliyor. Tercih edenler olacaktır mutlaka , Alan birileri olursa ozaman kıyaslama yapılır heralde
    pulsarın da ilk piyasaya giriş fiyatı belliydi ve zamanla isim yaptıkça bende bu piyasada varım dedikçe fiyatları artı aynı şey benelli içinde geçerli sorun çıkartacakmı,servis ve bayi ağı nasıl,yedek parça fiyatları uygunmu,parça sıkıntısı varmı bunları zaman göstericek zaten bunları hakkıyla yaparlar ise fiyatlarıda alır başını yürür yani gene pulsar biçilmiş kaftan olur.
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)