Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Yok ya bence gayet efendi kullanıyorum Mondial'le eşit şartlarda kullanmış olmam için bunu 140km hız üzerinde bir depo benzin bitirmem lazım, devir aralığının ve gazlama oranının tutması açısından. Rodajda motorun canını falan çıkarmadım hiç hararet yapmadı fan bile açmadı ilk 650km'de. Soğutma suyunu servise sordum da ikna oldum bi sıkıntı yok onda. Yurtdışında adamlar çok deli yarışıyolar Pulsar ile ben sevdim bu özelliğini doğrusu. Yoksa çinli gibi incelemeye kalksak bunu bi sayfa dolusu eksi yön bulunur Özel parçalar falan üretmişler Race kit olarak.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Titremesini duymayız olur biter diyecem de cub motor gibi zırıldıyo karenajları, daha bu alet 1500km'de. Caddede aragaz çekeyim millet duysun dedin mi zırıltı dinletiyosun millete, tok bi sesi olmuyo zırıltıdan. 3 senedir Cg 150 Balancer ile unutmuştum titreşimden zırıltı olayını bu motorda yeniden tanışmış oldum. Ön kafalıktan zırıltı geliyo dediğimde bakım zamanı servisin dediği karenajlı motorlardan hep geliyo bu sesler.
    Full korumanı giy bilgisayar başına öyle geç bence.. ihtiyacın olacak gibi.. Bu kadarda yüklenme pulsara..
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    feribot motora 4tl ücret alıyormuş birde artçıya 4 tl akbilde basabiliyormuş öğrenciye 1.10 bende var 5.10 a giderim daha iyi normal gitsem daha fazla yakacak üstüne hgs den de alacak iyi oldu bu yöntem şuan için güzel yalıdan tepeörene çıkışı kaçırmassam sorun yok navigasyon falan olmayacak yanımda iyi bir ezber yapıp öyle çıkmam lazım

AttilaXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    feribot motora 4tl ücret alıyormuş birde artçıya 4 tl akbilde basabiliyormuş öğrenciye 1.10 bende var 5.10 a giderim daha iyi normal gitsem daha fazla yakacak üstüne hgs den de alacak iyi oldu bu yöntem şuan için güzel yalıdan tepeörene çıkışı kaçırmassam sorun yok navigasyon falan olmayacak yanımda iyi bir ezber yapıp öyle çıkmam lazım
    Kaçırmazsın abicim Tuzla tabelasından gireceksin. Muhtemelen vapurda veya yolda başka Pulsarcılar ile karşılaşacaksındır sanıyorum.
    ayzek bunu beğendi.
    -61- Önce ADAMLIK Sonra HAYAT -61-

saksı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Herkese selamlar. Taze pulsar kullanıcısıyım. Gayet memnunum ancak merak ettiğim bir durum var. Videoda görebileceğiniz gibi 4-5 bin devirde bir ses geliyor. Denge sensörü olmadığını tahmin ediyorum. Dışarıdan görünen vidaları civataları kontrol ettim gevşek yok gibi duruyor. Ses selenin sağ tarafında ki ızgaralı yerden geliyor bundan eminim.İçine baktığımda bir çeşit pompa ya da ona benzer üzerinde girişi ve çıkışı olan bir alet var.Yardımcı olabilecek olan varsa sevinirim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:52 ----------

Bu arada bu sorunu düzelttirmek için servise gidersem benden ücret talep etme hakları var mı ? Garantisi devam ediyor motorun.

Motosikleti
    Pulsar200NS-MT25-Honda NC750X
    Alıntı saksı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selamlar. Taze pulsar kullanıcısıyım. Gayet memnunum ancak merak ettiğim bir durum var. Videoda görebileceğiniz gibi 4-5 bin devirde bir ses geliyor. Denge sensörü olmadığını tahmin ediyorum. Dışarıdan görünen vidaları civataları kontrol ettim gevşek yok gibi duruyor. Ses selenin sağ tarafında ki ızgaralı yerden geliyor bundan eminim.İçine baktığımda bir çeşit pompa ya da ona benzer üzerinde girişi ve çıkışı olan bir alet var.Yardımcı olabilecek olan varsa sevinirim.

https://www.youtube.com/watch?v=V4qQ...ature=youtu.be

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:52 ----------

Bu arada bu sorunu düzelttirmek için servise gidersem benden ücret talep etme hakları var mı ? Garantisi devam ediyor motorun.
    dostum yan kapaklar var ya delikli olanlar. onların o delikli kısmı kapağa vida ile sabitleniyor. o vida gevşediyse zırıltı yapar. yan kapanları söküp içindeki vidaları da bi kontrol et bakalım

Motosikleti

Titreşimden zırıltı yapıyo içerde bişeyler. Bu motor grenajlı ondan zırıldaması normal diyecekler. Sese bişey yapmıyolar titreşimin çok olduğu devirlerde Cub motor kadar zırıldıyor benimki de.

fatih. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar

kardeşim hayırlı olsun
    Şimdi gelelim sese
    eline anahtarı alıyorsun 14 15 olabilir tam aklımda degil
    alt kısımda motorun eksoz vidası var kelepçe şeklinde onu gevşet ve yeniden sık tamamdır

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    200 ns yeni rakip gene bajdan bence ve çok iddalı arkadaş paylaşmış onun sayfasına yönlendirmek daha doğru link altta

http://www.motosiklet.net/forum/moto...and-150-a.html

fatih. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar
    Alıntı fatih. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşim hayırlı olsun
    Şimdi gelelim sese
    eline anahtarı alıyorsun 14 15 olabilir tam aklımda degil
    alt kısımda motorun eksoz vidası var kelepçe şeklinde onu gevşet ve yeniden sık tamamdır
    [IMG][/IMG]

Motosikleti
    Bugün depoda benzin azken hiç göstergede çizgi yokken, trafikte aralardan geçerken stop etti. 2. viteste 5000 devirden falan boşa bırakınca rölantide tutunamadı stop etti. Bende tek marşla tekrar çalışıyor motor ama. Benzin göstergesinde çizgi kalmadıktan sonra 20 km falan yaptım. Demek oluyo ki şehiriçinde gezecekseniz boşa atınca stop etmesin diyorsanız 8 litre yakıt deposu var, teknik verilere göre 14.3 litre görünüyo depo ama verimli kullanılabilir kısmı bu kadar. Tapagaz sürmedikçe 3 litreyi geçmiyo tüketim ama yine de uzun yol için küçük bir benzin deposu var. Motor soğukken de düşük devirlerde zor tutunuyo stop edebiliyo bi arabanın önüne falan atlayacaksanız yola çıkarken gazı bol verin üzerinize çıkmasınlar

Teşekkür ederim. Bir deneyip bilgilendireceğim.Çok teşekkür ederim yeniden.

Merhaba pulsar rs 200 almak istiyrum önerirmisini yedek parça güç nasıldır ??

Bu arada geçen gün farkettim. Sol sinyal sağ sinyalden daha sık yanıp sönüyordu. Dün temizlerken farkettim arka sol sinyal sizlere ömür. Sadece lambayı nereden bulabilirim ? Biraz bakındım internette komple sinyal satılıyor genelde 16 TL'ye. Uzun yola çıkacağım çarşamba günü Antep'den İstanbul'a, ne olur ne olmaz onarmak lazım. Sadece lambayı almak istiyorum var mıdır fikri olan

Motosikleti
    Aynı renk olmaz muhtemelen ama uyumlu bi sinyal ampülü her yerde bulunur. 12V 10 watt sonuçta.

Motosikleti
    dominar 400
    Arkadaşlar Ankara da 4*4 den başka yetkili servis var mı? Bilen arkadaşlar lütfen ismini ve adresini yazabilirler mi?

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hitit63 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Ankara da 4*4 den başka yetkili servis var mı? Bilen arkadaşlar lütfen ismini ve adresini yazabilirler mi?
    06 motor, ulustan Dışkapı hastahanesine giderken yiba çarşısını geçince solda. Cayiroglu mondial Bayinin hemen arka sokağı.

Rpm motor var, adresi bajaj sitesinde yazar

4.44 daha merkezi yerde, neden oraya gitmiyorsun?

Motosikleti
    dominar 400
    ayaklıklardaki pimlere bak sağlamsa büyük ihtimal denge sensörü zırıltısıdır belirli aralıklarla yapıyorsa denge sensörü olabilir büyük olasılıkla

Alıntı ekrem ata adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugünkü çok özel bir konuğumuz vardı. Sizlerle paylaşmak istedim. Konuğumuz Değerli Neyzen Ferit Yavuz abimiz. Bir hafta önce Pulsar 200 NS sahibi olmuş. Sadece teşekkür etmek için firmamıza geldi. Kısaca şunları söyledi;

“68 yaşındayım. 55 yıldır motosiklet kullanıcısıyım. Kullanmadığım motor kalmadı. Ancak böylesine güzel bir motoru bize sunduğunuz için sizlere çok teşekkür ediyorum”.

Biz de bu sözlerden çok mutlu olduk. 31 Mayıs 2015 günü fabrikamızda yapacağımız Pulsar şenliğine kendisini davet ettik. İnşallah bize kısa bir ney ziyafeti de sunacaklar. Ricamızı kırmadılar.

Bir bilgiye de yeni sahip oldum. Aksaçlılar Motosiklet grubu üyesi. Bu grubun temel şartı 50 yaş üzeri olmak. 400 den fazla üyesi varmış. İhtiyar delikanlıları tebrik ediyorum.

Neyzen Ferit abi, hoş geldiniz, ayaklarınıza sağlık…

http://i.hizliresim.com/mPkX21.jpg
    http://i.hizliresim.com/zABG06.jpg
    http://i.hizliresim.com/EYROD8.jpg
    Ekrem Bey,
    Merhaba bir öneride bulunmak istiyorum. Mümkünse bunu kısa bir zaman içerisinde hayata geçirin lütfen.
    Ankara da gerçekten gittiğinizde motorunuzun bakımının iyi bir şekilde yapılıp yapılmadığını gözünüzle göreceğiniz bir servise ihtiyaç var. Bir tek servise bağlı kalmak tüketiciye hiç bir şans tanımamaktır. Lütfen lütfen ilgilenin bununla. Servislerinizi de kurumsal bir hale getirin. Bizi servislerin insafına bırakmayın. Lütfen denetleyin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:01 ----------

ayaklıklardaki pimlere bak sağlamsa büyük ihtimal denge sensörü zırıltısıdır belirli aralıklarla yapıyorsa denge sensörü olabilir büyük olasılıkla
    Alıntı gelebek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mengu16 ; stop etme durumu benzin az kaldığı zaman yapıyor demiştin, bende denedim hiçbir fark yok, benzin 1 lt varkende stop ediyor 12 lt full olduğu zamanda yapıyor, bu stop sorunu beni motordan soğuttu artık , motora güvenim kalmadı
    Alıntı Zuzuuw adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    06 motor, ulustan Dışkapı hastahanesine giderken yiba çarşısını geçince solda. Cayiroglu mondial Bayinin hemen arka sokağı.

Rpm motor var, adresi bajaj sitesinde yazar

4.44 daha merkezi yerde, neden oraya gitmiyorsun?
    Merkezi yerde ama bir türlü sıkıntılarımıza cevap alamıyoruz.bir sorumuza tam anlamıyla geçiştirme yoluyla cevap veriliyor. 15 gün önce amortisör keçesi için form doldurup göndereceklerdi ve bana bildireceklerdi. Hala dönen yok.

sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Bu arada geçen gün farkettim. Sol sinyal sağ sinyalden daha sık yanıp sönüyordu. Dün temizlerken farkettim arka sol sinyal sizlere ömür. Sadece lambayı nereden bulabilirim ? Biraz bakındım internette komple sinyal satılıyor genelde 16 TL'ye. Uzun yola çıkacağım çarşamba günü Antep'den İstanbul'a, ne olur ne olmaz onarmak lazım. Sadece lambayı almak istiyorum var mıdır fikri olan
    Parcacilardan sadece ampul alabilirsin

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:13 ----------

Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    0-100 denemelik seri kalkışta 6. vitese geçirdikten 3-4 saniye sonra motorda ciddi bi sallanma oldu ya vites yerinden çıkıp geri yerine geldi ya da benzin pompası benzin yetiştiremiyo ani performans artışlarında. 130 km hızdan sonra titreşim sürücü selesinde bile hissediliyo Cg125 Mode ON 5 bin devirde kastırınca da pancar motoru gibi. İçten balansörlü bi motorda bu kadar titreşim anca özensiz işçilikten olur bence.
    Mengu bu motoru sana honda bedavadan mi verdi
    TRANSALP XL700

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Buraya yazıyorum, Mengu'nun motor az zaman sonra patlayacak. Öyle hissetmeye başladım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)