Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Jantta milim yamulma yok, lastik yanağı oynamış ben lastiğin çizgisini görüyorum 3-4 santim uzunlukta bir yerde 2-3 mm içe veya dışa kaymış. Lastikler orjinal MRF Rev-Z
    bir yazıda görmüştüm lastik ebatları küçük yada büyük takıldığında çukurlarda veya virajlarda yanaklardan hava atabiliyor diye belki sendede aynı durum söz konusu olmuştur havayı komple indirip düzeltip yeniden basmayı dene derim
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    dominar 400
    Arkadaşlar Odometre nasıl sıfırlanıyor. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı hitit63 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Odometre nasıl sıfırlanıyor. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
    MESAFE SAYACI SIFIRLAMA
    Mod (8) ve Set (9) nolu tuşlara basarak ODO/TRIP1/TRIP2
    ayarlama bölümüne geçiniz. Mod (8) tuşuna 2 saniye süreyle
    basarak istediğiniz TIRP1/TRIP2 bölümüne geçiniz. İstediğiniz
    bölüme geldiğinizde mod (8) tuşuna 15 saniye basarak mesafe
    sayacını sıfırlayınız.

Motosikleti
    dominar 400
    Mengü16 Çok teşekkürler.

Antalya Pulsar 200 NS grubunu kuran Feyyaz Sarıgöl ve değerli eşleri Merve Sarıgöl bugün konuğumdu.

Evimize kadar gelerek bizleri mutlu ettiler. Güzel bir sohbetimiz oldu. Cuma günü başladıkları 5 günlük yolculuğunun 3 ncü günündelermiş. Güzergâhları ANTALYA-DENİZLİ-İZMİR-BALIKESİR-ÇANAKKALE-TEKİRDAĞ-İSTANBUL-YALOVA-BURSA-ESKİŞEHİR-KÜTAHYA-AFYONKARAHİSAR-ISPARTA ve ANTALYA. Takriben 2.500 km kadar yol kat edecekler. Şu ana kadar 1.310 km kadar yol almışlar ve yakıt sarfiyatı 145 tl. 1 km de 11,29 kuruş gibi olağanüstü bir rakam. 100 km de ortalama 2,35 lt sarfiyat. Şu ana kadar aldığım en iyi rakamlardan biri. Duble yollarda 90-95, otobanda ise 100-110 km sabit hızla yol almışlar. Hatta manuel olarak cruise control uygulamışlar. Bana çok başarılı geldi.

Çanakkale motor festivalinde de güzel bir gün geçirmişler. Kendilerini uğurladık. Bu yaz 5000 km kadar bir tur planları olduğunu öğrendik. Ben de merakla bekliyorum. Allah kazasız belasız hayırlı yolculuklar nasip etsin kendilerine…

sbr, kdiner, AttilaXtreme ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Abi deponun ağzına garip bi metal yapmışlar depo doluyken frene basınca benzini tahliyeye gönderip ziyan ediyor depo zaten küçük bir de bu sorun var. Eski motoruma 14 litre benzin alırdım taşmazdı buna 8 litreyi alırken şüphe ediyorum. Göstergede hiç çizgi kalmadıktan 20km sonra benzin aldım 8.5 litreyi zor aldı, frene basınca da benzin taşıyordu. Benzin deposu 12 litre diyorsunuz geri kalan 4 litrenin ne kadarı kullanılabilir ?

S.a beyler. Motorumu pazartesi teslim aldim. yalniz servisteki usta lastik basinclarini on arka 30psi vurdu. kitapcikta on 25 arka 32 yaziyor. Hangisi dogru simdi bunlarin ?

Motosikleti
    Bugün biraz gezdim Kızılcaham'a gittim Gopro kameramla köy yollarında ve ana yolda videolar çektim, viraj performansı hakkında bilgi sahibi olabileceğiniz çekimler mevcut, orman yolu baya iyiydi 1 kere ufaktan kaçırdım sert fren yapmam gerekti onun dışında süper gitti motor. Yarın paylaşırım heralde anca yüklenir youtube'a.

hkn34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj pulsar 200 NS + Yamaha XJ6 N+ kawasaki z 900
    [QUOTE=Mengu16;3622035]Abi deponun ağzına garip bi metal yapmışlar depo doluyken frene basınca benzini tahliyeye gönderip ziyan ediyor depo zaten küçük bir de bu sorun var. Eski motoruma 14 litre benzin alırdım taşmazdı buna 8 litreyi alırken şüphe ediyorum. Göstergede hiç çizgi kalmadıktan 20km sonra benzin aldım 8.5 litreyi zor aldı, frene basınca da benzin taşıyordu. Benzin deposu 12 litre diyorsunuz geri kalan 4 litrenin ne kadarı kullanılabilir ?[/QUOTE

abı hep enteresan seyler senımı bulur yahu. ılk defa duyuyorum bu benzın ısrafını

Motosikleti
    Bütün pulsar'lar aynı siz fark etmemişsinizdir. Bugünkü gezimden 2 kare tuvalet molası sırasında

kdiner bunu beğendi.

Motosikleti
    12.500 km dır pulsar kullanıyorum hep depoyu fullerım boyle bısey basıma gelmedı.

Motosikleti
    Alıntı hkn34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    12.500 km dır pulsar kullanıyorum hep depoyu fullerım boyle bısey basıma gelmedı.
    Depo kapağının içine ön tarafa baraj savağı gibi bişey yapmışlar benzin çalkalandıkça ordan içeri giriyo nereye gidiyo peki o benzinler ?

Motosikleti
    senın motorun depo kapak contasında bı sıkıntı var bence. bende oyle bır akma yok.

Motosikleti
    Alıntı hkn34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    senın motorun depo kapak contasında bı sıkıntı var bence. bende oyle bır akma yok.
    Ben de aktığını görmedim ama ordan nereye gidiyor benzin onu merak ediyorum.

Motosikleti
    Ben de aktığını görmedim ama ordan nereye gidiyor benzin onu merak ediyorum.
    az akıyo o zaman ordanda buharlasıyordur bılırsın benzın cok ucucudur.

Motosikleti
    Fotoğrafta ok işaretiyle gösterdiğim şekilde benzin akışı var depo doluyken frene basınca, ordan benzin dışarı gidiyo mu yoksa sadece benzin pompasını korumak için mi yapmışlar onu.

Motosikleti
    Kawasaki ER-5, Bajaj Discover 125 st
    Fotoğrafta ok işaretiyle gösterdiğim şekilde benzin akışı var depo doluyken frene basınca, ordan benzin dışarı gidiyo mu yoksa sadece benzin pompasını korumak için mi yapmışlar onu.
    http://107.imagebam.com/download/hrb...519_131441.jpg
    oradan benzin tekrar depoya aktarılıyor bildiğim kadarıyla

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    http://107.imagebam.com/download/hrb...519_131441.jpg
    Gitmemesi lazim, bir ustundeki yerine kenarindaki deliklerden disariya tahliye eder fazlasini.
    Yurdukoru bunu beğendi.

Motosikleti
    Şu an yok.
    Bütün araçlarda olan sistem.

Tekrar depoya aktarılması pek mantıklı değil.Zira o deliğin amacı fazlayı tahliye etmek.

Pulsar'daki depo hakikaten küçükmüş. Benim Boxer bile 13,5 litre.

Yerinizde olsam depoyu ağzına kadar fullemem.Ayrıca pompacının araç için yapılmış tabancayı dibine kadar sokmasına izin vermeyin, şamandırayı bozuyor...

Bajaj Pulsar Tiger Tri800 Egzoz (sadece susturucu değişimli)

Katalizör iptali ve sensör iptali olmadan tamamiyle orijinal bir duruş sergilemesi icin alttan kelepçe kısmından susturucu çıkartılıp araya boru sistemi ayarlayarak motorda görünüm en az bozularak guzel bir sonuç elde edilmiştir. Ses katalizör nedeniyle kesinlikle azalmıyor ve ses tam istenilen ölçüdedir. Malzeme siparişi sırasında ben Pulsar yerine uygun acılara sahip olması nedeniyle duke 125-200 borusu olan tri800 modeli sipariş ettim susturucu Tarafından başlarsak 3 kıvrımdan 1-2 arası kıvrımdan kesilip boru yatay konuma alınır 2-3 arası kıvrımdan da kesilip ucuna yaklaşık 15-20 cm 39mm tam çap boru kaynatılır kelepçeye girmesi icin, duke borusu 42mm tam captir kelepçeye girmiyor bu nedenle 39mm tam çap paslanmaz boruya ihtiyaç vardır birde ben titreşim olmasın diye boruya bayrak attırdım kelepçeye yakın kısımdan.
    Foto ve videolar alttadir.

Video yüklenmektedir eklenecek..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)