Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Benelli TnT 25
    Alıntı reason667 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu stop etme sorunu çözümüne kavuşmadı değil mi? Okuduğum hiçbir yerde çözümlendiği söylenmiyor.
    Benim motor toplandıktan sonra bu sorunda kalmadı, hergün stop ederdi iki gündür yapmadı.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı reason667 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu stop etme sorunu çözümüne kavuşmadı değil mi? Okuduğum hiçbir yerde çözümlendiği söylenmiyor.
    Stop etme sorununun çözülüp çözülmediğini 2015 model kullanan arkadaşlara sormak lazım. Eski modellerde çözülmesi tabi ki gerekli ama asıl önemlisi sıfır alacak olan arkadaşlar için 2015 modellerde çözülmüş olması...

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Stop etme yok boş depoyla geziyorum deneme amaçlı, yine de stop etmiyo. Ancak motor soğukken ilk harekette gazı bol vermezsen çok kolay stop ediyo bu da enjeksiyonun aptallığı sanırım

Motosikleti
    Honda cbr 650f
    Merhaba arkadaşlar, pulsardaki stop etme problemi bütün motorlarda yok. Bundan yola çıkarak belli serideki, renkteki veya üretim tarihindeki modellerde olabilir bu problem. Belkim yazılımından belkim mekanik bir üretim hatasından. Acaba stop etme problemi yaşıyan arkadaşlar motor renklerini, motor seri no ve üretim tarihlerini paylaşırsa bu problemle alakalı motorlardaki ortak noktayı ve problemin sebebini yakalayabılırız belkim.

Stop etme sorunu size acikliyim yuksek devirdeki devir kesici erken devreye giriyo bazen okadar yanlis okuyoki devri 4bin devirlerde bile kesmeye basliyo buda stop etmesine neden oluyo yani tamamen elektriksel bi sorun enjeksyon veya ayakitla alakasi yok benim ayar oldugum noktada bu bu basit sorun 2 nedeni var 1 yazilim 2 deviri dinamodan olcuyolar bu yuzden 2 sebep stator konjektor gurubu koca bajaj bu ayipla satis yapmaya devam ediyor belki cozdu bu sorunu ama sattikdan sonra basliyo senin gorevin

Motosikleti

Motor soğuk olduğundan fazla gazlayamadım. Videonun karanlık olduğu anlarda telefonu deponun üzerine koymuştum aragazlarda 4000 deviri geçirmediğim halde telefon deponun üzerinde geziniyordu titreşimden

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Alıntı akviran adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Stop etme sorunu size acikliyim yuksek devirdeki devir kesici erken devreye giriyo bazen okadar yanlis okuyoki devri 4bin devirlerde bile kesmeye basliyo buda stop etmesine neden oluyo yani tamamen elektriksel bi sorun enjeksyon veya ayakitla alakasi yok benim ayar oldugum noktada bu bu basit sorun 2 nedeni var 1 yazilim 2 deviri dinamodan olcuyolar bu yuzden 2 sebep stator konjektor gurubu koca bajaj bu ayipla satis yapmaya devam ediyor belki cozdu bu sorunu ama sattikdan sonra basliyo senin gorevin
    haber bekliyordum senden neyse inşallah ileride bir arıza çıkartmaz garanti dışı olduğundan senin motor ücret ne aldılar peki ?

Motosikleti
    Arka fren pedalı çok yukarda kalıyo fren yaparken ayağı hızlı bir şekilde yukarı çıkarıp pedala basmak gerekiyo rahatsızlık veriyor yedek olarak bi tane daha satın alıp pedalı kesip 3-4 santim aşağıya bakacak şekilde kaynatıcam.
    gelebek bunu beğendi.

Motosikleti
    Pulsar200NS-MT25-Honda NC750X
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arka fren pedalı çok yukarda kalıyo fren yaparken ayağı hızlı bir şekilde yukarı çıkarıp pedala basmak gerekiyo rahatsızlık veriyor yedek olarak bi tane daha satın alıp pedalı kesip 3-4 santim aşağıya bakacak şekilde kaynatıcam.
    ayarı olması lazım kardeşim. söküp birkaç diş aşağı takabilirsin. hafızam beni yanıltmıyorsa ben öyle olduğunu hatırlıyorum

Motosikleti
    Alıntı enescanatar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ayarı olması lazım kardeşim. söküp birkaç diş aşağı takabilirsin. hafızam beni yanıltmıyorsa ben öyle olduğunu hatırlıyorum
    Onu yaptığında sadece fren pedalı boşluğunu artırmış oluyorsun. Fren pedalının yukarı çıkmasını engelleyen dayandığı yer. Orada değişiklik yapmadığın sürece pedalın şeklini değiştirmediğin sürece fren pedalının konumu değişmiyor.

Motosikleti
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Stop etme sorununun çözülüp çözülmediğini 2015 model kullanan arkadaşlara sormak lazım. Eski modellerde çözülmesi tabi ki gerekli ama asıl önemlisi sıfır alacak olan arkadaşlar için 2015 modellerde çözülmüş olması...
    Benim 2015 hala ediyor bugun bile 2 kere etti 2 cide zor calistirdim kabak gibi trafigin ortasinda kaldim nekorna ne kufurler yedim bir ara motoru orda oylece birakip basip gidesim geldi servisede gidemedim yarin goturucem olmadi bayiye birakicam satsin napiyorsa yapsin
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

slyman_b - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer 150
    Arkadaşlar boxer ın stop etme sorununu bulduk belki pulsarın da aynıdır. Şöyle ki benzin az iken ilk kalkıştan sonra ilk kmlerde oluyor. Ben depoyu fulledikten sonra bu olmadı. Ayrıca yine bir boxer kullanıcısı depo kapağında gres yağ olduğunu ve bunun hava deliğini tıkladığını bu yüzden stop etmenin olduğunu söylüyor. Gres yağı temizledikten sonra benzin az iken de stop etmediğini söyledi. Sizde bir deneyin bu durumu bakalım.

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Sizinkisi revizyon yapılmış orta ayaklı modellerden mi idi ? veya başka şekilde sorarsam hangi tarihte almıştınız tam olarak.

Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim 2015 hala ediyor bugun bile 2 kere etti 2 cide zor calistirdim kabak gibi trafigin ortasinda kaldim nekorna ne kufurler yedim bir ara motoru orda oylece birakip basip gidesim geldi servisede gidemedim yarin goturucem olmadi bayiye birakicam satsin napiyorsa yapsin

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Ben de aynısını soracağım; motor değişiklik yapılmış 2015'lerden mi yoksa önceki modellerden mi ?

Motosikleti
    Alıntı slyman_b adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar boxer ın stop etme sorununu bulduk belki pulsarın da aynıdır. Şöyle ki benzin az iken ilk kalkıştan sonra ilk kmlerde oluyor. Ben depoyu fulledikten sonra bu olmadı. Ayrıca yine bir boxer kullanıcısı depo kapağında gres yağ olduğunu ve bunun hava deliğini tıkladığını bu yüzden stop etmenin olduğunu söylüyor. Gres yağı temizledikten sonra benzin az iken de stop etmediğini söyledi. Sizde bir deneyin bu durumu bakalım.
    benim depo hep full karnını doyuruyorum keratanın en az 2 cızgıye düşmeden alıyorum en fazla benzin benzin seviseyle alakalı bi durum değil pulsarda

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:21 ----------

Alıntı mgora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizinkisi revizyon yapılmış orta ayaklı modellerden mi idi ? veya başka şekilde sorarsam hangi tarihte almıştınız tam olarak.
    hayır orta sehpa yoktu servis taktı ve hediye etti 2015 modal ilk partiydi şubay ayında aldım ön şipariş ile

Motosikleti
    Benim motor da şubatta ithal edilmiş ama hiç stop etme yok.

slyman_b - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer 150
    benim depo hep full karnını doyuruyorum keratanın en az 2 cızgıye düşmeden alıyorum en fazla benzin benzin seviseyle alakalı bi durum değil pulsarda

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:21 ----------

hayır orta sehpa yoktu servis taktı ve hediye etti 2015 modal ilk partiydi şubay ayında aldım ön şipariş ile
    peki depo kapağını açıp temizlediniz mi? depo ağzında gres yağı varmış o kuruyup haav almasını önlüyormuş deponun
    " Koş gölge yele, bize hızın gerçek anlamını göster! "

Motosikleti
    Alıntı slyman_b adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peki depo kapağını açıp temizlediniz mi? depo ağzında gres yağı varmış o kuruyup haav almasını önlüyormuş deponun
    Yok enazindan benimkinde oyle bir sorun yok akunun uzerinde duruluyor cunku stop edip resetlendikten sonra mars sesi geliyor ama calismiyor biraz bekleyip calistiriyorsun hemen calismiyor yada vurdurman gerekiyor 9 amperlik kuru aku takildi önceki 7 amperdi garantiden degisti bakalim zaten gene yapar ise fabrikaya gondericez fabrikada boyle sorunu olan bir arac istiyormus incelemek icin tekrar eder ise gondericem bu arada kullanimdan kaynakli stop etme degil bu olay mesela yokus asagi yuksek devirdeyken debriyaji cekince stop ediyo devir anlik dusunce ediyomus veya surekli dur kalk yaparsan boguluyo bunu hissediyorsun gazi fazla vermezsen gene stop ediyo bir videoda vardi kafasina gore devri kokleyip ayarsiz verip bir anda gazi kapayincada stop ediyor bunlari ustayla bizzat test ettik kullanimdan kaynakli sorun degil bendeki hatta surusumede bakti bakalim insallah bu sefer duzelir bu arada servis ve ustalar yine ilgi ve hizmetleriyle kendilerine hayran biraktirdilar onca yogunluga ragmen insallah bu duruslari bozulmadan devam ederler

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:14 ----------

Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim motor da şubatta ithal edilmiş ama hiç stop etme yok.
    Zaten herkesde yok bu sorun cihazda degerler normal seyrediyo yalniz birsey dikkatimi cekti benim motor 1302 km de iken cihazda 1296 km olarak gorunuyordu daha onceki cihaza bagladiklarinda km saati ile ayniydi degerler bunuda anlamadim gitti

jemalizm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    MENGU 16 bende Bajaj Discovery 125 ST var, ben kış aylarında ıslak zeminde güvenlik için 500tl nakite Michelin lastik aldım. Performans tabii ki değişiyor ama Kızaklama zamanı emin ol aynı, sadece orjinal lastikle kızakladığında ne kadar mesafe kayarsın? Michelin le ne kadar kayarsın? o ayrı
    ama anında kızaklıyor merak etme
    Flickr
    http://www.flickr.com/photos/109845783@N04/
    ..kanlı resimler ressamı..

Motosikleti
    Alıntı jemalizm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MENGU 16 bende Bajaj Discovery 125 ST var, ben kış aylarında ıslak zeminde güvenlik için 500tl nakite Michelin lastik aldım. Performans tabii ki değişiyor ama Kızaklama zamanı emin ol aynı, sadece orjinal lastikle kızakladığında ne kadar mesafe kayarsın? Michelin le ne kadar kayarsın? o ayrı
    ama anında kızaklıyor merak etme
    Unilli alsan dişli fark ederdi, Michelin dişsiz olduğundan yolu zor tutuyor. Ben 10 santim kar varken dağa çıktım motorla

Bu lastiklerle çıktım. Hiç bi koşulda kaydıramıyosun. Arka lastik bitti IRC Winter grip aldım ama Unilli kadar iyi değil. Önde hala aynı lastiği kullanıyorum en ufak tereddütüm yok yolda giderken. Performansını defalarca kanıtladı. Pulsara da dişli lastik olsa alırdım ama yok bu ebatlarda.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)