Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ali Özgün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu motoru Marmaris/Muğla'da alan var mı ? yada genel olarak muğladan? varsa bana ozelden yazabilir mi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    rebel_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pejo.Jawa.Titan.Ybr.Cbr.Vstrom.Drift.Pulsar.Gs800
    http://motosiklettelevizyonu.web.tv/...m__cosdm2cumam

Lastikler orijinal mi marka mı olsun diyenlere gelsin.

önce kendi limitlerinizi bilin
    Motosiklet ruhlu araba - QQ - kullanıcısı.

LASTROMANTIC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ İNAZUMA
    Zam geliyor dedik kimse sallamadı .Hadi hayırlı olsun yeni zamminiz pulsar artik 8950 lira
    turkish39 ve Cronos bunu beğendiler.

Ne oldu simdi dolar kuru mu artti yine.Dolar artti diye bir onceki zam olmystu bugun dolar 2.58 ..

Hyosunga o fiyati yazan kuralkan Pulsara bunu yazar arkadas..9 bin lira ile Pulsar sorgulanir artik.Alternatifi yok denecek yine ama Kawasaki Z250 ye o fark verilir alinir.
    dyavol-77 ve meki 60 bunu beğendiler.

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı LASTROMANTIC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zam geliyor dedik kimse sallamadı .Hadi hayırlı olsun yeni zamminiz pulsar artik 8950 lira
    Oturma organımla gülecektim ama üzerinde oturuyom...

Bu motoru diğer iki modelden (discovery,boxer) çok çok çok çoooooooook daha fazla fiyat farkıyla satılmasının açıklamasını en son enceksiyona fazla para gitti diye cevap almıştık.Yeni gelecek olan RS 200 hem enjeksiyonlu,hem ABS li,hem mercek farlı,hem grenajlı.Yani başından beri yürütülen fiyat politikası benim dediğimden farklı ise RS 200 13 bin civarı olması lâzım.Ayrıca...aman boşverin gitsin.Motorculuk ölüyo memlekette,ikinci eller bile sıfır fiyatına ya da daha fazla satılan memlekette motorculuk bitmiş aga.Hayırlı işler herkese
    newmoto76 ve meki 60 bunu beğendiler.
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı newmoto76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne oldu simdi dolar kuru mu artti yine.Dolar artti diye bir onceki zam olmystu bugun dolar 2.58 ..

Hyosunga o fiyati yazan kuralkan Pulsara bunu yazar arkadas..9 bin lira ile Pulsar sorgulanir artik.Alternatifi yok denecek yine ama Kawasaki Z250 ye o fark verilir alinir.
    Kuralkan ''gaz''a bastı bi kere...
    Kırklareli'li Turkish'ten (Mondialci) Vatandaş'tan acil bir mesaj/mail beklenmekte...En güzel ''O'' yazar (giydirir)...
    turkish39 bunu beğendi.
    The Power of The Dreams.

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kuralkan ''gaz''a bastı bi kere...
    Kırklareli'li Turkish'ten (Mondialci) Vatandaş'tan acil bir mesaj/mail beklenmekte...En güzel ''O'' yazar (giydirir)...
    Allah'a havale ettim,uğraşamayacağım artık
    Sokollu, dyavol-77 ve meki 60 bunu beğendiler.
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

Daha oncede defaten yazmistim burada.Ulkemizde motosiklet sektorunu el birligiyle gercekten gomuyor dustributorler.İkinci eli bu kadar yuksek bir motisiklet piyasasi olmaz.

Sonra yilda 200 bin motor satarsin ortalama 3 bin TL ye gelir bir motor fiyati.

Alternatifi yok diye motosiklet alinmaz arkadaslar.Hakedisi olmayan bir urune bu paralari vermemeliyiz.İki sene daha boyle giderse ne sifir nede ikinci el motosiklet piyasasi diye bisey kslmayacak tekrar 2000 li yillarin baslarina fonecegiz.

Tebrik ediyorum sektor yonwticilerini gomduler motisikleti bu kadar potansiyeli olan bir ulkede..
    turkish39 bunu beğendi.

Motosikleti
    cbf 150
    Bunlar varolan sorunları gidereceklerine ha bire zam yapıyor. Nasıl bir ozguvendir bu
    dyavol-77 ve slyman_b bunu beğendiler.

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şu memlekette bu kadar mide bulandıran başka bir sektör yoktur herhalde. Sadece pulsar için yazmıyorum bunu. İkinci el piyasasındaki çakalların, kansızların, ekmeğine yağ süren bu "beyfendiler" yüzünden, iki tekeri bırakacağım bir gün.
    dyavol-77 ve abeciMotoru bunu beğendiler.

Motosikleti
    SUZUKİ İNAZUMA
    Neyseki zamdan bir hafta önce almış olduk motoru şimdi bide zamli fiat olsa hic alamazdik .

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı Sokollu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu memlekette bu kadar mide bulandıran başka bir sektör yoktur herhalde. Sadece pulsar için yazmıyorum bunu. İkinci el piyasasındaki çakalların, kansızların, ekmeğine yağ süren bu "beyfendiler" yüzünden, iki tekeri bırakacağım bir gün.
    Artık sahibinden.com'da pirelli,metzeler vs lastikli,çanta/çanta demirli,camlı 2.elleri 9,5-10bin tl'li fiyatlar görürüz...

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:08 ----------

Alıntı LASTROMANTIC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    200ss (racing)'e de zam gelmiş mi???...
    The Power of The Dreams.

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Hiç kimsenin iplemediği konumdan bi mesajı paylaşayım

Şu an bajajın getireceği 200 RS yi inceliyorum.ABS siz 130000 rupi,ABS li 132000...Bunlar müşteriye satılan fiyat,firmalara değil. Pulsar 200 NS 91533 Rupi yani 3705 TL 4000 de.Neden bukadar çok fark dediğimde en son enjeksiyon için çok para harcandı gibi söylemler olmuştu.Şu an 200 RS 5450 TL ye geliyor bizim paramızlan ve ENJEKSİYONLU. Biz de 10000 TL ye satılacak.Buyrun kdv belli,ötv belli gerisini siz hesab edin.Eğer dolar falan diyecekseniz o da 2107 dolara denk geliyor...Bence vergilerden çok firmalara dikkatinizi vermeniz gerekiyor.Sonuçta hiç bir hükümet vergiyi kaldırmaz.

Bu arada daha önceden neden bu kadar taktın almazsan alma diyenler oldu çok.Ben müşteriyim ve basit bir soruyla fiyatını sorguluyorum.Sadece Bajaj değil,ilgimi çeken bütün motosikletlerde.

RX3 lede ilgileniyorum ve yakından takip ediyorum.Flipinler,malezya,ispanya,californiya gruplarına girdim.Oralarda fiyatlar 3700-3800-3850-4500 dolar.Bizden pahalıya bile alanlar var.Ben bu Bajajın fiyat politikası işini çözemedim gitti.Bajajda ikna olamadığım tek şey ''muadillerine göre güçlü ve gösterişli,o yüzden size bunu o fiyatlara yedirmeyiz usta'' anlıyışıdır.Bu düşüncemi çürütecek tek mantıklı ve ikna edici cümle duyamadım.Bu firma Ekrem ATA sayesinde biyerlere geldi,kötü imajını unutturdu.En başından da dedim,fiyat politikanız yanlış,halâ da diyorum çok yanlış.7 yıldır takip ettiğim ve hayranı olduğum motosikletin en büyük tutkununu bu motordan soğuttunuz ve kaybettiniz.Tebrik koyuyorum.Bazı şeylerin Ekram Babanın elinde olmadığını tahmin ediyorum.Ekrem abinin emeklerine yazık.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:17 ----------

Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Artık sahibinden.com'da pirelli,metzeler vs lastikli,çanta/çanta demirli,camlı 2.elleri 9,5-10bin tl'li fiyatlar görürüz...

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:08 ----------

200ss (racing)'e de zam gelmiş mi???...
    Ona zam yok anam,tutulsun hemen hiç merak etme
    FalconX, dyavol-77, Daniel23 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    SUZUKİ İNAZUMA
    Bence yarin yada birgüne 200 rs inde fiati güncellenir motor gelmeden tıpkı pulsar gelmeden yapilan zamlar gibi Liste fiati var o fiattan motor alabilen hiçbir kimse yok
    dyavol-77 bunu beğendi.

Değerli arkadaşlar;

Tarih 22 şubat 2014 kur 2.18 tl pulsar 200 ns fuarda 7.371 tl ile görücüye çıktı,
    tarih 1 nisan 2015 kur 2.60 pulsar 200 ns 8.960 tl

kur artışı % 19
    Ürün artışı % 21

Başka bir sebep yok. % 2 lik fark da artan iç maliyetlerin sadece bir bölümü...

Benim dahil kimsenin hoşuna giden bir durum değil. Çok zor bir karar. Sizin tarafınızdan her zaman bakıyorum, haklısınız. Ama durum da bu kadar basit ve açık. Kur geri gelirse rakam geri gelir mi? Neden olmasın, ama şu an için bu kararı almaktan başka çare hakikaten yok.

Turkish39 kardeşimi her zaman sevdim. Amansız bir motor sevdalısı. Ama bana inansın, bir ürünün dünyada fiyatı bu, Türkiye'de bu olması gerekir diye bir maliyet hesaplaması yok.

PULSAR 200 RS ABS li olarak sunulacak. Fiyatını şu an için açıklamıyoruz. Ama son açıkladığımız fiyat ABS li 10.000 tl idi. En geç Temmuz ayından itibaren sektöre sunmayı hedefliyoruz. Fiyatını ancak bir ay önce açıklayabiliriz.

Sizlere zor zamanda yapabileceğim resmi açıklamalar bunlardır. Hayırlı geceler diliyorum.

Saygılarımla...
    AydınOğlu09, Blackjet, J3ASKAN ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı ekrem ata adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değerli arkadaşlar;

Tarih 22 şubat 2014 kur 2.18 tl pulsar 200 ns fuarda 7.371 tl ile görücüye çıktı,
    tarih 1 nisan 2015 kur 2.60 pulsar 200 ns 8.960 tl

kur artışı % 19
    Ürün artışı % 21

Başka bir sebep yok. % 2 lik fark da artan iç maliyetlerin sadece bir bölümü...

Benim dahil kimsenin hoşuna giden bir durum değil. Çok zor bir karar. Sizin tarafınızdan her zaman bakıyorum, haklısınız. Ama durum da bu kadar basit ve açık. Kur geri gelirse rakam geri gelir mi? Neden olmasın, ama şu an için bu kararı almaktan başka çare hakikaten yok.

Turkish39 kardeşimi her zaman sevdim. Amansız bir motor sevdalısı. Ama bana inansın, bir ürünün dünyada fiyatı bu, Türkiye'de bu olması gerekir diye bir maliyet hesaplaması yok.

PULSAR 200 RS ABS li olarak sunulacak. Fiyatını şu an için açıklamıyoruz. Ama son açıkladığımız fiyat ABS li 10.000 tl idi. En geç Temmuz ayından itibaren sektöre sunmayı hedefliyoruz. Fiyatını ancak bir ay önce açıklayabiliriz.

Sizlere zor zamanda yapabileceğim resmi açıklamalar bunlardır. Hayırlı geceler diliyorum.

Saygılarımla...
    Abi sevda mevda kalmadı biliyon mu.Benim mantığıma göre mantığı bozan tek motor pulsar,başka hiç bir marka kıyaslamamda,sizin boxer ve discovery de dahil,diğer ülkelerle bu kadar fiyat uçurumu yok küçük CC lerde.Başından beri anlatamadığım budur.Daha da anlaşılmıyorsa pes ettim zaten.Herkesin aklı var,bir ben akıllı değilim.Kendi kabuğuma çekilip bilinçli motosiklet kullanıcıları yetiştirmeye devam edeceğim.Pulsar sayfası benim için kapanmıştır.Son sözüm kuralkan sizin emeklerinizi boşa çıkartmasın,Allah'a emanet olun.
    Daniel23, Sokollu, newmoto76 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    SUZUKİ İNAZUMA
    Ekrem abi sizin marka üzerindeki etkinizi emeginizi inanın takdir etmemek mümkün değil ancak bu yıl 200/rs gelmeden yapilan yanlışlık gecen yıl bence pulsardada yapilmisti . ürünü satışa çıkarmadan birkaç ay evel fiat açıklaması yapıyorsunuz ürün gelmiyor gelemiyor gecikiyor takılıyor herneyse gelmesine yakında yeni bambaşka fiatiyla piyasaya sürülüyor.pulsarin geleceği açıklandığında motorun fiati 7371 lira falan değildi çok daha düsük rakamlardan satılacağı açıklandı ama motor gelmeden zamlandi. Ha bu zamları keyfi yapmadığınız kesin ancak bence ayni yanlış simdi 200 rs te yapılıyor motor yok ama liste fiati açıklandı 9999 lira benim şahsi düsüncem bu rakamdan hickimse bu motoru satın alamaz çünkü gelmesine yakin güncel fiayi açıklanacak ve burada olan yine son kullanıcıya olacak . artı sizin içinde yine diceklerki ya bak motora 10 bin dediler motor gelmeden 2 defa zam yaptılar simdi 12-13 bin diyolar .sitenizde bu motorla ilgili bir liste fiati var tavsiye edilen satış fiati diye ama ortada motor yok sizcede bu motor gelmeden satış rakamı açıklaması yanlış degilmi?

Motosikleti
    Pulsar 200 ns idi
    Az önce hondanın sitesine göz attım onlarda tüm ürünlerinin fiyatlarını artırarak güncellemiş.!
    Tahminimce kuralkan piyasayı takip ederek haraket ediyor.cbr 125 8800 olmuş. hondanın bu zamlı güncellemeside bu hafta oldu.
    Kendi düşüncem olarak belirtmek isterimki: fiyat olarak pulsar 200ns ile cbr125 aynı gidiyor.
    Honda cbr125 2014 dün eylül ayı başlarında tüm stoklarını tüketti.! kasım ayında ben almaya niyetlenmişken, izmir ve çevre illerinde emin olun bulamadım ve pulsar aldım.
    Pulsar aldığımada hiç pişman değilim, eski ybr kullanıcısıyım cbr 125 de kullandım, pulsar piyasaya hakim ve kendini kanıtlamış bir motor artık.
    Pulsar varken 125 cc lik bir makinaya o para verilmez.!
    pulsarda en büyük sorun servis hizmet sorunu, servisler enjeksiyonlu sistem ile ilk pulsar sayesinde tanıştı.! ve motor ful+ ful eletronik.! e artık deneme yanılma yöntemi le yavaş yavaş ustalaşıyorlar :D birde serviste yedek parça sıkıntısı var, inşallah ilerki zamanlarda tük aksaklıkları çözerler.
    zamdan etkilenip vaz geçen arkadaşlara önerim: pulsar verdiğiniz paranın hakkını verecektir.!
    En önemlisi Mevlam kaza bela vermesin.!
    Pulsara selam yola dewam....

saygılar
    tekoklava bunu beğendi.

Ekrem bey kusura bakmayın ama herşeyi dolara bağlamayın lütfen. Bu motorlar ülkeye 5 er 5 er mi giriyor ? Yani demek istediğim aylar öncesinden ülkeye giriş yapmış motorun fiyatı neden artıyor ?Mesela stoklardaki motora bakıyorsun 2014 ün bi zamanı gelmiş. Ben niye ona daha fazla para vereyim bunu anlamıyorum! Belkide daha yeni kurdan motorlar ülkeye girmeden biz zamlı fiyattan alıyoruz. Nasıl iş bu ?
    Daniel23 bunu beğendi.

Değerli FalconX;

Döviz üzerinden yapılan ticarette yaşanan durum maalesef budur.

Siz bir ay önce o günkü kurdan yapmış olduğunuz ürün ithalatını TL ile satışa sunuyorsunuz. Bunun tahsilatını piyasadan örnek olarak 2 ay sonra TL ile yapıyorsunuz. Bu bedeli gene aynı döviz tutarını ödeyerek tekrar ithalat yapıyorsunuz. Sizin ödediğiniz döviz tutarı değişmiyor. Yoksa örnek olarak 2.500 usd bedel ödeyerek yapmış olduğunuz ithalatı tekrar aynı bedel ödeyerek yapma şansınız kalmaz. Elinizdeki bedel 2.300 usd olmuştur. Bu kadar basit olmayan bu maliyet hesabını anlaşılması için bu şekilde izah getirmeye çalıştım. Lütfen arkadaşlarım yanlış anlamasınlar. Maalesef son yıllarda yaşanmayan döviz hareketliliği var. Bir çok marka aynı şeyi yapmak zorunda kalıyor, kalacak.

Kaldı ki maliyetlerin bir bölümü de yerli unsurlardır. Bunlar da ayrı bir konu...

Saygılarımla...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 13 kullanıcı var. (0 üye ve 13 misafir)