Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    rebel_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pejo.Jawa.Titan.Ybr.Cbr.Vstrom.Drift.Pulsar.Gs800
    Alıntı AttilaXtreme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İrfan usta ile telefonda konuştum. İlk fırsatta gidon yükseltme aparatı da yapacakmış. Bekleyeceğiz artık, başka çaremiz yok Benim baya ihtiyacım var o aparata. Motorun tam enduro kullanımına dönüşeceğini ve çok rahatlayacağımı düşünüyorum. Kısmet.
    Takipteyim .
    Motosiklet ruhlu araba - QQ - kullanıcısı.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Arkadaşlar bu motorun neden sıfırından çok ikinci eli var, sıfır aldığı motoru insan neden 300-500 km de satarki?

sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı harung adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor yagina sogukken bakılmaz..
    rebelin dediği gibi motor sicakken düz bir zemin bul 5 dk dinlendir yağ suzulsun motoru orta sehpaya al veya biri dik tutsun alt ve üst çizgi arasında olması gerekiyor..
    Ben motorun yagina sogukken baktigimda daha az gosteriyor.bu nasil oluyor anlamis degilim
    TRANSALP XL700

ellaksakir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar
    Alıntı rebel_punto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor optimum sıcaklığa ulaştıktan sonra 5 dakika kadar soğumaya bırakın. Düz bir zeminde, motorunda tam olarak düz olduğundan emin olduktan sonra bakın
    Aynen bunu yaptım ve sonuç;

sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı ellaksakir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen bunu yaptım ve sonuç;

http://i.hizliresim.com/vgAjbO.jpg
    Seviye normal ama kopurme fazla gibi sanki??
    ellaksakir bunu beğendi.
    TRANSALP XL700

ellaksakir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar
    Alıntı yasin06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu motorun neden sıfırından çok ikinci eli var, sıfır aldığı motoru insan neden 300-500 km de satarki?
    Yeni zam geldi,bu vesileyle insanlar zarar etmeden satmayı düşünüyorlar bence

Alıntı sbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Seviye normal ama kopurme fazla gibi sanki??
    Biraz salladım motoru

Motosikleti
    Pulsar200NS-MT25-Honda NC750X
    Sıfırından çok ikinci eli var sözü nasıl bir söz çözemedim �� motoru birisi alınca direk ikinci el olmuş oluyor zaten �� bi de önyargılı yaklaşmışsın kardeşim. Demek istediğini tabiki anladım ama bu söylemek istediğin ciddi anlamda önyargılı bir düşünce. Çünkü bu motor 2000 adetin üzerinde satıldı. Toplam satılan motorla ikinci el olarak satılmak istenen motor oranına baktığımız zaman çok da büyük bir oran çıkmıyor karşımıza

Bu durum beni de düşündürüyor. Bir insan 70 km de 200 km de 700 km de neden satar aldığı motorunu?

hamzarat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F700GS
    Valla beyler geçen sene pulsar gibi piyasaya giren yamaha mt-07'dé daha çok 2.el ilanı var.bu mantık ile mt07 pulsar dan daha sıkıntılı makine ki satılığa çıkarmışlar.Benim gördüğüm ilanların yarısından çoğu firsatci ilanı.Satılacağı düşünmüyorum o fiyatlara.makul fiyat verenlerin 2 günde sattığınà şahit oldum. (Ornek:ben).öncelikle motor konforsuz milletin bu sebepten sattığını düşünüyorum.ben maddi imkansizliktan satmistim,durumum iyileşti sonra tekrar aldım.
    enescanatar bunu beğendi.

Arkadaşlar zincir yağı ve temizleyici sprey olarak ne kullanıyorsunuz. Wruth başarılı galiba araştırdığım kadarıyla. Yalnız temizleyici yağın kendisinden daha pahalı. O kafama takıldı. Siz ne kullanıyorsunuz?

Not: gazyagi yöntemini duydum ama şu acemilik zamanları ona pek girmek İstemiyorum.

almpoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB650F
    çakal satıcılar var fiyatı yükselince 3-5 kar ederim diye hemen ilan açıyorlar cbr250 lerde öyle mesela geçen gördüm 2013 model 12 binde 13 bin tl ye satıyor tabi sıfırı 14 bin olduya o da o kadar eder düşüncesiyle hareket ediyorlar çok paragöz milletimiz.

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Alıntı noob adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar zincir yağı ve temizleyici sprey olarak ne kullanıyorsunuz. Wruth başarılı galiba araştırdığım kadarıyla. Yalnız temizleyici yağın kendisinden daha pahalı. O kafama takıldı. Siz ne kullanıyorsunuz?

Not: gazyagi yöntemini duydum ama şu acemilik zamanları ona pek girmek İstemiyorum.
    Gaz yağı. Zincirdeki yağı çözer direk. Fırça ile temizleyip sonra bezle kurutup sonra yagliyorum 10 numara oluyor.
    altın elbiseli adam zincir bakımı yazın youtube â çok güzel anlatıyor...

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Alıntı hamzarat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla beyler geçen sene pulsar gibi piyasaya giren yamaha mt-07'dé daha çok 2.el ilanı var.bu mantık ile mt07 pulsar dan daha sıkıntılı makine ki satılığa çıkarmışlar.Benim gördüğüm ilanların yarısından çoğu firsatci ilanı.Satılacağı düşünmüyorum o fiyatlara.makul fiyat verenlerin 2 günde sattığınà şahit oldum. (Ornek:ben).öncelikle motor konforsuz milletin bu sebepten sattığını düşünüyorum.ben maddi imkansizliktan satmistim,durumum iyileşti sonra tekrar aldım.

Bu konforsuzluk sadece sele sertliğinden mi kaynaklanıyor yoksa başka faktörler de mi var acaba?
    Eğer sadece sert seleden dolayı ise hem sürücü hem de artçı için jel sele attırsak faydası olurmu?

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Alıntı reverse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu konforsuzluk sadece sele sertliğinden mi kaynaklanıyor yoksa başka faktörler de mi var acaba?
    Eğer sadece sert seleden dolayı ise hem sürücü hem de artçı için jel sele attırsak faydası olurmu?
    En büyük etken selenin sertliği. Onun dışında oturuş pozisyonu rahat.
    artçı için daha konforsuz. Hem küçük hem sert sele. Hem de artci titreşim hissediyor biraz.

Maksadım karalamak kesinlikle değil. Busezon 200-250cc bir motorla girmek istiyorum. Pulsarda hem tip, hem teknik veriler hemde 7900tl fiyatıyla makul. İçimi gıcıklandıran tek mesele 1000 km yi bile görmeden bazı insanların motorunu satılığa çıkarması...

Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Alıntı MD.Murat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En büyük etken selenin sertliği. Onun dışında oturuş pozisyonu rahat.
    artçı için daha konforsuz. Hem küçük hem sert sele. Hem de artci titreşim hissediyor biraz.
    Peki bahsettigim gibi jel sele vs uygulamalar olayı kurtarır mı? Ben eşimle binip gezecegim genelde. Onun haricinde hep şehir içi ise eve filan sıkıntı olmaz.
    İnazuma f benim icin biçilmiş m kaftan ama o da malum 15 bin papel.

TheRedStreaK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS
    Alıntı reverse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki bahsettigim gibi jel sele vs uygulamalar olayı kurtarır mı? Ben eşimle binip gezecegim genelde. Onun haricinde hep şehir içi ise eve filan sıkıntı olmaz.
    İnazuma f benim icin biçilmiş m kaftan ama o da malum 15 bin papel.
    Geçtiğimiz pazar gezisi dönüşü bi kayıt aldım kız arkadaşımda artçım belki fikir edine bilirsiniz. Duraksız 1 saat kullanımdan sonra bacaklarda uyuşma hissedebilirsiniz , artçı konforu için artçı selesine extra sünger attırın maliyeti 15 tl ve iş görüyor ayrıca artçı ayaklıklarına lastik takos vidalayabilirsiniz tabi şekil verdikten sonra .
    hamzarat ve tekoklava bunu beğendiler.

Motosikleti
    Tvs Rtr 150 \Pulsar 200 Ns\ Yamaha XJ6N
    seleyi yaptırmak bukadar zor bir işlem degil ben on arka seleyi istanbulda moto ay da 70 tl ye yaptırmıstım.cok cok rahat etmek istersen 3mm jel degilde 5mm jel kullanıdırsın.artçı içinde sünger artı jel yaptırdım. kendi koltugumdan daha rahat oldu

Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Ben de öyle düşünmüştüm.
    Sonuçta sele sertliği dert edilecek birsey değil. Çözümü ucuz ve basit.

hamzarat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F700GS
    Sele sertliği benim dediğim.Ayrıca amortisörde çok sert.motorun karakteri sert bi kere,onu düşünüp alın.Çok konforunda düşkün adama tavsiye etmiyorum.cbf150 alabilirsiniz sürekli artçı ile gezecekseniz.ama arada performans olarak uçurum var

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 15 kullanıcı var. (0 üye ve 15 misafir)