Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı lickup adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    az değil mi?
    Neye göre, kime göre?!?!

Bu motor standart olarak 5000 devirde 70km/s hız yapıyor. 11500 devire kadar yolu var , daha fazla yapmak istiyorsan ya gazı açıcaksın ya da dişli değiştirip çekişten feragat edip her devirdeki( ve maximum) hızı arttırabileceksin.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MANKU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia & YAMAHA
    Arkadaşlar herkese merhabalar.
    Pulsar 200 NS' te hız yükseltme işlemi, yani dişli değiştirme gibi girişimlerde bulunan oldu mu? Olduysa eğer dişliyi nerden temin etti, kaça temin etti, değiştikten sonraki hızı ne oldu?
    Bir de dijital vites göstergesi takan oldu mu? Takan varsa; kablo bağlantılarını, taktığı göstergenin markasını, vs. falan verebilir mi?

Şimdiden herkese teşekkür ederim.
    İyi Forumlar.

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı MANKU adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pulsar 200 NS' te hız yükseltme işlemi, yani dişli değiştirme gibi girişimlerde bulunan oldu mu? Olduysa eğer dişliyi nerden temin etti, kaça temin etti, değiştikten sonraki hızı ne oldu?
    Bir de dijital vites göstergesi takan oldu mu? Takan varsa; kablo bağlantılarını, taktığı göstergenin markasını, vs. falan verebilir mi?

İyi Forumlar.
    Vites göstergesi takanı görmedim(200ns Türkiye face grubunu ve bu forumu ilk sayfadan beri eksiksiz okuyan birisi olarak yazıyorum), çünkü bildiğim kadarıyla bazı motorlarda olan (sanırım)şanzımana bağlı olan vites gösterge soketi bu motorda yok. Tüm motorlara kullanılabilen ve vites ayaklığına monte edebildiğiniz manyetik temelli vites gösterge sistemleri var ebay'de, ama alan ya da takıp kullananı görmedim.

Dişli için yine bu forumda önceki mesajlarda yazılmıştı sanırım, burda ya da facebook'ta uçankaplumbağa diye aratırsan bulursun, Pulsar200nsTürkiye face grubuna üye ol, uçankaplumbağa o gruba aktif olarak yazıyor/fotoğraf yüklüyor.

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    tüm dostlara merhaba yoğunluk sebebiyle sıkça giremesemde 23 kasım 2014 tarihi itibariyle yeni dizayn bajaj pulsar orta sehpalar ve arka çanta taşıyıcılarının üretim ve imalatı hatasız ,estetik ve sağlam bir şekilde bitmiştir arkadaşlar , ayrıca kısa süre sonra bajaj pulsar yan çanta taşıyıcılarının kappa ve gıvı marka çantalarına uyumlu üretimide gerçekleşecek, tüm camiaya ve bizlere hayırlı olsun

GP500-1st ve tahsins bunu beğendiler.

Motosikleti
    Pulsar 200 ns idi
    piyanist_irf

Elinize sağlık, güzel olmuşa benziyor. güzel olmuştur olmasına ama biz alamıyoruz ne fayda.?
    sahibinden veya gittigidiyordan ticaret açın kartla 3 5 taksit ile alalım. orta sehpa ve arka çanta demiri ikiside lazım.!
    piyanist_irf bunu beğendi.

İyi Forumlar.
    Merhaba,

Ön 13 ve 14.
    Arka 37, 38 ve 50 dişli var.

Ayrıca yeni bir zincir dişli seti üzerinde calisiyoruz.
    Muhtemelen bu hafta içinde üretimi tamamlanacak.

Gelişmeleri facebook.com/ucankapstore sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Selamlar.

Bu gun pulsarla ortalama 180 km yol yaptim.uzun yol.baya tirmanis yoluydu diyebilirim.manavgat akseki yolunda denedim.tırmanısta hizmalanmasi yetersiz geldi bana gore.düsük devirlerde hizlanmasi uzun suruyor.illaki devir istiyor alet .tork yersizz kaldi tirmanis yolunda.60-70le giderken 5 viteste tam gaz yapiyorum ivmelenme yavas.illa 4 alip 7000+ devire cikip oyle vites yukseliyor.gundogmus virajli tirmanis denedim orda cok hiz yapamadigim icin iyi geldi .1.2.3.4 vitesler gayet iyi sariyor rampada.ikinci yakit denemem de sehir ici sehir disi karisik.25 lira ile 218 km gitti.tabi bunun 40 km si tirmanis yolu . kilometre 422 oldu artik azar azar gazliyorum..pulsar alacaklar bunlarida goz onunde bulundursunlar..
    irf usta bende istiyorum bagaj demiri ve orta ayaktan pazartesi aricam sizi.

LASTROMANTIC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ İNAZUMA
    2015 modellerde herhangi bir değişiklik olacakmi acaba arkadaşlar .bilgisi olan varmi

Motosikleti
    Honda cbr 650f
    Mrb arkadaslar bir sorum olacakti: motor calisirken motoru durduracagimiz zaman ilk once kontagi sifira cevirip sonra kirmizi dugmeyi mi sifir yapcaz yoksa ilk once kirmizi dugmeyi sifira getirip sonra mi kontagi sifir yapcaz? Not:servis bana motor calisir durumda iken ilk kirmizi dugme ile motoru durdurup sonra kontagi sifira getirmemi soyledi; fakat benim aklima pek yatmadi.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    önce acil stop ardından kontak, birşey farketmez gerçi ayaklık müşürü varsa ayaklığıda açarak kapatabilirsiniz aynı şey, burda önemli olan motoru acil stopla kapatmayı alışkanlık edinmek

Motosikleti
    Honda cbr 650f
    Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    önce acil stop ardından kontak, birşey farketmez gerçi ayaklık müşürü varsa ayaklığıda açarak kapatabilirsiniz aynı şey, burda önemli olan motoru acil stopla kapatmayı alışkanlık edinmek
    acaba soyle bir sey olabilir mi kontak motorun durmasini ve bazi noktalarin enerjisini kisiyor, kirmizi dugme ise tum sistemi bir anda devre disi birakiyor gibimi geliyor buda ornegin tv yi kumandadan kapatmadan direkt fisini cekmek gibi bir sey oluyor sankim.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Alıntı ismo61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    acaba soyle bir sey olabilir mi kontak motorun durmasini ve bazi noktalarin enerjisini kisiyor, kirmizi dugme ise tum sistemi bir anda devre disi birakiyor gibimi geliyor buda ornegin tv yi kumandadan kapatmadan direkt fisini cekmek gibi bir sey oluyor sankim.
    yok öyle düşünmeyin elektronik alet değil bunlar kontağı kapattığınızda motordaki tüm elektrik kesiliyor acil stopta ise bujilere giden elektrik kesiliyor sadece. kontağı kapatırsakta aynı etki olucak ama bazı motorların kontak kısmı zor yerde olduğu için acil durumlarda, örneğin motorun yatması gibi gidonun üstünden motoru kapatma imkanı sağlanmış

Motosikleti
    Pulsar200NS-MT25-Honda NC750X
    Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok öyle düşünmeyin elektronik alet değil bunlar kontağı kapattığınızda motordaki tüm elektrik kesiliyor acil stopta ise bujilere giden elektrik kesiliyor sadece. kontağı kapatırsakta aynı etki olucak ama bazı motorların kontak kısmı zor yerde olduğu için acil durumlarda, örneğin motorun yatması gibi gidonun üstünden motoru kapatma imkanı sağlanmış
    yan yattığında ona gerek yok çünkü denge sensörü motoru stop ettiriyor zaten

MANKU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia & YAMAHA
    Alıntı maktama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vites göstergesi takanı görmedim(200ns Türkiye face grubunu ve bu forumu ilk sayfadan beri eksiksiz okuyan birisi olarak yazıyorum), çünkü bildiğim kadarıyla bazı motorlarda olan (sanırım)şanzımana bağlı olan vites gösterge soketi bu motorda yok. Tüm motorlara kullanılabilen ve vites ayaklığına monte edebildiğiniz manyetik temelli vites gösterge sistemleri var ebay'de, ama alan ya da takıp kullananı görmedim.

Dişli için yine bu forumda önceki mesajlarda yazılmıştı sanırım, burda ya da facebook'ta uçankaplumbağa diye aratırsan bulursun, Pulsar200nsTürkiye face grubuna üye ol, uçankaplumbağa o gruba aktif olarak yazıyor/fotoğraf yüklüyor.
    Cevap için teşekkürler.
    Ama aradığım sorunun cevabını tam olarak bulamadım, dediğiniz face sayfasında.
    Benim tam olarak sorduğum dişli değiştikten sonra hızı baya bi artıyor mu? İvmelenmede değişiklik oluyor mu? Bazı forumlarda "motor daha iyi tekere gelmeye başladı, artık debriyaj kullanmadan tekere geliyor" gibi yorumlar duydum doğru mudur?
    Bu sorularımın cevabını dişli üreten abilerimizden de bekleriz.

Teşekkürler.
    İyi Günler.

Cevap için teşekkürler.
    Ama aradığım sorunun cevabını tam olarak bulamadım, dediğiniz face sayfasında.
    Benim tam olarak sorduğum dişli değiştikten sonra hızı baya bi artıyor mu? İvmelenmede değişiklik oluyor mu? Bazı forumlarda "motor daha iyi tekere gelmeye başladı, artık debriyaj kullanmadan tekere geliyor" gibi yorumlar duydum doğru mudur?
    Bu sorularımın cevabını dişli üreten abilerimizden de bekleriz.

Teşekkürler.
    İyi Günler.
    Merhaba,

Yeni bir dişli seti uretiyoruz. 7 saniyede 100 km hıza çıkıyor pulsar ve son hızı 160 km.

Selamlar.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    merhaba arkadaşlar bu motora mondial driftin aynasını takabilirmiyim, yoksa sadece tvs aynası mı oluyor. bağlantı kısmı 8, 10, 12 mi takarken sorun yaşarmıyım.

realbyshadow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200Ns - Suzuki Inazuma
    Pulsarda tvs aynası deneyen arkadaşlar,ayna beklentiyi karşılıyor mu ? Pulsarın aynaları uygun konumda olsa görüş açısından net ve sağlam aslında.Tvs aynasında çok birşey farketmiyorsa ayna uzatma aparatı arayışına gireceğim.

Motosikleti
    lifan kp 150
    Slm arkadaşlar bu motor sözde az yaktığı söyleniyor am 3.5 / 4 den aşağı ininen yok varda bizim bilmiyoruz bir sorum olacak hangi 6 devirde 5. Vites de ki hızı yaklaşık nedir

Alıntı isak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Slm arkadaşlar bu motor sözde az yaktığı söyleniyor am 3.5 / 4 den aşağı ininen yok varda bizim bilmiyoruz bir sorum olacak hangi 6 devirde 5. Vites de ki hızı yaklaşık nedir
    3.5/4 litre yakanlara sor o zaman onlar sana en güzel cevabı verir. motoru kötülemek için yapmadığınız kalmadı ya bravo.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    pazar günü gezim dedim ama kazayla gezmeyi tamamladım, allahtan bende hiçbir sorun yok, yanlış yola sapmamla birlikte dik bir yampa aşağı inmemle arka kısmın 3 sol 2 sağ yapması sonucu 3. sol yapışında kaymamızla kendimizi yerde bulduk. hızım 30-35 km civarı idi, fren bassam daha fazla kayıcak, debriyaja basıp motor freni uygulaması yapıcak yine daha kötü olabilirdi hiç bir şey yapmadım, bu arada sol, sağ yaparken her yaptığında motor toparlar gibi yaptı ama en son sol yapışında direk yere yattık kayarak kaldırım kenarında durduk. motorun kıçı aşağıya başı yukarı gelicek şekilde durduk, motor yerden kalkmaz allahtan yoldan geçen skuturcu durdu da yardımıyla kaldırdık. bir hafta önce bir hayabusada kaza yapmış aynı yerde, kesin orda yağlanma vardı da kaydım rampada rampa yani. ayak fren pik olduğu için kırıldı arka frensiz motoru iş yerine kadar getirdim bayiyi arayıp sipariş vermesini istedim gelince değiştircem.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 11 kullanıcı var. (0 üye ve 11 misafir)