Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    AttilaXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Alıntı hak_anm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    AttilaXtreme;

TVS'nin RTR modeli aynalarını tavsiye ederim. Ben de ondan taktım. 25TL civarında
    Sağol varol. Saygılar.
    -61- Önce ADAMLIK Sonra HAYAT -61-

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hkn34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj pulsar 200 NS + Yamaha XJ6 N+ kawasaki z 900
    arkadaslar zinciri ne sıklıkla yaglıyalım. bide artcı koltugunun altında sıgorta var bılıyorsunuz oraya yagmurda az da olsa su gırıyor bısey olurmu..

Motosikleti
    Pulsar 200ns
    Alıntı hkn34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar zinciri ne sıklıkla yaglıyalım. bide artcı koltugunun altında sıgorta var bılıyorsunuz oraya yagmurda az da olsa su gırıyor bısey olurmu..
    Ben zinciri her 300-400 km de bir yaglıyorum her 3. Yağlamamda gaz yağı ile temizliyorum tabi ortam kosullarına gore goreceli olur bu. ayrıca bunu yaparken dikkat etmeniz gereken yer motor çalısırken yapmamak ne olur ne olmaz. Ayrıca yağlarken zincir korumayı sökerseniz daha rahat çalısma alanınız olur.
    Sigorta konusunu ne olur ne olmaz diye ben poşetle korumaya aldım.
    İyi forumlar

tekoklava - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    200ns
    Alıntı co2fix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dişli değişimi hızı arttırıyor ama düşük hızlarda nasıl acaba ivmelenmeyi azaltırmı yoksa son hız gayet tatmin edici yani zorlanmadan çok uzatmadan 150 görmesi iyi deneyen varmı acaba?
    Bana pek invelemesi düşmüyor gibi geldi vites aralıklarıda artmış
    Uygulamayı yapan çıkar mutlaka
    co2fix bunu beğendi.

co2fix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Alıntı tekoklava adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bana pek invelemesi düşmüyor gibi geldi vites aralıklarıda artmış
    Uygulamayı yapan çıkar mutlaka

Aynen hatta yanlış anlamadıysa 2.viteste 98-100 falan görüyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:29 ----------

yok yanlış görmüşüm 2.vites 75 3. vites 100 4.vites 125 5.vites 150 civarı 6.viteste uzuyo işte

tekoklava - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    200ns

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:29 ----------

yok yanlış görmüşüm 2.vites 75 3. vites 100 4.vites 125 5.vites 150 civarı 6.viteste uzuyo işte
    aynen ön dişli orj kaç acaba birde hangi marka dişli uyar

Savaş kardeşimizden bizle ilgili açıklamalar okumak gerçekten bizi üzmüştü,çünkü kendisini müşterimiz gibi değil samimi bir arkadaşımız olarak görüyorduk..ki halen öyledir..tatlı bir anı olarak kalacaktır..

En kısa zamanda görüşmek dileğiyle Savaş..

Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Alıntı tekoklava adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynen ön dişli orj kaç acaba birde hangi marka dişli uyar

Hızın artması için ön dişliyi büyültüp arkayı küçültmek lazım fakat ön dişlide büyültmek sıkıntı yaşatabilir yuvasına sığmayabilir etrafına zarar verebilir bence sadece arka dişliye müdahele edilmeli arka istenildiği gibi küçültülebilir tabiki abartmamak lazım salıncağa sürtme v.s yaşanabilir.

Konu ile ilgili ustalardan yorum bekliyoruz tavsiyeleriniz önerileriniz önemli bizim için.Arka dişlide küçültme işleminde ne önerirsiniz??
    tekoklava bunu beğendi.

Motosikleti
    BAJAJ PULSAR 200 NS/ 2013 TVS APACHE RTR 150
    yanlış hatırlamıyorsam ön dişli ya 16 yada 17 diş zincir çapıda 5.20 ayrıca direkt olarak büyütemeyiz öndişlinin etrafında metal çerçeve var onu sökmek lazım motorumu aldığımın 2 ci günü dişliyi deyiştirmek istedim ama olmadı yar sağlam bir tornacı ustası bulmak lazım ki dişlinin 2 diş büyük modelini yapsın .
    co2fix bunu beğendi.

hak_anm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3i Evo
    Dişli ve daha fazlası ile ilgili aşağıdaki sitede oldukça faydalı bilgiler var.
    Sayfayı ilk açtığınızda Marka model ve üretim yılı bilgilerinizi giriyorsunuz. Size gerekli teknik verileri gösteriyor.

http://www.gearingcommander.com/

lickup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS için gün sayıyor

İvmelenme, düşük viteste ne kadar hız yaptığı değil o hıza ne kadar sürede ulaştığıdır. Yani 2. viteste 50 km hıza 2 saniyede çıkıyorsa dişli değişiminden sonra 3-4 saniyede çıkar.
    Dört tekerlek bedenini,iki tekerlek ruhunu hareketlendirir...

Motosikleti
    Pulsar 200ns
    SAVA MC-50 M-Racer ilk 20 km izlenim...

İlk izlenim olarak motora takıldıktan sonra eski lastiğe oranla daha geniş durduğu ve daha sportif bir hava kattığını söyleyebilirim. Lastiğin rodaj da olması nedeniyle üst limitleri zorlamadım ancak konfor konusunda çok çok iyi olduğunu söyleyebilirim eski lastikle taş döşeli yollarda giderken bileklere gelen titreşimden eser yok. Ayrıca geniş olmasının avantajı mıdır nedir bilmiyorum ama elleri bıraktığınızda motor dümdüz gidiyor eski lastiklerim hafif sola çekiyordu. Kesinlikle 380 tl masrafa değdi. 200-300 km yaptıktan sonra tekrar yeni bir lastik hakkında yorumlarımı yazarım Bunlarda bonus olsun

kaan898 bunu beğendi.

Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Alıntı lickup adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İvmelenme, düşük viteste ne kadar hız yaptığı değil o hıza ne kadar sürede ulaştığıdır. Yani 2. viteste 50 km hıza 2 saniyede çıkıyorsa dişli değişiminden sonra 3-4 saniyede çıkar.

Aynen sormak istediğim buydu tesekkurler yani dişliyi küçülttüğümüzde o ataklığı aksayacak biraz doğrumudur?

Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Alıntı hak_anm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    AttilaXtreme;

TVS'nin RTR modeli aynalarını tavsiye ederim. Ben de ondan taktım. 25TL civarında
    Kardeşimiz sayesinde aynalara da sahip olduk hayırlısıyla. Şirinevler Motobest'ten 55 TL'ye aldım. Adamlar uyanmış, satan abimiz "Bajaj Pulsar sayesinde ayna satışımız patladı fiyatını arttıracağız" diyerek beş kuruş aşağı inmedi

Ön cam uygulaması yapan oldu mu?
    Yaptıysa İstanbul'da nerede ve kaç liraya yaptırdı merak etmekteyim
    Saygılar.

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı AttilaXtreme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşimiz sayesinde aynalara da sahip olduk hayırlısıyla. Şirinevler Motobest'ten 55 TL'ye aldım. Adamlar uyanmış, satan abimiz "Bajaj Pulsar sayesinde ayna satışımız patladı fiyatını arttıracağız" diyerek beş kuruş aşağı inmedi

Ön cam uygulaması yapan oldu mu?
    Yaptıysa İstanbul'da nerede ve kaç liraya yaptırdı merak etmekteyim
    Saygılar.
    25 tl'lik aynayı 55tl'ye almazdım, tamam esnaflar, kazanacaklar ... da bir yere kadar. Tabi ihtiyaç/keyif/aciliyet meselesi herkese göre değişiyor

Ön cam çalışması var, hatta cam yapıldı ancak sağlam bağlantı yapılacak yer bulmakta zorlanılıyor. bajajpulsar200nstürkiye face sayfasında camın fotoğraflarını görebilirsiniz.
    AttilaXtreme bunu beğendi.

Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Alıntı maktama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    25 tl'lik aynayı 55tl'ye almazdım, tamam esnaflar, kazanacaklar ... da bir yere kadar. Tabi ihtiyaç/keyif/aciliyet meselesi herkese göre değişiyor

Ön cam çalışması var, hatta cam yapıldı ancak sağlam bağlantı yapılacak yer bulmakta zorlanılıyor. bajajpulsar200nstürkiye face sayfasında camın fotoğraflarını görebilirsiniz.
    Tamam da canım kardeşim, Bajaj Pulsar 200NS Facebook sayfası dışarıya kapalı Faacebook ta beni üye kabul etmiyor, onu ne yapçaz

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı AttilaXtreme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamam da canım kardeşim, Bajaj Pulsar 200NS Facebook sayfası dışarıya kapalı Faacebook ta beni üye kabul etmiyor, onu ne yapçaz
    Oooo, sayfanın dışarı kapalı olması olayına ben karışamıyorum ne yazık ki, sadece üyeyim Ancak Face sizi niye üye kabul etmiyor ya da o konuda ne yapabiliriz hiç bilmiyorum

Az da olsa şöyle yardımcı olmaya çalışayım ben size. Üretimi yapan firmanın sitesi:

http://www.motorcami.com/L/1987/2126/pulsar.html

Cam bu.
    AttilaXtreme ve farm bunu beğendiler.

Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Alıntı maktama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oooo, sayfanın dışarı kapalı olması olayına ben karışamıyorum ne yazık ki, sadece üyeyim Ancak Face sizi niye üye kabul etmiyor ya da o konuda ne yapabiliriz hiç bilmiyorum

Az da olsa şöyle yardımcı olmaya çalışayım ben size. Üretimi yapan firmanın sitesi:

http://www.motorcami.com/L/1987/2126/pulsar.html

Cam bu.
    Allah razı olsun. Bu kadarı bile yeter. Çok teşekkür ederim. Saygılar.

- Facebbok'a gelince; Artık neden kıllandıysa ben insan değil botmuşum (robot program) Öyle diyor çapsız. Muhtemelen soyadım çoğacayip diyedir. Bana bilgisayarı ve interneti öğreten üniversiteli çocuğum bile çözemedi sorunu Ben de ettum inat facebook'u tanımayrum. Botun aslı o terbiyesiz Yalan mı
    maktama ve centil40 bunu beğendiler.

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    tüm gönül dostlarına selamlar arkadaşlar biliyorsunuz şu sıralar bajaj aksesuarlarından arka çanta aparatı,orta sehpa,motor koruma ve yan çanta taşıyıcıları üzerinde çalışmaktayız gerçii arka çanta taşıyıcısı yeni çıkan yasadan sonra ruhsata işletme durumları çıksada çanta takmayacak arkadaşlarında çok işine yarayacak bir parça öncelikle bana ! hiç bir şeyi motoruma bağlayamıyor olmam benim için kötü oluyor , atıyorum çantanızı,çadırınızı hiç olmazssa bağlayabilir yan çantalarada diğer eşyaları saklayabilirsiniz bu gün itibari ile bajaj pulsar ns 200 ve bajaj dıscovery 125 arka taşıma aparatının ilk prototiplerini bitirdik gelişmeleri zaman buldukça buradan ve www.irfmotor.com web sitemden paylaşacağım zaman yine her zamanki gibi değerli ve aşırı bir yoğunluk sözkonusu , çünki elime 4 model daha bakmakta o yüzden çokça fazla detaya giremiyorum prototip ham çalışmalardan bir kaç kare paylaşıp müzadenizle ben kaçıyorum kazasız sürüşler cümleten...

BAJAJ DISCOVERY 125 ÇALIŞMASINDAN.

BAJAJ PULSAR NS 200 ÇALIŞMASINDAN.

YAPILAN ÇALIŞMALAR HAM TAM OLARAK GÜNCELLENMEMİŞTİR ! BİR ÇOK YERİNİ DAHA ESTETİK SAĞLAM KULLANIŞLI OLMASI YÖNÜNDE ÇALIŞTIK BAĞLANTI KOLLARI GÜNCELLENDİ RESİM ÇEKMEK AKLIMA GELMEDİ, 3. NOKTA BAĞLANTISI GÜNCELLENDİ KISMETSE 1 HAFTA 10 GÜNE TAMAMI MONTAJA HAZIR OLACAK DÜŞÜNEN ARKADAŞLAR BURADAN YADA WEB SİTEMDEN BENİMLE İRİTİBATA GEÇEBİLİRLER ,ALLAH TEKERİNİZE ZEVAL VERMESİN KALIN SAĞLICAKLA.
    centil40 ve ahmetunuver bunu beğendiler.

centil40 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Versys 650 (Pulsar 200-Discover 150--EN500)
    Alıntı piyanist_irf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tüm gönül dostlarına selamlar arkadaşlar biliyorsunuz şu sıralar bajaj aksesuarlarından arka çanta aparatı,orta sehpa,motor koruma ve yan çanta taşıyıcıları üzerinde çalışmaktayız gerçii arka çanta taşıyıcısı yeni çıkan yasadan sonra ruhsata işletme durumları çıksada çanta takmayacak arkadaşlarında çok işine yarayacak bir parça öncelikle bana ! hiç bir şeyi motoruma bağlayamıyor olmam benim için kötü oluyor , atıyorum çantanızı,çadırınızı hiç olmazssa bağlayabilir yan çantalarada diğer eşyaları saklayabilirsiniz bu gün itibari ile bajaj pulsar ns 200 ve bajaj dıscovery 125 arka taşıma aparatının ilk prototiplerini bitirdik gelişmeleri zaman buldukça buradan ve www.irfmotor.com web sitemden paylaşacağım zaman yine her zamanki gibi değerli ve aşırı bir yoğunluk sözkonusu , çünki elime 4 model daha bakmakta o yüzden çokça fazla detaya giremiyorum prototip ham çalışmalardan bir kaç kare paylaşıp müzadenizle ben kaçıyorum kazasız sürüşler cümleten...

BAJAJ DISCOVERY 125 ÇALIŞMASINDAN.
    http://i.hizliresim.com/BorvAL.jpg

http://i.hizliresim.com/nYRjpa.jpg

http://i.hizliresim.com/327v3O.jpg

http://i.hizliresim.com/Borvdj.jpg

BAJAJ PULSAR NS 200 ÇALIŞMASINDAN.

http://i.hizliresim.com/Y3Dqyz.jpg

http://i.hizliresim.com/RE01Zj.jpg

http://i.hizliresim.com/4YP1y4.jpg

http://i.hizliresim.com/RE0156.jpg

http://i.hizliresim.com/gjq21R.jpg

YAPILAN ÇALIŞMALAR HAM TAM OLARAK GÜNCELLENMEMİŞTİR ! BİR ÇOK YERİNİ DAHA ESTETİK SAĞLAM KULLANIŞLI OLMASI YÖNÜNDE ÇALIŞTIK BAĞLANTI KOLLARI GÜNCELLENDİ RESİM ÇEKMEK AKLIMA GELMEDİ, 3. NOKTA BAĞLANTISI GÜNCELLENDİ KISMETSE 1 HAFTA 10 GÜNE TAMAMI MONTAJA HAZIR OLACAK DÜŞÜNEN ARKADAŞLAR BURADAN YADA WEB SİTEMDEN BENİMLE İRİTİBATA GEÇEBİLİRLER ,ALLAH TEKERİNİZE ZEVAL VERMESİN KALIN SAĞLICAKLA.
    Hiç ihtiyacım yok. Özel yaptırmıştım. Ancak o kadar güzel yapmışsınız ki fiyatı da makul olursa ben de almak isterim doğrusu. Elinize sağlık.
    che guevara ve piyanist_irf bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)