Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ronnytechno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache 150 2013 Yeşil-Siyah
    Hayırlısı olsun titreşim var demişsiniz bu motorda balansör yokmu? Sitesine girip teknik özelliklere girip bakmak zor geldi

Neyse siteyede baktım ama görmedim yazmıyor sanırım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hak_anm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3i Evo
    Alıntı AttilaXtreme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Simsiyah Pulsar'ı aldım ama plaka ruhsat Pazartesi sabahına kaldı Tekerlekleri taktırdım. Öle beni bekliyor garibim

Bu arada bayinin kendisinin kullandığı Pulsarı alıp TEM yolunda gazladım. Rodaj modaj gibi sorunları olmadığı için rahattım ama emanet atın canı burnunda olur diye biraz dikkatliydim.

İlk izlenimim;
    - Tireşim var fakat 80-90'a kadar güzel bir kadının yanakları kadar katlanılabilir ölçekte, 90'dan sonra biraz daha artıyor. Uzun zamandır kullanılan dükkan sahibi ustanın motorunda bu titreşim varsa kesilemez demektir ve uzun yolda bayağı rahatsız eder adamı. Üzerinde ki lastikler orjinal gelen lastikleri idi. Bakalım benim lastiklerle titreşim konusunda ne verim alacağım!
    - Aynalar çöp. En büyük sorun birinin ters diş olması. Diğer standart çinlilerden uydurmak zor. Motoru alır almaz ilk işim parçacıları dolaşıp aynaları değiştirmek.
    - Koltuk sert. Hemen koltukçuda tadil ettireceğim.

Sorunlar bunlar ama titreşim hariç hiç biri halledilemez değil ve bu paraya alınabilecek mükemmel bir motor. Gazladın mı banamısın demiyor. Araya dereye girişi çıkışı rahat ve en önemlisi dengeli bir motor. Bir kaç defa özellikle ters türs işler yapmama rağmen hiç bozmadı kendini. Afferin.

Hafif bir racing tadı var. Boyum 1.80 olduğu için önceleri gidonun bana alçak geleceğini düşünüyordum ve gidon yükseltme aparatı ile yükseltmeyi planlıyordum ama kullanınca fikrim değişti. Gidonun bu hali motoru kafadan daha rahat ezmene ve hakimiyetinin artmasına neden oluyor. Zaten gazlayınca tork seni geriye aldığı için üstünde rahatlıyorsun.

Boyum nedeni ile altımda küçük kalır mı korkum vardı, kalmadı. Ayaklarım yere tam basıyor. Benden uzunlar ne yapar onu bilemem

Geri kalan deneyimlerimi kendi motorumu aldıktan sonra paylaşacağım. Bazı konularda fikrim değişir mi bilemem ama şimdilik bunlar.
    Hayırlısı

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:31 ----------

Bir de özellikle resimlerinden göründüğünden daha kalıplı ve güzel bir motor. Nedenini tam olarak bilemiyorum ama resimleri sanki biraz farklı gibi duruyor ya da bana öyle geldi.
    Öncelikle hayırlı olsun, iyi günlerde kullanın.
    - Titreşim algılaması bende mi farklı bilmiyorum ama rahatsız edici değil. TVS ile kıyaslandığında yok gibi hatta. Uzun yoldan yeni geldim ve aksine hiç rahatsız edici değil. Motorun o tatlı çalışma aralığında kullanıldığında hatta hissetmiyorsunuz bile.
    - Evet aynalar çöp... Hiç çinlileri dolaşmayın alın bir TVS aynası cuk diye oturuyor ve kör nokta neredeyse yok gibi, görüş açınız bayağı bir genişliyor.
    Koltuk için de çoğumuzun yaptırdığı gibi size de sünger takviyesi öneririm. Ben 2cm'lik takviye yaptım. Siz de boy hesabınıza göre fakat sürüş ergonomizini bozmayan oranda yükseltmenizi öneririm.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:20 ----------

Ben özellikle yeni taktıracağınız lastikleri merak ediyorum.
    Lastiklerinizin rodajı bittikten sonra bizlerle +/- deneyimlerinizi paylaşırsanız seviniriz.
    Şüphesiz karar vermemizde katkısı olacaktır.

Son alarak: Elcik sorunu hiç yazılmamış. Belki sorun bendedir veya yaşadığım sıcak kenttendir. Burada nem çok, çabuk terliyor ellerim ve kayganlaşıyor. Çözüm olarak bisikletler için satılan sünger elciklerden aldım ve onu geçirdim. zor oldu ama oldu. Terleme bitti, kayma bitti ve dahası gidonda azda olsa hissettiren vibrasyon gitti. Tavsiye edilir.
    AttilaXtreme, bloodwater ve maktama bunu beğendiler.

AttilaXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Alıntı ronnytechno adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlısı olsun titreşim var demişsiniz bu motorda balansör yokmu? Sitesine girip teknik özelliklere girip bakmak zor geldi

Neyse siteyede baktım ama görmedim yazmıyor sanırım
    Bildiğim kadarı ile balansör var ama devirli makinalarda o balansör de olmasa üzerinde duramazsın zaten.
    -61- Önce ADAMLIK Sonra HAYAT -61-

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Atilla abi hayırlı olsun Kredi kartı islemiyormu ödemeyi nasıl yaptınız geri ödemesi faiz durumları nasıl oldu ?

Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Alıntı hak_anm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle hayırlı olsun, iyi günlerde kullanın.
    - Titreşim algılaması bende mi farklı bilmiyorum ama rahatsız edici değil. TVS ile kıyaslandığında yok gibi hatta. Uzun yoldan yeni geldim ve aksine hiç rahatsız edici değil. Motorun o tatlı çalışma aralığında kullanıldığında hatta hissetmiyorsunuz bile.
    - Evet aynalar çöp... Hiç çinlileri dolaşmayın alın bir TVS aynası cuk diye oturuyor ve kör nokta neredeyse yok gibi, görüş açınız bayağı bir genişliyor.
    Koltuk için de çoğumuzun yaptırdığı gibi size de sünger takviyesi öneririm. Ben 2cm'lik takviye yaptım. Siz de boy hesabınıza göre fakat sürüş ergonomizini bozmayan oranda yükseltmenizi öneririm.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:20 ----------

Ben özellikle yeni taktıracağınız lastikleri merak ediyorum.
    Lastiklerinizin rodajı bittikten sonra bizlerle +/- deneyimlerinizi paylaşırsanız seviniriz.
    Şüphesiz karar vermemizde katkısı olacaktır.

Son alarak: Elcik sorunu hiç yazılmamış. Belki sorun bendedir veya yaşadığım sıcak kenttendir. Burada nem çok, çabuk terliyor ellerim ve kayganlaşıyor. Çözüm olarak bisikletler için satılan sünger elciklerden aldım ve onu geçirdim. zor oldu ama oldu. Terleme bitti, kayma bitti ve dahası gidonda azda olsa hissettiren vibrasyon gitti. Tavsiye edilir.
    Sağol.
    TVS'nin standart aynaları mı var, yoksa belli bir modelin aynasından mı alayım ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:37 ----------

Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Atilla abi hayırlı olsun Kredi kartı islemiyormu ödemeyi nasıl yaptınız geri ödemesi faiz durumları nasıl oldu ?
    Sağol. Bankadan 24 ay vadeli 8.000 Tl tüketici kredisi aldım. (36 aya kadar veriyorlar ama bana 24 ay karlı geldi)

centil40 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Versys 650 (Pulsar 200-Discover 150--EN500)
    - Tireşim var fakat 80-90'a kadar güzel bir kadının yanakları kadar katlanılabilir ölçekte, 90'dan sonra biraz daha artıyor. Uzun zamandır kullanılan dükkan sahibi ustanın motorunda bu titreşim varsa kesilemez demektir ve uzun yolda bayağı rahatsız eder adamı. Üzerinde ki lastikler orjinal gelen lastikleri idi. Bakalım benim lastiklerle titreşim konusunda ne verim alacağım!
    - Aynalar çöp. En büyük sorun birinin ters diş olması. Diğer standart çinlilerden uydurmak zor. Motoru alır almaz ilk işim parçacıları dolaşıp aynaları değiştirmek.
    Hayırlı olsun, sonunda indirim yapan bir bayii bulabildiniz sanırım.

80 - 90 dan sonraki titreşimin sebebi daha doğrusu bu hızların altında titreşimin hissedilmemesinin sebebi düşük devirlerde torku arttıran egzozdaki ekleme yapı. Bu ek parça 7000 devire kadar düşük devirlerde gücün artmasını sağlıyor ve devrede iken titreşimin de daha az hissedilmesini sağlıyor. 7000 devirden sonra bu parça devre dışı kalıyor ve titreşimde 7500 devirlerden itibaren hissedilmeye başlıyor. Motor tasarımı ile ilgili bir durum olduğundan bu titreşimi azaltmak pek mümkün değil. Ancak emin olun uzun yolda rahatsızlık verecek bir düzeyde titreşim olmuyor. Kısa zamanda alışırsınız, titreşimi hissetmezsiniz bile. Motoru yeni alınca insan ister istemez daha hassas oluyor ve her şeye daha çok dikkat ediyor. Bir süre sonra alışıyorsunuz. İlk bakıma kadar titreşim biraz daha fazla olur, merak etmeyin.

Aynanın bağlı olduğu kelepçeyi gevşetip debriyaj ve ön fren manetlerini elciğin hizasından biraz daha öne ve aşağı doğru indirirseniz (aynanın gidona bağlanan kolu dik bir şekilde yukarı çıkıyor olacak, öne yada size doğru eğimli olmayacak) oldukça iyi bir görüş sağlıyor. Gerçi aynalar bana da biraz küçük geldi ve bir türlü alışamayıp değiştirdim ancak değiştirmeden önce yukarıdaki ayarlamayı yapmanızı öneririm.

Tekrar hayırlı olsun, tekeriniz düz bassın.
    AttilaXtreme, newmoto76, co2fix ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Hayırlı olsun Atilla abi..Güle güle kullan..

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:49 ----------

Titreşim dikey açılı motor tiplemelerinde ve özellikle tek silindirli olanlarda kaçınılmaz birşey. Titreşimden feragat edilebilir ancak kompresyon ve yüksek devir ile birlikte gelen güçten feragat etmekte gerekir. Bu nedenle 200 cc bir motorda performans istiyorsak titreşim biraz işin tuzu biberi.. Tabiki çok abartı olmamak koşulu ile.

Bu konudaki en başarılı motor yapıları boxer motorlardır. Örn. bmw 1200 gs. daha verimli ve minimum titreşimlidir. 200 cc karşılığı 24 beygir güç ile beraber hızlı devir üretilen standart üretim bir motor isteniyorsa bu motordaki yüksek devir titreşimleri olağan..

Bu titreşimlerin 5000 km.lerden sonra daha az hissedilir olacağı kanaatindeyim.
    AttilaXtreme, co2fix, centil40 ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    K.kartına taksit olayı varmı İstanbulda bayi coktur onlardadamı yok k.kartı

katilkoala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS - XL 650v TRANSALP
    Ben alalı 2 hafta oldu kendi gözlemlediklerim lastikler, aynalar ve (bana göre) sinyal kolu. Boyum 1,85 motor altımda illaki biraz küçük gibi duruyor fakat yere bastığımda aynı anda iki ayağımın tabanını basamıyorum, bir yana hafif eğilmem gerekiyor. Gidon yüksekliği benim için 5-6 cm yükselmesi lazım çünkü çok olmasa da kollarıma yük biniyor bu da titreşimi daha fazla hissetmemi sağlıyor. Aynalar gerçekten rezalet her türlü açıyı denememe rağmen (selfie açısı bile denedim ) tam görüş sağlayamıyorum. Biraz öne ve dışa eğilmem gerekiyor, bu da aynaların fazla içeride ve yetersiz olmasından kaynaklı. Sinyal kumandasına gelince sola dönüşlerde debrijaj basılı şekilde sinyal vermek oldukca güç, yada ben beremiyorum İvmelenme oldukça tatmin edici 6000-9000 devir arası tork tam performans itiyor sizi. Görünüşü ve piyasada (şimdilik) tanınmış ama az bulunan bir motor olması tüm gözleri üzerine çekiyor. Motoru tanıyan ve merak eden bu kadar çok insan olacağını tahmin etmiyordum. fotoğraf çeken, binmek isteyen, hatta 1 tur versene abi diyen birçok insanla karşılaştım bile. Karşılaştığım insanların neredeyse hepsi test motoru olmadığından dolayı binmek için ağız aradı. Binenler de direk almaya karar verdiler bile Umarım fırlama motorcuların altında marka heba olmaz.
    AttilaXtreme ve hak_anm bunu beğendiler.

Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    K.kartına taksit olayı varmı İstanbulda bayi coktur onlardadamı yok k.kartı
    Kredi kartına taksit yapan var ama onlarda vade farkı istiyor.

co2fix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Kimileri bu motorun egzoz sistemini değiştiriyor.Performans egzoz takıyor.Benim bildiğim bu motorun farklı kılan teknolojilerinden biride zaten egzoz sistemi.Manifolda eklenen basınç odası sayesinde düşük devirlerde yüksek tork sağlaması.Centil40 da bundan bahsetmiş çok doğru söylüyor.Şimdi kalkıp bu motorun egzozunu düz boru yapıp sonuna performans egzoz takılınca motorun çalışma kimyasını değiştirmez mi? Ve açıkçası orjinal sesi takılan egzozlara göre daha iyi bence.Performans egzozdan çıkan ses son zamanlarda fazlasıyla türeyen apache tabir edilen cup motorlar gibi çıkıyor.Performans egzoz sesi 4 silindirde güzel bence.Bu egzoz kullanan arkadaşlar yakın zamanda yakarmaya başlayacaklar eminim.Ama diyorumki Bajaj firmasında çalışan 1200 mühendis bedavaya tasarlamadı bu egzosu.

Bencede egzoz gayet motorun kasası ve şasisi ile uyum içinde. Tuhaf çakma sesler almak için 200 cc bir motora şeklinide bozacak garip bir egzoz takmanın bir manası yok. Alırsın bir 1000 rr takarsın ona uygun olarak üretilmiş olan akrapovic egzoz.

Ses konusuna aynen katılıyorum biyasadaki bu soba boruları ve takılan tuhaf egzozlar yüzünden çevrede ses kirliliği motosikletçiler açısından bir nefret unsuru oluşturuyor. Motordan gelen derin ses güzeldir egzoz sesi 4 silindirliler hariç diğerlerinde gerçekten kulağı tırmalayan kalitesiz bir sese dönüşüyor.

Trafik polislerinin bu soba sorusu takan arkadaşlara neden işlem yapmadığını halen anlamış değilim. İnsanlarda kafa beyin bırakmıyorlar. 2 zamanlı motor sesini ve 4 silindirin yüksek devirlerde derinden gelen inleme seslerini özlüyorum
    AttilaXtreme, co2fix ve hak_anm bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha XJ6 F Diversion
    Simsiyah Pulsar'ı aldım ama plaka ruhsat Pazartesi sabahına kaldı Tekerlekleri taktırdım. Öle beni bekliyor garibim

Bu arada bayinin kendisinin kullandığı Pulsarı alıp TEM yolunda gazladım. Rodaj modaj gibi sorunları olmadığı için rahattım ama emanet atın canı burnunda olur diye biraz dikkatliydim.

İlk izlenimim;
    - Koltuk sert. Hemen koltukçuda tadil ettireceğim.

Sorunlar bunlar ama titreşim hariç hiç biri halledilemez değil ve bu paraya alınabilecek mükemmel bir motor. Gazladın mı banamısın demiyor. Araya dereye girişi çıkışı rahat ve en önemlisi dengeli bir motor. Bir kaç defa özellikle ters türs işler yapmama rağmen hiç bozmadı kendini. Afferin.

Hafif bir racing tadı var. Boyum 1.80 olduğu için önceleri gidonun bana alçak geleceğini düşünüyordum ve gidon yükseltme aparatı ile yükseltmeyi planlıyordum ama kullanınca fikrim değişti. Gidonun bu hali motoru kafadan daha rahat ezmene ve hakimiyetinin artmasına neden oluyor. Zaten gazlayınca tork seni geriye aldığı için üstünde rahatlıyorsun.

Boyum nedeni ile altımda küçük kalır mı korkum vardı, kalmadı. Ayaklarım yere tam basıyor. Benden uzunlar ne yapar onu bilemem

Geri kalan deneyimlerimi kendi motorumu aldıktan sonra paylaşacağım. Bazı konularda fikrim değişir mi bilemem ama şimdilik bunlar.
    Hayırlısı

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:31 ----------

Bir de özellikle resimlerinden göründüğünden daha kalıplı ve güzel bir motor. Nedenini tam olarak bilemiyorum ama resimleri sanki biraz farklı gibi duruyor ya da bana öyle geldi.
    Hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin
    Ufak tefek kusurları hoşgörürsek pişman olmayacağınızı düşünüyorum.Titreşim konusunda herkes birşeyler söylüyor.Ben de ilk aldığımda bi acaba mı diye düşünmüştüm.Ancak şimdi aklıma bile gelmiyor.Uzun yoldan sonra dahi diyebilirim.Şehir içinde ön freni bir ya da iki parmakla sürekli kapayacak olursam işte o zaman titreşim diye bunu söylüyorlar diyorum
    AttilaXtreme ve akifturer bunu beğendiler.

Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Bajaj Pulsar Facebook sayfası niye -Kapalı grup- modunda?

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:05 ----------

Hayırlı olsun temennilerinde bulunan ve bulunacak tüm arkadaşlara kardeşlere çok teşekkür ederim. Hepimize iyi sürüşler inşallah. sağolun varolun.

Motosikleti
    Pulsar 200 ns
    Hayırlı uğurlı olsun kardeş
    AttilaXtreme bunu beğendi.

tekoklava - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    200ns

eleman dişli degişimi yaparak 167 yi görmüş=)

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:24 ----------

Diger denemede 161 varmı dişli degişimi yapan ben eski motorum apache 15o de yapmıştım 10 km artış olmuştu
    co2fix ve AttilaXtreme bunu beğendiler.

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Arkadaşlar sahibinden com'da dikkat ettim de . Genelde 1000 km dolmadan motorları satılığa çıkarmışlar . Tıpkı inazumaların durumuna benziyor . Sizce neden bu kadar erken satıyorlar motorları ? Motorlarda beğenilmeyen bir taraf mı var yoksa , genel bir arıza vs gibi bir şeyden dolayımı bu kadar erken satılıyor merak ettim açıkcası .

tekoklava - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    200ns
    Alıntı Ezio41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar sahibinden com'da dikkat ettim de . Genelde 1000 km dolmadan motorları satılığa çıkarmışlar . Tıpkı inazumaların durumuna benziyor . Sizce neden bu kadar erken satıyorlar motorları ? Motorlarda beğenilmeyen bir taraf mı var yoksa , genel bir arıza vs gibi bir şeyden dolayımı bu kadar erken satılıyor merak ettim açıkcası .
    motor güzel sıkıntısız satanlara sormak lazım herkez demişimde izmirde sadece 1 kişi gördüm satan 2.el

hak_anm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3i Evo
    AttilaXtreme;

TVS'nin RTR modeli aynalarını tavsiye ederim. Ben de ondan taktım. 25TL civarında
    katilkoala, AttilaXtreme ve maktama bunu beğendiler.

co2fix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Alıntı tekoklava adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://youtu.be/wVJjO6fKnRQ

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:24 ----------

Diger denemede 161 varmı dişli degişimi yapan ben eski motorum apache 15o de yapmıştım 10 km artış olmuştu
    http://youtu.be/qtSq9pIZO9c

Dişli değişimi hızı arttırıyor ama düşük hızlarda nasıl acaba ivmelenmeyi azaltırmı yoksa son hız gayet tatmin edici yani zorlanmadan çok uzatmadan 150 görmesi iyi deneyen varmı acaba?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 11 kullanıcı var. (0 üye ve 11 misafir)