Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    haloogle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PULSAR 200 NS
    Alıntı ekrem ata adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değerli newmoto;

Karşılıklı polemiğe konuyu dökmeyeceğim. Faydalı olduğunu düşündüğüm yazı ve yorumlarınızı her zaman izlemeye devam edeceğim. Ama bu konu hakkında tekrar bir polemik yapmayı arzulamıyorum. Forumun amacına uygun kullanılmasını engelliyor olmak istemem. İsterseniz özelden yazabilirsiniz. Son yazdığınıza bir-iki cevap verip kendim açımdan konuyu kapatacağım inşallah…

1.“Sizin israrla hicbir olumsuz seyi uzerinize almayisiniz enteresan siz almiyorsaniz satis sonrasi servis mudurunuz alsin. Sahi o kim?”

Bu ifadeniz için sadece şaşırdığımı ifade edeyim. Hiç benim tarzım değildir. Bu forumda şikâyetini dile getiren arkadaşlarım şahittirler ki mutlaka kendileri ile gerekli irtibat sağlanmıştır (atladığım olabilir), sorunu çözüme kavuşturulmuştur. Hatayı kabullenmemek, üzerine almamak nasıl olabiliyor bunu anlamış değilim. Bilakis ne yaşandı ise gerekli hesapları sorularak…

2.Birkaç defa yazdım. Benim bu forumda yazma gayem yeni bir marka ve ürün ile ilgili birinci ağızdan bazı şeyleri doğru olarak duyulmasını sağlamaktır. Benim de şahsi kararımdır. Yoksa satış sonrası, servis müdürünüz kim, onlar nerede gibi müstehzi ifadeler yakışıksız. Bütün birim müdürlerinin buradan cevap veriyor pozisyonda mı olması bekleniyor? Böyle bir şey mümkün olabilir mi? Kurumsal hiyerarşi içinde zaten normal süreç yürütülüyor.

3.Ben satış sonrasının arkasındayım demedim, demiyorum. Kuralkan ve Bajaj olarak markanın arkasındayız diyorum. Bu da çoğu zaman müşterinin yanında olmak demektir. Şahsen bunu uygulamaya çalışıyorum.

4.“birakin da bayi ve servislerinizi gercek musteri yorumlari savunsun..” cümlenizin sonuna kadar arkasındayım. Bundan kaçacak olsa idim burada isim ve unvanımla bulunmazdım.

Selam ve saygılarımı sunuyorum…

Ekrem bey pek yazmasamda uzun zamandır bu motoru takipteydim ve askerdeydim.temmuz 21 de geldim askerden ve temmuz 24 te motorumu adana bajaj bayiniz akın motosiklet cumali akın beyden satın aldım.ama hiç bir karta vade farksız taksit yapılamıyor olması çok sıkıntı bence.kuralkan firması nasıl oluyorda bir bankayla anlaşamıyor.yıl boyu olmasada imkanlar zorlanıp bu yaz mevsiminde 3-4 aylık bir anlaşma sağlanamaz mıydı. ben tek çekim aldım ama param yok nasıl odeyecem bilmiyorum asgari tutarları ödeyerek bitirmeye çalışacam. Motor çok güzel yada bana öyle geliyor pek motordan anlamam ben biner giderim sadece.daha önce kanuninin BS-100 motosikleti vardı 2009 da aldım gerçi hala duruyo satmadım.onlada baya gezdim bu sitede paylaşmıştım gezilerimi.şu anda 43000 lerde onuda severdim ama ondan inip pulsara binince ufak bir şaşkınlık yaşadım ama alışıyorum yavaş yavaş.servis konusunda henüz ilk bakıma gitmediğim halde biraz sıkıntı var olacak gibi hiç sıkıntı yaşamak istemiyor olsamda.adanada bayi baba cumali akın servis oğul burak akın. dediğim gibi henüz bir sıkıntı yaşamadım tabi bunda benim altan almamın payı var hele ilk bakıma gelek ondan sonra bakarız diye düşündüğümden.

1-mesela motoru bayiden aldım bana servise git orda sana garanti belgesini çıkarıp versin dedi.ben gittim ve oraya giderken farkettim ki şu göstergelerin onunde ki camı tutan iki vidadan biri yok . servise gidince durumu söyledim burak bey ordan çırağa seslendi oğlum şuraya bir vida ayarla diye. çocukda bir vida buldu geldi ama orjinalde orada duran siyah çocuğun getirdiği beyaz neyse çırak sonra ben demeden vidayı çıkarıp boyadı siyaha biraz baştan savma da olsa.zincirden de ses geliyor dedim burak bey baktı tamam zincir sıkıymış dedi bu sefer oradaki ustaya usta zinciri ayarlayım dedi.evet usta zinciri ayarladı ama ordaki vidayı sıkarken anahtarı kaydırıp çok küçük de olsa boyayı çizdi. şimdi ben ilk bakıma gidince servise motosikleti verdiğimde içim rahat etmeyecek daha servis işini yapmadan bak geçen zinciri sıktığınızda burayı çizdiniz daha dikkatli olun desem servisin ters davranmasından motorun anasını ağlatmasından çekiniyorum demesem döndüğümde motorun bir kaç yeri o şekilde çizikse ne yapmam gerekiyor.bir de diliğin kemiği yok servis çok rahat biz aldığımızda böyleydi diyebilir.bu çekincelerimin nedeni benim motordan anlamamam ve kuralkanın nedense bayi ve servisini daha inandırıcı buluyor olması.

2-ikincisi bende ilk bakıma gidince kendi yağımı alıpda gitmeyi düşünüyom.ama EKONOMİ arkadaşımızın yazdığına bakılırsa her ne kadar servis hayal görüyor olsada yağdan dolayı bir şey olursa garanti dışı kalır diyor. ... sen shell vsx diye bir yağ koyup motorun anasını ağlatmaya tam teşebbüs edince bir şey olmayacak ben motorum için daha iyi bir yağ ancak senin daha az kazanmana neden olan bir yağ getirince bir şey olursa garanti dışı kalır diyeceksin. tekrar söylüyorum bu yağ konusu benim yaşadığım bir sıkıntı değil motorum 300 km de daha inşallah herhangi bir sıkıntı yaşamam.hatta benim edindiğim intibaa burak beyinanlayışlı biri olduğu yönünde.ancak yaşadığım ufak sıkıntı ve bu konuda yazılan bir iki şey sıkıntı yaşayan sen olmasanda can sıkıyor düşündürüyor. Ekrem Bey gerçekten allah sizden razı olsun iyiki burdasınız ve cevap yazıyor ilgileniyor ve insanların sıkıntılarını çözmede yardımcı oluyorsunuz.böyle konularda sıkıntı yaşrsak ne yapmamız gerekiyor. Ekrem bey bir de telinizi verebiliseniz sevinirim.özelden yada halilakdag01@hotmail.com adresine yazabilirisiniz.sizlere sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.uzattığımın farkındayım ama mazur görün bende pek yazmam zaten 6 aydır takip ediyorum diyorum ama bu ikinci mesajım daha....

Alıntı EKONOMİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adana bajaj yetkili servisi hakkindaki yorumlarim soruldu ozelden
    akın motor servisin adı

burdan cevap vermeyi uygun buldum

serviste motora konacak yagi gördüm
    shell vsx mi neydi
    API SG ozelikliydi (SL olması lazım)
    shell sitesinde falan bu yağı bulamadim
    shell yag kitapçığını pdf indirdim gene yok bu yağ
    anladığım kadarıyla milattan kalma bir yağ uretimden kalkmış gibi

yağı kendimiz getirdik
    30 tl bakım fiyatindan düşüldü
    yağdan dolayi birsey olursa garanti dışı kalır falan dedi de ne alaka sg yag koyacaksin sen garanti dışı kalmayacak da sl yag mi garanti dışı bırakacak mantıksız isler

tork anahtari var mi yok mu soracaktım
    yoksa mersine falan gitmeyi düşünüyorduk
    bir baktım bizim eleman servise götürmüş bile motoru bana demeden

motor vidalarinda diş izleri var

gaz kolu tepkisi sert ;gaz telini yaglamamis zannediyorum özen gösterilmemiş derim iste buna
    servis ne kadar bakim yapsa da kullanıcının kendi bakim yapmasi baska oluyor. servisteki adam uğraşmıyor yapacak birsuru işi var çünkü

zincir spreyi sıkıyor yazmış bazi uyeler gittikleri servislerde
    bizimki ne sprey ne zincir temizliği hiç dokunmamis bile
    spreyi sen getir eee
    yok sikarsak sabaha kadar beklemeli sehir efsaneleri anlatmış bizimki de yemiş tabi castrol zincir yagi kutusunda 10 dakika bekleyin yaziyordu sanirsam
    bakım kitapciginda yazmiyorsa adamı zorlayamayiz illa yapacan diye
    ama biri yazsın lutfen zincir temizliği yapmasi gerek mi servisin?

yağı 1.4 litre koyması gerekirken 1.5 litre koymuş
    zaten 1.5 koyacağım demişti
    şimdi akvaryum hortumu ve siringayla fazla yagi cekmek gerekecek 100 ml kadar ugras dur yani işin yoksa
    bayi açıp da kitapçığı okumuyor anlaşılan
    bilgisi yetersiz
    ne yapsin ikide bir kitapçık değişiyor
    forumu takip eden bile gec farkediyor bu konuyu

motora konulacak yaga bir türlü standart getiremediler
    guya bir çözüm bulunacaktı ayni hamam ayni tas
    tavsiyem kendi yaginizi kendiniz götürün

yag filtresi değişmiş

tork anahtari var mi diye sorun servisinize yoksa KESINLIKLE MOTORUNUZA ANAHTAR DEGDIRMEYIN
    hangi çağda yaşıyoruz

kisaca az uyaniksan işi bilirsen bakimda rahat edersin
    bilinçli tuketici olalım
    bir dunya para veriyoruz
    yapilan hizmet dort dörtlük olmalı

yag satan motosiklet malzemeleri satıcısına gidiyoruz scooter yazan yağı satmaya çalışıyor bilmesen yutturacak
    daha da ısrar ediyor satıcı senin motora uyar uyar diye
    adam 3 kurus kazansın da sana ne olursa olsun mantık bu
    uyanık olun derim

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:45 ----------

bunlarda motorumun resimleri

turkish39, kaan898, newmoto76 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Hayırlı olsun Halil kardeşim.Malesef halen Pulsara çin malı gözüyle bakan servisler var gördüğümüz kadarıyla.Ama bu forum ve Ekrem Bey sayesinde bu tarz olaylar gün yüzüne çıkıyor ve gereken yapılıyor,onu da görüyoruz.Gönül ister ki hiç yaşanmasın bu tarz şeyler ama,senelerin alışkanlığını bi çırpıda değiştiremeyiz.Çözüm onlar nasıl davranıyorsa bizimde öyle davranmamızdır.Kısasa kısas.Bu arada da temiz çalışan servisleride yazmayı unutmayalım.
    haloogle, newmoto76, centil40 ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı piyanist_irf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bajaj pulsar arka çanta taşıyıcısı bu gün itibari ile şekillenip seri üretime hazır hale geldi arkadaşlar , ardından yan çanta ,orta sehpa ve motor koruma çalışmaları izleyecek , şimdiden camiaya hayırlı olsun. müsait zamanda gereken tüm görselleri atacağım yoğunluk sebebi ile aşırı yorgunum cümleten kazasız sürüşler.

http://i.hizliresim.com/lBEjPB.jpg

http://i.hizliresim.com/EQ38Nv.jpg

http://i.hizliresim.com/Bo8Pj9.jpg
    Çok güzel olmuş, eline sağlık. Bence aşağıya bağlantı yapılan demirler çok kötü duruyorlar, bu çok şık olmuş. Şasi bağlantısını sağlayan kulaklar ile arkaya uzanan kollar arasındaki kaynak iyi olduktan sonra dayanıklılık konusunda bir sorun çıkarmaz. Yalnız bence o kulakların malzeme kalınlığı çanta bağlantı demiri kadar olmalı. Böyle ince kalmış.
    piyanist_irf bunu beğendi.

The Tardis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200ns
    Alıntı The Tardis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sayın Ekrem bey ve tabiki diğer arkadaşlar aranıza yeni katıldım ve ne yazık ki biraz üzülerek katılım. Bir konuda desteğinize ve özellikle ekrem beyin ilgisine ihtiyacım var.

Bodrumda bayinizden 4 gün önce aldığım Pulsar 200ns ne yazık ki aldığım günden beri motor arızası ışığı yanık bir şekildeymiş. Ben bunu 2 gün önce fark ettim. Bu süre zarfında motor düşük viteste ve devirde boğularak hız kesiyor ve aniden atağa kalkıyordu. 1. viteste dahi yokuşta çıkmadığı zamanlar oldu. Motor boğuldu ve aniden atak ile çıkmaya başladı. Servise durumu anlattım sensör arızası görünüyor motorda o nedenle kendini korumak için gaz kesiyor şeklinde bir yorum getirdi. Motoru açıp egzoz bölümünde bulunan şuan adını hatırlamadığım bir sensörü söküp tekrar taktığını söyledi. motoru bana geri verdi ve kullan dedi. Lakin ışık hala sönmemişti. Durumla ilgili fabrikaya haber verdik bu durumla karşılaşan başklarıda var dedi. ölçüm cihazı ve bir alet getirip test edip beyni sıfırlamayı deniyeceğiz dedi ve beni gönderdi. Ben yeni aldığım motorun bu tür bir arıza çıkarmasını beklemiyordum. Normalde bunun iade alınıp yerine yenisinin verilmesi gerekmez mi? Bu konuda aydınlatıcı bir cevap ve mümkünse servis ile görüşülüp konuya bir açıklık getirmenizi rica ediyorum. Bodrumda zaten sadece bir servisiniz var. Şuan gece yazdığım için adını falan veremeyeceğim ayrıca bazı yazım hataları olabilir kusura bakmayın. Benimle iletişime geçerseniz çok sevinirim. Adım Volkan EKMEN. Servise söylerseniz onlar size gerekli açıklamayı yapar diye düşnütyorum.
    Dün gece yazmış olduğum ve gece olması nedeni ile biraz karmaşık olan bu yazıya biraz daha açıklayıcı bir dil ile tekrar dile getirmek istiyorum. Öncelikle aranıza katılmaktan mutluyum fakat motorla ilgili sorun yaşadığım içinde içim baya bir üzüntü dolu.

5-6 gün kadar önce kardeşimin isteği üzerine alınan Pulsar 200ns motor ilk günden beri arızalıymış ve benim bunu fark etmem 2 günü aldığı için biraz geciktik. Olay şu şekilde gerçekleşiyor. Ben motoru alıyorum ve servisten eve geliyorum. Motoru ben araştırıp almadığım için forumlardan bilgi edinmek için yaklaşık 2 gün araştırma yaptım. Burada'da başlangıçtan beri 25 sayfa kadar okudum. Ardından kardeşiminde uyarması ile motor arıza lambasının yandığını fark ettim. İlk vitesli motor tecrübemdi ve ben lambanın yanık olduğunu fark etmeden önce yolda yokuş yukarı kalkamadığı için motoru stop ettirdim. Yokuş dediğim yer dik bir yer deği max 15 derece kadardır tahmini. Ardından düz yolda devam ederken motor bir ara gaz kesti ve hızlanmadı. Alırken 20 liralık benzin atılmasını söylemiştim aldığım bayiye parası karşılığında tabi. Unuttuklarını düşündüm ve göstergeye baktım doluluk çizgisi yoktu. Ardından yine 15 derece kadarlık bir yokuşta devam ederken motorun zorlandığını fark ettim. 3. viteste ve yaklaşık 4 bin devirde girdiğim yokuşta vites düşürerek devam ettim ama motorda bir aksaklık var gibiydi. Ardından benzincide durdum ve depoyu açıp kontrol ettiğimde içinde benzin olduğunu gördüm. Depoyu fulleyip yoluma devam ettim ve yolda karşılaştığım sorunu kafaya takmadım. Sonuçta hem motorun hemde vites teknolojisinin yabancısıydım benden kaynaklı olduğunu düşündüm. Ardından kullanmaya devam ettim haliyle. Ertesi gün ufak bir gezinti için yola çıktım. Burada yaklaşık 30 derecelik bir yokuş var 15 - 20 dk kullanım sonunda oraya girdim. 2. viteste girdiğim yokuşta daha başında çekemedi ve yavaşlayarak 1. vitese düştüm. 1. vitese düşüş devrim 4bindi lakin gaz verince motor gazı almadı ve durmaya başladı. Anlık bu olay sonrası motor aniden gazı almaya başladı ve beni arkaya doğru iterek ani kalkış yapar gibi hızlandı. Ardından yokuş bitiminde olayı çok önemsemeyip yoluma devam ettim.

Bu olaylar arıza ışığını fark etmeden önce yaşanan olaylar. Ardından ışığı fark edince babama anlattım olayı ve servise gitmemi söyledi. Cuma günü gittiğim servis pazartesi gelmemi şuan bakamayacağını söyledi. Pazartesi olup tekrar gittiğimde durumu anlattım ve motor kalsın bakacağız dedi. Ertesi gün arayıp durumun egzoza bağlı bir sersörde olabileceğini (sensörün bir adı var ama bilmiyorum kusura bakmayın) söyledi. Sensörü söküp tekrar taktığını söyledi. Motoru almamı ve kullanmamı söyledi. Lakin arıza ışığı yanmaya devam ediyordu. Alamasam daha iyi olacağını sonuçta ışık sönmediine göre bir sorun olabileceğini söyledim. Test etmeden bilemeyiz dedi ve motoru verdi. Elinde test aleti olmadığını istediğini ve geldiğinde tekrar gelip gerekirse beyne reset atcağını söyledi ve gönderdi beni. Ardından testler sırasında ben bir durum fark etmedim lakin. Yaklaşık bu yazıyı yazmamdan 2 saat kadar önce kardeşim motorun yokuşta aynı şekilde gaz kestiğini söyledi. Bende motoru çalıştırken falan tek seferde çalışmadığı biraz gaz verip çalıştırmam gerektiğini ve ayrıca yolda falan 5-6 sefer stop ettiğini gözlemledim. Yolda boşta giderken bile stop ettiğini gözlemyebildim ayrıca kalan 4-5 seferde çalıştırmadan sonra yada park sırasında stop etti.

Şuan servise gitmek istemiyorum çünkü bir tatsızlık çıkacak. Aldığım sıfır motorda arıza var ve bunu kabul etmekte zorlanıyorlar. Ekrem bey ile irtibata geçmeye çalışıyorum. Benden bilgilerimi istedi arayacağını söyledi ve ben şuan beklemedeyim. En kısa sürede mümkünde iade alınıp yeni motor verilmesini isityorum. Sonuçları buradan size bildirmeye devam edeceğim. Umarım en kısa sürede bir çözüme kavuşuruz. :(

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Sıfır motorda arıza çıkması çok can sıkıcı bir durum gerçekten. Benim CBF'in de karbüratöründe arıza çıktı, ikinci gün servise gitti. Sıfır araçlarda arıza çıktığında neden iade edilemiyor bunu da anlamak mümkün değil. En azından ilk km'lerdeki bu tip arızalarda iade imkanı olmalı yoksa insanı motordan soğutabiliyor.

Bajaj servislerinden şikayetçi olan arkadaşlara kendimin de Honda servisinden şikayetçi olduğumu belirtmek isterim. Adamlar karbüratörü düzeltirken anahtarla sıfır motorun motor bloğunu çizdiler. Garantiden değiştirmek istediler ama onu değiştirirken kimbilir nelereleri çizerler diye değiştirtmiyorum. Motoru teslim ederken karbüratörde sıkıntı olduğunu anlamamaları mümkün değildi ama özensizlikten görmediler. Yine teslim sırasında rodajı sorunca "Abi biz rodaj uygulamıyoruz, istediğin gibi kullan" dediler. Kafalarına göre bir takım şeyler söylediler, yaptılar. Özetle, sorun markalarda değil, bizim insanımızın kafa yapısında. Bunu da eğitimle, cezayla falan bir yere kadar düzeltebiliyorsunuz. Zamanla kullanıcılar da bilinçlendikçe hepsi düzelecektir. Bu arada servilserdeki kural tanımaz, iş bilmezlerin de ayıklanması gerekiyor tabi...
    newmoto76, centil40, Pashapache ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Özetle, sorun markalarda değil, bizim insanımızın kafa yapısında. Bunu da eğitimle, cezayla falan bir yere kadar düzeltebiliyorsunuz. Zamanla kullanıcılar da bilinçlendikçe hepsi düzelecektir. Bu arada servilserdeki kural tanımaz, iş bilmezlerin de ayıklanması gerekiyor tabi...

Mükemmel teşhis.Sonuçta ne Ekrem bey ne de bi başkası bu zırtapozları uyarmak zorunda değil.İş yapıyorsun ve karşılığında para alıyorsun öpücük değil töööbe töbe yaaaa...Biraz azim yaparak dürüst olunabilir.
    newmoto76 bunu beğendi.
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

AttilaXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Sıfır motorda arıza çıkması çok can sıkıcı bir durum gerçekten. Benim CBF'in de karbüratöründe arıza çıktı, ikinci gün servise gitti. Sıfır araçlarda arıza çıktığında neden iade edilemiyor bunu da anlamak mümkün değil. En azından ilk km'lerdeki bu tip arızalarda iade imkanı olmalı yoksa insanı motordan soğutabiliyor.

Bajaj servislerinden şikayetçi olan arkadaşlara kendimin de Honda servisinden şikayetçi olduğumu belirtmek isterim. Adamlar karbüratörü düzeltirken anahtarla sıfır motorun motor bloğunu çizdiler. Garantiden değiştirmek istediler ama onu değiştirirken kimbilir nelereleri çizerler diye değiştirtmiyorum. Motoru teslim ederken karbüratörde sıkıntı olduğunu anlamamaları mümkün değildi ama özensizlikten görmediler. Yine teslim sırasında rodajı sorunca "Abi biz rodaj uygulamıyoruz, istediğin gibi kullan" dediler. Kafalarına göre bir takım şeyler söylediler, yaptılar. Özetle, sorun markalarda değil, bizim insanımızın kafa yapısında. Bunu da eğitimle, cezayla falan bir yere kadar düzeltebiliyorsunuz. Zamanla kullanıcılar da bilinçlendikçe hepsi düzelecektir. Bu arada servilserdeki kural tanımaz, iş bilmezlerin de ayıklanması gerekiyor tabi...
    Lütfen ukalalık saymayın ama Toros zamanından beri Reno kullanıcısıyım. Şimdi de Kangom var. Reno servislerinde ki değişime gözlerimle şahit oldum. Bugüne kadar taşınmalardan dolayı defalarca reno servisi değiştiridiğim oldu. Hepsi mi mükemmel olur be kardeşim. Evet kaç tanesine gittiysem hepsi mükemmel. Arabanızı tamir veya bakımdan aldıktan bir müddet sonra mutlaka arayıp arabanızda sorun var mı arabanızın yeni halinden ve servisten memnun musunuz kaç puan verirsiniz vs diye mutlaka sorarlar.

Kısacası demek istediğim şu; O reno servislerinde çalışanlar da bizim insanlarımız. Onlar nasıl öyle oluyor da hemen hemen tüm markalarda ki motorcu bayi/servis tayfası bu kadar kaba ilkel ve edepsiz.
    newmoto76, meki 60, daewo ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    -61- Önce ADAMLIK Sonra HAYAT -61-

haloogle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PULSAR 200 NS
    Alıntı turkish39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun Halil kardeşim.Malesef halen Pulsara çin malı gözüyle bakan servisler var gördüğümüz kadarıyla.Ama bu forum ve Ekrem Bey sayesinde bu tarz olaylar gün yüzüne çıkıyor ve gereken yapılıyor,onu da görüyoruz.Gönül ister ki hiç yaşanmasın bu tarz şeyler ama,senelerin alışkanlığını bi çırpıda değiştiremeyiz.Çözüm onlar nasıl davranıyorsa bizimde öyle davranmamızdır.Kısasa kısas.Bu arada da temiz çalışan servisleride yazmayı unutmayalım.
    sağol emre abi inşallah sende yakında alırsın motorunu sanırım sende pulsar almak niyetindesin. Evet gönül isterki hiç sıkıntı yaşanmasın ki henüz çok da önemli bir sıkıntı yaşamadım.Motorumu seviyorum ve iyiki de almışım.değişim bir süreçtir tabiki ve süreç devam ediyor...
    turkish39 bunu beğendi.
    www.motorumlaben.blogspot.com/

Alıntı AttilaXtreme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lütfen ukalalık saymayın ama Toros zamanından beri Reno kullanıcısıyım. Şimdi de Kangom var. Reno servislerinde ki değişime gözlerimle şahit oldum. Bugüne kadar taşınmalardan dolayı defalarca reno servisi değiştiridiğim oldu. Hepsi mi mükemmel olur be kardeşim. Evet kaç tanesine gittiysem hepsi mükemmel. Arabanızı tamir veya bakımdan aldıktan bir müddet sonra mutlaka arayıp arabanızda sorun var mı arabanızın yeni halinden ve servisten memnun musunuz kaç puan verirsiniz vs diye mutlaka sorarlar.

Kısacası demek istediğim şu; O reno servislerinde çalışanlar da bizim insanlarımız. Onlar nasıl öyle oluyor da hemen hemen tüm markalarda ki motorcu bayi/servis tayfası bu kadar kaba ilkel ve edepsiz.

Yazdıklarınız kesinlikle Renault için yaşanan süreçtir. Ben otomotiv kökenliyim sektörde 10 yıldan fazla farklı projelerin içinde bulundum. Renault cotech eğitimleri çok çok başarılıdır. Ayrıca satış sonrası hizmetlerin iyileştirilmesi adına çok iyi işler başarılmıştır. Otomotiv sektöründeki finansal ve lojistik güç maalesef motosiklet sektörüne %5 bile yansımış değil. Ulkemizdeki nüfusa orantı ile düşük motosiklet pazarı bu finansal ve lojistik güce erişime çok imkan vermiyor bu doğru.

Ancak yapılacak çok şey her zaman var bazı disiplinler bazı iyileştirmeler ve en azından sorunun tespit edilmesi ve çözüm sürecinde gösterilen hassasiyet ve işçilik titizliğini tüketici her zaman hakediyor..

Ben motosiklet sektöründeki tüm markaları satış sonrası hizmetler açısından eleştiriyorum ve kendilerini iyileştirmedikleri sürece motosiklet pazarının hiçbir zaman büyümeyeceğini bir tüketici olarak görebiliyorum.

Sadece 1 tane örnek servis olsun ve bu servis standardı üzerinden akreditasyon öngörülsün. Burada yünbinlerce liralık yatırımdan bahsetmiyorum , titiz , müşteri lehine insiyatif öngörebilen ve motosikletin salt bir makine değil tutku unsuru olduğunu düşünen ve işini tutkuyla yapan insanlar diyorum..

Hayırlı günler.
    AttilaXtreme, centil40 ve daewo bunu beğendiler.

The Tardis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200ns

Hocam beni üzen nokta arıza çıkması değil. Rodaj döneminde özenle kullanmaya çalıştığım motor yokuşta çekmeyip ani atak yapıyor ayrıca stop ediyorsa o rodajdan hayır gelmez zaten. Çok canım sıkkın kusura bakmayın yazdıklarınızı sakin bir kafayla okuyamadım. İyi günler...

co2fix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Motoru aldığım bayinin söylediği " Pulsar piyasaya girdiğinden beri Honda satışları durdu Yamaha 2 kez fiyat düşürdü buna rağmen talep Pulsardan yana"
    katilkoala ve centil40 bunu beğendiler.

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    Alıntı co2fix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru aldığım bayinin söylediği " Pulsar piyasaya girdiğinden beri Honda satışları durdu Yamaha 2 kez fiyat düşürdü buna rağmen talep Pulsardan yana"
    bayilerin her dediğine inanmamak lazım. çok bilirler bayiler
    birGarip..

lickup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS için gün sayıyor
    2 ay daha oynamasın şunun fiyatı yoksa yıkılırım.
    centil40 bunu beğendi.

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı haloogle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sağol emre abi inşallah sende yakında alırsın motorunu sanırım sende pulsar almak niyetindesin. Evet gönül isterki hiç sıkıntı yaşanmasın ki henüz çok da önemli bir sıkıntı yaşamadım.Motorumu seviyorum ve iyiki de almışım.değişim bir süreçtir tabiki ve süreç devam ediyor...
    Eyvallah kardeşim,istiyoz da kısmet artık.Millet aldıkça ben de seviniyorum
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

AttilaXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Ceketi diktirmeden düğmesini alan tipik bir Karadenizli olarak SAVA MC25 serisinden 100x80x17 130x70x17 lastikleri aldım. Yarın sabah erkenden yine bayilerle cebelleşmek üzere cenke çıkacağım. Alırım bir hayır duanızı

centil40, Pashapache, Aka ve 2 diğerleri bunu beğendiler..
    -61- Önce ADAMLIK Sonra HAYAT -61-

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Ceketi diktirmeden düğmesini alan tipik bir Karadenizli olarak SAVA MC25 serisinden 100x80x17 130x70x17 lastikleri aldım. Yarın sabah erkenden yine bayilerle cebelleşmek üzere cenke çıkacağım. Alırım bir hayır duanızı

http://i.hizliresim.com/q9EnGV.jpg

Allah (C.C.) tamamına erdirsin
    AttilaXtreme bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F 750 GS

Toros zamanından bu zamana 30 sene geçmiş, o arada tabi ki pek çok şey de zamanla düzelmiştir. Bir de tabi otomobil servislerinin profesyonel yöneticiler tarafından yönetilmelerinin de bunda etkisi büyük. Hepsinin kuralları prosedürleri var. Telefonla arayanlar çoğunlukla o prosedürlere uymak için arıyorlar. Olay büyük oranda kişilerden bağımsız işliyor. Oysa motor servislerinin %90'nını ustaları yönetiyor. Yalnız otomobilde de aracınızın garantisi bittikten sonra sanayideki ufak servislere gitmeye başladığınızda oralarda da keyfi uygulamalar başlıyor ama durum motordaki kadar kötü değil.

Bu arada belki alakası yok ama Renault servisleri benim tanıdığım kişiler arasında en çok şikayet alan servisler olarak görülüyorlar. Tabi diğer markalara kıyasla söylüyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:18 ----------

Alıntı The Tardis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam beni üzen nokta arıza çıkması değil. Rodaj döneminde özenle kullanmaya çalıştığım motor yokuşta çekmeyip ani atak yapıyor ayrıca stop ediyorsa o rodajdan hayır gelmez zaten. Çok canım sıkkın kusura bakmayın yazdıklarınızı sakin bir kafayla okuyamadım. İyi günler...
    O kadar kafaya takmayın, binlerce kilometrelik rodajın ufak bir bölümünde aksaklık çıkmasının bir zararı olmaz. Siz rodaja devam edin.

Aka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PULSAR 200 NS
    Benimde arıza giderildi şükür..Klasik kişi ihmalkarlığı..
    Yani hintli statörü bağlarken sacın temas ettiğine dikkat etmeden kapatmış.
    Hiçbir kimseninde akü bitinceye kadar farketmeyeceği bir durum voltaj geliyor ama kısa devreden dolayı eksik geliyor.
    İstisnai bir durum yani..Normal bir servis ve profesyonellik olsa idi tutanak tutulur gerekli prosedürler işler ve taa Hindistanda o motorun parçasını takan kişi hakkında işlem yapılırdı..O zaman taa fabrikada işler halledilirdi bizde uğraşmazdık.
    Nerdenmi biliyorum ?taa 1988 yılında UZEL Massey Ferguson traktör fabrikasında çalışırken tork ayarını unutupda emme manfioldunu fazla sıkmışım kasmış.Motorun nosundan benim yaptığımı buldular.Soğuk terler döktüm şefin karşısında fırça yedikçe.sene 1988 ya.
    Servislerle alaklı şikayetler olacaktır hep.Çünki otomotiv endüstrisi gibi bir gelişmişlik altyapısı yok bu sektörün.
    Bir okulu stajyerliği felan yok..Hepsi alaylı tabir ettiğimiz insanlar.Yani belli bir sistem içinden daha önce geçmedikleri için çok fazla beklentide olmamak gerekir.Bildiğiniz kurallara göre size izin verselerde servis esnasında bence gidip izlemeyein çünki o kadar çok kusur görürsünüzki içinize sinmez..Usta iyidir işinin ehlidir mesela.Ama susturucuya yağ damlar o önemsemez sizse gıcık olursunuz.
    üstelik bürokrasi ve boşvermişlik bizde hayli çok..
    10 yıl içinde bu model üretimden kalmış olacak belkide.Hiç umulmadık bir parça bile olsa ithalatçı bu parçadan sorumludur bulup getirmek zorundadır.Getirmeyenin canını yakacak sistem var ama uygulayacak kimse varmı?
    Bu işlerde beklediğimiz gibi sistemin oluşması için bir profesyonellik gerekiyor altyapı gerekiyor.Şu ana kadar hiç bir firma bu işlere bulaşmış görünmüyor.Çünki bu yatırımın karşılığınıda alacağına inanmıyor.
    Yani biz bu malı aldık artık.İyisi kötüsü ile kullanacağız yada satacağız.Pulsar'ın geleceğini ise arıza çokluğu ve sorun giderilme şekilleri belirleyecek bence.
    AttilaXtreme, piyanist_irf ve hak_anm bunu beğendiler.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı co2fix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merak ettim Yamaha hangi modelinin fiyatını 2 defa düşürdü???...Söyle-biz de bilelim!-
    The Power of The Dreams.

Yamaha fiyat dusurmedi aksine fiyatlarini iki kez artis yonunde revize etti.Hondada oyle.Japonlar icinde fiyat dusurwn kimse yok.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)