Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Titreşimden hiç bahsetmediğine göre demek pek dikkatini çekecek bir titreşim görmemiş. Apache testinde motorun titreşimli olduğunu vurgulamıştı.
    K.Batuu bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hkn34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj pulsar 200 NS + Yamaha XJ6 N+ kawasaki z 900
    Alıntı rebel_punto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yine de Barkın Bey in hakkını yememek gerek. Alınır fiyat performans açısından iyi demiş ki bizim de söylediğimiz bu yönde.
    barkını severım ve yakından takip ederim yorumalrı ve tavsıyelerı cok faydalıdır onun hakkını hayatta yemem ama kendısının ktm ile yakınlıgı var gıbı gis akademi ile(onlarda ktm cı dır) ktm dıstırbıtor fırma ıle yakın arkadaslıkları var galıba o yuzden bajajın ktm ıle bu kadar bıre bırmıs gıbı kıyaslanmasına kızılmıs ve barkına da soylenmıs bu rahatsızlık, oda ona gore konusmus sankı tabi bu naçizane benim fikrim yanılıyoda olabılırım basta da dedıgım gıbı aea faydalı ve degerlı bır ınsandır hayatta onun hakkını yemem hatta bu forumda barkın pulsarı test etsın dıyen ılk kısılerden bırıyımdır...
    Sokollu ve Safahat bunu beğendiler.

AEA belirsiz yada göreceli bir şeyden bahsetmiyorki incelemesinde. Adam açık açık diyor Lastikler şu teknik sebepten ötürü kötü, plastik malzeme kalitesi şu yöntemle üretildigi için kalitesi düşük vb.. Ayrıca sürüş tespitindeki yüksek devirlerdeki motorun nefessiz kalması zaten ktm 200 dede olan bir negatif durum. Sonuçta bu makina 200 cc. 23 beygirle uçacak halide yok. Bende Gilera Runner 200 ST vardı 155 i gördüm. 19 HP ile....Ben son derece tarafsız ve net buldum incelemeyi...Sonuçta bu fiyata bu motor kötü almayın dememiş adam..

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Cbf 150'den sonra 250 cc ye geçmeyi cbr 250 ile düşünüyordum ama fiyat politikasından dolayı şuan hondayı eledim . Muhtemelen bende bir kaç ay içinde pulsar alabilirim bakalım kısmet ne olacak .

netwera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Agility, Kymco People S, Bajaj Pulsar 200NS
    Bir pulsar kullanıcısı olarak AEA incelemesine katıldığım ve katılmadığım noktalar.

1. Plastik polietilen, ABS değil. Kırarsanız UCUZA alırsınız. Katılıyorum.

2. Aynaların yetersizliği Katılıyorum. (Gevşekliği veya sıkılığı ayarlanabiliyor.)

3. 4. ve 5. vites arasındaki boş vites. Katılmıyorum. 1 ile 2 arasındaki boş vitesi bulmak bile alışkanlık gerektiriyor. Vites geçişleri yumuşacık. Acemi olduğum halde Şankırt diye hiç vites değiştirmedim. Vitesi tekmelemek zorunda kalmadım.

4. Lastik. Kısmen katılmıyorum. Evet lastikler kaliteli değil. Ancak piyasadaki nylon lastikler kadar da kalitesiz değil.

5. Duke 200 diski ile aynı marka olup da nasıl aynı disk olmaz anlayamadım. Duke 200 ile yana yana koyup detaylı incelenmeli.

6. Uzun kısa far düğmesi. Katılıyorum.

7. Bana göre başka bir eksiklik sinyallerin sesli bir ikazının olamaması ben sinyali hep açık unutuyorum.

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Ooo gündem değişmiş Barkın abi de test etmiş daha ne istiyonuz la Valla onu bunu bilmem,almaya niyetiniz olsa da olmasa da bi kullanın pulsarı.Her yiğidin yoğurt yiyişi farklıdır.Bana göre lastik kötüdür sana göre değil,bana göre sele sert sana göre değil...
    tazy21 bunu beğendi.

tazy21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hedefim DL650 :)
    Alıntı turkish39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ooo gündem değişmiş Barkın abi de test etmiş daha ne istiyonuz la Valla onu bunu bilmem,almaya niyetiniz olsa da olmasa da bi kullanın pulsarı.Her yiğidin yoğurt yiyişi farklıdır.Bana göre lastik kötüdür sana göre değil,bana göre sele sert sana göre değil...

eline koluna sağlık abi aynı şeyi dedim bende kullanmadan sürmeden yorum yapmak çok saçma AEA aldı kullandı yorumunu yaptı beğenmeyen alsın kullansın oda videoya çeksin :D

Pashapache - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Tvs Apache, 2014 Pulsar 200NS
    Helalin var Barkın Bayoğlu
    Bir iki konu dışında çoğuna katılıyorum yorumlarının.
    Şu an 1.500km deyim.
    4. ve 5. vites arasında vites yok gibisinden bir sorun ile ben karşılaşmadım. Tek alışamadığım şey pedalı biraz fazla kaldırmak gerekiyordu.
    O sorunu da vites pedal ayarını bir tık yukarı alarak halletmiş oldum.
    20.000 km de ne hale gelir bilemiyoruz denmiş. 2007 yılından beridir kullanıldığını biliyoruz bu motorun. Güvendim ve aldım. İnşallah pişmanda olmayız.
    turkish39 ve rebel_punto bunu beğendiler.

AttilaXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    AEA'nın hiç bir eleştirisi halledilemez veya kafaya takılacak şeyler değil ama gözden kaçırılmayacak şey motoru yatırınca arkanın kayması. Lastikleri değiştirip bunu kontrol eden birinin gözlemi şart.
    -61- Önce ADAMLIK Sonra HAYAT -61-

Alıntı hkn34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ktm duke 390 'test etmiş idi aea yere göğe sığdıramamıstı cok begenmıstı ,karakter olarak ve kullanılan malzeme olarak bu kadar benzer bır urunu anlatırken bıraz kacak dovusmus gibi geldi bana herkezin bildiği az sayıdakı sorunlardan bahsetmıs ıyı yanlarınıda soylemıs ama yarım agız ...bence aea ktm ci ve onun cok begendıgı ktm yi bajaj la kıyaslanması onun canını sıkmıs galıba : )

Çok ama çok doğru tespit! Mesela su soğutmalı demiş ama ağzından zorla alıyorlar sanki Ben eleştirmiyorum AEA yı ve çok ta severim. Ama dürüstçe söyleyim biraz kaçak dövüşmüş. Risk almamışta diyebiliriz. Ben tam bir fiyat performans ürünüdür demesi lazımdı.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı volkansacar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar Parça sıkıntısı oldugu kanısına nerden vardınız bilmiyom iyi yağ filtresi geç gelmiş ordan yola çıkarak parça sıkıntısı var yok parça yok herkes müneccim olmuş haberimiz yok vallaha bana tam olarak motorun çalışması ve yurumesi için önemli olan 4 adet parça geldi özellikle de birisi beyin hemde aynı gün kargo ile.. yag filtre öenmli yoksa beyin gibi elektronik parçalarmı. Ben motoru aldım 30 dakka sonra arızalndı ama bizim burasının küçük yer olması kaynaklı montaj hatasından dolayı bir arıza gercekleşti hemen ekrem beye mesaj attım 2 saat sonra direkt kendisi geri döndü ve bizzat kendisi ilgilenmeye basladı. nasipse bugun alıcam motorumu servisten. lütfen almadan kullanmadan hayali şikayetlerde bulunmayın. herkese hayırlı günler...
    30 dk. sonra beyin mi arızalandı-biraz erken değil mi???
    The Power of The Dreams.

Motosikleti
    Suzuki Gw250 Inazuma
    Arkadaşlar motorun fiyatı 7350 TL kimse beklentilerini uçurmasın. Ama gel gör ki motor 7300 TL nin hakkını sonuna kadar veriyor. AEA incelemesini şimdi izledim ve 2 hafta önce arkadaşımla (kayalar motorda test ettik) ne konuştuysam bire bir ( 4-5 vites hariç) solemiş.
    Frenler Ktm duke 200 ile aynı marka. Fakat pulsarın on frende 2 pistonlu kayar tip (gavurlar floating type diyor) frenler kullanılırken Ktm duke 200 de 4 pistonlu frenler kullanılmış. Arka frenler kağıt üzerinde aynı duruyor
    Bajaj pulsar 200 ns frenler
    Brake Front Petal Disc with floating caliper
    Brake Rear Petal Disc with floating caliper
    Brake Front Dia 280 mm Disc
    Brake Rear Dia 230 mm Disc

Ktm duke 200
    Brake system Front Disc brake with four-pot brake caliper
    Brake system Rear Disc brake with one-pot brake caliper, floating brake discs
    Brake discs - diameter front 300 mm
    Brake discs - diameter rear 230 mm

Ama burada birçok kişinin motor ole titriyor bole kıpırdıyor yorumlarına AEA değinmedi bile. Bu titreşim konusunun sonunu getiririm umarım.

İnceleme yerinde ve hala bajaj pulsarı 200 ns yi beğeniyorum
    hamzarat ve kaan898 bunu beğendiler.

lickup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS için gün sayıyor
    Evet motoru gömmemiş (zaten çarpılır öyle bişey olsa) ama hakkınıda vermemiş bana kalırsa. Evet pek bi eleştri yok gibi duruyor ama videonun genel tavrında sanki küçümseyici bi hava var. Barkın beyin kendisi bir japon fanatiği olduğundan normal karşılıyorum. Diger 250'liklerden performans olarak farkı yok demesini vs. beklerdim ben.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı netwera adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir pulsar kullanıcısı olarak AEA incelemesine katıldığım ve katılmadığım noktalar.

2. Aynaların yetersizliği Katılıyorum. (Gevşekliği veya sıkılığı ayarlanabiliyor.)

3. 4. ve 5. vites arasındaki boş vites. Katılmıyorum. 1 ile 2 arasındaki boş vitesi bulmak bile alışkanlık gerektiriyor. Vites geçişleri yumuşacık. Acemi olduğum halde Şankırt diye hiç vites değiştirmedim. Vitesi tekmelemek zorunda kalmadım.

4. Lastik. Kısmen katılmıyorum. Evet lastikler kaliteli değil. Ancak piyasadaki nylon lastikler kadar da kalitesiz değil.

5. Duke 200 diski ile aynı marka olup da nasıl aynı disk olmaz anlayamadım. Duke 200 ile yana yana koyup detaylı incelenmeli.

7. Bana göre başka bir eksiklik sinyallerin sesli bir ikazının olamaması ben sinyali hep açık unutuyorum.
    Duke 200'de ön fren radial bağlantılı(race tarzı). Pulsar'da ise kayar tipi kaliper(klasik) sistem mevcut...
    netwera bunu beğendi.
    The Power of The Dreams.

Ümit IŞIK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ülkemizde fiyat-performans motoru 2 tane var pulsar ve mt07. Bakın bugün cbr250 13.500 tl oldu, bunların milletimizi ne yerine koyduklarını sizin hayal gücünüze bırakıyorum. Yazık...

EKONOMİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    Alıntı netwera adlı üyeden alıntı Mesajı göster

7 numaraya çözüm

sesli flasor alıp takabilirsin 5 tl
    ben kullanıyorum çok memnunum
    millet tir geri geri geliyor sanıyor
    epey farkediliyor
    http://www.rialli.com/urunler/312_am...ikazli-ms1655/
    hamzarat ve netwera bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha Diversion XJ6S
    Dostum servisde yanlis montajdan kaynaklanan bir sorundu beyin saglam ustundeki basinc noktasini kirmis cakma servis akuyu yanlis monte ettigi icin.
    dyavol-77 bunu beğendi.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı volkansacar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum servisde yanlis montajdan kaynaklanan bir sorundu beyin saglam ustundeki basinc noktasini kirmis cakma servis akuyu yanlis monte ettigi icin.
    Akü kutup başlarını mı ters takmış???....peki öyle olsa bile 30 dk. değil - 30 sn bile çalışmaz makine...
    The Power of The Dreams.

Arkadaşlar herhangi bir elektrik montaji direk garantiyi bozuyor mu? Yoksa belirli kriterler var midir?

Motosikleti
    Yamaha Xmax
    AEA'nın değerlendirmesini izledim, bu forumda yazılanları özetler gibiydi, sonuç olarak bence bu motor alınır, tabii bulunabilirse

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 11 kullanıcı var. (0 üye ve 11 misafir)