Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MT-07
    Ses>Enjeksiyon sesi. O ses bittikten sonra marş'a basacaksın.
    Devir dalgalanması> Motor soğukken yapıyor evet. Motor hindistan şartlarına göre üretildiği için buradaki havalar soğuk geliyor ve beyin ona göre ayarlamaya çalışıyor. Isındıktan sonra da geçiyor. Yazın da bunun gibi sorunları yapmıyor. Kolay kolay fan bile açmıyor bendeki makine.

Sen keyfine bak. Motorunun kıymetini bil. Çünkü yeni motor almak tamamen zengin işi olmaya başladı.

Korkulacak bişey yok

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    iurider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar yavaş hizda motoru yatırdım ardindan kaldirdim denge sensöründen dolayı calismadigini düşündüm once ama marş hiç basmiyordu sonra her tarafı kontrol ettim en son sigortalardan birini değiştirince marş alip çalıştı fakat tam binip gidicem birden komple elektrik gitti hiçbirşey yok ne ışık ne başka birşey sebebi ne olabilir acil yardım edin

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Alıntı iurider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar yavaş hizda motoru yatırdım ardindan kaldirdim denge sensöründen dolayı calismadigini düşündüm once ama marş hiç basmiyordu sonra her tarafı kontrol ettim en son sigortalardan birini değiştirince marş alip çalıştı fakat tam binip gidicem birden komple elektrik gitti hiçbirşey yok ne ışık ne başka birşey sebebi ne olabilir acil yardım edin
    Sigorta attırmış gene düşme anında çıkan soket yada kopan şase yaptıran kablo varmı ? sigorta kutunta yedek sigortaların olacak birde değişim yaptığın sigortaların amperleri söktüğünle taktığının aynımı ?

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Pulsar a birde bu şekilde bakın. Fuarın ilk gününden.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Vites boşa geçmiyor duran halde
    Hareket halinde vites boşa geçiyor birde motor stop halinde

Debriyaja basınca rolanti devrine düşmüyor
    Garantiden yaparlar mı bunu?

Motosikleti
    MT-07
    Arkadaşlar pulsarınıza elcik ısıtma olarak ne taktınız? Motoru satmamaya karar verdiğimden beridir ufak tefek gerek gördüklerimi takma konusuna karar verdim

cyberdanger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu motordaki yağ sızdırmanın(terleme) ilerleyen dönemlerde masraf çıkarma ihtimali var mı? Böyle bir sorun yaşayan oldu mu?

Motosikleti
    MT-07
    Mesela neresinden sızdırıyor?

cyberdanger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    valla tam olarak bilmiyorum şu silindir üzerindeki boru ya da kablo her neyse (sol taraftaki) dibinden sızıntı var. Motor 2014 model bu hafta satışını almayı düşünüyorum.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı cyberdanger adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla tam olarak bilmiyorum şu silindir üzerindeki boru ya da kablo her neyse (sol taraftaki) dibinden sızıntı var. Motor 2014 model bu hafta satışını almayı düşünüyorum.
    Geçiştirilecek bir konu değil. Bir baktırın derim. Motora pompalanan yağın basıncı kaçak nedeniyle düşüyorsa yetersiz yağlama nedeniyle motor aşınması artabilir. Bajaj benzerlerine göre aynı hacimde fakat epey daha güçlü bir motor üretmeyi başardı. Fakat bu sorunlar giderilmezse sağlanan fazla gücün hiç bir değeri olmaz.

Motosikleti
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar pulsarınıza elcik ısıtma olarak ne taktınız? Motoru satmamaya karar verdiğimden beridir ufak tefek gerek gördüklerimi takma konusuna karar verdim
    Çin'den aldığım 4 kademeli elçik ısıtma kullanıyorum gayet memnunum.
    Angrypower bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Sormamın sebebi nereden kaçırıyor die? Benim gibi bazılarımız zinciri çok yağlamaktan sol taraftan, ön dişlinin oradan motor ısınınca yağ damlatması gibi görünmesi. Bence servise götür bir baktır. Yağsız kalmak = motorsuz kalmak.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:55 ----------

Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çin'den aldığım 4 kademeli elçik ısıtma kullanıyorum gayet memnunum.
    Linkini yollamanız mümkün müdür acaba? Memnunsanız, bozulmadıysa direk ondan alayım. Malum mart ayı geldi. Kazma kürek yakmak istemiyorum :(

Motosikleti
    Sormamın sebebi nereden kaçırıyor die? Benim gibi bazılarımız zinciri çok yağlamaktan sol taraftan, ön dişlinin oradan motor ısınınca yağ damlatması gibi görünmesi. Bence servise götür bir baktır. Yağsız kalmak = motorsuz kalmak.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:55 ----------

Linkini yollamanız mümkün müdür acaba? Memnunsanız, bozulmadıysa direk ondan alayım. Malum mart ayı geldi. Kazma kürek yakmak istemiyorum :(
    Daha önce pulsarda kullanmıştım şuan dominarda kullanıyorum bir sıkıntı olmadı.
    1 Çift 12 V Motocross Evrensel Motosiklet Isıtmalı Kavrama Sıcak Sıcaklık Ayarlanabilir Motokros Gidon Isıtmalı Kavrama Isıtıcı Yeni
    http://s.aliexpress.com/FJrIBviE?fromSns=Copy to Clipboard
    (from AliExpress Android)

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:57 ----------

Alıntı cyberdanger adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Resimli anlatırsanız daha iyi olur, sol kısımda stator ve boş vites kablo girişini var motor kısmına, eğer bu kablo kısmından terleme yapıyor ise kapak sökülüp sıvı conta sürülüp ve orijinal conta takılar işlem tamamlanacak.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha önce pulsarda kullanmıştım şuan dominarda kullanıyorum bir sıkıntı olmadı.
    1 Çift 12 V Motocross Evrensel Motosiklet Isıtmalı Kavrama Sıcak Sıcaklık Ayarlanabilir Motokros Gidon Isıtmalı Kavrama Isıtıcı Yeni
    http://s.aliexpress.com/FJrIBviE?fromSns=Copy to Clipboard
    (from AliExpress Android)[COLOR="Silver"]
    Teşekkürler. Bundan bakayım bende. Takma işini ben halledemem o yüzden gidip birilerini kafasını şimdiden ütüleyeyim. :D
    kdiner bunu beğendi.

Ses>Enjeksiyon sesi. O ses bittikten sonra marş'a basacaksın.
    Devir dalgalanması> Motor soğukken yapıyor evet. Motor hindistan şartlarına göre üretildiği için buradaki havalar soğuk geliyor ve beyin ona göre ayarlamaya çalışıyor. Isındıktan sonra da geçiyor. Yazın da bunun gibi sorunları yapmıyor. Kolay kolay fan bile açmıyor bendeki makine.

Sen keyfine bak. Motorunun kıymetini bil. Çünkü yeni motor almak tamamen zengin işi olmaya başladı.

Korkulacak bişey yok
    Hocam o ses bittikten sonra basıyorum fakat motosiklet çalışınca tiz bir ses gelmeye devam ediyor, motosiklet ısınınca bile devam ediyor.

Devir dalgalanması konusuna gelirsek tamam motosikleti ısıtana kadar kendi kendine gaz veriyor desem yarım saat bir saat kullandıktan sonra motosiklet Yinede ısınmaz mı? gideceğim yere gidince durup bakıyorum devir dalgalanması ve ses devam ediyor

Motosikleti
    Alıntı MertDastan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam o ses bittikten sonra basıyorum fakat motosiklet çalışınca tiz bir ses gelmeye devam ediyor, motosiklet ısınınca bile devam ediyor.

Devir dalgalanması konusuna gelirsek tamam motosikleti ısıtana kadar kendi kendine gaz veriyor desem yarım saat bir saat kullandıktan sonra motosiklet Yinede ısınmaz mı? gideceğim yere gidince durup bakıyorum devir dalgalanması ve ses devam ediyor
    O sesle ilgili video varmı, devir dalgalanması 1500 2000 devir arasında dalgalanması normal, dalgalanmayı gidermek için 2017 öncesi ise yazılım yüklemesi yaptırabilirsiniz ama ben tavsiye etmiyorum, sesin nerden geldiğine yoğunlaşırsanız net birşey diyebilirim.

Bir sorum var şu aşağıdaki parça ile 150 AS'nin parçaları birbirine uyumlu mu? 150 AS'nin o siparliğini 200 NS'ye herhangi delme-kırma işlemi olmadan takabilir miyim?

150 AS'nin parça resmini bulamadım ama şeffaf camın altındaki parça dışardan şöyle gözüküyor

Motosikleti
    Alıntı souverng adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir sorum var şu aşağıdaki parça ile 150 AS'nin parçaları birbirine uyumlu mu? 150 AS'nin o siparliğini 200 NS'ye herhangi delme-kırma işlemi olmadan takabilir miyim?

https://n11scdn2.akamaized.net/a1/10...6285233657.jpg

150 AS'nin parça resmini bulamadım ama şeffaf camın altındaki parça dışardan şöyle gözüküyor

http://www.bajajyedekparcalari.com/i...2-1000x750.jpg
    takma takarsın ama sağlam olması için biraz işlem yapman lazım, facebook gurubunda takan olmuştu.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı Pistonlar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vites boşa geçmiyor duran halde
    Hareket halinde vites boşa geçiyor birde motor stop halinde

Debriyaja basınca rolanti devrine düşmüyor
    Garantiden yaparlar mı bunu?
    Yardımcı olun

Motosikleti
    Alıntı souverng adlı üyeden alıntı Mesajı göster

https://n11scdn2.akamaized.net/a1/10...6285233657.jpg

http://www.bajajyedekparcalari.com/i...2-1000x750.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:21 ----------

Alıntı Pistonlar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yardımcı olun
    debriyaj ayarına baktır, debriyaja basınca kaç devirden kaça düşmüyor, devir 3-4000 de mi de debriyaja basınca 1500- civarına düşmüyor.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)