Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    gokertutas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS
    Alıntı ubuntu67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de bu konudan şikayetçiyim. Hatta birçok kişiden de duydum. O kadar dandik disk koymus ki Bajaj kendi kendine yamuldu. Milim de olsa o yamukluk, felaket ses yapiyor. Vik vik vik dolaşiyorsun şehir içinde :(

Ben geçen ay meşhur Soğanlı Geçdini aştım Pulsarla, vik vik vik öte öte, iğrenç bir duyguydu. Ulen dedim, şu motorla belki de bu zor yoldan ilk geçen kişiyim, deli reklamı olacak Pulsarın, ama yamuk diskini bile garanti kapsaminda değiştirmiyorlar, niye bu motorun reklamını yapayim ki çevreme dedim. Benim hiçbir hatam yok, nasil olduysa yamulmus, kaza yapmadim bir şey yapmadim. Garanti kapsamindan degismesi lazim, ama hem cevremdeki birkac arkadastan hem de internetten gördügüm kadariyla Bajaj diskleri degistirmiyor, biz de red cevabi aldik geçenlerde. Sırf bu yüzden gıcık oldum, bir sonraki motorum Bajaj olmayacak kesinlikle...
    Garanti'nin değiştirdiği tek şey gördüm bugüne kadar o da hava gaz ayarını yapan bir sensor varmış o bozulmuştu benim, onu değiştirdiler sağolsun 5-10 tl bir şeydir diye düşünüyorum en fazla..

Hatta şöyle bir sorunla karşılaştım; sol motor koruma demirim civata yerinden kırılmış, gittim dedim bunu değiştirebilir miyiz sonuçta ben düşmedim çarpmadım civata yerinden kırılmış. ücret söylediler. garanti içi olmuyor mu dedim? olmaz dediler. peki sizce neden kırılmış olabilir dediğimde titreşimden dediler. şimdi titreşim dediğimiz şey motorun suçu mu benim suçum mu? yani kullanıcı hatasından kaynaklanan bir şey değil sonuçta... titreşimden kırılabilen bir şey Allah korusun düşünce nasıl motoru koruyacak çok merak ediyorum İnşallah bu sorunun cevabını öğrenmek zorunda kalmam
    mavellen bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ubuntu67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS200
    Alıntı gokertutas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Garanti'nin değiştirdiği tek şey gördüm bugüne kadar o da hava gaz ayarını yapan bir sensor varmış o bozulmuştu benim, onu değiştirdiler sağolsun 5-10 tl bir şeydir diye düşünüyorum en fazla..

Hatta şöyle bir sorunla karşılaştım; sol motor koruma demirim civata yerinden kırılmış, gittim dedim bunu değiştirebilir miyiz sonuçta ben düşmedim çarpmadım civata yerinden kırılmış. ücret söylediler. garanti içi olmuyor mu dedim? olmaz dediler. peki sizce neden kırılmış olabilir dediğimde titreşimden dediler. şimdi titreşim dediğimiz şey motorun suçu mu benim suçum mu? yani kullanıcı hatasından kaynaklanan bir şey değil sonuçta... titreşimden kırılabilen bir şey Allah korusun düşünce nasıl motoru koruyacak çok merak ediyorum İnşallah bu sorunun cevabını öğrenmek zorunda kalmam
    Müşterisini üzmekten ve kaybetmekten baska bir işe yaramayan uygulamalar malesef...
    gokertutas bunu beğendi.

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar aslında sıkıntı bajajda değil,sıkıntı distribütörlüğünü yapan kuralkanda.Düne kadar çin malı motor satan ve servisleri buna göre olan bir firma teknolojik motora geçince bu sorunlar başgösteriyor.Ben motoru alırken servisin bu motoru tamir edeceğine kanaatim zaten yoktu.Sağlam motoru bozmasınlar yeter.

Bende abs arızası var iken,alanya servisine cihaza bağlayalım arızasını öğrenelim dediğimde,aldığım cecap.Arıza belli abi.Abs işte tek tek sensörleri ve beyni kontrol edeceğim.Git önce sen kendi beynini kontrol et.Cihaza bağladığında en azından hangi sensör arızalı vey sorun ne direk onu gösterir sende oraya odaklanırsın.Bu motora arıza tespit soketini ve tesisatını boşa yapmışlar anlaşılan.Önce servislere yapmalılarmış.Ben servise motor felan götürmem artık.Kasapların eline verecek motorum yok.Hala canım sıkkın nediye motorumu çizersin be arkadaş,sana kötümü söyledim ücretinide fazla fazla verdim,bu bana yapılırmı yahu.Hatırladıkca sinirlerim depreşiyor.

Motosikleti
    Yamaha XJ6 N
    Arkadaşlar merhaba. Ben de yeni pulsar ns 200 aldım. Binlerce mesaj arasından bulmak zor oluyor bu nedenle ben de bir soracağım anlayışınız için teşekkürler.

Bu mereti nasıl rodaj yapmak gerekir? 340 km'ye geldim ve 5000 deviri geçmiyorum. 500 kmden sonra limiti 6000e çekeyim diyorum. Sizin öneriniz nedir?

Çok teşekkürler şimdiden

Alıntı Invoker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba. Ben de yeni pulsar ns 200 aldım. Binlerce mesaj arasından bulmak zor oluyor bu nedenle ben de bir soracağım anlayışınız için teşekkürler.

Bu mereti nasıl rodaj yapmak gerekir? 340 km'ye geldim ve 5000 deviri geçmiyorum. 500 kmden sonra limiti 6000e çekeyim diyorum. Sizin öneriniz nedir?

Çok teşekkürler şimdiden
    bende yazdığın gibi yapmıştım.
    Invoker bunu beğendi.

karaca3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 ns
    Rodaj döneminde bütün vitesleri kullanmaya bak devamli 5000 6000 devirde gitsen bile .motor ve vitesler daha sağlıklı alışır.
    1500-2000 km den sonra birden kesici isigini yakacak kadar gaz verme.motor bloğunda yağ buharlasmasi olmasın.
    Invoker bunu beğendi.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...81119559/detay 9000 tl arkadaşlar ilgilenen ulaşsın

YAHYaONUR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS/ Yamaha tracer 700
    Alıntı gokertutas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motordan çok çok iyi anlamam ama pulsarlar torksuz makinalar, sürekli yüksek devirde gitme eyilimine itiyor beni. 5-6 binlerde gitmek hem tat vermiyor hem de motor çekmiyor gibi bir his veriyor anlık gaz tepkisi alamıyorsunuz. İlk motorum Kanuni marka 125 cc'lik motordu ve durduğu yerde debriyajı çektiğimde kendiliğinden yavaş yavaş gidebiliyordu, ama pulsarda böyle bir şey yok hafif çeksen stop ediyor. Tabii ki 125'lik kanuni'nin beygiri ve torku pulsarla kıyaslanamaz :D ama makina sanki gücüne göre ağır kalıyor gibi düşük devirlerde. Naçizane tavsiyem debriyaj ayarını yaptırabilirsiniz belki kavrama yerini size uygun getirirseniz daha rahat kullanım olabilir
    Evet haklısınız debriyaj bana göre fazla ilerde kavrıyor sanırım, bırakmaya yakın. Debriyaj telinin yukarda bir vidası var onda pek pay yok başka ayar yapıldığı bir yer var mı acaba ?

Alıntı YAHYaONUR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet haklısınız debriyaj bana göre fazla ilerde kavrıyor sanırım, bırakmaya yakın. Debriyaj telinin yukarda bir vidası var onda pek pay yok başka ayar yapıldığı bir yer var mı acaba ?
    Burdan ayarlayabilirsin.
    YAHYaONUR bunu beğendi.

Motosikleti
    Bugün onguard marka 14mm zincir aldım. Malum kapalı garajım yok dışarda bırakıyorum iki gözümün nurunu Ama bu zincir bana epey güven verdi fiyat olarakta bu ebatlarda en uygunu bu sanırım. Kış için birde branda almam lazım eksiği bitmiyo zalımın

Alıntı mavellen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burdan ayarlayabilirsin.
    https://i.hizliresim.com/g9kOGO.jpg
    Çok teşekkür ederim ilginiz için.

Motosikleti
    YAMAHA MT 07 ABS
    S.a sevgili pulsar ailesi. Allah hepinizi korusun kaza bela vermesin insallah

Cok duymussunuz dur belki ama birde ben sorayim. Elbet eski lerde vardir ama sayfa cok elinden geldigince okumaya calisiyorum

Simdi sormak istedigim .
    2017 bajaj 200ns. Plaka ruhsat. Toplam masrafi kaca gelir nakit bankadan kredi cekicem bayiye pesin oduycem. Yok sa kardesim 10 bin km alti 8.9 bin tl ye al 2..3 bin verme kesinlikle mi dersiniz. Gercekten tecrubelerinize muhtacim motor tecrubem ve ekipman sorunum yok cok tesekkur ederim simdiden .

Kisa sure once bende sifir 2017 ns 200 aldim.digerlerinden farki abs olusu euro 4 olusu bir de 40 kusur degisiklik yapildi diye bi ibare vardi ama.icerigini cok da bilmiyorum eger imkanin varsa tabiki de sifir al.gecen hafta da plakasini cikardim 88 tl ruhsat parasi 17.5 tl plaka bastirma tuttu.sigorta da kisiden kisiye gore degisir ben 350 ye yaptirdim.hakkinda hayirlisi olsun
    mavellen bunu beğendi.

Motosikleti
    YAMAHA MT 07 ABS
    105 tl gbi bir miktar bekledigimden dusuk. Plaka ruhsat icin sigorta zaten 2. Elde aldan olcak sifir da o konu disinda tamamen peki motor teslim alinca plaka ruhsat cikardik sigorta hemen yaptrmasak olurmu 1 ay sonra falan
    Yapsak

Zaten ilk basta sigorta yaptiriyosunuz.normal sartlarda araclarin zorunlu trafik sigortasini yaptirmadan trafige cikmalari yasaktir.yalniz sifir motosiklet i aldiginizda plaka sigorta islemleri icin 1 aylik sure mevcut.1 ay icinde yaptirabilirsiniz yalniz bu islemleri yaptirmadan da trafige cikmamaniz gerek

Motosikleti
    Alıntı iron12 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    S.a sevgili pulsar ailesi. Allah hepinizi korusun kaza bela vermesin insallah

Cok duymussunuz dur belki ama birde ben sorayim. Elbet eski lerde vardir ama sayfa cok elinden geldigince okumaya calisiyorum

Simdi sormak istedigim .
    2017 bajaj 200ns. Plaka ruhsat. Toplam masrafi kaca gelir nakit bankadan kredi cekicem bayiye pesin oduycem. Yok sa kardesim 10 bin km alti 8.9 bin tl ye al 2..3 bin verme kesinlikle mi dersiniz. Gercekten tecrubelerinize muhtacim motor tecrubem ve ekipman sorunum yok cok tesekkur ederim simdiden .
    A.s kardeşim şuanda motor+plaka 10.800 ankara da bayiiden bayiyede değişebiliyor. Sigorta sana ve iline gore değişir gene 400 500 lirada o çıkar, ruhsat plaka ucuzlamış sanırim tam bilmiorum Arkadaş yazmış zaten 12 bin lira gibi bir fiyat çıkıyor birde ekipman var tabi.
    Şimdi benim sana tavsiyem sıfır alma 2016 model 3-5 bin km de kafana uygun bir ikinci el al sigorta ekipman dahil 9 bine mal edersin. (Ben öyle yaptım ekipmanida 2. El aldım) 3 bin tl yede 5-6 bin km yol yaparsın. Sıfır alincada tabi abs faktörü var ama ben seçimimi ikinci elden yana kullandım.

Motosikleti
    YAMAHA MT 07 ABS
    Tesekkur ederm degerli yyorumunuzdan oturu

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:14 ----------

Istanbul da bir bayi 10.500 düştü. Bu fiyatlar zamnlanirmi. 2 ay sonunda alma durumuk olcak cunku kredi kartimi sifirlamam lazm

ozzzzz80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400
    bakımlarda hangi yağı kullanıyorsunuz? farklı yağ kullanımında büyük fayda gören var mı?

Alıntı ozzzzz80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bakımlarda hangi yağı kullanıyorsunuz? farklı yağ kullanımında büyük fayda gören var mı?
    liqui moly 15/40 kullanıyordum eskiden.Artık 10/50 kullanıyorum.

Motosikleti
    YAMAHA MT 07 ABS
    Yag bakimini yazlik ve kislik olarak degistirmen gerektigini biliyorum 10/40 ve 10/50 olarak

ozzzzz80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400
    Peki 15/50 bizim motorlara olurmu? Serviste 10/40 kalmamıştı 15/50 koydular. Ama direk vites geçişleri sertleşti ve sanki iyi devirlenmiyor. Yani seriliği biraz azaldı gibi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 13 kullanıcı var. (0 üye ve 13 misafir)